Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (5471)Книжкові видання та компакт-диски (570)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦИРК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 561
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лейких Д. В. 
Ідентифікація причин збудження несинхронних коливань роторів турбокомпресорів і способи зниження їх амплітуд: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / Д. В. Лейких ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методи побудови дискретних багатомасових нелінійних математичних моделей роторів турбокомпресорів для дослідження впливу підшипників, внутрішнього тертя й інших параметрів на поведінку ротора в області стійких і нестійких частот обертання. Вперше на основі розроблених методів ідентифіковано конкретні нелінійні моделі роторних систем для різних типів підшипників ковзання. Досліджено вплив різних моделей внутрішнього тертя, циркуляційної сили та нелінійної квадратичної жорсткості на стійкість і характер полігармонічних коливань роторів, в результаті визначено межі стійкості, часові та спектральні характеристики, траєкторії руху та інші залежності. Вперше експериментально встановлено межі стійкості ротора за його обертання на різних типах підшипників ковзання, закономірності його коливань в нестійкій області частот обертання та залежності впливу температури та тиску масла, що подається в підшипник, та зазора в підшипнику на стійкість руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22-042-01
Шифр НБУВ: РА381745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Козіна С.Ю. 
Імунні і метаболічні порушення у дітей 2 - 5 років, хворих на пневмонію, та їх корекція антиоксидантом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.Ю. Козіна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено патогенетично обгрунтований спосіб лікування гострої сегментарної однобічної позалікарняної пневмонії у дітей 2 - 5-ти років з використанням антиоксидантного препарату Три-Ві-Плюс на підставі вивчення цитогенетичних, імунних і метаболічних показників. Зазначено, що додаткове використання даного препарату сприяє зменшенню цитогенетичних порушень в лімфоцитах периферійної крові, збільшенню загальної кількості Т-лімфоцитів, Т-хелперів/індукторів, B-клітин і природних кілерів, зменшенню виразності гіперсупресорного варіанта імунодефіциту, збільшенню фагоцитарної активності нейтрофілів та моноцитів периферійної крові. Досліджено, що застосування препарату сповільнює надлишкове утворення циркулюючих імунних комплексів, сприяє покращанню їх фракційного складу, стимулює синтез імуноглобулінів основних імунорегуляторних класів, знижує синтез цитокінів, збільшує продукцію інтерферону, сприяє пригніченню активності процесів перекисного окиснення ліпідів та оптимізації ферментативної системи антиокиснювального захисту, покращує баланс між ейказоноїдами. Доведено найбільш позитивний ефект від використання препарату у разі легкого перебігу пневмонії та найменш виражений ефект - за складного перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА360716

Рубрики:

      
3.

Шарашидзе К. З. 
Імунологічні зсуви в організмі вагітних при затримці розвитку плода та їх комплексна терапія: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / К. З. Шарашидзе ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено імунний статус у вагітних з синдромом затримки розвитку плода (СЗРП), визначено імунологічні зрушення та їх патогенетичне значення в розвитку даної паталогії. Досліджено вміст імуноглобулінів, що циркулюють, імунних комплексів, прозапальних цитокінів у разі СЗРП. Вперше виявлено, що у вагітних із СЗРП розвивається імунологічна дисфункція, змінюється цитокіновий профіль, відзначається підвищення в 1,5 - 2,5 раза рівня циркулюючих імунних комплексів і дисимуноглобулінемія. Вперше запропоновано використання гемокорду для патогенетичної корекції СЗРП, введення якого має виражений імунокоригувальний вплив, нормалізує показники клітинного та гуморального імунітету, сприяє зменшенню рівня прозапальних цитокінів і вмісту середньомолекулярних комплексів, нормалізує білковосинтезуючу функцію плаценти. Вперше на підставі аналізу клінічних змін, імунологічних показників у ході лікування СЗРП показано, що введення гемокорду самостійно або в комплексі з традиційними методами терапії дає позитивний ефект, відновлює порушений імунних гомеостаз, призводить до нормалізації фетоплацентарного кровообігу, покращує ріст і розвиток внутрішньоутробного плода, знижує показники перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.21
Шифр НБУВ: РА381392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Фарук Ісса Саїд Ашур 
Імунологічні особливості діагностики і лікування травматичних ерозій рогівки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Фарук Ісса Саїд Ашур ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Виявлено особливості порушень регіонарного (місцевого) ока у хворих на травматичну ерозію рогівки (ТЕР), які мають прояв у зниженні захисних факторів сльози - лізоциму та секреторного імуноглобуліну A (sIgA), підвищенні концентрації циркулюючих імунних комплексів (ЦІК), активації аутоімунних реакцій до антигену рогівки, дисбалансі цитокінового профілю сльози у вигляді зниження концентрації протизапального цитокіну інтерлейкіну IL-4 та підвищення рівня прозапальних цитокінів IL-1 beta та фактора некрозу пухлин-alpha (ФНП-alpha). Виявлено прямий кореляційний взаємозв'язок між площею ерозії рогівки S і рівнем ЦІК сльози, концентрацією ФНП-alpha і S, S і показником IL-1beta, а також зворотній кореляційний взаємозв'язок між S і рівнем sIgA, S і концентрацією IL-4. Установлено, що застосування ліпофлавону у хворих на ТЕР у традиційній терапії сприяє прискоренню епітелізалізації рогівки, одужанню, ліквідації запальних явищ, зникненню суб'єктивних і об'єктивних ознак запалення у пацієнтів. Виявлено, що застосування ліпофлавону додатково до базисної терапії хворих на ТЕР сприяє підвищенню рівня захисних чинників сльози: лізоциму та sIgA, зниженню титру антитіл до C-Ag, рівня ЦІК, нормалізації цитокінового профілю сльози. Розроблено критерії прогнозування перебігу ТЕР у хворих на підставі вивчення показників місцевого імунітету ока, які дозволяють покращити ефективність лікування пацієнтів та сприяють зниженню частоти ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.834-5 +
Шифр НБУВ: РА358902

Рубрики:

      
5.

Клімас А. С. 
Інвагінаційний механічний езофагогастроанастомоз у хірургічному лікуванні раку стравоходу та кардіоезофагіального переходу / А. С. Клімас. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена покращанню наслідків проксимальної резекції шлунку з резекцією стравоходу, пов'язаних з анастомозом, у хворих на рак стравоходу та кардіоезофагіального переходу шляхом розробки і застосування інвагінаційного механічного езофагогастроанастомозу. Експериментально показано, що інвагінаційний механічний езофагогастоанастомоз має характеристики високої і достатньої герметичності швів для попередження його неспроможності. Розроблений спосіб у річній динаміці сприяв зменшенню як частоти, так ступеню вираженості ендоскопічних і гістологічних проявів рефлюкс-езофагіту, зменшенню як частоти, так і ризику розвитку післяопераційних рубцевих стриктур, неспроможності анастомозу не спостерігали. Продемонстровані переваги інвагінаційного механічного езофагогастроанастомозу над циркулярним механічним езофагогастроанастомозом кінець-в-бік щодо якості життя хворих за специфічними стравохідно-шлунковими симптомами (модуль EORTC QLQ-OG25), такими як: рефлюкс, біль та дискомфорт в ділянці шлунку, проблем харчування.^UThe dissertation is devoted to the improvement of the effects of proximal gastric resection with resection of the esophagus associated with anastomosis in patients with esophageal and esophagogastric junction cancer through the development and use of invagination mechanical esophagogastroanastomosis. It is shown experimentally that the invagination mechanical esophagogastroanastomosis has the characteristics of high and sufficient sealing of the stiches to prevent its leakage. The developed method in annual dynamics contributed to the reduction of both the frequency and the degree of severity of endoscopic and histological manifestations of reflux esophagitis, the reduction of both the frequency and the risk of development of postoperative benign strictures, no anastomotic leak was observed. The benefits of invagination mechanical esophagogastroanastomosis over circular mechanical esophagogastroanastomosis in the quality of life of patients with specific gastrointestinal symptoms (EORTC QLQ-OG25 module), such as: reflux, pain and discomfort in the stomach, eating problems, have been demonstrated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
6.

Монах С.І. 
Індивідуальна система опалення багатоповерхових будинків з природною циркуляцією теплоносія: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / С.І. Монах ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що при індивідуальному теплопостачанні ефективність використання палива набагато вище, ніж у централізованих системах теплопостачання. Теоретично й експериментально обгрунтована індивідуальна система опалення для багатоповерхових будинків, що базується на принципі природної циркуляції зі створенням рушійного напору в піднімальному стояку (парліфті) за рахунок забезпечення адіабатних умов закипання в ньому. Теоретично отримана й експериментально перевірена залежність для розрахунку дійсного об'ємного пароутримання двофазного потоку, необхідного для визначення термогідродинамічного напору контуру. Створена інженерна методика проектування і розроблена промислова установка індивідуальної системи опалення з природною циркуляцією теплоносія і природною тягою димових газів. Коефіцієнт корисного використання теплоти газоподібного палива цієї установки перевищує 80%. Запропонована індивідуальна система опалення знижує рівень забруднення повітряного басейну в порівнянні з централізованими котельнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.11

Рубрики:

      
7.

Бедрій Д. І. 
Інтегроване протиризикове управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки / Д. І. Бедрій. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці моделей та методів інтегрованого протиризикового управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки.Метою досліджень є розробка нових інтегрованих протиризикових підходів та методів для розв'язання науково-прикладної проблеми управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки.Для визначення проблем дослідження проведено аналіз сучасних моделей та методів управління ризиками, конфліктами та факторами поведінкової економіки в наукових проєктах в умовах циркулярної економіки. На основі аналітичного огляду наукової літератури визначено найбільш перспективні напрями подальших досліджень.Розроблено теоретико-методологічні основи інтегрованого протиризикового управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки.Запропонована концептуальна модель інтегрованого протиризикового управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки, яка побудована на основі моделі «Айсберга управління змінами».Розроблені системна та причинно-наслідкова моделі інтегрованого протиризикового управління стейкхолдерами наукових проєктів в умовах невизначеності, які дозволяють аналізувати основні фактори впливу стейкхолдерів, зокрема кадрові ризики, конфлікти та фактори поведінкової економіки, на науковий проєкт.Розроблений метод інтегрованого протиризикового управління стейкхолдерами наукових проєктів, що ґрунтується на ідентифікації стейкхолдерів та визначенні можливості виникнення від їх діяльності або бездіяльності кадрових ризиків, конфліктів та факторів поведінкової економіки, які можуть мати вплив на успішність реалізації наукового проєкту, а також розрахунку показників «токсичності» для кожного стейкхолдера.Розроблена інформаційна технологія інтегрованого протиризикового управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки, яка в умовах невизначеності дозволяє керівнику наукового проєкту та його команді реалізувати розроблену автором методологію інтегрованого протиризикового управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки з метою забезпечення успішної та своєчасної реалізації наукового проєкту для задоволення потреб його стейкхолдерів.Об'єктом дослідження є процеси управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки.Предметом дослідження є методологія інтегрованого протиризикового управління науковими проєктами в умовах невизначеності та переходу до циркулярної економіки.Методологічним базисом дисертаційного дослідження є: системний та проєктний підходи, теорія стейкхолдерів, ризик-менеджмент, конфліктологія, поведінкова економіка, метод інтеграції, метод когнітивного моделювання, діаграма Ісікави, модель «Айсберг управління змінами».^UThe thesis is devoted to the development of a methodology for the integrated counter risk management of scientific projects in conditions of uncertainty and the transition to a circular economy.The purpose of the research is to develop the new integrated counter risk approaches and methods for solving the scientific and applied problem of scientific project management in the conditions of uncertainty and the transition to a circular economy.To identify the research problems, an analysis of modern models and methods for risk, conflict and factor management of behavioral economics in scientific projects in a circular economy was carried out. Based on the analytical review of the scientific literature, the most promising areas of further research have been identified.The theoretical and methodological foundations of the integrated counter risk management of scientific projects in conditions of uncertainty and the transition to a circular economy have been developed.A conceptual model of integrated counter risk management of scientific projects in the conditions of uncertainty and transition to a circular economy, which is based on the model of "Iceberg of change management".The systematic and causal models of integrated counter risk management of stakeholders of scientific projects in conditions of uncertainty have been developed, which allow analyzing the main factors of influence of stakeholders, in particular personnel risks, conflicts and behavioral economics factors, on a scientific project.A method of integrated counter risk management of stakeholders of scientific projects has been developed, based on the identification of stakeholders and determination the possibility of their activities or inaction of personnel risks, conflicts and behavioral economics factors that may affect the success of scientific projects, as well as the calculation of toxicity indicators for each stakeholder. Information technologies have been developed for the integrated counter risk management of scientific projects in conditions of uncertainty and the transition to a circular economy, that in conditions of uncertainty allows the head of a scientific project and his team to implement the methodology developed by the author for the integrated counter risk management of scientific projects in conditions of uncertainty and the transition to a circular economy in order to ensure a successful and timely implementation of a scientific project to meet the needs of its stakeholders.The object of the research is the processes of management of scientific projects in conditions of uncertainty and the transition to a circular economy.The subject of the research is the methodology of the integrated counter management of scientific projects in conditions of uncertainty and the transition to a circular economy.The methodological basis of the thesis research is: system and project approaches, stakeholder theory, risk management, conflict science, behavioral economics, integration method, cognitive modeling method, Ishikawa diagram, "Iceberg of change management" model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Марзан О. О. 
Інтенсивна інфузійно-трансфузійна терапія перипартального періоду в жінок з прееклампсією: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. О. Марзан. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бабіченко Ю.А. 
Інтенсифікація процесів тепло- і масообміну холодильного обладнання блоку вторинної конденсації виробництва синтетичного аміаку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Ю.А. Бабіченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше для аміачного виробництва у процесі вторинної конденсації науково обгрунтовано необхідність перерозподілу тисків в абсорбційно-холодильній системі та визначення їх показників за умов обмеження утилізаційної теплоти, що забезпечує підвищення холодопродуктивності та незалежність температурного режиму від сезонних коливань температури атмосферного повітря. Уперше за результатами аналізу даних промислової експлуатації встановлено закономірності сумісного впливу процесів тепло- і масообміну на ефективність роботи абсорбера, одержано рівняння для кількісного визначення долі активної поверхні масопередачі, виявлено екстремальний характер залежності для кількості абсорбованої пари холодоагента від гідродинамічного режиму розчину. З'ясовано закономірності впливу інтенсивності дренування флегми на ефективність процесу охолодження циркуляційого газу у випарниках та визначено існування оптимальної її величини, рівень якої визначається тиском і конденсацією холодоагента. Здійснено синтез енергоощаджувальної системи охолодження циркуляційного газу у блоці вторинної конденсації з підвищеною холодопродуктивністю та абсорбційною холодильною установкою, які передбачають додаткову утилізацію низькопотенційого тепла у пароежекторній холодильній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л223.370.2 +
Шифр НБУВ: РА336624

Рубрики:

      
10.

Михайловська Н. С. 
Інфаркт міокарда у хворих з метаболічним синдромом: особливості перебігу, гуморальні фактори, терапевтичні та прогностичні аспекти: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.11 / Н. С. Михайловська ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 35 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу, зміни гуморальних факторів, функціональний стан серцево-судинної системи, визначено критерії прогнозу та обгрунтовано оптимальні схеми лікування Q-інфаркту міокарда у хворих з метаболічним синдромом. Встановлено, що у цих хворих в гострому періоді спостерігається збільшення летальності й ускладнень, дезадаптивний характер післяінфарктного ремоделювання, зниження часових і спектральних показників варіабельності серцевого ритму, порушення циркадного ритму артеріального тиску, метабілічні та гуморальні зміни. Доведено існування взаємозв'язків між компонентами метаболічного синдрому та перебігом захворювання, гуморальними факторами, показниками функціонального стану серцево-судинної системи. Обгрунтовано схеми відновлювального лікування за допомогою комбінованої гіполіпідемічної, метаболічної, антиагрегатної та цукрознижуючої терапії. Встановлено предиктори фатальних і нефатальних коронарних подій впродовж п'яти років спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р415.2
Шифр НБУВ: РА383013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Баронська Л. В. 
Інфузійно-трансфузійна терапія при спленектомії у хворих на ідіопатичну тромбоцитопенічну пурпуру: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / Л. В. Баронська ; АМН України, ДУ "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на ідіопатичну тромбоцитопенічну пурпуру має місце прихована гіповолемія, обумовлена тривалим прийомом кортикостероїдних препаратів і геморагічним синдромом у період проведення консервативної терапії. Діагностичним критерієм її виявлення до операційного втручання є визначення дефіциту об'єму крові, що циркулює. Зазначено, що під час проведення загальної анестезії, внаслідок вазодилатаційного ефекту анестетиків, гіповолемія клінічно маніфестує гемодинамічними розладами. Залежно від ступеня гіповолемії розроблено тактику диференційованого застосування інфузійно-трансфузійних розчинів і деяких видів анестезіологічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.804.2-5 + Р457.465.804-387 + Р411.023.1-5
Шифр НБУВ: РА381191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Примак А.І. 
Автономні екологічно чисті системи теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / А.І. Примак ; Ін-т відновлюв. енергетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто метод побудови графіків теплового навантаження систем теплопостачання з підземними сезонними акумуляторами теплоти та визначено теплове навантаження об'єкту у разі використання декількох джерел енергії, наведено можливіть розрахувати потужність і кількість теплоти, яка генерується кожним джерелом енергії окремо. Удосконалено інженерний метод розрахунків основних технічних параметрів сезонного підземного акумулятора теплоти у водоносному горизонті, дозволено виконувати обчислення зміни у часі втрат тиску на циркуляцію проміжного теплоносія за різних дебітах діючих свердловин. Наведено результати й аналіз експериментальних досліджень впливу пористості та вологості на теплофізичні властивості (теплопровідність, температуропровідність, теплоємність) грунтів, розповсюджених на території м. Пирятин. Визначено умови, за яких створення й експлуатація автономних систем теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З387 +
Шифр НБУВ: РА368956

Рубрики:

      
13.

Івасенко А.В. 
Адаптаційні можливості лейкону при комбінованому впливі на організм високої зовнішньої температури та газоподібного формальдегіду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / А.В. Івасенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Встановлено, що загальна кількість лейкоцитів, відносний і абсолютний вміст гранулоцитів в периферійній крові, поглинальна активність гранулоцитів і вміст в них мієлопероксидази знижені до 21-ї доби включно. Лейкоцити, що циркулюють в периферійній крові, бідні гранулами, вміст лужної фосфатази в них знижений, запаси глікогену і ліпідів вичерпані, осмотична резистентність знижена. Комбінована дія газоподібного формальдегіду та високої зовнішньої температури впливає на структуру гранулоцитів. Відзначається поява гранулоцитів з вакуолизованою цитоплазмою і порушенням цілісності клітинної мембрани, а також зморщених клітин з ущільненою осміофільною цитоплазмою, ядерно-цитоплазматичне співвідношення в яких зсунуте в бік збільшення площі поверхні ядра. Токсичний вплив газоподібного формальдегіду на гранулоцити периферійної крові і кісткового мозку посилюється в умовах високої зовнішньої температури. Адаптаційні можливості лейкону при цьому значно знижуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.71

Рубрики:

      
14.

Сеник С. В. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності Національної поліції України у сфері обігу інформації з обмеженим доступом / С. В. Сеник. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проаналізовано адміністративно-правове регулювання діяльності Національної поліції у сфері обігу інформації з обмеженим доступом. На підставі результатів аналізу історичних, політичних, технічних та економічних аспектів виокремлено п'ять етапів генезису інформаційної діяльності у правоохоронній сфері на території України.Обґрунтовано науковий підхід, за яким класифікацію нормативноправових документів (законів України), що регламентують інформаційну та інформаційно-аналітичну діяльності підрозділів Національної поліції, необхідно поділяти на основоположні (встановлюють основні положення інформаційної діяльності) та похідні (розроблені на основі основоположних та деталізують або доповнюють їх). Доведено, що дефініції понять, які становлять основу діяльності Національної поліції у сфері обігу інформації з обмеженим доступом (серед них такі поняття, як «інформаційні ресурси», «інформація з обмеженим доступом», «таємна інформації», «службова інформація», «конфіденційна інформація»), часто у нормативно-правових актах не мають однозначного трактування, що негативно впливає на правове регулювання оперативно-службової діяльності Національної поліції загалом.З метою врегулювання питання обігу конфіденційної інформації у підрозділах Національної поліції в роботі розроблено проект наказу МВС України, який визначає Перелік відомостей, що становлять конфіденційну інформацію в системі Міністерства внутрішніх справ України. Цей проект наказу, зокрема, враховує норми діючих нормативно-правових актів України, що прямо визначають віднесення тієї чи іншої інформації до конфіденційної.Звернуто увагу на те, що інформаційні ресурси Національної поліції належать до державних інформаційних ресурсів, часто мають статус інформаційних ресурсів з обмеженим доступом (таємна інформація, для службового користування, конфіденційна), тобто, які не підлягають розповсюдженню чи передаванню іншим суб'єктам, окрім випадків, передбачених законодавством. Значна частка вказаних інформаційних ресурсів зберігається в електронних базах даних, її опрацювання відбувається з використанням програмно-технічних комплексів, тому забезпечення їх безпеки (захисту) є однією з важливих проблем обігу інформації з обмеженим доступом у діяльності Національної поліції.Запропоновано трактування поняття «інформаційні ресурси» з огляду на сферу діяльності Національної поліції: інформаційні ресурси Національної поліції – це окремі документи та їх масиви, результати інтелектуальної, творчої, службової, інформаційної та аналітичної діяльності персоналу, банки та бази даних, інформаційні системи (підсистеми) і технології, архіви та інші фонди, які містять дані (відомості), зафіксовані на відповідних носіях інформації та є об'єктами права власності Національної поліції (МВС України) й мають відповідну споживчу цінність.Зазначено, що наявні нормативно-правові засади забезпечення інформаційної безпеки не охоплюють увесь спектр сучасних загроз безпеці інформації, передусім інформації з обмеженим доступом, що циркулює в спеціалізованих інформаційно-пошукових та інформаційно-телекомунікаційних системах Національної поліції, тому мають бути переглянуті та доповнені. Зокрема, є потреба на організаційно-правовому рівні чітко ідентифікувати проблему безпечного функціонування спеціалізованих інформаційних систем, визначити основні загрози у сфері захисту інформації та своєчасно надавати нові, сучасні нормативно-правові засоби для протидії цим загрозам.Наголошено, що основні напрями удосконалення діяльності Національної поліції у галузі опрацювання інформації з обмеженим доступом, враховуючи нинішній стан проведення реформ діяльності Національної поліції, світові тенденції розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій, системи інформаційно-технічного забезпечення МВС та Національної поліції, охоплюють удосконалення: нормативно-правового регулювання інформаційних відносин; якості підготовки кадрового потенціалу; існуючих та створення нових інформаційних мереж, систем; організаційно-технічного забезпечення захисту інформації.Запропоновано в організаційному напрямі процес створення комплексних систем захисту інформації у спеціалізованих інформаційних системах Національної поліції поділити на одинадцять логічних етапів їх побудови та експлуатації. Для кожного етапу визначено основний набір заходів, які необхідно провести.Запропоновано, у межах удосконалення організаційно-технічного забезпечення захисту інформації у спеціалізованих системах і мережах, розробити та розпочати виконання необхідних заходів з підвищення рівня безпеки роботи з інформаційними ресурсами у спеціалізованих інформаційних системах Національної поліції.^UThe dissertation offers an analysis of administrative and legal regulation of the National Police of Ukraine in the sphere of restricted information. Based on the research results obtained from the analysis of historical, political, technical and economic aspects, five stages of informational activity genesis were identified in the lawenforcement in Ukraine.The author substantiated the scholarly approach which implies that legal and normative documents (laws of Ukraine) regulating the informational and informationanalytical activity of the National Police of Ukraine need to be classified as fundamental (establishing the fundamental principles of informational activity) and secondary (developed on the basis of the fundamental ones and supplementing the latter). It was proved that the concepts lying in the core of the National Police activities in the sphere of restricted information (among others «information resources», «restricted information», «information for internal use only», «classified information», «confidential information») are not infrequently defined in normative and legal acts not unambiguously, which has an adverse impact on legal regulation of operational activities of the National Police in general.With the view to regulating the circulation of confidential information in the National Police units, the paper suggests a draft order of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine which determines the list of what is qualified as confidential information in the system of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine. This draft order considers the norms of the valid normative and legal acts of Ukraine which explicitly qualify a piece of information as confidential.Special attention was paid to the fact that the information resources of the National Police belong to the state information resources (classified information, for internal use only, confidential), in other words those which are not subject to spreading or transferring to other persons apart from the cases stipulated by the law. A major part of the mentioned information resources is stored in electronic data bases and it is handled through technical software, therefore their security ensurance is one of the major issues related to restricted information circulation in the activities of the National Police.The author suggested interpreting the concept «information resources» in terms of the National Police operation: the National Police information resources are separate documents as well as sets thereof, results of intellectual, creative, operational, informational and analytical activity of the personnel, data banks and bases, information (sub)systems and technologies, archives and other storages containing the data (information) recorded on appropriate hardware are intellectual property of the National Police (Ministry of Internal Affairs) and have a certain consumer value.It was specified that existing normative and legal principles of ensuring the information security do not cover the entire range of current threats to information security, especially to the restricted information circulation in specialized information searching and telecommunication systems of the National Police. Therefore, they must be revised and supplemented. In particular, there is a need to introduce changes on the legislative level in order to clearly identify the problem of safe functioning of specialized information systems, outline major threats in the sphere of information protection and timely provision of new up-to-date normative and legal means to counteract the threats.It was emphasized that taking into account the present-day status of the National Police reforms, world tendencies of IT development and IT systems of the Ministry of Internal Affairs and the National Police, the major directions for improving the activity of the National Police in the sphere of handling restricted information should involve the improvement of the following: normative and legal regulation of information relations; personnel training quality, available information networks and systems and establishment of new ones; provision of organizational and technical support for information security.In terms of organization, it was suggested that the process of establishing complex systems of information security in the specialized information systems of the National Police should be divided into 11 logical stages of development and usage. For each stage a number of basic prerequisite steps were outlined.For improving the organizational and technical provision for information security in specialized systems and networks, the author suggested devising and implementing necessary steps aimed at raising the levels of security while working with information resources in specialized information systems of the National Police.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
15.

Копилов О.Є. 
Аеродинамічна інтерференція систем висотних будівель і споруд циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.Є. Копилов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив аеродинамічної інтерференції на вітрове навантаження, що діє на висотні будівлі та споруди циліндричної форми, на прикладах групи двох, трьох, чотирьох колових циліндрів, поміщених у потік. Здійснено вимірювання розкладів тисків на поверхнях моделей та в їх сліді у аеродинамічній трубі. Запропоновано методику виконання аеродинамічних досліджень, необхідну для вирішення завдань сучасного будівництва. Наведено експериментально одержані значення основних аеродинамічних коефіцієнтів (коефіцієнта аеродинамічного опору, бічної аеродинамічної сили та числа Струхаля), необхідних для розрахунку груп висотних будівель і споруд циліндричної форми щодо дії вітру. Описано новий метод активного керування аеродинамічним слідом, який виникає за поодиноким коловим циліндром, який полягає у зміні циркуляції потоку навколо циліндра, що досягалося випорскуванням з поверхні циліндра струменів газу з заданою частотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА339867

Рубрики:

      
16.

Прінь О.М. 
Аерозольний каталіз і його застосування в окисненні аміаку та знешкодженні сполук зв'язного азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.М. Прінь ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб організації газофазних гетерогенно-каталітичних хімічних перетворень із використанням каталізатора (без носія) у вигляді аерозолю ультрамалих частинок. Каталітична система може представляти собою моно- чи полікомпонентну механічну суміш індивідуальних хімічних речовин. Наведено результати лабораторних досліджень процесів окиснення органічних і неорганічних сполук, які містять азот, і процесу відновлення оксидів азоту в аерозолі каталітично-активних наночастинок. Сформульовано деякі основні положення нового напрямку у технології здійснення газофазних каталітичних процесів, названого аерозольним каталізом, який здійснюється у реакторі з комбінацією псевдорозрідженого шару інертних частинок і циркулюючим шаром дрібнодисперсного каталізатора. Проаналізовано переваги даного методу у порівнянні з традиційними. Викладено основні технічні рішення щодо практичного застосування аерозольного каталізу для процесів окиснення аміаку у виробництві азотної кислоти та термокаталітичного знешкодження промислових відходів, які мають зв'язаний азот. Представлено результати проектних розробок і пілотних випробувань, які підтверджують виробничу спроможність запропонованої технології стосовно процесу знешкодження органічних відходів, що містять азот. Виявлено економічну ефективність використання аерозольного каталізу у процесах виробництва азотної кислоти та знешкодження відходів зі зв'язаним азотом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л224.420.3
Шифр НБУВ: РА321053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гольдрін Є.М. 
Активність ферменту АПФ-незалежного шляху утворення ангіотензина ІІ-хімази в динаміці лікування хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Є.М. Гольдрін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено компоненти ренін-ангіотензинової системи (РАС), клінічно та патогенетично вагомих показників у динаміці лікування хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Визначено нові ефективні методи оцінки активності ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ)-незалежних шляхів утворення ангіотензину ІІ (АІІ), виявлено критерії ефективності та раціональні схеми застосування антигіпертезивних препаратів на ГХ з урахуванням рівня активності ферменту АПФ-незалежних шляхів утворення ангіотензину ІІ - хімази. Доведено, що терапія інгібітором АПФ у поєднанні з beta-блокатором - небілетом, поліпшує трофіку ендотелію, яка створює передумову до синтезування alpha-l-інгібітора ротеіназа та участі даного інгібітора у пригніченні надмірної активності хімази. Встановлено, що комбінована терапія антагоністами рецепторів АІІ у сполученні з інгібіторами АПФ поряд з позитивним гіпотензивним ефектом пригнічує активність тканинної (фермент - хімаза) і циркулюючої (АПФ) РАС шляхом селективної блокади рецепторів АІІ та інгібування АПФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА322508

Рубрики:

      
18.

Журавель О.М. 
Алергічні реакції в організмі собак при згодовуванні білкових кормів (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.М. Журавель ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження спонтанної алергії у собак, виникнення якої обумовлено згодовуванням білкових кормів. Наведено експериментальні матеріали щодо патогенного впливу білка курячого яйця та сироватики крові коня на організм цуценят. Проведено порівняльне дослідження результатів клінічних, морфологічних, біохімічних та імунологічних досліджень у собак за спонтанної алергії, спричиненої згодовуванням білкових кормів, і у цуценят, яким введено білок курячого яйця та сироватки крові коня. Зафіксовано еозинофілію, підвищення активності аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази й alpha-амілази, збільшення кількості Т-хелперів і зменшення Т-супресорів, пригнічення факторів неспецифічної природної резистентності, збільшення величини імунорегуляторного індексу та кількості В-лімфоцитів, підвищення вмісту IgE та циркулюючих імунних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-451.21 + П836.321 +
Шифр НБУВ: РА368393

Рубрики:

      
19.

Запорожан В.В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.В. Запорожан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7
Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Галуза О.А. 
Аналіз, синтез та діагностика складних радіаційно-індукованих та багатошарових систем на поверхні твердих тіл: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.А. Галуза ; Ін-т електрофізики і радіаційних технологій НАН України. — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Створено оригінальний комплекс автоматизованих оптичних методик для неруйнівного дослідження властивостей поверхні різних твердих тіл, доведено його ефективність для ранньої діагностики радіаційних перетворень металів. Розроблено оригінальні підходи до аналізу та синтезу багатошарових твердотільних систем, які базуються на використанні особливостей конкретних систем, що дає можливість в ряді випадків істотно спростити розв'язання задачі. Проведено дослідження поверхні ряду металів і сплавів під дією опромінення іонами дейтерію, яке імітує радіаційні умови енергетичних реакторів. Описано особливості формування порушеного шару на поверхні різних матеріалів. Досліджено структуру й оптичні властивості масивного аморфного металевого сплаву Viterloy-1 на основі цирконію у первинному стані та після опромінення іонами дейтерію. Визначено та пояснено високий ступінь стійкості цього сплаву до використання радіаційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В372.6,022 +
Шифр НБУВ: РА369049

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського