Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (48)Реферативна база даних (10338)Книжкові видання та компакт-диски (243)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ХІРУРГІЯ$<.>+<.>K=ПЛЕВР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шкварковський І.В. 
Використання великого чепця в профілактиці та лікуванні неспроможності швів кукси бронха після пульмонектомій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Шкварковський ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2002. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання лікування та профілактики бронхіальних нориць і емпієми після операцій на легенях з використанням тканини великого сальника. В експерименті на тваринах досліджено ефективність оментопластики кукси бронха, прцеси регенерації бронхіальної стінки за участю тканини сальника вивчено на гістологічному рівні. За допомогою топографо-анатомічних досліджень розв'язано проблему вибору оптимального шляху проведення сформованого шматка в плевральну порожнину. Доведено можливість викроювання шматка зі збереженням лівої та правої шлунково-сальникових судинних ніжок. На підставі проведених спостережень за 82 хворими зроблено висновок, що найоптимальнішим шляхом є використання штучних діафрагмових отворів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.220.51
Шифр НБУВ: РА317028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Макаров В.В. 
Використання мініінвазивних хірургічних технологій у лікуванні хворих з гнійними захворюваннями плеври (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.В. Макаров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Експериментально вивчено особливості морфологічних змін плевральних зрощень в залежності від терміну захворювання та можливість використання протеолізу, спрямованого на зменшення фіброзуючих спайкових процесів у плевральній порожнині, та використання сублевральної антибактеріальної терапії у хворих з гострою емпіємою плеври. Удосконалено діагностичні засоби у хворих з гострою емпіємою плеври шляхом впровадження ультразвукового дослідження (УЗД) органів грудної порожнини. Розроблено та застосовано в клінічній практиці методику дозованої коагуляції плевральних зрощень, що зменшило кількість ускладнень, пов'язаних з ушкоджувальною дією електрокоагуляції на поряд розташовані тканини у хворих з гострою та хронічною емпіємою плеври. Впроваджено етапне лікування хворих з хронічною емпіємою плеври з використанням етапної часткової таракоскопічної декортикації легені та методики дренування "порожнини через порожнину".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14 +
Шифр НБУВ: РА365656

Рубрики:

      
3.

Севергін В. Є. 
Відеоторакоскопічні оперативні втручання в діагностиці та лікуванні хворих на ексудативні плеврити, дисеміновані процеси легень невідомої етіології та емпієму плеври: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. Є. Севергін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 17 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано нові принципи застосування відеоторакоскопії в діагностиці плевритів неясної етіології, дисемінованих процесів у легенях, емпієми плеври. Запропоновано методики відеоасистованих біопсій плеври для діагностики дисемінованих процесів неясної етіології в легенях. Розроблено методики використання АІГ-лазера під час проведення відеоторакоскопії для плевродеза у пацієнтів з ексудативними плевритами й емпіємою плеври. Обгрунтовано спосіб дадаткової інфільтраційної анестезії місця біопсії парієтальної плеври. Проведено порівняльне оцінювання ефективності відеоторакоскопії та традиційних методів (плевральная пункція, дренування плевральної порожнини, торакотомія) у диференціальній діагностиці та лікуванні ексудативних плевритів, емпієми плеври. Розроблено алгоритм диференціальної діагностики плевритів неясної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА382177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Псарас Г.Г. 
Відновна хірургія ускладненого раку товстої кишки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / Г.Г. Псарас ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 32 с. — укp.

Розроблено тактику активного хірургічного лікування хворих на ускладнений рак товстої кишки залежно від типу ускладнення, з застосуванням якої у 89,8 % випадків виконано первинно-відновні операції. Встановлено, що частота ускладнень після первинно-відновних хірургічних втручань складає 21,2 %, після двохетапних операцій - 32,2 %, а летальність - 9,7 % і 20,3 % відповідно. Відзначено переважання гнійно-септичних ускладнень. Через 4 - 6 місяців після двохетапних операцій хворим було здійснено відновлення кишкової безперервності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-59
Шифр НБУВ: РА318058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шевченко А.І. 
Внутрішньоплевральна перфузійна хіміогіпертермія в лікуванні хворих на злоякісну мезотеліому плеври: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / А.І. Шевченко ; Нац. ін-т раку. — К., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.422.4-5 +
Шифр НБУВ: РА366380

      
6.

Каштальян М.М. 
Гістероскопічна хірургія в лікуванні хворих з поєднаними гіперпластичними процесами ендо- та міометрія: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Каштальян ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі результатів дослідження показано, що у структурі гіперпластичних процесів ендо- та міометрія переважає поєднання патології ендометрія. Розроблено методику техніки гістероскопічної операції, яка передбачає почергове проведення абляції у ділянках вічок маткових труб та резекції решти ендометрія. Вивчено найближчі та віддалені результати гістероскопічної резекції, абляції та комбінованої методики операції у хворих з поєднаними формами гіперпластичних процесів матки, проведено їх порівняльний аналіз. Розроблено рекомендації щодо диференційованого використання різних методів гістероскопічної абляції ендометрія як методу гемостазу у жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку на етапі доопераційного лікування анемії за умов підготовки до гістеректомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41-5 + Р715.744 +
Шифр НБУВ: РА355629

Рубрики:

      
7.

Абдулхакім Мах'юб Мохаммед Аль Камалі 
Гнійні і гангренозні абсцеси легень з плевральними ускладненнями і їх комплексне лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Абдулхакім Мах'юб Мохаммед Аль Камалі ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження хворих з гнійними та гангренозний абсцесами легенів, що знаходяться на лікуванні в клініці госпітальної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Досліджено хворих двох груп. Перша група (основна) - 130 хворих, у яких за лікування застосовують імуномодулятори разом зі сучасними антибіотиками, та друга група (контрольна) - 125 хворих, які лікуються традиційно. Визначено імунологічні зміни, які коригуються застосуванням імуномодуляторами. Застосовано новий метод лікування гнійних захворювання легень, який дає можливість знизити плевральні ускладнення до мінімуму та скоротити тривалість лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА372152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Нгуен Ван Хань 
Диференційна діагностика ексудативного плевриту туберкульозної та ракової етіології за допомогою лазерної кореляційної спектроскопії плазми крові та плеврального ексудату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Нгуен Ван Хань ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано та проаналізовано гістограми лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) плазми крові хворих на ексудативний плеврит туберкульозної та ракової етіології, а також ЛКС-гістограми плеврального ексудату. Показано характерні відмінності ЛКС-гістограм плазми крові та плеврального ексудату хворих на ексудативний плеврит туберкульозної етіології від гістограм хворих на ексудативний плеврит ракової етіології. Розроблено спосіб диференціальної діагностики ексудативного плевриту туберкульозної та ракової етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.401.11-43 +
Шифр НБУВ: РА325852

Рубрики:

      
9.

Опанасенко 
Діагностика плевральних випотів різного генезу та оптимізація їх лікування: автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.01.27 / Микола Степанович Опанасенко ; Державна установа "Національний ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 31 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.4
Шифр НБУВ: РА365746

Рубрики:

      
10.

Линник М.І. 
Діагностика та комплексне лікування емпієм плеври: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.І. Линник ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу виконаних діагностичних та лікувальних заходів розроблено алгоритм обстеження та проведення мініінвазивних методів лікування емпієми плеври, застосування якого дозволяє уникнути діагностичних та тактичних помилок, досягти значного покращання результатів лікування. Проведено моніторинг флори, що висівалась з плевральної порожнини, розроблено схеми проведення етіотропної терапії. Запропоновано комплекс діагностичних та закритих малих хірургічних втручань, використання якого сприяє підвищенню ефективності лікування хворих з неспецифічною емпіємою плеври. Проведено дослідження віддалених результатів лікування з застосуванням мініінвазивних втручань. Зазначено, що рецидиви гнійних захворювань спостерігалися у 1,8 % хворих лише у ранні терміни (через 1 - 2 місяці) після проведеної терапії, у більш віддалені терміни рецидивів не зафіксовано.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.4-59 +
Шифр НБУВ: РА311412

Рубрики:

      
11.

Білоконь А.М. 
Діагностика уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Білоконь ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит завдяки використанню міжфазної тензіореометрії сечі і конденсату вологи видихуваного повітря. Визначено окремі чинники, які впливають на частоту і перебіг ревматоїдного гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, амілоїдозу нирок, плевриту, дифузного інтерстиціального фіброзу, фіброзувального альвеоліту, ревматоїдних легеневих вузликів. Проаналізовано стан легеневого сурфактанту у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. За допомогою фізико-хімічних методів дослідження патологія нирок і легенів діагностується в 4,2 і 4,7 разів частіше, ніж під час загальновизнаного обстеження, а ефективність терапії нефропатії і пневмопатії залежить від початкових фізико-хімічних властивостей сечі і вологи видихуваного повітря. Глюкокортикоїдні гормони позитивно впливають на біофізичний стан сечі, а системна ензимотерапія - на параметри видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р414-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА319414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Головаха М. Л. 
Діагностика, консервативне лікування та реконструктивно-відновна хірургія остеоартрозу колінного суглоба: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / М. Л. Головаха ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 36 с.: табл. — укp.

Розглянуто проблему покращання результатів лікування хворих з остеоартрозом колінного суглоба методами, які дозволяють зберегти його анатомо-функціональну цілісність. Проаналізовано лікування 767-ми пацієнтів з таким діагнозом. На підставі результатів біохімічних досліджень показано, що лікування гонартрозу препаратами глюкозаміна сульфату та гіалуронової кислоти сприяє вірогідному покращанню показників біохімічних маркерів руйнування сполучної тканини. Розроблено "Шкалу прогнозування результату пластики дефекту хряща колінного суглоба", перевірка якої показала позитивні результати. Розглянуто питання прогнозування результатів високих коригувальних остеотомій у випадках нестабільності колінного суглоба. Аналіз монокондилярного ендопротезування та коригувальних остеотомій показав, що ці методи не є конкурентними, тому їх слід виконувати у різних груп пацієнтів. Запропоновано "Алгоритм диференційного вибору хірургічного лікування остеоартрозу колінного суглоба", перевірка якого дала позитивні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-59
Шифр НБУВ: РА385667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сафонов В.Є. 
Ефективність застосування відеоторакоскопічних операцій в комплексній діагностиці та лікуванні захворювань легень, плеври та межистіння: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Є. Сафонов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики та лікування хворих з захворюваннями легень плеври та межистіння. Проаналізовано результати порівняльного дослідження ефективності застосування відеоторакоскопічних операцій з оптичною торакоскопією для лікування хворих з випітними плевритами, діагностичної торакотомії - пацієнтів з дисемінованними ураженнями легень і новоутвореннями та лімфаденопатіями межистіння. Встановлено ефективність різних методів діагностики, показано переваги та недоліки кожного з них. Наведено клінічне й фармакологічне обгрунтування доцільності використання відеоторакоскопії для діагностики та лікування хворих на випітні плеврити, а також пацієнтів з новоутвореннями межистіння та десимінованими процесами легень як оптимального методу. Визначено місце відеоторакоскопії у комплексі заходів диференційованої діагностики даної патології. Встановлено, що застосування відеоторакоскопії дозволяє покращити якість діагностики етіології захворювань легень, плеври, межистіння, збільшити можливості для виконання лікувальних хірургічних маніпуляцій, зменшити травматичність оперативного втручання та кількість післяопераційних ускладнень, скоротити витрати, період післяопераційної реабілітації й термін лікування, а також покращити косметичні наслідки операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.23-4 + Р457.364.2-4 +
Шифр НБУВ: РА335200

Рубрики:

      
14.

Калениченко М. І. 
Ефективність кріохірургічного лікування хворих на поширений туберкульоз легень, пухлини межистіння та гнійні захворювання грудної стінки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Калениченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження 204-х хворих. 108 хворих було оперовано із застосуванням кріовпливу, а 96 хворих - без застосування кріовпливу. Досліджено дві групи по 20 лабораторних пацюків, тканини легень однієї з яких піддавалися кріовпливу. Встановлено, що під час кріовпливу на легеню існує можливість одержання стабільно відтворюваних ефектів - гемостатичного та герметизуючого. Застосування кріовпливу під час хірургічного лікування хворих з новоутвореннями межистіння забезпечило зменшення загальної операційної крововтрати на 24,2 %, скорочення об'єму плевральної ексудації на 62 %. Хірургічне лікування хворих на гнійні захворювання грудної стінки із застосуванням кріовпливу забезпечило скорочення терміну фебрильної температури на 56,5 %, відсутність рецидивів остеомієліту ребер. Застосування кріоаналгезії сприяє скороченню термінів активізації хворих і виразності післяопераційних ускладнень, а застосування кріовпливу за розширених пневмонектоміях з приводу раку легень забезпечило зменшення інтраопераційної крововтрати на 32,6 %, скорочення терміну перебування в стаціонарі на 37,6 %. Застосування кріовпливу за екстраплевральних торакопластиках забезпечило покращання загальних результатів лікування за рахунок зниження післяопераційної ексудації на 81,3 %, зменшення кількості місцевих гнійних ускладнень на 18,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59 + Р569.42-59 + Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА378166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ходак А.С. 
Ефективність систематичної медіастинальної лімфодисекції у хворих на рак легені: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / А.С. Ходак ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено ефективність медіастинальної лімфодисекції у лікуванні хворих на рак легені на базі комплексного оцінювання основних клінічних, патоморфологічних і молекулярно-біологічнічих даних. З метою підвищення радикалізму у хворих на рак легені була застосована систематична медіастинальна лімфодисекція, виконання якої не вплинуло на структуру післяопераційних ускладнень, однак вона супроводжується збільшенням порушень серцевого ритму та підвищує імовірність емпієми плеври. На підставі результатів дослідження видалених лімфатичних вузлів за допомогою моноклональних антитіл до цитокератинів додатково виявлено у 21 % хворих метастази раку, що підтверджує доцільність виконання обов'язкової медіастинальної лімфодисекції. У 28,6 % хворих на рак легені, яким були виконані радикальні операції, у кістковому мозку з використанням світлової мікроскопії та моноклональних антитіл до цитокератинів виявлено поодинокі ракові клітини. За результатами вивчення віддалених результатів лікування таких хворих показано значне зменшення частоти інтраторакальних рецидивів у хворих, яким була виконана систематична медіастинальна лімфодисекція, та встановлено вірогідне підвищення їх трирічної виживаності з 47,6 % до 62,9 %. З'ясовано, що наявність поодиноких ракових клітин у кістковому мозку є поганим прогностичним фактором, тому що всі хворі, у яких вони були виявлені, померли у перші 3 роки після операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 +
Шифр НБУВ: РА361465

Рубрики:

      
16.

Кривецький В.Ф. 
Застосування високодисперсного кремнезему в комплексному лікуванні гангренозних уражень легенів та їх плевральних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Ф. Кривецький ; Він. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі лікування хворих з легеневими деструкціями гангренозного типу. Розроблено новий напрям еферентної детоксикації та санації некротичних легеневих утворень, що грунтується на інтракавітальній сорбції з допомогою аморфного кремнезему. Встановлено, що оптимальним тактичним підходом у лікуванні вказаних уражень слід вважати активну консервативну терапію із першочерговим спрямуванням на зовнішнє дренування та санацію деструктивних порожнин, в тому числі - із залученням регіонарної сорбції. Доведено ефективність запропонованих методик як у випадку самостійного використання, так і для підготовки хворих із гангреною легень до віддалених резекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА309237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мартинюк В.А. 
Застосування відеоторакоскопічних операцій при спонтанному пневмотораксі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Мартинюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему відеоторакоскопічних операцій у хворих на спонтанний пневмоторакс з метою підвищення ефективності та радикальності лікування хвороби. Розроблено види відеоторакоскопічних операцій, їх алгоритми й методики удосконалення, які дозволяють значно збільшити ефективність оперативного лікування хворих на спонтанний пневмоторакс, зменшити терміни лікування та реабілітації останніх. Відзначено, що кількість рецидивів спонтанного пневмотораксу у разі відеоторакоскопічних операцій значно знизилась (більш, ніж удвічі у порівнянні з даними світової літератури) завдяки використанню оригінальних методик огляду органів плевральної порожнини й оперативної техніки. Доведено значну перевагу відеоторакоскопічних операцій над торакоскопічними та торакотомними втручаннями. Хоча кількість рецидивів спонтанного пневмотораксу у випадку відкритих втручань є нижчою, ніж після відеоторакоскопічних операцій, але останні переважають їх за скороченням строків больового синдрому, а також швидшим відновленням функції зовнішнього дихання та реабілітації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.402 + Р457.365.230.86
Шифр НБУВ: РА313486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Скороходова Н.О. 
Застосування квантової терапії в комплексному лікуванні хворих ексудативним плевритом туберкульозної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Н.О. Скороходова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

З'ясовано, що поліфакторна квантова терапія більш ефективна, ніж лазерна терапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542.4-542
Шифр НБУВ: РА330670

Рубрики:

      
19.

Кравчук Б.О. 
Інтраплевральна сорбційна детоксикація в комплексному лікуванні ускладнених форм гострої деструктивної пневмонії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Б.О. Кравчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням пощуку та опрацювання нових високоефективних засобів і методів впливу на гнійне вогнище. Запропоновано, опрацьовано та застосовано у кліниці метод інтегральної сорбційної детоксикації, який базується на внутрішньопорожнинному (плевра, абсцес) застосуванні сорбенту на основі високодисперсного аморфного кремнезему. Метод передбачає санацію гнійних вогнищ 0,5%-ю суспензією сорбенту за спеціальною методикою. Визначено показання, протипоказання, оптимальну концентрацію, експозицію, форму введення сорбенту. Застосування інтраплевральної сорбційної детоксикації на фоні традиційного комплексного лікування ускладнених форм гострої деструктивної пневмонії у дітей дозволило зменшити об'єм і терміни антибактеріальної, інфузійної та посиндромної медикаментозної терапії, тривалість дренування та санації гнійних вогнищ, закриття бронхоплевральних сполучень, попередити розвиток важких септичих синдромів та інших ускладнень, скоротити терміни лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52

Рубрики:

      
20.

Кацапов Д.В. 
Клініко-інструментальні показники і стан клітинних мембран у хворих на гострі пневмонії при грипі та ГРВІ в залежності від лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Кацапов ; Київ. наук.-дослід. ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу пневмоній під час грипу та ГРВІ, що проявляються відносно малою вираженістю частини симптомів пневмонії - плеврального болю, вологих дрібнобульбашкових хрипів, шуму тертя плеври, на тлі багаторівневого ураження дихальних шляхів. Встановлено порушення структурно-функціонального стану клітинних мембран, що супроводжується підвищенням рівня метаболітів ПОЛ - ДК і МДА, на тлі зниження активності антиоксидантних ферментів - каталази та СОД, які корелюють з підвищенням перекисного гемолізу еритроцитів та порушеннями ФЗД. Доведено ефективність магнітолазерного опромінення (1 - 0,83 - 0,85 мкм) рефлексогенних зон грудної клітки та проекції запального осередку в комплексному лікуванні пневмонії, що виявляється скороченням тривалості ознак пневмонії та позитивною динамікою клініко-лабораторних показників. Підтверджено антиоксидантні властивості нового вітчизняного муколітичного препарату "Амброксол" за даними клінічних і біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3 + Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА312487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського