Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (245)Книжкові видання та компакт-диски (88)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦІЛЮЩІ$<.>+<.>K=КАМЕНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Іськов С.С. 
Геометризація якісних показників покладів гранітоїдних і габроїдних декоративних каменів: автореф. дис... техн. психол. наук: 05.15.01 / С.С. Іськов ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено та встановлено геометричні закономірності зміни якісних показниів покладів високоміцних декоративних порід з використанням сучасних програмних прикладних пакетів. За результатами проведених досліджень з застосуванням сучасних геоінформаційних систем (ГІС) установлено залежність зміни пластових міжтріщинних відстаней відносно поверхні інтрузії та вплив інтенсивності зміненості породи на її основні декоративні характеристики. Розроблено методику визначення анізотропності природного каменю, методику визначення оптимального напряму ведення гірничих робіт відносно природної тріщінуватості масиву та поділу родовища на технологічні зони. На підставі результатів проведених теоретичних і експериментальних досліджень доведено можливість одержання комплексних планів кількісного вираження якісних характеристик покладу та каменю шляхом гірничо-геометричного аналізу цих основних характеристик з застосуванням сучасних комп'ютерно-інформаційних технологій і ГІС. Результати проведеного дослідження можуть бути використані для поділу кар'єрного поля на технологічні зони залежно від структурних і декоративних показників та розробки раціональних комплексів обладнання для кожної з них, що дозволить підвищити вихід блоків з масиву та якість видобутої сировини, зменшити витрати та покращити техніко-економічні показники виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И12,4 + И346.6 +
Шифр НБУВ: РА364054

Рубрики:

      
2.

Алешко О.А. 
Діагностично-лікувальна тактика у хворих з резидуальними каменями нирок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Алешко ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено алгоритм індивідуального підходу до лікування хворих на резидуальні камені нирок (РКН), проведено порівняльний аналіз ефективності використання екстракорпоральної ударнохвилевої літотрипсії (ЕУХЛ), контактної літотрипсії та відкритих оперативних втручань. Доведено вагоме значення факторів ризику несприятливого перебігу хвороби, проявом яких є розвиток ускладнень у післяопераційному періоді або чинники, що обтяжують стан хворого: розмір і склад резидуального конкременту, наявність додаткового дренування та запалення верхніх сечовивідних шляхів, розширення порожнинної системи та функціональний стан оперованої нирки. Запропоновано алгоритм вибору отимального методу лікування хворих з РКН шляхом визначення кількісної оцінки у балах прогностично значущих показників, перерахованих вище, з наступним розрахунком інтегрального індексу та подальшим співставленням його величини з межовими значеннями прогностичної таблиці. Підтверджено ефективність використання ЕУХЛ у всіх пацієнтів з РКН з величиною інтегрального індексу від одиниці до п'яти (90,8 % від загальної кількості хворих). У пацієнтів з величиною інтегрального індексу від шести до дев'яти доведено доцільність використання контактної літотрипсії. У разі величини інтегрального індексу більше дев'яти рекомендовано виконання відкритого оперативного втручання з метою позбавлення від РКН. Зроблено висновок, що основним методом зменшення кількості резидуальних каменів є адекватний вибір лікування у хворих на сечокам'яну хворобу й обов'язкове виконання інтраопераційного рентгенологічного, сонографічного, ендоскопічного контролю за повнотою видалення первинних конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.34 +
Шифр НБУВ: РА368007

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Непийвода А.А. 
Дрібнозернисті безусадні бетони на чавунних заповнювачах для захисту від іонізуючого випромінювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / А.А. Непийвода ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено склади ефективних дрібнозернистих безусадних бетонів на чавунних заповнювачах для захисту від іонізуючого випромінювання (ІВ). Досліджено їх властивості. Обгрунтовано й підтвержено можливість одержання ефективних стійких до довготривалої дії нейтронного та гамма-випромінювання, радіаційнозахисних дрібнозернистих безусадних бетонів, що вміщують високоосновні гідросульфоферити кальцію. Встановлено, що формування в цементному камені добре закристалізованих гідратів типу AFm- та AFt-фаз, що втрачають зв'язану воду за підвищенних температур, призводить до підвищення стійкості бетонів до довготривалої дії ІВ. Доведено, що застосування демпфірувальних домішок у складі в'яжучого підвищує стійкість бетонів до довготривалоії дії ІВ. Встановлено закономірності фізико-механічних властивостей дрібнозернистих бетонів від дії технологічних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.96 + Н626.102.96
Шифр НБУВ: РА373330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Костенко Ю.О. 
Дрібнозернисті дорожні бетони для виробів, що отримуються методом гіперпресування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Ю.О. Костенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено фізичну модель ущільнення трифазної системи за методом гіперпресування, визначено величину та тривалість його дії. Показано, що застосування гіперпресування збільшує післяформовочну міцність бетону більше, ніж у 4 рази у порівнянні зі звичайним пресуванням, що прискорює його твердіння, а збільшення вмісту пилу в гіперпресованому цементному камені до 30 % не впливає негативно на його міцність. Установлено, що у разі застосування суперпластифікаторів за знижених, у порівнянні з тими, які традиційно рекомендовано, дозувань, підвищується міцність гіперпресованих бетонів, знижується водопоглинання та покращуються їх експлуатаційні властивості. Доведено, що ефект гіперпресування дозволяє істотно зменшити вологовтрати з бетону, який твердне, і здійснити повне відновлення експлуатаційних властивостей, втрачених у разі зневоложення, за подальшого твердіння за вологих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.135 +
Шифр НБУВ: РА338886

      
Категорія: Будівництво   
5.

Риженко І.М. 
Ефективні цементно-зольні сухі будівельні суміші для мурувальних розчинів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / І.М. Риженко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено модифіковані цементно-зольні сухі будівельні суміші, які використовуються для мурувальних робіт, зокрема, для тонкошарової кладки з використанням каменів з ніздрюватого бетону. Розглянуто цементно-зольні суміші та розчини на їх основі, як містять комплексні домішки-модифікатори трьох типів, а саме: на основі композиції суперпластифікатора та повітрявтягувальної домішки, на основі композиції суперпластифікатора та водоутримувальної полімерної домішки, на основі композиції суперпластифікатора та вапняно-карбонатного наповнювача. Встановлено, що застосування золи-виносу та зазначених модифікаторів дозволяє забезпечити високі нормативні показники розчинових сумішей для мурувальних робіт і розчинів, зокрема, легкоукладальність, міцність зчеплення з основою у разі зменшеної витрати цементу. Відзначено, що розчинові суміші мають підвищену життєздатність. Застосування запропонованих модифікаторів дозволяє виключити зі складу вапно, спростити технології їх виготовлення та використання. З використанням результатів дослідження реалізовано випуск дослідної партії сухих сумішей та показано їх вірогідність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001 + Н332.328 +
Шифр НБУВ: РА363306

Рубрики:

      
6.

Стець О.В. 
Зменшення ушкодження тканини нирки шляхом вибору безпечних термінів повторної ударно-хвильової літотрипсії у хворих на сечокам'яну хворобу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.В. Стець ; Ін-т урології АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Доведено, що інтервал між сеансами дистанційної літотрипсії в 7 діб призводить до більш вираженого пошкодження нирки після повторної літотрипсії, ніж інтервал в 14 і більше діб. Результати проведеного дослідження свідчать, що найбільш оптимальним проміжком часу між повторними сеансами літотрипсії каменів нирок є 14 діб. Зазначено, що інтервал часу від першого сеансу до відновлення ниркової тканини після повторного сеансу, виконаного на сьому добу, склав той же період (28 діб), що і після повторної літотрипсії, яка була виконана на 14-ту добу. Встановлено, що подовження інтервалу між сеансами більше 14-ти діб, збільшує час дії патологічних факторів, обумовлених наявністю конкременту, на тканину нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.34-58 +
Шифр НБУВ: РА368345

Рубрики:

      
7.

Боржієвський О.А. 
Комплексна реабілітація хворих сечокам'яною хворобою після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Боржієвський ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено покращенню результатів лікування хворих сечокам'яною хворобою в період після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) в умовах курортів Східниця і Трускавець. В дисертації вивчено функціональний стан нирок і верхніх сечових шляхів у хворих до і після реабілітаційного лікування. Розроблено комплекс ефективного реабілітаційного санаторно-курортного лікування. Встановлено чіткі покази і протипокази для спрямування пацієнтів на дане реабілітаційне лікування після дистанційної літотрипсії. Доведена економічна ефективність ранньої комплексної санаторно-курортної реабілітації пацієнтів після ЕХУЛ каменів нирок і сечоводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58

Рубрики:

      
8.

Когут В.В. 
Корекція гіпоцитратурії та гіперурикозурії в комплексній профілактиці повторного каменеутворення у хворих на щавлевокислий нефролітіаз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.В. Когут ; Ін-т урології АМН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено наявність різних показників концентрації водневих іонів сечі в ураженій нефролітіазом та "здоровій" нирках одного хворого, що зумовлює виникнення каменів різного мінерального складу та має вирішальне значення для визначення виду сечокам'яної хвороби (СКХ). З'ясовано вплив цитратної терапії на рівень ендогенних цитратів сечі та стан факторів ризику у хворих на щавлевокислий нефролітіаз. Установлено динаміку екскреції цитрату під час проведення курсів цитратної терапії різної тривалості та після закінчення вживання препарату. Науково обгрунтовано тривалість курсів цитратної терапії залежно від методу звільнення верхніх сечових шляхів від конкрементів. Доведено ефективність застосування цитратів в індивідуальних схемах метафілактики щавлевокислого нефролітіазу у порівнянні з традиційними методами профлактики рецидивного каменеутворення. Розроблено та науково обгрунтовано вдосконалену методику метафілактики щавлевокислого нефролітіазу з використанням препарату Блемарен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-5 +
Шифр НБУВ: РА349464

Рубрики:

      
9.

Хом'як Л.В. 
Меморіальна різьба осередків народного каменярства в Галичині кінця ХІХ - ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.06 / Л.В. Хом'як ; Львів. акад. мистецтв. — Львів, 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості народної меморіальної різьби в камені як родове відгалуження художньої обробки каменю з використанням матеріалів експедицій по історичних місцях Галичини. Виявлено загальноетнічні та локальні художньо-стилістичні риси, характерні для вітчизняного каменеобробництва новітнього часу. Розширено та конкретизовано попередні дані про персональний склад ремісничих колективів кожного пам'ятникарського осередку. Укладено словник спеціальної каменярської термінології, вивчено творчість провідних майстрів меморіальної скульптури. Застосовані в оформленні надгробків засоби художньої виразності проаналізовано відповідно до призначення меморіального об'єкта як одного з компонентів поховальної обрядовості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.708.043(4Укр331)6 + Щ136.163(4Укр331)6
Шифр НБУВ: РА318886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Борзяк О.С. 
Механізм електрокорозії бетону залізобетонних конструкцій в складних умовах експлуатації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О.С. Борзяк ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено критерії оцінки електрокорозійного стану бетонних, залізобетонних конструкцій, що експлуатуються за умов обводнювання на електрифікованих постійним струмом ділянках колії. Уточнено рівняння міцності цементного каменю з урахуванням зменшення кількості електрогетерогенних контактів, що визначають його міцність, і виникнення електрогомогенних контактів, що обумовлюють появу внутрішніх розтягувальних напруг у разі електрокорозійного розчинення портландиту. Встановлено механізм і розроблено фізико-математичні моделі дії зовнішнього електричного поля на фазовий склад цементного каменю, міцність і безнапірну водопроникність бетону. Досліджено механізм розчинення портландиту в цементному камені бетону та винесення продуктів розчинення під впливом пульсуючого односпрямованого постійного електричного поля. Розроблено схеми протікання струмів витоку та винесення продуктів гідратації у воду, з якою контактує бетон, та схему протікання струму витоку з рейок у конструкції споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.04
Шифр НБУВ: РА374920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Зузук Ф.В. 
Мінералогія уролітів: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.20 / Ф.В. Зузук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 52 с. — укp.

На підставі статистичних даних про захворювання на уролітіаз населення світу й України показано, що його локально-регіональне поширення спричинене факторами: соціально-економічним; забрудненням довкілля; кліматичним чинником; гідрохімічними особливостями питної води та геологічним фактором. Відзначено, що підвищення життєвого рівня до європейського не тільки супроводжується збільшенням кількості дорослих хворих, а й зрівноваженням частки обох статей з цією недугою. Відповідно зменшується кількість захворювань хлопчиків на уролітіаз нижніх сечових шляхів. З'ясовано, що з підвищенням життєвого рівня частка уратових каменів зменшується, а оксалатових і фосфатових - збільшується. Визначено, що серед уролітів переважають асоціації, зокрема, безперервні ряди: апатит - струвіт, ювеліт - апатит, уеделіт - апатит, уеделіт - ювеліт, а особливості індивідів й агрегатів каменетвірних мінералів збігаються з характеристиками утворень геологічних об'єктів. Обгрунтовано, що уроліти формуються внаслідок седиментації, власне кристалізації та життєдіяльності мікроорганізмів. У процесі седиментації формуються конкрецієподібні фосфатові, оксалатові, уратові та змішаного складу туроліти, а у разі безпосередньої кристалізації - сфероліти брушиту, струвіту, оксалатів, уратів, цистину. Виявлено, що продуктом життєдіяльності мікроорганізмів є глобулярні ювелітові утворення та частково - апатит. Зазначено, що аморфна органічна речовина відіграє в уролітах здебільшого цементуючу роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-43 +
Шифр НБУВ: РА337877

Рубрики:

      
12.

Зосим В.А. 
Мініінвазивні хірургічні втручання у хворих холедохолітіазом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Зосим ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано наукову задачу стосовно покращання результатів хірургічного лікування хворих на гострий (ГКХ) і хронічний калькульозний холецистит (ХКХ), ускладнений холедохолітіазом. Удосконалено методи діагностики та вибору мініінвазивних хірургічних втручань. На підставі вивчення анамнестичних даних, клінічного, лабораторного, черезшкірного ультразвукового досліджень (ЧУЗД) у таких хворих визначено критерії підвищеної ймовірності холедохолітіазу, які дозволяють установити показання до проведення ендоскопічної ультрасонографії, що утричі забезпечило підвищення діагностування каменів загальної жовчної протоки (ЗЖП). Доведено, що ендоскопічна ультрасонографія має значні переваги у порівнянні з ЧУЗД. Точність діагностики конкрементів гепатикохоледоха становить 97,2 %, а за даними ЧУЗД - 28,8 % і не залежить від форми холециститу, діаметрів ЗЖП та конкремента. Розроблено алгоритм діагностування холедохолітіазу у хворих на ГКХ і ХКХ. Проведено порівняння двохетапного методу видалення конкрементів з ЗЖП - ендоскопічної папілотомії (ЕПСТ) з наступною лапароскопічною холецистектомією (ЛХЕ) чи ЛХЕ з післяопераційною ЕПСТ - з одноетапним видаленням конкрементів ЗЖП через міхурову протоку або холедохотомічний отвір під час ЛХЕ та показано, що більш перспективним є одноетапне мініінвазивне втручання. За даного виду втручань зберігається функція великого сосочка дванадцятипалої кишки, відсутній ризик ускладнень ЕПСТ, які мали місце у 9,8 % хворих за двохетапного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 + Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА356673

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Шапоренко Ю.І. 
Несучі стіни будинків з дрібноштучних бетонних каменів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.І. Шапоренко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено єдину уніфіковану номенклатуру дрібноштучних каменів для стінових зовнішніх та внутрішніх конструкцій. Проведено експериментальне дослідження окремих каменів та натурних фрагментів стін з оцінкою їх фізико-механічних характеристик, напружено-деформованого стану та руйнуючих навантажень, а також багатопорожнинних і багатошарових кам'яних стін з виявленням характеру їх роботи за умов центрального та позацентрового стиску. Наведено методику оцінки впливу теплопровідних включень (у тому числі віконних прорізів) на теплофізичні характеристики зовнішніх стін та конструктивні заходи щодо його усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н431.23-02 + Н513.2-02
Шифр НБУВ: РА310672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Синишин Ю.І. 
Обгрунтування та розробка тактики лікування хворих на камені сечовода, ускладнені гострим пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.І. Синишин ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності лікування хворих з каменями у сечоводі, ускладнених гострим пієлонефритом (ГП)), шляхом диференційованого застосування екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) в клінічній практиці на базі урологічних відділень обласних клінічних лікарень. Доведено вісутність значущих змін мікрофлори сечі, як наслідок вивільнення збудника з каменів нирки та сечовода після їх фрагментації. Показано, що для об'єктивної оцінки ефективності відновлення пассажу сечі з блокованої каменем сечовода нирки застовано УЗД-моніторинг периметру порожнинної системи нирки та визначено терміни його проведення після екстреної ЕУХЛ. На підставі використання моніторнгу С-реактивного білка сироватки крові доведено відсутність клінічно значущого травматичного впливу ЕУХЛ на нарку, сечовід та оточуючі тканини у хворих на нефроуретеролітіаз та уретеролітіаз, ускладнений ГП. Обгрунтовано можливість проведення екстреної ЕУХЛ у хворих на камені сечовода, ускладнені гострим серозним пієлонефритом, як альтернативного методу відновлення пасажу сечі з блокованої нирки, що дає можливість перегляду та поширення показань до ЕУХЛ в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.35-5 + Р696.540.112-5 +
Шифр НБУВ: РА343833

Рубрики:

      
15.

Боржієвський А.Ц. 
Оптимізація ендоскопічних методів лікування і реабілітації хворих з каменями нирок та сечоводів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / А.Ц. Боржієвський ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Розроблено основні принципи ендоскопічного та лапароскопічного методів лікування різних видів локалізації каменів у сечовій системі. Проаналізовано їх ефективність і встановлено показання та протипоказання щодо застосування. Вивчено функціональний стан нирок перед та після проведення лікування нефроуретеролітіазу ендоскопічними методами. Проаналізовано ускладнення, які виникають в результаті застосування черезшкірної нефролітотрипсії, різних методів інтракорпоральної уретеролітотрипсії та лапароскопічної уретеролітотомії, визначено способи їх профілактики та лікування. Запропоновано використовувати антиоксидантну та антибактеріальну терапію під час ендоскопічного лікування хворих з коралоподібними каменями нирок. Вивчено рівень анестезіологічного забезпеченян під час ендоскопічного лікування хворих з каменями нирок та сечоводів. Доведено доцільність проведення реабілітаційного санаторно-курортного лікування хворих уретеролітіазом у здравницях Східниця та Трускавець. Визначено пересічну вартість та економічну ефективність ендоскопічного лікування хворих на уролітіаз. Встановлено морфологічні зміни стінки сечоводу у разі дії різних видів контактних літотрипторів. Розроблено показання та протипоказання щодо застосування черезшкірної нефролітотрипсії, ендоскопічної уретеролітотрипсії та лапароскопічної уретеролітотомії. Розроблено сучасні алгоритми лікування хворих з каменями нирок і сечоводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-5 +
Шифр НБУВ: РА333674

Рубрики:

      
16.

Кадурін С.В. 
Парагенетичні асоціації мінералів і онтогенія органо-мінеральних агрегатів у нирках людей: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / С.В. Кадурін ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Описано морфологію та анатомію уролітів. На підставі отриманої інформації розглянуто онтогенію ниркових каменів. Проведено лабораторне і математичне моделювання процесів росту уролітів. Визначено парагенетичні асоціації мінералів уролітів. Досліджено мікроелементний склад органо-мінеральних агрегатів у нирках людини, визначено залежність його від геоекологічного стану навколишнього середовища в Одесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3
Шифр НБУВ: РА316045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Колесник Д.Ю. 
Підвищення корозійної стійкості бетонів поверхневою обробкою олігоорганосилоксанами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Д.Ю. Колесник ; Одес. держ. акад. буд-ва і архіт. — О., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено нові силоксанові захисні композиції з метою підвищення корозійної стійкості цементобетонів. Удосконалено механізм адгезії адсорбції олігоорганосилоксанів на цементному камені. Вивчено захисний вплив поверхневої обробки цементобетону силоксановими сполуками на його йодо-, хіміко- і морозостійкість. Створено комплексну систему хімічного захисту залізобетону від процесу карбонізації, що забезпечує відновлення лужності бетону та захист його від атмосферних факторів. Удосконалено оцінку економічної доцільності хімічного захисту залізобетонних мостів від атмосферної корозії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.04 +
Шифр НБУВ: РА349337

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Попруга П.В. 
Пластифіковані бетонні суміши на основі ГІР-2 для ремонту і відновлення залізобетонних конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / П.В. Попруга ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт., Держ. НДІ будів. конструкцій Мінрегіонбуду України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та з використанням калориметричного та пластометричного методів експериментально підтверджено, що активізатор тверднення, який містить сульфат заліза, випалену глину, піддається більш високому ступеню диспергації поверхнево-активними речовинами у порівнянні з алюмінатами кальцію, забезпечує інтенсивну гідратацію портландцементного клінкеру з одержанням високоміцного цементу (ГІР-2) та бетонів на його основі з високими фізико-механічними показниками, які дозволяють застосовувати такі бетонні суміші для ремонтних робіт. Доведено сумісність використаного полікарбоксилатного суперпластифікатора SVC 5-600 і мінеральної сульфатзалізовмісної домішки, що проявляється в синергічному ефекті під час твердіння досліджуваних бетонів. Розкрито механізм синтезу високоміцного бетону на основі пластифікованого цементу ГІР-2, який полягає в інтенсифікації процесу диспергації сульфатзалізовмісної домішки та проявленні стеричного ефекту в результаті введення в ГІР-2 полікарбоксилатного суперпластифікатора, що сприяє прискоренню утворення в цементному камені дрібнокристалічних змішаних гідросульфоалюмиферитів і низькоосновних гідросилікатів кальцію. З'ясовано, що в ряду суперпластифікаторів (полікарбоксилатного (SVC-5-600), акрилатного (SR-3), нафталінформальдегідного (C-3)) застосування полікарбоксилатної домішки в бетонних сумішах з ГІР-2 дозволяє найбільш ефективно керувати процесом структуроутворення бетонної суміші та бетону у порівнянні з застосуванням бетонних сумішей без активізатора, в яких використання акрилатних домішок є найбільш ефективним. Встановлено, що введення суперпластифікаторів у цементну суміш на основі ГІР-2 змінює мікроструктуру цементного каменя в напрямку одержання дрібнокристалічної щільної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331 +
Шифр НБУВ: РА357340

Рубрики:

      
19.

Опейда Л.М. 
Проблема цілісності людського буття: філософсько-антропологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / Л.М. Опейда ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему цілісності людського буття через екзистенційно-особистісні виміри. Розглянуто передумови використання понять дослідження в українській філософській мові. Проаналізовано підходи до проблеми цілісності буття у філософській культурі. На підставі застосування компаративістського підходу визначено філософсько-антропологічні аспекти цілісності людського буття. Досліджено метаморфози цілісності в екзистенційно-особистісних вимірах буття. Здійснено спробу систематизації екзистенціалів цілісності, сутність якої розкрита у термінах "з-цілення" й "цілющості", які, відповідно вказують на можливість само-здійснення особистості у культурі ("з-цілення" в культурі) та її відкритість ("цілющість") для внутрішньої комунікації. Встановлено відповідність зазначених понять термінам "екзистенції" та "трансценденції" у західній філософії. На підставі узагальнення різноманітних вимірів людського буття обгрунтовано необхідність виділення феномену повсякденності як вихідного аспекта людського існування, що уможливлює граничне буття людини, її виходи на межі, зрештою, уможливлює саме життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21
Шифр НБУВ: РА370389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Борисов О.В. 
Рецидивний нефролітіаз в умовах супутнього хронічного пієлонефриту (етіологія, патогенез, лікування та профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / О.В. Борисов ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Розглянуто проблему уролітіазу за умов супутнього хронічного пієлонефриту під час використання різних способів видалення каменів із верхніх сечових шляхів. Доведено, що за умов хронічного інфекційно-запального процесу в нирках синтез надвеликих концентрацій секреторного імуноглобуліну А сприяє розвитку і рецидиву каменів нирок. Обгрунтовано імуно-біологічний критерій, що визначає схильність до рецидивного каменеутворення (надвисокий рівень секреторного імуноглобуліну А у сечі та наявність в структурі видаленого каменя адгезованих лейкоцитів, бактерій та органічних субстанцій - носіїв імуноглобуліну А). Розглянуто інтегративну характеристику морфологічного, структурного, хімічного та мікроелементного складу каменів нирок. Досліджено динаміку морфологічних та метаболічних змін у нирковій тканині у разі експериментальної закритої травми нирки, що моделює її ушкодження під час дистанційної нефролітотрипсії. З метою корекції імунологічних і метаболічних порушень у хворих, профілактики рецидивного каменеутворення за умов супутнього пієлонефриту розроблено комплексний підхід до лікування рецидивного уролітіазу та доведено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3 + Р696.540.112-3
Шифр НБУВ: РА316346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського