Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (88)Реферативна база даних (160)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=XML$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Головатий А.І. 
Автоматизація проектування мікроелектромеханічних давачів кутової швидкості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / А.І. Головатий ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено розробку математичного, інформаційного та лінгвістичного забезпечення для систем автоматизованого проектування мікроелектромеханічних давачів кутової швидкості (МЕМС гіроскопів). Розроблено математичну модель коливань робочого органа давача кутової швидкості компонентного рівня проектування, що дало змогу дослідити вплив окремих параметрів робочого органа на технічні характеристики давача. Представлено математичну модель системи пружного підвісу давача для компонентного рівня проектування, що дала змогу дослідити вплив геометричних парметрів на його чутливість і зменшити масу та габарити системи загалом. Викладено математичну модель впливу температури на динамічні характеристики давача для компонентного рівня проектування, що дало змогу змоделювати її вплив на робочі резонансні частоти давача для різних напівпровідникових матеріалів. Запропоновано математичну модель впливу паразитних крутильних коливань робочого органа на роботоздатність давача для компонентного рівня проектування, що дозволило їх врахувати під час оцінювання значень відповідних конструктивних параметрів давача. Розроблено VHDL-AMS моделі мікроелектромеханічного давача кутової швидкості камертонної та карданної конструкцій для схемотехнічного рівня автоматизованого проектування, що дало змогу підвищити ефективність проектування. Вдосконалено електричну схему спряження МЕМС давача для схемотехнічного рівня проектування, що дало змогу зменшити рівень шумів і мінімізувати зарядовий ефект. Визначено інформаційне та лінгвістичне забезпечення наскрізного паралельного проектування МЕМС давачів кутової швидкості, що дало змогу вдосконалити бібліотеку математичних моделей та розширити функціональні можливості БД САПР за допомогою використання XML-формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.53 +
Шифр НБУВ: РА367576

Рубрики:

      
2.

Касілов О.В. 
Інформаційна технологія автоматизованої переробки текстової інформації при створенні електронних словників-тезаурусів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Касілов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто системи обробки текстової інформації, системи електронних словників, їх структуру та можливості застосування у різноманітних інформаційних системах. Проаналізовано можливості сучасних засобів автоматизації лінгвістичних задач. Обгрунтовано застосування модифікованих скінченних автоматів для задач розпізнавання та класифікації. Розроблено інформаційну технологію, що реалізує автоматизоване перетворення структурованих текстів природної мови до їх електронної форми. Здійснено практичну перевірку її працездатності на прикладі словників-тезаурусів. Удосконалено модифікацію мови відкритої розмітки тексту XML для представлення словників-тезаурусів в електронній формі шляхом введення додаткових елементів у розмітку. Розроблено лексикографічний процесор для перетворення словників-тезаурусів до електронної форми. Розвинуто методику перетворення XML-опису словника в базу даних різних форматів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.620 +
Шифр НБУВ: РА360885

Рубрики:

      
3.

Денисюк П.Ю. 
Інформаційне та математичне забезпечення САПР гідравлічних мікроелектромеханічних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / П.Ю. Денисюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичне, інформаційне та лінгвістичне забезпечення для систем автоматизованого проектування (САПР) гідравлічних мікроелектромеханічних систем. Описано математичну модель рідинного термоактюатора для компонентного рівня даного проектування, на основі використання рівняння Ван-дер-Ваальса для визначення тиску газо-рідинної суміші на пружний елемент мікропристрою, що допомагає підвищити ефективність та точність вихідних результатів. Вдосконалено математичні моделі мікропомп з п'єзоелектричним та електростатичним приводами, в яких використовуються рівняння в часткових похідних для визначення прогину та напружень в тонкій мембрані, проаналізовано вихідні параметри з різним конструктивним виконанням пружного елемента. Зазначено, що інформаційне та лінгвістичне забезпечення, які складаються з структури даних та формату опису конструкцій мікрогідравлічних пристроїв, допомогло вдосконалити бібліотеку математичних моделей та розширити функціональні можливості БД САПР за допомогою використання XML-формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К929.5 +
Шифр НБУВ: РА352747

Рубрики:

      
4.

Тарік (Мох'д Тайсір) Алі Аль Омарі 
Методи і засоби аналізу та синтезу акустичних елементів мікроелектромеханічних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Тарік (Мох'д Тайсір) Алі Аль Омарі ; Нац. ун-т "Львів. політех.". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено існуючі та розроблено нові методи, моделі та засоби інформаційних технологій аналізу та синтезу акустичних елементів мікроелектромеханічних систем (МЕМС), які дозволяють ефективно застосовувати інформаційні технології у процесі розробки МЕМС. Розроблено новий метод автоматизованого синтезу моделей для оптимізації конструкцій базових акустичних елементів МЕМС, який базується на побудованих продукційних правилах, розробленому алгоритмі й інформаційній моделі, що дозволяє дослідити значення чутливості інтегральних пристроїв, з урахуванням технологічних, конструктивних і функціональних обмежень. Удосконалено макромоделі базових акустичних інтегральних пристроїв для аналізу та синтезу МЕМС, які базуються на теорії коливних систем і враховують нелінійні процеси та констуктивно-технологічні особливості, що дозволяє підвищити універсальність макромоделей і точність визначення вихідних параметрів базових елементів. Удосконалено мікромоделі базових акустичних інтегральних елементів, які базуються на рівняннях у частинних похідних і використанні числових методів для розв'язання крайових задач і, на відміну від існуючих, дозволяють враховувати анізотропію пружного елемента, конструктивні та технологічні особливості виготовлення акустичних елементів. Удосконалено метод застосування інформаційних технологій для автоматизованого синтезу мікромоделей базових інтегральних елементів, який базується на побудованому алгоритмі, розроблених продукційних правилах та інформаційних моделях з використанням XML-формату та забезпечує синтез мікромоделей з високим рівнем автоматизацієї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-01 +
Шифр НБУВ: РА369893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Жежнич П.І. 
Методи та засоби організації реляційних баз часово-залежних даних: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.03 / П.І. Жежнич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Вирішено науково-прикладну проблему підвищення якості реляційних баз даних у разі їх довготривалого використання незалежно від особливостей предметної області, програмних і апаратних засобів з використанням розроблених теоретичних засад і програмних засобів організації реляційних баз даних як інформаційних продуктів з урахуванням часових залежностей даних. Розроблено формальну узагальнену інформаційну модель предметної області, метамоментну часову реляційну модель даних на підставі введеного поняття часово-залежних даних. Наведена модель є базовою для нових методів подання реляційних баз даних за допомогою XML-технологій і повного набору операцій для маніпулювання реляційними базами даних з урахуванням часу як набору шаблонів SQL-запитів. Розроблено методи оцінювання якості реляційних баз даних з урахуванням часу на підставі стандарту ISO-9126, що визначає напрямки підвищення якості реляційних баз даних як інформаційного продукту. Запропоновано параметри якості реляційних баз даних як інфомаційних продуктів для їх тривалого використання. Розроблено декілька макетів реляційних баз часово-залежних даних. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень підтверджено коректність постановки задачі, вірогідність побудованих формальних моделей і ефективність розроблених методів і засобів організації реляційних баз часово-залежних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611 +
Шифр НБУВ: РА363898

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Гордєєв А.Ю. 
Портолани: теорія і методика історико-картографічного дослідження: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.12 / А.Ю. Гордєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано теорію та методику історико-картографічного дослідження портоланів - морських навігаційних карт ХIII - ХVII ст., проаналізовано особливості їх змісту, роль в розвитку картографії, а також інформаційність. Зазначено, що умови для виникнення та поширення карт-портоланів (КП) у регіоні Середземномор'я наприкінці ХIII ст. обумовлені посиленням суспільно-політичного руху, розвитком торгівлі, обміном культурними цінностями, набуттям навігаційного досвіду. Запропоновано підхід до класифікації КП як специфічних творів, визначено їх вплив на розвиток картографії, картографічні школи щодо КП, зокрема 10 основних. Обгрунтовано ідентифікаційні ознаки, які відрізняють портолани від інших карт і сприяють подальшому розвитку картографії. Описано технологію каталогізації середньовічних морських карт для проведення наукових досліджень та їх подальшого практичного використання на основі запропонованої методології та з урахуванням специфіки вихідної інформації. Доведено, що дана технологія - XML, на основі якої створено пошуково-інформаційну систему "Портолан". Розкрито особливості використання КП в історико-географічних дослідженнях та обгрунтовано відповідну методику щодо вивчення топонімів, а також динаміки стану природних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171 + Т218
Шифр НБУВ: РА372549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Груша В. М. 
Інформаційна технологія обробки даних від хлорофіл-флуометричних сенсорів / В. М. Груша. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене розв'язанню важливої науково-практичної задачі створення інформаційної технології обробки даних хлорофіл-флуорометрів, що включає автоматизацію процесів прийняття управлінського рішення у промисловому рослинництві, розподіленого збору, передавання та зберігання інформації про стан біологічних об'єктів на основі досліджень, пов'язаних з методом ІФХ з використанням веб-технологій та нейромережевого підходу.В роботі запропоновані класифікація сучасних хлорофіл флуорометрів та критерій автоматичного визначення чутливих параметрів ІФХ. Створено базу даних результатів вимірювань ІФХ та розроблено і протестовано веб-сервіс, що забезпечує отримання даних від віддалених сенсорів ІФХ у системах моніторингу довкілля. Розроблено метод зниження розмірності даних оцифрованих кривих флуоресценції хлорофілу, попередньо дискретизованих за степеневою шкалою, а також метод формування вхідних даних нейронної мережі для визначення водного дефіциту.^UThe thesis is devoted to the challenging scientific problem to develop the information technology for processing data from chlorophyll-fluorometers based on chlorophyll fluorescence induction (CFI), that includes automation of decision making processes, data acquisition, transmitting and storing information concerning the state of plants, using web-technologies and a neural network approach. The analysis of the chlorophyll fluorometers market shows that manufacturers of chlorophyll fluorometers provide a variety of devices for different purposes such as the use in laboratory or field conditions and even for conducting measurements in water environment. As a result, there suggested the classification of modern chlorophyll fluorometers on the basis of grouping them by functional features, common design decisions and purposes.The analysis of wireless and web technologies shows that they enable developing scalable intelligent service-oriented systems for monitoring plants on the basis of chlorophyll fluorescence induction method. It allows for accumulating the results of monitoring plants from distributed areas, automating process of managerial decision making, predicting plants growth for a long period at the early stages of their growth. The analysis of scientific papers shows that modern researches take into account only parameters of CFI curves. Such an approach causes loses of some intermediate informative values that are important for managerial decisions.The series of experiments for studying chlorophyll fluorescence induction dependencies on different factors were conducted. Dependencies of CFI on environment parameters were studied. It was showed that temperature fluctuations above 5 degrees affect parameters of the CFI curve. Such dependencies of different parts of CFI curves were investigated and determined.The software developed for processing parameters of CFI curves allows for reducing time of data preparation for analysis, calculating main parameters of CFI and appropriate statistical indexes. The results of the calculation are useful for analysis of a plant state under influence of stress factors and under normal environmental condition.The database developed for storing results of researches is intended for the use in systems monitoring plant objects.The developed web-service is aimed at transmitting the measured results via internet by means of http protocol using JSON and XML formats. The research of time dependences of processing files with different amount of files determines that XML format is preferable for transmitting files which contain more than 2000 measurements.The investigation of data normalization methods aimed at improving recognition of plants sprayed by herbicide was conducted. The possibility to reduce dimension of the input vector of a neural network using as an example a plants classification task was investigated. The possibility to determin the water deficit for plants on the base of the measured chlorophyll fluorescence induction curve was studied. It was shown that neural networks based on the data of herbicide treatment experiment provide an early determining the influence of stress factors on the state of a plant before the appearance of the evidence of such influence on a plant.The criterion for automatic determining the sensitivity of CFI parameters to influential factors was proposed. It was suggested to use coefficient of determination of quadratic regression. It allows for automatic searching for such parameters. Efficiency of the criterion was demonstrated on experimental data.A method for data dimensionality reduction of digitalized chlorophyll fluorescence induction curves which were previously discretized using exponential scale was suggested. It consists of restoring lost data using polynomial piecewise approximation of curves and further using the principal component analysis method.A method of forming input data for neural network to determine the water deficit was proposed. It consists in normalizing digitalized values of CFI using z-score and further division by appropriate time ticks when initial values of CFI has been received. It allowed the possibility to improve the quality of neural network learning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського