Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦВИНТАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Фомін М.В. 
Поховальна традиція та обряд у візантійському Херсоні (IV - X ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.В. Фомін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію формування й розвитку християнського похоронного обряду й традиції пізньоантичного - ранньовізантійського Херсонеса - Херсона. Охарактеризовано пізньоантичні та ранньосередньовічні поховання за межами міста та на його території. Наведено морфологію та типологію поховальних споруд Херсонеса - Херсона IV - X ст. На підставі аналізу трунних комплексів заміських та внутрішньоміських цвинтарів, археологічних знахідок та письмових джерел реконструйовано ранньохристиянський поховальний обряд і пов'язані з ним традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)432.189.2Х + Т497
Шифр НБУВ: РА370684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Прусова М.О. 
Проблема смерті в російській поезії першої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.О. Прусова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано системний аналіз художніх втілень смерті у поезії першої половини ХІХ ст. Виділено особливості романтичної свідомості, які вплинули на формування образу смерті. Розкрито причини підвищеного інтересу романтичної літератури до смерті як до явища та як до персони. З'ясовано, що російська романтична поезія уявляє смерть божеством найвищого рівня (позитивні та негативні антропоморфні типи), в пушкінському варіанті смерть зображено божеством другого рівня. Розглянуто варіанти інтерпретації поетами добового та річного календарних циклів, що асоціюються з загробним життям. Вперше визначено символи смерті, які є знаковими у творчості Пушкіна і Жуковського. Особливу увагу приділено втіленню ідеї смерті у пейзажній ліриці К.М.Батюшкова: елементи мистецтва (живопису, скульптури, театрального дійства) проникають у лірику. Містична віра в можливість спілкування живих з душами померлих зробила цвинтар зосередженням культу мертвих: явлення душі на цвинтарі - улюблена тема романтичної поезії. Уперше виявлено основні риси ідеального з точки зору російської романтичної поезії поховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)51-335 687
Шифр НБУВ: РА312861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Мойсієнко І. І. 
Флора Північного Причорномор'я (структурний аналіз, синантропізація, охорона): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.05 / І. І. Мойсієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Викладено результати комплексного дослідження флори судинних рослин Північного Причорномор'я, яка налічує 2 025 видів та 59 підвидів, що належать до 697 родів 143 родин і 5 відділів. Проаналізовано історію ботанічних досліджень Північного Причорномор'я. Здійснено систематичний, географічний, біоморфологічний, екологічний й еколого-ценотичний аналіз флори, на основі якого встановлено її особливості. З'ясовано трансформацію структури флори на сучасному етапі в результаті синантропізації. Проведено територіальну диференціацію флори шляхом дослідження особливостей структури та синантропізації флори видів ландшафтів. Досліджено синантропну фракцію флори. Здійснено її аналіз, вивчено рівень та особливості синантропізації. Розкрито історію синантропізації флори та визначено її сучасні тенденції. Визначено раритетний компонент флори. Показано роль в охороні рослинного покриву археологічних пам'яток, цвинтарів, доріг, лісосмуг, каналів. Розроблено схему регіональної екомережі. Запропоновано шляхи екологізації території в контексті збереження фіторізноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.19(4УКР73)
Шифр НБУВ: РА381118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського