Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=В343.5,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Рибась О.Ф. 
Конверсія оптичних вихорів в сингулярних пучках, що росповсюджуються під кутом до оптичної осі в анізотропному середовищі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.Ф. Рибась ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес конверсії оптичних вихорів (ОВ) в параксіальному сингулярному пучку (СП) з початковою циркулярною поляризацією, нахиленому відносно оптичної вісі кристалу, зокрема, зміна топологічного заряду на дві одиниці в ортогональній циркулярнополяризованій компоненті пучку. Встановлено, що нахил пучку Лангера - Гауса з початковою лінійною поляризацією призводить до обміну ОВ між двома циркулярно поляризованими компонентами пучку всередині кристалу. Визначено межу нерозділення двох сингулярних пучків (СП) у результаті двопроменезаломлення, яка допомагає розділити дві групи СП, що не розщеплені на два парціальні пучки та пучки, які розщепилися. Доведено, що в розщеплених пучках (РП) присутні дві незалежні гілки C-ліній, які не співпадають за різних довжин кристала, поле РП неоднорідно поляризоване в зоні поляризаційних сингулярностей. Зазначено, що ефекти, які спостерігаються, пояснюються за законом збереження проекцій повного кутового моменту на оптичну вісь кристалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022
Шифр НБУВ: РА371278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Максимяк О.П. 
Кореляційно-оптична діагностика фазових сингулярностей у скалярних оптичних полях: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.П. Максимяк ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості еволюції сингулярностей у каустиках, утворених фазовими об'єктами циліндричної та сферичної форм. Підтверджено, що зменшення апертури циліндричної лінзи призводить до зникнення нулів у трикутнику акустики. Одержано залежність відносної апертури від радіуса циліндричної лінзи, за яких зникають сингулярності. Показано, що у випадковому полі лінії фазових сингулярностей неперервні та, як правило, не замикаються самі на себе. Лінії фазових сингулярностей у полі, розсіяному фрактальними поверхнями, мають фрактальні властивості. Показано, що нормування за інтенсивністю вихідного поля розподілу градієнта поля, одержаного в результаті строго співвісного накладання опорної хвилі, дозволило одержати координатний розподіл нулів амплітуди поля. У дальній зоні стосовно однієї нерівності шорсткої поверхні установлено майже удвічі більшу кількість нулів амплітули, ніж спеклів поля. У дальній зоні стосовно розмірів усього об'єкта кількість спеклів і кількість нулів амплітуди приблизно однакова. Відзначено, що нулі амплітуди спектральних компонент незалежні, не взаємодіють і не анігілюють у процесі розповсюдження поліхроматичного світла. Показано можливість кореляційно-оптичного діагностування сильно шорстких поверхонь шляхом дослідження закономірностей перетворення поздовжньої функції когерентності поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 + В343.5,022 +
Шифр НБУВ: РА361405

Рубрики:

      
3.

Ларіонова Є.І. 
Поляризаційні та просторово-часові перетворення світлових пучків у плівках AgCl-Ag: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.І. Ларіонова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив обертання площини поляризації на формування фотоіндукованого дихроїзму та періодичних структур, пов'язаних зі збудженням хвилеводних мод, за умов опромінення плівок безперервним спектром видимого діапазону. Наведено результати експериментів і встановлено роль позитивного зворотного зв'язку у разі індукування періодичних структур лінійно поляризованим поліхроматичним пучком від ртутної лампи. Визначено можливість формування голографічних граток з різними періодами під дією одного лазерного пучка на кристалічну пластину ZnS, на яку наненсено плівку AgCl-Ag. Виявлено та досліджено нові нелінійні ефекти (оптична турбулентність, еволюційні перетворення в пучках розсіювання та дифракції від періодичних структур) у разі дії на плівку нормально або похило падаючого сфокусованого лінійно поляризованого Гауссового лазерного пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В343.5,022
Шифр НБУВ: РА317845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ушенко 
Поляризаційні характеристики когерентних оптичних зображень зразків анізотропних біологічних тканин: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Євгенія Григорівна Ушенко ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022 + В344.5,022 + Е0*66 в734.45
Шифр НБУВ: РА359416

Рубрики:

      
5.

Алексеєв К. М. 
Поширення оптичних вихрів в періодично збурених слабоспрямовуючих оптичних волокнах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / К. М. Алексеєв ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 39 с. — укp.

Досліджено поширення оптичних вихорів (ОВ) у періодично збурених слабоспрямовувальних оптичних волокнах. Визначено структуру вищих мод скручених сильно анізотропних і еліптичних волокон. Показано принципову можливість використання даного типу волокон для стійкої передачі з них лінійно та циркулярно поляризованих ОВ. Визначено вищі моди сильно анізотропного й ідеального волокна, яке обертається. Показано, що модами таких волокон можуть бути лінійно та циркулярно поляризовані ОВ. Досліджено поширення ОВ у навитих ідеальних, сильно анізотропних і еліптичних волокнах. Висвітлено можливість використання навитих волокон для стійкої передачі ОВ. Вивчено топологічні ефекти, які виникають за поширення полів із власним орбітальним кутовим моментом у неплоских траєкторіях. Досліджено поширення ОВ у скручених анізотропних і еліптичних волокнах із кроком скрутки порядку довжини хвилі. Теоретично продемонстровано можливість створення на базі таких волокон частотних і модових фільтрів ОВ, які пропускають і відбивають, а також модових конверторів і генераторів оптичних вихрів. Досліджено поширення та конверсію ОВ у довгоперіодичних і брегівських волокнах із гелікоїдальною серцевиною. Показано можливість реалізації у них моно-вихрового режиму, який забезпечує поширення тільки двох циркулярно поляризованих ОВ. Досліджено геометричне індукування динамічного спарювання мод із різним орбітальним кутовим моментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022 + З861
Шифр НБУВ: РА375532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського