Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=В333,0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бондаренко В. М. 
Вплив осаджених і перетворених плівок на деградацію коефіцієнта відбиття внутрішніх дзеркал у оптичних діагностиках плазми термоядерних установок: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / В. М. Бондаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Визначено вплив осаджених плівок на оптичні властивості зразків Mo, SS і Cu дзеркал після їх експозицій всередині трьох термоядерних установок і в стендах з плазмою. Застосовано метод відновлення коефіцієнта відбиття (КВ) у стенді з низькоенергетичними іонами D плазми. Досліджено в експериментах поведінку Be дзеркал, що моделюють дію атомів перезарядження з кисневою домішкою на поверхню дзеркал. Після бомбардування зразків Be дзеркал у стенді високоенергетичними іонами D плазми з малою кількістю кисню виявлено деградацію КВ завдяки часткового хімічного перетворення плівки оксиду Be на плівку дейтерованого гідроксиду Be. Доведено, що у тривалих експозиціях Be зразків до іонів низької енергії D плазми деградований КВ відновлювався завдяки розпиленню плівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333,022
Шифр НБУВ: РА380762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Древаль М.Б. 
Розвиток методів зондування плазми пучком важких іонів і його реалізація на стелараторі TJ-II: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / М.Б. Древаль ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення методики зондування плазми пучком важких іонів (ЗППВІ) та її реалізації за допомогою стеларатора-геліака TJ-II, досліджено профілі електричного поля плазми. Розглянуто особливості оптимізації геометрії та методики вибору параметрів комплексу ЗППВІ за умов начного відхилення зондувального пучка від площини інжекції під впливом магнітних полів TJ-II. Проведено експериментальну перевірку розрахунків розташування області ЗППВІ вимірювань. Досліджено фактори впливу на точність вимірювань потенціалу. З метою підвищення якості даного процесу модифіковано діагностичний комплекс і запропоновано спеціальну експериментальну методику ЗППВІ вимірювань. Досліджено поведінку електричного потенціалу й електронної густини плазми в стелараторі TJ-II. Вивчено вплив поляризації плазми, заданої зовнішнім джерелом живлення, на розподіл електричного поля та електронної густини у плазмовому шнурі TJ-II, а також на утримання плазми в стелараторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333,021 +
Шифр НБУВ: РА337193

Рубрики:

      
3.

Жовтянський В.А. 
Фізичні властивості щільної низькотемпературної неоднорідної плазми: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.А. Жовтянський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 33 с. — укp.

Досліджено вплив просторово-часової неоднорідності щільної плазми на її фізичні властивості, зокрема, на відхилення від рівноважного стану. Щільною визначено плазму, параметри якої у випадку однорідності достатні для підтримання стану локальної термічної рівноваги у центральній її частині в існуючих межах. Досліджено релаксуючу імпульсну плазму аргону та гелію в електричній ударній трубці, що могла розширюватись у плоскій та циліндричній геометрії, і плазму вільно підтримуваної електричної дуги між мідними електродами. Розроблено методи діагностики плазми на базі швидкісної томографічної емісійної та адсорбційної спектрометрії та зондової методики у зіштовхувальному режимі. Вплив градієнтних факторів на рівноважні властивості плазми розглянуто в певній ієрархії, рівновагу плазми електричної дуги як частковий випадок існування щільної плазми. Доведено, що мінімальні втрати на передачу електричної енергії у її каналі - суто взаємопов'язані ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333,022
Шифр НБУВ: РА312208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Коритченко К.В. 
Формування імпульсних газорозрядних струменів в удосконаленому методі прискорення ініціації детонації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.08 / К.В. Коритченко ; Н.-д. комплекс "Прискорювач" Нац. наук. центру "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Вирішено питання ефективного одержання високошвидкісних газорозрядних струменів у густому паливо-повітряному середовищі з метою досягнення початкових надзвукових швидкостей розповсюдження полум'я в системах ініціації детонації. Доопрацьовано модель газодинамічного розширення іскрового каналу до моменту формування ударної хвилі. Удосконалено метод газодинамічного імпульсного прискорення газорозрядної плазми, який базується на розігріванні газу імпульсною дугою. Розроблено методику розрахунків параметрів плазмово-хвильової системи та вимоги щодо керування імпульсною дугою зовнішнім ланцюгом, що у сукупності реалізує удосконалений метод. Запропоновано новий підхід щодо розрахунку міжелектродної відстані в імпульсній дузі. Досліджено вплив початкового тиску у розрядній порожнині, напруженості поля імпульсної дуги та зволоження повітря на швидкість поширення попереднього фронту газорозрядного струменя, який формується в плазменно-хвильовій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333,022 +
Шифр НБУВ: РА343113

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського