Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=В342.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бутенко Г.З. 
Дослідження 2-метрового телескопа для підвищення якості астрофізичних спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Г.З. Бутенко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням методу Гартмана досліджено стан оптичних систем Річі-Кретьєна та куде 2-м телескопа на піку Терскол. Визначено фактори, які впливають на якість зображення, що створюється оптикою телескопа. На підставі результатів спеціальних спостережень, проведених протягом 1998 - 2004 рр. одержано значення аберацій Зайделя (коми, сферичної аберації та астигматизму) для центру поля оптичних систем телескопа, по полю оптичної системи Річі-Кретьєна, величини кружків розсіяння з концентрацією енергії 80 % для обох оптичних схем, оцінено стан юстування фокуса Касегрена, роботу систем кріплення та розвантаження дзеркал. За результатами досліджень мікроклімату труби та башти 2-м телескопа обгрунтовано доцільність використання штатних систем продуву підкупольного приміщення та закритої труби телескопа та відпрацьовано режими їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 с0,022 + В342.8,022 +
Шифр НБУВ: РА349877

Рубрики:

      
2.

Кушнір О.С. 
Кристалооптичні властивості просторово модульованих і дихроїчних матеріалів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.С. Кушнір ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 36 с. — укp.

Проаналізовано закономірності впливу структурної модуляції на анізотропію діелектричних і напівпровідникових матеріалів та досліджено даний вплив у температурній і спектральній поведінці характеристик оптичної анізотропії. Наведено методи оптико-спектральних досліджень анізотропних кристалічних матеріалів. Вивчено прояви модуляції різних типів (багатошарові та синусоїдально модульовані структури) за умови анізотропії структури в поляризації електромагнітних хвиль, вимірюваних параметрах оптичної анізотропії і спектрах пропускання кристалів. Описано явища синхронізму (квазісинхронізму) хвиль у багатошарових гіротропних структурах і напівпровідниках з "ізотропною точкою" та охарактеризовано вузькосмугові оптичні фільтри на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3-01 + В379.2,022 + В342.8,022 +
Шифр НБУВ: РА342507

Рубрики:

      
3.

Боровицький В. М. 
Надвисоке просторове розділення в оптичному мікроскопі з просторовою модуляцією освітлення: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.11.07 / В. М. Боровицький ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено наукову проблему перевищення дифракційної межі та досягнення надвисокої просторової роздільної здатності в оптичному мікроскопі за спостереження непрозорих зразків у відбитому світлі. Дану проблему вирішено шляхом узгодження просторової модуляції освітлення у вигляді зображення транспаранта на поверхні зразка, оптимальної лінійної фільтрації та цифрової демодуляції. Розроблено вдосконалену математичну модель оптично-електронного тракту мікроскопа з просторовою модуляцією освітлення. Запропоновано новий метод демодуляції, який базується на автоматичному вимірюванні просторової частоти та фази модуляції та роздільній демодуляції уздовж ортогональних координатних вісей та сформульовано рекомендації щодо вибору оптимальних параметрів оптичного мікроскопа. Наведено результати експериментальних досліджень оптичного мікроскопа з надвисокою просторовою роздільною здатністю під час спостереження непрозорих зразків у відбитому світлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.8 в641,022 мікроскопи
Шифр НБУВ: РА376141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Решетняк С.О. 
Спінхвильова оптика в суттєво неоднорідних магнітних структурах: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / С.О. Решетняк ; Ін-т магнетизму НАН України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вперше досліджено вплив обмінних характеристик інтерфейсів на відбиття поверхневих спінових хвиль у двовісних феромагнетиках, а також об'ємних спінових хвиль у легковісних антиферомагнетиках і магнітопружних хвиль в одновісних феромагнетиках. Одержано польові та частотні залежності коефіцієнтів відбиття та проходження спінових хвиль у таких матеріалах з урахуванням характеристик інтерфейсів. Вперше виявлено ефект двопроменезаломлення поверхневих спінових хвиль у двовісних феромагнітних матеріалах, обумовлений закріпленням спінів на поверхні матеріалу, а також двопроменезаломлення об'ємних спінових хвиль у легковісних антиферомагнетиках. Вперше визначено умови застосування наближення геометричної оптики для об'ємних спінових хвиль, що поширюються у легковісних антиферомагнетиках. Визначено вплив характеристик інтерфесів між окремими шарами на амплітуду відбиття спінових хвиль від мультишарової феромагнітної структури, що складається із шарів, які чергуються, з різними значеннями констант обмінної взаємодії, магнітної анізотропії, а також намагніченості насичення з урахуванням згасання та впливу зовнішнього магнітного поля. Вперше розраховано спектр спінових хвиль і показники заломлення відповідних гілок у багатопідграткових антиферомагнетиках типу катіон - катіон - галоген з урахуванням релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.12,022 + В377.3,022 + В342.8,022 +
Шифр НБУВ: РА367314

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського