Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (332)Книжкові видання та компакт-диски (188)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Яковін С.Д. 
Властивості та структура тліючого розряду постійного струму низького тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / С.Д. Яковін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено запалювання, режими горіння та структуру жевріючого розряду постійного струму низького тиску. Визначено наявність зв'язку між нормальним жевріючим розрядом і анодним світінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321
Шифр НБУВ: РА318620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лісовський 
Газовий розряд низького тиску в комбінованих електричних полях: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / Валерій Олександрович Лісовський ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.33,022
Шифр НБУВ: РА358286

Рубрики:

      
3.

Патріюк В.М. 
Дослідження впливу ефектів перенесення на властивості електричної дуги: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.М. Патріюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с.: рис. — Бібліогр.: с. 14-15. — укp.

Досліджено вплив теплопровідності, дифузії парів електродного матеріалу та гідродинамічних процесів на властивості вільнопідтримуваної електричної дуги в просторі між випаровуваними мідними електродами в атмосфері. Для моделювання процесів перенесення на периферії дуги в одновимірній циліндричній геометрії запропоновано метод поглинальної квазі-стінки. Установлено основні фактори тепловідведення в цій дузі. Показано, що характерними для розповсюдження пари електродного матеріалу в таких дугах можуть бути ударно-хвильові процеси. Вивчено вплив дифузійних процесів на радіальну структуру електричної дуги. Установлено тісний взаємозв'язок процесів тепловідведення та дифузії в її периферійних зонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311,022 +
Шифр НБУВ: РА325606

Рубрики:

      
4.

Миня О.Й. 
Емісійні характеристики щільної плазми електророзрядних джерел випромінювання на атомах гелію і неону та монофторидах і монохлоридах важких інертних газів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / О.Й. Миня ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2005. — 16 с. — укp.

Наведено результати систематичних досліджень емісійних характеристик електророзрядної плазми високої щільності на основі атомів і моногалогенідів інертних газів з накачуванням поперечним і коронним розрядами. Установлено характеристики та механізм запалювання поперечного об'ємного розряду з допробійним іонізаційним розмноженням електронів, що відбуваються у сумішах інертних газів з галогенвмісними молекулами. Відзначено, що даному випадку плазма була достатньо однорідною, повністю заповнювала міжелектронний проміжок та випромінювала переважно за спектральними лініями атомів He і Ne й молекулярними смугами сірки. Визначено, що формування такого розряду відбувається за рахунок високошвидкісної іонізаційної хвилі. Зауважено, що плазма сильнострумового поперечного розряду у неоні є широкосмуговим джерелом випромінювання молекулярних іонів неону у спектральному діапазоні 200 - 400 нм. Розроблено й оптимізовано ряд ультрафіолетових (УФ) спонтанних джерел випромінювання на B - X переходах моногалогенідах Zr, Kr та Xe, які випромінюють у діапазоні 193 - 353 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3,022 +
Шифр НБУВ: РА338788

Рубрики:

      
5.

Гуйван М.М. 
Збудження ексимерних молекул моноброміду та монохлориду ртуті в робочих сумішах газорозрядних джерел випромінювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / М.М. Гуйван ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто можливість створення оптимальних концентрацій дигалогенідів ртуті в робочих сумішах атмосферного тиску за рахунок дисипації енергії розряда, та дієздатність робочих сумішей ефективно працювати за частот повторення імпульсів накачки до 2 кГц.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3,022
Шифр НБУВ: РА320165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Вишняков В.І. 
Механізми міжфазної взаємодії і структуризація гетерогенної термічної плазми: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.І. Вишняков ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено механізми структуризації термічної гетерогенної плазими, охарактеризовано два її види - термоемісійну, що складається з частинок та емітованих ними електронів і комплексну, в якій додатково містяться атоми присадки лужних металів, що легко іонізуються. Для опису даних видів термічної гетерогенної плазми створено дві оригінальтні теоретичні моделі: нейтралізованих зарядів (для термоемісійної) та нерівновагової іонізації (для комплексної). З'ясовано, що запропоновані моделі досить добре узгоджуються з експериментальними даними й дозволяють описувати далеку взаємодію конденсованих частинок і структуризацію термічної гетерогенної плазми. Проведено комп'ютерну симуляцію структурування частинок, виявлено збіг одержаних результатів з експериментальними даними. Побудовано математичну модель колективної взаємодії конденсованих частинок у термічній гетерогенній плазмі. На підставі вивчення результатів експерименту та комп'ютерного моделювання встановлено, що в гетерогенній термічній плазмі існує тенденція до утворення структурованих агломератів конденсованих частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3,022 +
Шифр НБУВ: РА356741

Рубрики:

      
7.

Грабова І.А. 
Оптичні характеристики плазми газорозрядних джерел випромінювання на бромидах і йодидах інертних газів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.А. Грабова ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321,022 + В333.11,022 +
Шифр НБУВ: РА361814

Рубрики:

      
8.

Рудніцький В.А. 
Особливості запалювання і горіння деяких розрядів низького тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.А. Рудніцький ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню фізики процесів запалювання і горіння електричних розрядів низького тиску. Досліджено криві запалювання відбивного розряду в комірці Пеннінга з холодними катодами для слабких магнітних полів і з'ясовано причину їхнього немонотонного характеру. Пояснено хід вольт-амперної характеристики дугового розряду в парах матеріалу анода зі штучним розжаренням катода у вакуумі і з напуском газу. Виявлені і пояснені основні особливості впливу додаткового електрода у вигляді циліндра або кільця з позитивним відносно заземленого катода потенціалом на розряд з випаровуванням анода. Досліджено основні параметри потоку плазми парів різних твердотільних матеріалів діодного і тріодного розряду з випаровуванням анода. Визначено мінімальний тиск парів речовини над поверхнею розплаву для запалювання пучково-плазмового і пучково-магнетронного розрядів в парах твердотільних речовин, які випаровуються електронним променем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.323,022

Рубрики:

      
9.

Калюжна Г.Г. 
Особливості плазмової кінетики в жевріючому розряді в багатокомпонентних газових сумішах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Г.Г. Калюжна ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень плазмової кінетики у жевріючому розряді в багатокомпонентних сумішах різного складу. Здійснено числове моделювання кінетики розряду та випромінювання в ексимерних газорозрядних KrF і ArF лазерах, визначено оптимальний склад їх активних середовищ, оптимальний тиск сумішей. Досліджено залежності енергії випромінювання та коефіцієнт корисної дії від величини зарядної напруги, а також вплив буферного газу (гелію чи неону) на кінетику розряду та випромінювання. Завдяки моделюванню плазмової кінетики ексимерних лазерів і електричної схеми накачки істотно оптимізовано параметри останньої, що призвело до збільшення ефективності генерації лазерів у 1,5 - 2 рази. Уперше проведено числове моделювання кінетики розряду та випромінювання в активному середовищі ексимерного XeCl лазера, в якому токсичний галононосій HCl, що зазвичай використовується, замінено на фреон-12. Показано, що така заміна не призводить до зменшення ефективності генерації, що дозволило створити конкурентоспроможний XeCl лазер на основі малотоксичної хімічно інертної суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321 в 641.8,022 + З86-531.4 +
Шифр НБУВ: РА341546

Рубрики:

      
10.

Хом'як Б.Я. 
Особливості процесів утворення іонізованих компонент лазерної плазми під дією на поверхню випромінювання ексимерного лазера та лазера на парах міді: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Б.Я. Хом'як ; Ужгород. держ. ун-т. — Ужгород, 1999. — 16 с. — укp.

Досліджена динаміка іонної емісії при резонансному і нерезонансному поглинанні лазерного випромінювання парою і її кореляція з відбивними властивостями області поглинання. Запропоноване застосування активного елемента ЛПМ для швидкісної реєстрації відбивних властивостей опромінюваної мішені. Встановлені особливості дії на поверхню імпульсно-періодичного випромінювання ЛПМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.35,022

Рубрики:

      
11.

Левко 
Плазмова кінетика в електричному розряді в суміші повітря з парами етанолу та води: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Дмитро Сергійович Левко ; НАН України; Інститут фізики. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.22,022 + В333.32,022
Шифр НБУВ: РА368188

Рубрики:

      
12.

Денисенко І.Б. 
Просторові та просторово усереднені параметри слабоіонізованої плазми газових розрядів низького тиску: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / І.Б. Денисенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 34 с. — укp.

Теоретично досліджено властивості газових розрядів низького тиску (індукційних, на поверхневих хвилях (ПХ) та з пиловими частинками). Розроблено методи керування просторовими і просторово усередненими параметрами цих розрядів. Побудовано гідродинамічні моделі для плазмових стовпів, що підтримуються ПХ, які враховують перенос енергії електронами. Побудовано гідродинамічні та кінетичні теорії газових розрядів, які містять у своєму об'ємі пилові частинки. Установлено вплив цих частинок субмікронного та нанометрового розмірів на параметри плазми газових розрядів низького тиску. Показано, що у плазмі з негативними іонами сила захоплення пилових частинок негативними іонами може бути одного порядку з іншими силами, які діють на дані частинки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3,022 +
Шифр НБУВ: РА355718

Рубрики:

      
13.

Міщенко О.В. 
Релятивістська теорія зсуву і уширення спектральних ліній надтонких переходів для важких атомів в атмосфері буферних інертних газів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О.В. Міщенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено новий, релятивістський підхід до опису зсуву та уширення спектральних ліній надтонкої структури важких (лужних, рідкісноземельних) атомів у атмосфері буферних (інертних) газів, який базується на узагальненій кінетичній теорії спектральних ліній, обмінній релятивістській теорії збурень з використанням оптимізованих релятивістських кон-шемівських і штурмівських базисів орбіталей і коректному обліку кореляцій. Проведено розрахунки поляризуємостей, ван дер вальсових сталих, параметрів зсуву, уширення спектральних ліній надтонкої структури для пар "лужний, рідкісноземельний атом, Tl-атом інертного газу" в широкому інтервалі температур. Значну частину певною мірою точних спектральних даних одержано вперше та може бути використана в широкому аспекті застосувань, зокрема, в атомній оптиці, лазерній фізиці, квантовій електроніці, плазмохімії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3в734.3,022 +
Шифр НБУВ: РА365795

      
14.

Хороших В.М. 
Стаціонарний дуговий розряд низького тиску у системах плазмової обробки поверхонь: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.М. Хороших ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання генерації, фокусування та сепарації потоків часток у електродугових іонно-плазмових системах для оброблення поверхонь. Експериментально вивчено і сформульовано фізичні основи процесу формування потоків плазми стаціонарної дуги низького тиску. З'ясовано особливості характеру прикатодних процесів у стаціонарній вакуумній дузі в широкому діапазоні параметрів розряду за умов жорсткого контролю на катодній поверхні. Визначено основні чинники, що впливають на швидкість і характер ерозії катода. Вивчено краплинну фазу ерозії катода. Отримано дані про розподіл крапель за розміром та їх просторовий розподіл, показано, що за розглянутих експериментальних умов основна витрата маси катода відбувається за рахунок потоків іонів і крапель. Проведено дослідження плазми стаціонарного вакуумного дугового розряду. Вперше проаналізовано просторовий розподіл складу плазми вакуумної дуги. Виявлено, що ступінь спрямованості іонних потоків зростає зі зменшенням зарядності іонів. Розкрито роль плазмових нестійкостей у процесі формування потоків часток. Досліджено радіальні потоки часток. Знайдено високу кількість газових іонів, що виникають у процесі перезарядження часток плазми катодного матеріалу на газовій мішені. Проаналізовано плазмооптичні властивості електромагнітних систем транспортування плазми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311,022
Шифр НБУВ: РА317746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Семенов К.І. 
Тепло-електрофізичні фактори еволюції високотемпературних частинок в газі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / К.І. Семенов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 16 с. — укp.

Встановлено закономірності тепло-, масо- та електропереносу в системі "високотемпературна частинка - конденсована дисперсна фаза" (КДФ) за умов її руху в газі з температурою 290 К - 300 К та дії атмосферного тиску. Запропоновано нові методи дослідження заряду, температури та КДФ за допомогою визначення відхилення частинок в електричному полі, використання пірометру та лазерного сканування рухомих у газі високотемпературних сферичних металевих частинок. Розроблено методи дослідження немонотонної залежності температури частинок від часу руху, засновані на контрольованому нагріві та швидкому охоложденні частинок після певного руху в газі. Вперше експериментально визначено залежності електричного заряду від температури частинок W, Mo, Ta та Cu під час їх руху в повітрі та азоті. Встановлено, що знак надмірного заряду на частинці може бути як позитивним, так і негативним. Визначено конфігурацію та концентрацію КДФ. Показано роль різних механізмів тепло- та масообміну на окремих етапах еволюції частинки. Встановлено визначальний вплив сумісної дії пінч- та скін-ефектів у формуванні високотемпературної частинки в імпульсному дуговому генераторі, зміна якої дає змогу стабілізувати початкові температуру та вектор швидкості частинок. Для обчислення заряду частинок запропоновано модель електропереносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.1,022 + В361.512,022 + В333.31,022 + К390.1-1 + З311.33 +
Шифр НБУВ: РА340666

Рубрики:

      
16.

Черняк В.Я. 
Фізичні механізми керування нерівноважністю плазми в стаціонарних динамічних газорозрядних системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.Я. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Досліджено фізичні підходи щодо виокристання динамічних газорозрядних систем для розв'язання проблеми генерації стаціонарної сильно нерівноважної плазми. Проаналізовано особливості поведінки плазмових струмів у газі та плазми несамостійних розрядів, які підтримуються плазмовим потоком. Вивчено дугу в поперечному потоці газу та плазмово-рідинні системи на основі несамостійних розрядів. Виявлено особливості взаємодії плазмового струменя з нейтральним газом, що впливають на рівень рекомбінаційної нерівноважності плазми, а також механізми формування функції розподілу електронів за енергіями в плазмі несамостійного розряду. Розроблено й апробовано метод реалізації стаціонарної взаємодії плазми з рідкофазною речовиною, який збільшує селективність плазмохімічного впливу на речовину у порівнянні з відомими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3,022 + В333.27,022 +
Шифр НБУВ: РА336849

Рубрики:

      
17.

Середа К.М. 
Формування квазістаціонарних подвійних шарів в пучково-плазмових системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / К.М. Середа ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування сильних подвійних електричних шарів стабілізованих в об'ємі плазми газового розряду та генерації в електричному полі таких шарів пучків заряджених частинок. У роботі виконані комплексні експериментальні й теоретичні дослідження динаміки протікання сильнострумового розряду низького тиску з просторово стабілізованим подвійним шаром і формування в електричному полі подвійного шару пучків заряджених частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.31,022

Рубрики:

      
18.

Вірко Ю.В. 
Хвильові процеси та генерація швидких іонних потоків у геліконному розряді в неоднорідному магнітному полі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / Ю.В. Вірко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено вплив неоднорідності магнітного поля на параметри плазми та характеристики високочастотних (ВЧ) і низькочастотних (НЧ) хвильових процесів на двох геліконних джерелах. На великому геліконному джерелі з електромагнітами виявлено механізм підвищення генерації плазми в неоднорідному магнітному полі внаслідок утворення зони з гарячими електронами, а також ймовірний механізм нагрівання цих електронів. Визначено характеристики та механізми збудження НЧ іонно-звукових коливань і ВЧ коливань у бокових полосах накачки в розряді з неоднорідним полем. На компактному геліконному джерелі з постійними магнітами, розробленому в різних модифікаціях, виявлено методи ефективної генерації плазми та вихідного потоку прискорених іонів, оцінено перспективи джерела для технологічних застосувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.1,022 + В333.33,022
Шифр НБУВ: РА370742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Євсюков А. М. 
Циліндричні обернені розряди магнетронного типу та їх застосування: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / А. М. Євсюков ; НАН України, Ін-т фізики. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено основні плазмодинамічні й електрофізичні властивості плазмодинамічного підходу, які підтвердили висновки запропонованої теоретичної моделі магнетронного розряду. У межах модифікованої моделі С. Берга показано значний вплив поверхневої рухливості атомів у плівках осадження на характер перебігу процесу реактивного магнетронного напилення. Наведено результати дослідження емісійного оптичного спектра плазми циліндричного технологічного магнетрона оберненого типу та проаналізовано основні фізичні процеси, які визначають характер випромінення атомів у різноманітних режимах розряду: в режимі синтезу плівок титану та його бінарних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3,022 + В333.1,022
Шифр НБУВ: РА381619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського