Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (9859)Книжкові видання та компакт-диски (166)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ХІРУРГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Псарас Г.Г. 
Відновна хірургія ускладненого раку товстої кишки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / Г.Г. Псарас ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 32 с. — укp.

Розроблено тактику активного хірургічного лікування хворих на ускладнений рак товстої кишки залежно від типу ускладнення, з застосуванням якої у 89,8 % випадків виконано первинно-відновні операції. Встановлено, що частота ускладнень після первинно-відновних хірургічних втручань складає 21,2 %, після двохетапних операцій - 32,2 %, а летальність - 9,7 % і 20,3 % відповідно. Відзначено переважання гнійно-септичних ускладнень. Через 4 - 6 місяців після двохетапних операцій хворим було здійснено відновлення кишкової безперервності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-59
Шифр НБУВ: РА318058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Каштальян М.М. 
Гістероскопічна хірургія в лікуванні хворих з поєднаними гіперпластичними процесами ендо- та міометрія: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Каштальян ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі результатів дослідження показано, що у структурі гіперпластичних процесів ендо- та міометрія переважає поєднання патології ендометрія. Розроблено методику техніки гістероскопічної операції, яка передбачає почергове проведення абляції у ділянках вічок маткових труб та резекції решти ендометрія. Вивчено найближчі та віддалені результати гістероскопічної резекції, абляції та комбінованої методики операції у хворих з поєднаними формами гіперпластичних процесів матки, проведено їх порівняльний аналіз. Розроблено рекомендації щодо диференційованого використання різних методів гістероскопічної абляції ендометрія як методу гемостазу у жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку на етапі доопераційного лікування анемії за умов підготовки до гістеректомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41-5 + Р715.744 +
Шифр НБУВ: РА355629

Рубрики:

      
3.

Головаха М. Л. 
Діагностика, консервативне лікування та реконструктивно-відновна хірургія остеоартрозу колінного суглоба: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / М. Л. Головаха ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 36 с.: табл. — укp.

Розглянуто проблему покращання результатів лікування хворих з остеоартрозом колінного суглоба методами, які дозволяють зберегти його анатомо-функціональну цілісність. Проаналізовано лікування 767-ми пацієнтів з таким діагнозом. На підставі результатів біохімічних досліджень показано, що лікування гонартрозу препаратами глюкозаміна сульфату та гіалуронової кислоти сприяє вірогідному покращанню показників біохімічних маркерів руйнування сполучної тканини. Розроблено "Шкалу прогнозування результату пластики дефекту хряща колінного суглоба", перевірка якої показала позитивні результати. Розглянуто питання прогнозування результатів високих коригувальних остеотомій у випадках нестабільності колінного суглоба. Аналіз монокондилярного ендопротезування та коригувальних остеотомій показав, що ці методи не є конкурентними, тому їх слід виконувати у різних груп пацієнтів. Запропоновано "Алгоритм диференційного вибору хірургічного лікування остеоартрозу колінного суглоба", перевірка якого дала позитивні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-59
Шифр НБУВ: РА385667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кучер М.Д. 
Лапароскопічна хірургія товстої кишки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / М.Д. Кучер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 41 с. — укp.

Виявлено механізми розвитку імунних і біохімічних адаптаційних реакцій на хірургічний стрес після лапароскопічних та відкритих резекцій товстої кишки. Доведено скорочення тривалості катаболічної фази та періоду вторинної імуносупресії в хворих після лапароскопічних операцій. Вперше проведено інтегрування онкологічних і функціональних принципів до цілісної системи виконання лапароскопічних операцій на товстій кишці та встановлено ефективність розробленої хірургічної тактики шляхом порівняльного аналізу безпосередніх і віддалених наслідків оперативних втручань. Розроблено систему об'єктивних критеріїв для визначення меж лапароскопічної резекції товстої кишки й обсягів лімфаденектомії у випадках колоректального раку на основі застосування інтраопераційної фотобіопсії та маркування зон дискоординації кишкової моторики. Визначено клінічні ситуації, які дозволяють застосовувати оригінальні способи первинно реконструктивних лапароскопічних втручань у випадках раку прямої кишки низької локалізації з мінімальним ризиком розвитку локальних рецидивів хвороби. Запропоновано диференційний підхід до застосування мініінвазивних хірургічних способів лікування малігнізованих аденом товстої кишки на підставі кількісної оцінки ступеня ризику несприяливого результату ендоскопічної поліпектомії. Обгрунтовано клінічні показання до застосування тотальних колектомій лапароскопічним способом як невідкладних операцій у випадках ускладненого перебігу неспецифічного виразкового коліту. Подальшого розвитку дістав новий напрямок застосування лапароскопічних технологій у пластично-реконструктивній хірургії: використано розроблені методи лапароскопічної ректо- та вагінопексії, а також способи реконструкції піхви алотрансплантатом з сегментів товстої кишки, які дозволили досягти нового рівня функціональних результатів і косметичного ефекту під час їх клінічної апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3
Шифр НБУВ: РА318110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Щукін Д.В. 
Магнітно-резонансна томографія в диференційній діагностиці нирково-клітинного раку, плануванні органозберігаючих та розширених хірургічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Д.В. Щукін ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено роль магнітно-резонансного дослідження (МРД) у диференціальній діагностиці нирково-клітинного раку, також у плануванні різних видів хірургічних втручань. Наведено результати дослідження 138 пацієнтів і виявлено 166 випадків пухлин нирки (78 % нирково-клітинний рак) і 48 пацієнтів з іншою об'ємною патологією нирки. Точність, специфічність і чутливість методу відносно диференціації нирково-клітинного раку становили 90 %, 89 % та 90 % відповідно. Продемонстровано високу ефективність МРТ у плануванні органоощадних операцій у разі нирково-клітинного раку на підставі визначення дійснх розмірів, локалізації, мультифокальності на стадії пухлини. Найбільшу інформативність МРТ відзначено у діагностиці венозного тромбу НПВ і виявленні його дистального кінця (точність, чутливість і специфічність методу - 100 %). Застосування МРТ доцільне за невизначених результатів інших методів дослідження, а також у пацієнтів, яким планується органоощадна хірургія, венакаватромбектомія, розширена лімфаденектомія та радикальна нефректомія, яка не включає іпсілатеральну адреналектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4-5
Шифр НБУВ: РА313660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Хижняк М.В. 
Малоінвазивна хірургія дискогенних нейрокомпресійних синдромів поперекового відділу хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / М.В. Хижняк ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2006. — 43 с. — укp.

Розроблено та деталізовано сучасні принципи диференційного хірургічного лікування хворих з дискогенними нейрокомпресійними синдромами у поперековому відділі з використанням пункційних, ендоскопічних і мікрохірургічних методик. З використанням морфологічної моделі міжхребцевого диска (МД) доведено доцільність застосування лазерного випромінювання у випадках гриж МД, визначено індивідуальні дози лазерного навантаження. Наведено метод системного комп'ютерного аналізу спондилограм з метою оцінки біомеханіки хребцево-рухового сегменту на рівні проведеної операції. Розроблено та впроваджено методику інтраопераційної кондуктометрії в процесі проведення пункційної лазерної нуклеотомії, що дозволяє оптимізувати лазерне навантаження з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Науково обгрунтовано методологію диференційного підбору типу операцій з урахуваннм індивідуальних особливостей хворих, методику хірургічної профілактики подальших грижеутворень у хворих з множинними грижами МД. Розроблено комп'ютерну програму для вибору оптимального методу хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75 +
Шифр НБУВ: РА342349

Рубрики:

      
7.

Гулько О.М. 
Мініінвазивна хірургія гидатидного ехінококозу печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Гулько ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Оцінено діагностичну ефективність УЗД, КТ і лабораторних методів дослідження у випадку ехінококозу печінки та встановлено значимість кожного методу у виборі раціональної лікувальної тактики. Розроблено показання та протипоказання до використання мініінвазивних методів лікування (лапароскопічних і УЗД-контрольованих пункційних аспірацій) з урахуванням розмірів, локалізації, стадії розвитку та наявності ускладнень паразитарної кістки. Обгрунтовано та впроваджено застосування методу електрозварювання біологічних тканин під час виконання радикальних (періцистектомії) і консервативних (ехінококектомії) операцій за умов ехінококового враження печінки. Розроблено техніку виконання лапароскопічної періцистектомії з дотриманням апаразитарності й антипаразитарності оперативного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.17-59 +
Шифр НБУВ: РА338285

Рубрики:

      
8.

Ганоль І. В. 
Органозберігаюча хірургія селезінки при травматичних пошкодженнях органу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / І. В. Ганоль ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено діагностично-лікувальний алгоритм за травматичних пошкодженнях селезінки. Запропоновано спосіб дослідження характеру вільної рідини черевної порожнини, який визначає оптимальну лікувальну тактику та знижує ризик виникнення гнійно-септичних ускладнень. Висвітлено методику органозберігальних оперативних втручань за травматичних пошкоджень селезінки ІІІ - IV ступенів і методику інтраопераційної профілактики ятрогенних пошкоджень селезінки за оперативних втручань на органах черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.808-59
Шифр НБУВ: РА375250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ільченко Ф.М. 
Реконструктивна хірургія післяопераційних гриж черевної стінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Ільченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено диференційований підхід до вибору тактики реконструктивної операції післяопераційних гриж черевної стінки. Установлено достовірні критерії оцінки стану тканин у ділянці грижового дефекту з застосуванням ультразвукового дослідження, комп'ютерної термографії та комп'ютерної томографії. Відокремлено три варіанти порушення її топографії та запропоновано 4 класифікаційних типи післяопераційних гриж. На підставі експериментальних даних з'ясовано, що утворення грижі супроводжується місцевими порушеннями кровообігу, набряком тканин, тканинною гіпоксією. Запропоновано методику їх усунення до операції. Обгрунтовано відокремлення радикальних і паліативних способів реконструктивних операцій за післяопераційних гриж залежно від ступеня відновлення м'язово-апоневротичних структур у ділянці грижового дефекту. Запропоновано класифікацію реконструктивних операцій за зазначеної патології. Розроблено алгоритм реабілітації та забезпечення достатнього рівня якості життя у хворих з інвалідізувальними формами захворювання. Застосування розробленої тактики реконструктивних операцій за післяопераційних гриж дозволило знизити кількість рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054 +
Шифр НБУВ: РА349378

Рубрики:

      
10.

Верещако Р.І. 
Реконструктивна хірургія раку легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.І. Верещако ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59

Рубрики:

      
11.

Гетьман В.Г. 
Реконструктивно-відновна хірургія пошкоджень каркасу грудної стінки та їх наслідків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Г. Гетьман ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Розглядаються питання діагностики та хірургічного лікування множинних і фрагментованих переломів ребер, повних переломів грудини, реберних дуг, пошкоджень ключиць при переломах ребер, післятравматичних гриж та сторонніх тіл грудної стінки, пошкоджень кістково-хрящового каркасу при колото-різаних пораненнях та післятравматичного хондриту і остеомієліту ребер і грудини. Досліджені клінічні прояви та патоморфологічні і функціональні зміни грудної клітини і її органів у хворих з важкими пошкодженнями грудної стінки. Впроваджена раціональна система розпізнавання пошкоджень каркасу грудної клітки та їх наслідків. Визначені чіткі показання і протипоказання до виконання різних видів реконструктивно-відновних та ендоскопічних операцій при травмах грудної стінки, розроблені базові положення їх виконання. Запропоновані та апробовані нові інструменти та засоби для лікування пошкоджень грудної стінки і їх наслідків. Впровадження реконструктивно-відновних і ендоскопічних оперативних втручань дозволило у порівнянні з традиційними засобами зменшити летальність хворих з множинними і фрагментованими переломами ребер до 15,2%, що в 1,5-2 рази менше від аналогічних результатів, приведених у вітчизняних та зарубіжних працях. У оперованих хворих інших груп досягнуто одужання всіх постраждалих. Вивчення віддалених результатів реконструктивно-відновних операцій при травмах каркасу грудної стінки та їх наслідках довело, що вони дали змогу отримати задовільний анатомо-функціональний стан грудної клітки та її органів в 96% випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.363-99

Рубрики:

      
12.

Авдосьев Ю.В. 
Рентгенендоваскулярна хірургія портальної гіпертензії при цирозі печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.В. Авдосьев ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання ефективності виконання рентгенендоваскулярного хірургічного втручання (РХВ) у поєднанні з трансумбілікальною катетеризацією ворітної вени під час лікування хворих з ускладненнями портальної гіпертензії (ПГ) у разі цирозу печінки. Впроваджено до клінічної практики методику емболізації лівої шлункової вени з трансумбілікального доступу. На підставі результатів вивчення характеру порушень кровотоку в судинах гепатолієнального басейну та ускладнень ПГ визначено показання та послідовність виконання РХВ у разі лікування зазначених хворих. Розроблено нові способи рентгенохірургічного лікування ускладнень ПГ: портокавальне шунтування та спосіб лікування хворих на ПГ, ускладнену кровотечею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40
Шифр НБУВ: РА326940

Рубрики:

      
13.

Кущевська Н.Ф. 
Фізико-хімічні умови синтезу нанокомпозиційних феромагнітних порошків для біомедичного використання: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.16.06 / Н.Ф. Кущевська ; НАН України. Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 39 с. — укp.

Розроблено нові способи управління структурою, фазовим складом і поверхневими характеристиками нанорозмірних частинок металів, досліджено механізм і встановлено основні закономірності формування порошків, модифікування і стабілізація їх поверхні. На основі вивчення структури і властивостей феромагнетиків розроблено технологію створення нанорозмірних порошків металів з заданими фізико-хімічними і медико-біологічними властивостями в процесі їх формування і захищеною поверхнею від окислення, що реалізуються одночасно (без аналога). Вперше встановлено вплив магнітних полів, створених мікрокристалами заліза, на мікроводорості, мікроорганізми-сапрофіти і паразити, нормальні і патологічні клітини. На основі досліджень фізичних, фізико-хімічних та медико-біологічних властивостей нанорозмірних порошків феромагнетиків і механізму їх дії на біологічні системи створено нові препарати для медицини, які базуються на дії магнітних полів феромагнетиків та специфічній дії кожного окремо метала-добавки і визначено напрямки практичного їх застосування (хірургія, ендокринологія, онкологія, нейроонкологія, інші). Зроблено висновок, що використання феромагнетиків та композиційних порошків на основі заліза зі сріблом, золотом, платиною, міддю і цинком відкривають принципово нові можливості та області їх практичного застосування в біології та медицині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1 + Ж620 +
Шифр НБУВ: РА327915

Рубрики:

      
14.

Євсєєва В. В. 
Оптимізація методів периопераційного знеболення хворих на морбідне ожиріння за принципами прискореної реабілітації. Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису / В. В. Євсєєва. — Б.м., 2020 — укp.

Протоколи прискореної реабілітації після операції за останні 20 років були імплементовані практично во всі хірургічні галузі. Винятком не є й баріатрична хірургія. Зниження івазивності та рання активізація пацієнта – сьогодні провідні напрямки баріатричної хірургії, що стало можливим завдяки лапароскопічним методикам. Але, незважаючи на безліч переваг, на думку English W.J. та співавторів (2018), лапароскопічна операція при ожирінні, з огляду на різноманітну супутню патологію, залишається потенційно високоризиковою і вимагає як передових лапароскопічних хірургічних технік, так і відмінного периопераційного анестезіологічного супроводу. Не дивлячись на наявність великої кількості даних щодо різних схем знеболення пацієнтів під час баріатричних втручань, сьогодні ще тривають пошуки оптимальних схем анестезіологічного забезпечення хворих на морбідне ожиріння, особливо в умовах імплементації протоколу прискореної реабілітації. За висновками групи експертів з мультимодальної аналгезії під керівництвом Beverly A. та співавторів (2017), поки не існує такого терміну, як «ідеальний метод аналгезії» або «ідеальна комбінація ліків» для страждаючого на ожиріння пацієнта. Робота King A.B. та співавторів (2018) показала, що баріатричні пацієнти досі отримують велику кількість опіоїдів в периопераційному періоді, страждають від післяопераційної нудоти та блювоти (ПОНБ), парезу кишечника, що негативно впливає на період одужання та подовжує терміни госпіталізації. Таким чином, неоднозначність наявних літературних даних щодо переваг різних способів периопераційного знеболення під час лапароскопічних баріатричних втручань визначило актуальність даного дослідження.Метою дисертаційного дослідження було поліпшити результати анестезіологічного забезпечення хірургічного лікування пацієнтів з морбідним ожирінням шляхом оптимізації методів периопераційного знеболення за принципами прискореної реабілітації. Завдання дослідження:1. Проаналізувати анестезіологічні ризики, частоту поширеності супутньої кардіальної та некардіальної патології, особливості анестезіологічного забезпечення та перебігу анестезії у пацієнтів з морбідним ожирінням, яким виконували лапароскопічні баріатричні втручання в умовах спеціалізованого хірургічного центру короткострокового терміну перебування.2. Вивчити показники центральної гемодинаміки у пацієнтів з морбідним ожирінням під час лапароскопічних баріатричних втручань та на підставі встановлених особливостей патогенезу гемодинамічних порушень розробити алгоритм їх адекватної корекції на тлі карбоксиперитоніуму у положенні пацієнта на операційному столі зворотньому Тренделенбургу.3. Покращити методики ведення загальної анестезії для адекватного анестезіологічного забезпечення лапароскопічних баріатричних втручань. Удосконалити методику упереджуючої мультимодальної аналгезії при лапароскопічних баріатричних втручаннях, за рахунок зменшення кількості використовуваних наркотичних анальгетиків у пацієнтів з морбідним ожирінням шляхом призначення розширеної премедикації ненаркотичними анальгетиками.4. Визначити інтенсивність больового синдрому та оптимізувати методи мультимодальної післяопераційної аналгезії у пацієнтів з морбідним ожирінням після лапароскопічних баріатричних втручань.5. Розробити алгоритм анестезіологічного периопрераційного менеджменту за принципами прискореної реабілітації баріатричного пацієнта.^UAccelerated postoperative rehabilitation protocols have been implemented in almost all surgical fields over the past 20 years. Bariatric surgery is no exception. Reduction of invasiveness and early activation of the patient are today the leading areas of bariatric surgery, which has become possible thanks to laparoscopic techniques. But, despite the many benefits, according to English W.J. et al. (2018), laparoscopic surgery for obesity, given the various comorbidities, remains potentially high risk and requires both advanced laparoscopic surgical techniques and excellent perioperative anesthesia.Despite the large amount of data on various schemes of anesthesia for patients during bariatric interventions, today the search for optimal schemes of anesthesia for patients with morbid obesity, especially in the implementation of the protocol of accelerated rehabilitation. According to a group of experts on multimodal analgesia led by Beverly A. et al. (2017), there is no such term as "ideal method of analgesia" or "ideal combination of drugs" for an obese patient. The work of King A.B. et al. (2018) showed that bariatric patients still receive large amounts of opioids in the perioperative period, suffer from postoperative nausea and vomiting (PONV), intestinal paresis, which adversely affects the recovery period and prolongs hospital stay.Thus, the ambiguity of the available literature on the benefits of different methods of perioperative analgesia during laparoscopic bariatric surgery has determined the relevance of this study. Purpose of the study: to improve the results of anesthesiological support of surgical treatment of patients with morbid obesity by optimizing the methods of perioperative anesthesia on the principles of accelerated rehabilitation. Objectives of the study. 1. To analyze anesthesiological risks, the prevalence of concomitant cardiac and noncardiac pathology, features of anesthesia and anesthesia in patients with morbid obesity who underwent laparoscopic bariatric interventions in a specialized short-term surgical center.2. To study the indicators of central hemodynamics in patients with morbid obesity during laparoscopic bariatric interventions and on the basis of the established features of the pathogenesis of hemodynamic disorders to develop an algorithm for their adequate correction against carboxyperitoneum in the position of the patient on the operating table in reverse.3. To improve the methods of general anesthesia for adequate anesthesia of laparoscopic bariatric interventions. To improve the technique of preventive multimodal analgesia in laparoscopic bariatric interventions, by reducing the number of narcotic analgesics used in patients with morbid obesity by prescribing extended premedication with non-narcotic analgesics.4. To determine the intensity of pain syndrome and to optimize the methods of multimodal postoperative analgesia in patients with morbid obesity after laparoscopic bariatric interventions.5. To develop an algorithm of anesthesiological perioperative management according to the principles of accelerated rehabilitation of a bariatric patient.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Кондратюк В. М. 
Мікробіологічне обґрунтування нової концепції протимікробної терапії інфекційно-запальних ускладнень бойових поранень у збройному конфлікті сучасності / В. М. Кондратюк. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження: перебіг інфекційних ускладнень у поранених з бойовими ранами, процес загоєння інфікованих бойових поранень. Мета дослідження: створення сучасної концепції застосування протимікробних засобів у лікуванні вогнепальних та мінно-вибухових бойових ран, шляхом бактеріологічного моніторингу видової структури ранової мікробіоти з урахуванням динамічної зміни її складових при розвитку інфекційних ускладнень та на основі аналізу її чутливості до протимікробних препаратів. Методи дослідження: Мікробіологічні; експериментальний (дослідження нових протимікробних композицій у лабораторних тварин); гістоморфологічні, (тканин країв рани); лабораторний (показники периферійної крові); молекулярно-генетичний (виявлення генів стійкості бактерій до антибіотиків); епідеміологічний (встановлення закономірностей поширення мікроорганізмів); математико-статистичні. Обладнання: Автоматизована система ідентифікації бактерій (VITEK® 2 Biomerieux, Франція); фотометр Humanreader (Німеччина); ультразвукова ванна Codyson CD-7810A (Китай); ультразвуковий кавітатор Söring Sonoca 400 (Німеччина); мікроскоп Carl ZEISS Axiostar plus (Microlmaning, Німеччина). Дисертація присвячена розробці профілактики та лікування інфекційних ускладнень бойових ран за результатами мікробіологічного та епідеміологічного мониторингу. Встановлено, що інфекційні ускладнення спричиняють переважно грамнегативні палички, яким притаманна множинна стійкість до антибіотиків. Ідентифіковано перелік генів, що кодують ферменти резистентності. Збудники виявляють здатність до утворення біоплівок, що зумовлює їх стійкість до антибіотиків. Компоненти біоплівок гальмують запальну відповідь макроорганізму, прискорюючи початок проліферативної фази. Для ерадикації мікроорганізмів з ранового ложа запропонована депо-форма декаметоксину, що забезпечує тривале виділення антисептика у рану і відновлює ефективність системної антибактеріальної терапії, щодо резистентних штамів. Рекомендовані ефективні антибіотики та їх комбінації, покази для призначення та заміни; визначені основні організаційні заходи, що забезпечать збереження їх ефективності при лікуванні інфекційних ускладнень поранень. Ступінь упровадження: 19 актів впровадження, 4 патенти. Сфера (галузь) використання: охорона здоров'я (медицина: імунологія, інфекційні хвороби, хірургія).^UThe object of research: the course of infectious complications of the injured militarymen with combat wounds, the healing process of infected combat wounds. The purpose of research: creating a modern concept of antimicrobials administration in the treatment of gunshot and blast wounds by means of bacteriological monitoring of the spectre of the wound microbiota, considering the dynamic changes of its components in the development of infectious complications, and based on the analysis of its sensitivity to antimicrobial drugs. Research methods: Microbiological; experimental (studying the new antimicrobial compositions on laboratory animals); histomorphological (tissues of the wound edges); laboratory (peripheral blood parameters); molecular genetic (detecting the bacterial resistance genes to antibiotics); epidemiological (establishing the patterns of microorganisms spreading); mathematical and statistical. Equipment: An automated bacterial identification system (VITEK® 2 Biomerieux, France); Humanreader photometer (Germany); Codyson CD-7810A ultrasonic bath (China); Söring Sonoca 400 ultrasonic cavitator (Germany); Carl ZEISS Axiostar plus microscope (Microlmaning, Germany). The dissertation is aimed at developing preventive and treatment algorithms for infectious complications of battle wounds based on the results of microbiological and epidemiological monitoring. It has been determined that infectious complications are caused mainly by gram-negative bacilli, which are characterized by multiple resistance to antibiotics. A list of genes encoding resistance enzymes has been identified. The pathogens show the ability to form biofilms, which determines their resistance to antibiotics. The components of biofilms inhibit the inflammatory response of the macroorganism, accelerating the onset of the proliferative phase. To eradicate microorganisms from the wound bed, a depot form of decamethoxine has been proposed, which provides a long-term release of antiseptic into the wound, and restores the effectiveness of systemic antibacterial therapy against resistant strains. The effective antibiotics and their combinations have been recommended, the indications for their appointment and replacement identified; and the basic organizational measures preserving their efficiency in the treatment of infectious complications of wounds have been defined. The extent of implementation: 19 acts of implementation, 4 patents. The field (industry) of use: healthcare (medicine: immunology, infectious diseases, surgery).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Тимченко М. Є. 
Комплексне лікування неспроможності анастомозів в хірургії тонкої кишки. / М. Є. Тимченко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Варбанець С. В. 
Реконструктивна хірургія кореня аорти у пацієнтів різних вікових груп. / С. В. Варбанець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.04 «серцево-судинна хірургія». – ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України». Дисертаційна робота містить дослідження результатів реконструктивних хірургічних втручань на корені аорти у 152 послідовних пацієнтів різних вікових категорій з вродженими та набутими вадами АК, які були прооперовані на базі НПМЦДКК МОЗ України за період з травня 2004 по липень 2019 року. У роботі представлено аналіз морфологічних властивостей компонентів кореня аорти, вивчено особливості та ефективність застосування реконструктивних хірургічних методів лікування у хворих з вадами АК на підставі аналізу наявності залишкової патології та потреби в повторних оперативних втручаннях в ранньому та віддаленому післяопераційному періоді.Клапанзберігаючі оперативні втручання було виконано у 60-ти дітей (медіана віку 9,62 роки) та у 42 дорослих (медіана віку 41,43 роки). Реконструкцію АК аутоперикардом за оригінальною методикою проведено у 50 хворих (9 дітей та 41 дорослий, медіана віку 61,42 роки).^UThis Dissertation contains a theoretical substantiation and practical solution for the surgical treatment of aortic root disease in children and adults via performing various reconstructive procedures. Study included the analysis of the morphological features of aortic root structures in pediatric and adult patients with the research of particular qualities and efficacy of aortic root reconstruction. The study enrolled 152 consecutive patients with congenital and acquired aortic valve (AV) disease operated from 2004 to 2019 at The Scientific and Practical Medical Center of Pediatric Cardiology and Cardiac Surgery of the Ministry of Health of Ukraine.Valve sparing surgery was performed in 60 pediatric patients, (median age 9,62 years) and 42 adults (median age 41,43 years). AV reconstruction with autologous pericardium using the set of sizers and templates was conducted in 50 patients (9 children and 41 adults, median age 61,42 years).Series of experiments on porcine hearts were performed using set of original sizers and templates. Properties of AV reconstructed with autologous pericardium were studied via hydrodinamic testing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Панчук О. В. 
Хірургічне лікування хворих з косметичними дефектами передньої черевної стінки, вентральними грижами та ожирінням І-ІІ ступеня. / О. В. Панчук. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Жовтоштан М. Ю. 
Ефективність нових методів прогнозування розвиткусиндрому сухого ока після ексимерлазерної корекції міопії.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / М. Ю. Жовтоштан. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального завдання сучасноїофтальмології – підвищення ефективності ексимерлазерної корекції міопіїшляхом розробки нових методів прогнозування розвитку синдрому сухого ока впісляопераційному періоді на підставі дослідження експресії miR-146a-5p, miR450b-5p та вмісту TGF-β2 в слізній рідині і визначення їх впливу на розвитоксиндрому сухого ока.Обрґрунтування вибору теми дослідження. Аномалії рефраціївідповідно даним Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я за 2020 р.спостерігаються у близько 2.6 мільярдів людей у світі, з них 312 мільйонів -люди віком молодше 19 років, у 123 мільйонів є нескориговані рефракційніпорушення. Прогнозується збільшення числа міопів у світі з 1.9 мільярдів (2020р) до 3.6 мільярдів у 2030 р. Такі показники свідчать про велику актуальністьпроблеми аномалій рефракції та методів її корекції.Одним із методів корекції аметропії є рефракційна хірургія. Метарефракційної хірургії, а саме ексимерлазерної корекції (ЕЛК) - забезпечитинезалежність від оптичних методів корекцій аметропій,- окулярів абоконтактних лінз,- та скоригувати рефракційні порушення при неможливості абонепереносимості оптичної корекції. Є дані, що на сьогодні об’єм ЕЛК у світіскладає 3,6 мільйонів на рік. За даними дослідження PROWL (Symptoms andSatisfaction of Patients in the Patient-Reported Outcomes With Laser In SituKeratomileusis Studies 2017), проведеного FDA (Food and drug administration),3рівень незадоволеності зором коливався лише від 1% до 4%, а рівеньнезадоволеності операцією - від 1% до 2%.Не дивлячись на високий рівень безпеки і прогнозованості процедури,існує певний відсоток ускладнень, характерних для LASIK. Найпоширенішимпісляопераційним ускладненням є синдром сухого ока (ССО). ССО після ЕЛКаметропії виявляється у приблизно 60% пацієнтів в перший місяць післяоперації, з поступовим регресом симптоматики протягом наступних 6 місяців.До 20% пацієнтів мають синдром сухого ока через 6 місяців після операції.Відомо, що ССО- це мультифакторіальне захворювання поверхні ока, вякому порушення слізної плівки, гіперосмолярність, запалення та подразненняочної поверхні, нейросенсорні порушення є етіологічними факторами. ССО -захворювання, поширеність якого в світі складає 5-50%. Гіперосмолярністьсльози як відправна точка патологічного процесу ССО, яка індукує каскадреакцій в епітеліальних клітинах поверхні ока, що задіює МАР кінази,сигнальні шляхи NF kb та генерацію цитокінів. MicroRNA відіграють роль вдекількох фізіологічних процесах і опосередковано в ССО.Враховуючи поширеність аномалій рефракції, об’єм операцій LASIK усвіті, частоту виникнення або прогресування CCO після ЕЛК міопії тапотенційний взаємозв’язок даного ускладнення з функціональним результатом,наукові дослідження в обраному нами напрямку актуальні і мають значення длясучасної офтальмології з метою зменшення порушень зору через нескоригованіаномалії рефракції за рахунок розширення можливостей для сучасних,високоякісних і адекватних методів корекції аномалій рефракції.Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.Дисертаційна робота була виконана на кафедрі офтальмології Національногоуніверситету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика МОЗ України і єфрагментом науково-дослідної роботи «Розробка нових методів діагностики,лікування та профілактики рефракційних, запальних, дистрофічних ітравматичних захворювань органа зору та їх клініко-експериментальне4обгрунтування» (номер державної реєстрації 01200105324, термін виконання2020-2025 роки), в яких дисертант був співвиконавцем.Мета дослідження: підвищити ефективність ексимерлазерної корекціїміопії на підставі дослідження факторів, що впливають на функціональнийрезультат, шляхом розробки нових методів прогнозування розвитку тапрогресування синдрому сухого ока в післяопераційному періоді черездослідження експресії miR-146a-5p, miR-450b-5p та вмісту TGF-β2 в слізнійрідині.Об’єкт дослідження : міопія (МКБ-10 : Н52.1)Предмет дослідження : синдром сухого ока, індукованийексимерлазерною корекцією міопії; функціональний результат після ЕЛКміопії, виконаної різними методами в найближчі та віддалені терміни;експресію miR-146a-5p, miR-450b-5p в слізній рідині та зв’язок з розвиткомССО після ЕЛК міопії; вміст TGF-β2 в слізній рідині та зв’язок з розвиткомССО після ЕЛК міопії.^UThe dissertation is devoted to solving an urgent problem of modernophthalmology – increasing the effectiveness of excimer laser correction of myopiaby developing new methods for predicting the development of dry eye syndrome inthe postoperative period based on the study of the expression of miR-146a-5p, miR450b-5p and the content of TGF-β2 in the lacrimal fluid.Justification for the choice of research topic. According to the World HealthOrganization for 2020, refractive errors are observed in about 2.6 billion people in theworld, of which 312 million are people under the age of 19, and 123 million haveuncorrected refractive errors. The myopes' number is projected to increase from 1.9billion (2020) to 3.6 billion in 2030 in the world.One of the methods of correcting ametropia is refractive surgery. The refractivesurgery purpose, namely excimer laser correction (ELC), is to ensure independencefrom optical methods of correction of ametropia - glasses and or contact lenses - andto correct refractive errors in case of impossibility or intolerance of optical correction.There is evidence that the volume of ELC in the world is 3.6 million per year.According to the PROWL (Symptoms and Satisfaction of Patients in the PatientReported Outcomes With Laser In Situ Keratomileusis Studies 2017) studyconducted by the FDA (Food and Drug Administration), the level of visiondissatisfaction ranged from only 1% to 4%, and the level of dissatisfaction withsurgery ranged from 1% to 2%.Despite the high level of safety and predictability of the procedure, there is acertain percentage of complications characteristic of LASIK. The most commonpostoperative complication is dry eye syndrome (DES). The DES after ELC13ametropia is detected in approximately 60% of patients in the first month aftersurgery, with gradual regression of symptoms over the next 6 months. Up to 20% ofpatients have dry eye syndrome 6 months after surgery.It is known that DES is a multifactorial disease of the eye surface, in whichdisorders of the tear film, hyperosmolarity, inflammation and irritation of the ocularsurface, and neurosensory disorders are etiological factors. The DES is a disease, theprevalence of which in the world is 5-50%. Tear hyperosmolarity is the starting pointof the pathological process of DES, which induces a cascade of reactions in theepithelial cells of the ocular surface, involving MAP kinases, NF kb signallingpathways and cytokine generation. MicroRNAs play a role in several physiologicalprocesses and indirectly in DES.Given the prevalence of refractive errors, the volume of LASIK surgeriesworldwide, the incidence or progression of DES after ELC of myopia, and thepotential relationship between this complication and the functional outcome,scientific research in our chosen area is relevant and important for modernophthalmology to reduce visual impairment due to uncorrected refractive errors byexpanding the possibilities for modern, high-quality, and adequate methods ofcorrection of refractive errors.Connection of the work with scientific programs, plans, and topics.The dissertation was carried out at the Department of Ophthalmology of theShupyk National Healthcare University of Ukraine of the Ministry of Healthcare ofUkraine and is a fragment of the research work "Development of new methods ofdiagnosis, treatment and prevention of refractive, inflammatory, dystrophic andtraumatic diseases of the eye and their clinical and experimental justification" (stateregistration number 01200105324, deadline 2020-2025), in which the dissertationwas a coauthor.The aim of the study: to increase the effectiveness of excimer laser correctionof myopia based on the study of factors influencing the functional outcome, bydeveloping new methods for predicting the development and progression of dry eye14syndrome in the postoperative period through the study of the expression of miR146a-5p, miR-450b-5p and the content of TGF-β2 in the lacrimal fluid.The object of study: myopia (ICD-10: H52.1)


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сіромаха С. О. 
Кардіохірургічний супровід вагітних з кардіальною патологією у структурі мультидисциплінарної допомоги: автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.04 / С. О. Сіромаха. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і нове вирішення проблеми в галузі надання мультидисциплінарної допомоги вагітним з кардіальною патологією задля підвищення безпеки пацієнтки, досягнення оптимальних перинатальних наслідків вагітності.Наукова новизна дослідження полягає у створенні вперше в Україні стратегії ефективної мультидисциплінарної комплексної діагностики та лікування серцево-судинної патології у жінок фертильного віку на предгравідарному етапі, в період вагітності та післяпологовому періоді з чітким визначенням етапності надання мультидисциплінарної допомоги та оптимальних методів кардіохірургічної та інтервенційної кардіологічної її корекції.Створено модель системи мультидисциплінарної допомоги вагітним з кардіальною патологією в Україні.Розроблено та запропоновано модель первинної та вторинної профілактики материнської смертності та інвалідизації жінок фертильного віку з патологією серця та судин.Вперше встановлені фактори, що впливають на своєчасність та якість надання мультидисциплінарної допомоги вагітним з кардіальною патологією пацієнткам з передіснуючою або вперше виниклою патологією серцево-судинної системи, що дозволяє значно зменшити ризики материнської та перинатальної летальності, а також частоту критичних станів під час вагітності та післяпологового періоду. Удосконалено систему профілактики та лікування кардіо-васкулярних подій під час вагітності та у післяпологовому періоді патології у пацієнток різних класів кардіо-васкулярного ризику.Розширено теоретичне уявлення щодо анатомічних та патофізіологічних особливостей організму вагітної із різним видом патології серцево-судинної системи, в т.ч. при виникненні критичних станів внаслідок великих кардіальних подій під час гестаційного періоду. Вивчено та обґрунтовано найбільш ефективні методи діагностики кардіальної патології під час вагітності, створені оптимальні алгоритми мультидисциплінарного супроводу таких пацієнток на основі вітчизняного і міжнародного досвіду.Сформовано систему критеріїв оцінювання материнських та перинатальних ризиків, визначено принципи предгравідарної підготовки пацієнтки з патологією серця та судин до вагітності. Оцінено особливості надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги пацієнткам під час вагітності та у післяпологовому періоді, особливості та наслідки проведення кардіохірургічних та інтервенційних кардіологічних втручань з fetus in utero. Проведено оцінку безпосередніх та віддалених материнських та перинатальних результатів мультидисциплінарної допомоги вагітним / породіллям з патологією серця та магістральних судин.Вперше науково обґрунтовано оптимальну стратегію медичного супроводу вагітної/породіллі із патологією серцево-судинної системи з оптимальною маршрутизацією вагітної пацієнтки із серцево-судинною патологією, створено алгоритми мультидисциплінарного супроводу такої пацієнтки в залежності від типу патології та стану компенсації кровообігу на всіх етапах вагітності та післяпологового періоду. Теоретичне значення отриманих результатів полягає у систематизації та суттєвому доповненні більшості теоретичних положень в галузі медицини на стику трьох спеціальностей: акушерство-гінекологія, кардіологія та хірургія серця та магістральних судин.Практичне значення полягає у формуванні в Україні системи мультидисциплінарної допомоги вагітній пацієнтці з патологією серцево-судинної системи, визначення стратегії її міжсекторального супроводу на протязі всього гравідарного етапу.^UThe dissertation provides a theoretical summery and new solutions in the field of multidisciplinary care for patients with cardiac pathology with goal to increase patient safety and achieve optimal perinatal outcomes in patients with cardiovascular system pathology.The scientific novelty turned out to be a strategy created for the first time in Ukraine for effective multidisciplinary complex diagnosis and treatment of cardiovascular pathology in women of childbearing age in the pre-gravid stage, in the gravid and postpartum period with clearly defined stages of providing multidisciplinary care and optimal methods of cardiosurgical and interventional cardiological interventions.A model of the system of multidisciplinary care for pregnant women with cardiac disease in Ukraine has been created.A model of primary and secondary prevention of maternal mortality and disability of women of childbearing age with pathology of the heart and blood vessels has been developed and implemented into the practical medicine.For the first time in our country, factors affecting the timeliness and quality of multidisciplinary care for pregnant women with preexisting and novel appeared during pregnancy cardiac pathology, which allows to significantly reduce the risks of maternal and perinatal mortality (as well as the frequency and management of critical conditions) were studied and summarized.In the dissertation, a theoretical summery and new solutions for the problem in the field of medicine regarding the improvement of the system of prevention and treatment of cardiovascular events during pregnancy and in the postpartum period of pathology in patients of various classes of cardiovascular risk were carried out.The theoretical understanding of the anatomical and pathophysiological features of the body of a pregnant woman with various types of pathology of the cardiovascular system has been expanded, including when critical conditions occur because of major cardiac events during the gravidarum period.Optimal methods of diagnosing cardiac pathology during pregnancy were studied and summarized, optimal algorithms for multidisciplinary support of such patients were created based on domestic and international experience.A system of criteria for assessing maternal and perinatal risks was formed, and the principles of pre-pregnancy preparation of a patient with heart and vascular pathology were defined.The features of providing cardiac and cardiosurgical care to patients during pregnancy and in the postpartum period, the features and consequences of performing cardiosurgical and interventional cardiac interventions with the fetus in utero were evaluated.An assessment of immediate and long-term maternal and perinatal results of multidisciplinary care for pregnant women / parturient with pathology of the heart and great vessels was carried out.For the first time in Ukraine, the optimal strategy of medical support for a pregnant woman/parturient with a pathology of the cardiovascular system with optimal routing for them has been scientifically substantiated, algorithms for multidisciplinary support of such patients have been created, depending on the type of pathology and the state of circulatory compensation at all stages of pregnancy and postpartum period.The theoretical significance of the obtained results lies in the systematization and substantial addition of most theoretical provisions in the field of medicine at the intersection of three specialties: obstetrics and gynecology, cardiology and cardiac surgery.The practical significance lies in the formation, for the first time in Ukraine, of a system of multidisciplinary care for a pregnant patient with a pathology of the cardiovascular system, determining the strategy of her interdisciplinary support throughout the entire pregnancy stage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського