Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (437)Книжкові видання та компакт-диски (264)Журнали та продовжувані видання (451)
Пошуковий запит: (<.>U=В344$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Засядько А.А. 
Алгоритми розв'язку задачі відновлення сигналів в спектроскопії з використанням дискретних ортогональних перетворень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.А. Засядько ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Вирішено важливу науково-технічну задачу підвищення точності інтерпретації результатів спектроскопічних вимірювань на основі розв'язання інтегрального рівняння Фредгольма першого роду. Досліджено підходи до розв'язання даної задачі на основі способу модельних прикладів з використанням дискретних ортогональних перетворень. Алгоритми розраховано на різну ширину апаратної функції спектрального приладу і можуть застосовуватися за умов неточного задання апріорної інформації, одержуваної в процесі дослідження речовини методами спектроскопії. Використання алгоритму діагоналізації матриць для розв'язання систем лінійних алгебраїчних рівнянь за допомогою дискретних ортогональних перетворень у розробленому алгоритмі первинної обробки сигналів у порівнянні з іншими алгоритмами дозволяє підвищити якість розв'язку задачі відновлення спектральних піків, що підтверджується результатами впровадження комплекса програм, який реалізує всі запропоновані алгоритми під час проведення лазерного мас-спектрометричного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.1 + з811.54
Шифр НБУВ: РА310392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Смоланка О.М. 
Екситони і фазові переходи в шаруватому сегнетоеластику Cssub3/sub Bisub2/sub Isub9/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Смоланка ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Показано, що цей ефект обумовлений належністю даних кристалів до звичайних у моноклінічній фазі та шаруватих - у гексагональний. Зареєстровано перехідну область в інтервалі температур 150 - 220 К, що складається з двох областей: гетерофазної (183 - 220 К) і залишкових внутрішніх напружень у моноклінній фазі (150 - 183 К). З'ясовано зміну характеру екстонно-фононної взаємодії внаслідок підвищення температури від слабкої до сильної в околі 150 К. З'ясовано природу ліній КРС і знайдено давидівські дублети. На основі цього ефекту запропоновано оптичний аналог транзистора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.2 в7,022 + В375.1 в7,022 + В344.1,022 +
Шифр НБУВ: РА340349

Рубрики:

      
3.

Найдюк Ю.Г. 
Мікроконтактна спектроскопія систем з сильними електронними кореляціями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.Г. Найдюк ; НАН України; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 30 с. — укp.

Досліджено нормальний, магнітовпорядкований і надпровідний стан в з'єднаннях зі змінною валентністю, Кондо-решітках і системах з важкими ферміонами методом мікроконтактної спектроскопії. Вперше використано вимірювання за наднизьких температур у сильних магнітних полях. За допомогою механічно контрольованих розривних контактів реалізовано режим вакуумного тунелювання в одному циклі з вимірюванням металічних контактів аж до атомного розміру. Отримано інформацію про основний стан сильнокорельованих систем, відносно спектра елементарних збуджень у нормальному стані та особливостей електронного спектра в надпровідному стані. Узагальнено та вивчено основні закономірності та нові ефекти, пов'язані з впливом нерівноважних електронів, фононів та інших квазічастинок на транспорт через мікроскопічні звуження на межі розділу двох середовищ з різними ферміївськими параметрами, кристалічною структурою та основним станом. Розвинуто новий напрям у спектроскопії складних інтерметалічних систем у нормальному та надпровідному станах за допомогою точкових контактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.15 + В344.6
Шифр НБУВ: РА313014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Федюшко Ю. М. 
Науково-технічні основи імпульсних рефлектометричних систем дослідження діелектричної спектроскопії біологічних об`єктів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.11.17 / Ю. М. Федюшко ; Харків. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано застосування функціонального методу на базі рядів Вольтерра та методу імпульсної рефлектометри для дослідження діелектричної спектроскопії нелінійних біологічних систем. Розроблено математичну модель біологічних об'єктів на базі спостережень за реакціями на дію апаратної функції рефлектометра. Наведено структурну схему імпульсного рефлектометра для діелектричної спектроскопії біологічних об'єктів. Досліджено нелінійні моделі електронних елементів і вузлів імпульсного рефлектометра. Проведено аналіз і надано оцінку похибок рефлектометра, проведено нормування його метрологічних характеристик і розроблено метод повірки. Встановлено вимірювання діелектричних параметрів біологічних об'єктів сільського господарства: насіння пшениці "Ахтирчанка", "Харківська - 63", насіння люцерни, шкідників хлібних запасів, нативна сперма вола.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.в733 + П.в733 + В344.1,022
Шифр НБУВ: РА371195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мотієнко Р.О. 
Обертальні спектри молекул фурфуролу, гліцину і уретану в мікрохвильовому діапазоні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Р.О. Мотієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

З використанням методів мікрохвильової радіоспектроскопії досліджено обертальні спектри простих біомолекул, а саме: фурфуролу, гліцину й уретану. Для здійснення досліджень модернізовано спектрометр міліметрового діапазону, створений у Радіоастрономічному інституті НАН України та мікрохвильовий спектрометр, розроблений у Лабораторії ФЛАМ Університету м. Лілль у Франції. З використанням цих спектрометрів проведено експериментальні дослідження й одержано дані стосовно обертальних спектрів досліджених молекул, що дало змогу уточнити та розширити набір спектроскопічних параметрів для цього ряду коливальних станів, а також визначити параметри обертального гамільтоніану для деяких збуджених коливальних станів молекули фурфуролу та молекули уретану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.333.1,022 + Г511.34,0 +
Шифр НБУВ: РА356194

Рубрики:

      
6.

Слободяник А.Д. 
Оптоелектронний прилад для дослідження оптичних властивостей світлорозсіювальних матеріалів в умовах багатократного розсіяння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / А.Д. Слободяник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1998. — 16 с. — укp.

В дисертації вирішено наукову проблему розробки методів створення схем оптичних комп'ютерно-вимірювальних систем для дослідження оптичних параметрів світлорозсіювальних середовищ. Запропоновано нові оптичноелектронні схеми та методи підвищення точності їх роботи. Розроблено алгоритми функціонування цих систем в автоматичному режимі та запропоновано їх практичне застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.1

Рубрики:

      
7.

Іванчук М. М. 
Підвищення ефективності перетворень інформативних сигналів радіоспектрометрів ядерного квадрупольного резонансу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / М. М. Іванчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано методику одержання сигналу відгуку ядерного квадрупольного резонансу, яка базується на використанні ступінчастого сигналу часової розгорки. Розроблено резонансний індуктивно-зв'язаний імітатор сигналів ядерної індукції для налаштування неперервних радіоспектрометрів, який забезпечує налаштування у вузькій смузі робочих частот з роздільною здатністю не гірше 1 Гц. Запропоновано методику збудження досліджуваної речовини радіоімпульсами з маніпуляцією фази ВЧ заповнення та наступним нагромадженням сигналу відгуку, що дозволяє усунути вплив синхронних завад і підвищити ефективність реєстрації сигналу відгуку ядерного квадрупольного резонансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.63,022 + В344.5,022
Шифр НБУВ: РА380349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Олар 
Поляризаційна діагностика анізотропних складових біологічних тканин методом матриці Джонса: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Олена Іванівна Олар ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66 в734.45 + В343.5 + В344,022
Шифр НБУВ: РА365340

Рубрики:

      
9.

Ушенко 
Поляризаційні характеристики когерентних оптичних зображень зразків анізотропних біологічних тканин: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Євгенія Григорівна Ушенко ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022 + В344.5,022 + Е0*66 в734.45
Шифр НБУВ: РА359416

Рубрики:

      
10.

Недух С.В. 
Резонансна та нерезонансна взаємодія електромагнітних хвиль міліметрового діапазону з магнітними наноструктурами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Недух ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості резонансної та нерезонансної взаємодії електромагнітного випромінювання міліметрового діапазону з мультишаровими та гранулярними низьковимірними магнетиками. Вивчено вплив розмірних параметрів мультишарових і гранулярних магнітних наноструктур на поглинання надвисокочастотного (НВЧ) випромінювання. Розроблено магнітний радіоспектроскопічний комплекс "КВАРК". Показано, що такі вимірні параметри наноструктур, як товщина магнітного або немагнітного прошарку у випадку мультишарової наноструктури, об'ємна концентрація металу у випадку гранулярної наноструктури суттєво впливають на процеси поглинання електромагнітних хвиль міліметрового діапазону та магнітні властивості досліджених об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В377.3,022 + В344.5,022 +
Шифр НБУВ: РА359524

Рубрики:

      
11.

Флорко Т.О. 
Релятивістська теорія заборонених радіаційних переходів у спектрах атомів та багатозарядних іонів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Т.О. Флорко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Розроблено новий релятивістський метод опису характеристик заборонених радіаційних переходів у спектрах важких атомних систем і багатозарядних іонів, який базується на енергетичному підході та формалізмі калібровочно-інваріантної квантово-електродинамічної теорії збурень з використанням оптимізованого одноквазічастинкового подання та прецизійним урахуванням обмінно-кореляційних ефектів. Проведено розрахунки енергій, ймовірностей і сил осциляторів радіаційних (M1, М2, Е2) переходів для спектрів іонів HgII, ArII, іонів ізоелектронних серій NeI, ZnI (Z до 92), а також атомів лантаноїдів EuI, YbI. Зазначено, що значну частину спектральних даних з прийнятною точністю одержано вперше. Розкрито можливості їх застосування в астрофізиці, фізиці, хімії плазми, атомній оптиці, лазерній фізиці, квантовій електроніці, фізиці Сонця і полярних сяйв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.5 в641.8,022 + В383.202.7 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА370544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Вітавецька Л.А. 
Релятивістський розрахунок спектрів важких іонів з урахуванням ядерних та квантово-електродинамічних ефектів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Л.А. Вітавецька ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено новий, високоточний метод розрахунку спектрів багатоелектронних важких іонів з коректним урахуванням релятивістських, кореляційних, ядерних, радіаційних ефектів на базі калібрувально-інваріантної квантово-електродинамічної теорії збурень. Розвинуто нові схеми розрахунку власно-енергетичного внеску та поляризаційної поправки зсуву Лемба. Проведено релятивістський розрахунок спектрів nlj(n=2,3,4) станів Li-подібних іонів із зарядом ядра Z=20-100 з урахуванням кореляції, ядерних, радіаційних ефектів, а також аналіз шуканих внесків. Наведено нові релятивістські схеми визначення енергії іонізації негативних іонів з урахуванням кореляції, ядерних та радіаційних ефектів, а також розрахунку молекул у наближенні Брейта-Паулі. Проведено розрахунки негативних та квазімолекулярних іонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 + В344,022
Шифр НБУВ: РА321638

Рубрики:

      
13.

Чернякова Ю.Г. 
Релятивістський розрахунок характеристик діелектронних сателітів спектральних ліній багатозарядних іонів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Г. Чернякова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 16 с. — укp.

Розроблено новий, високочастотний метод до релятивістського розрахунку характеристик діелектронних сателітів спектральних ліній багатозарядних іонів, який базується на квантово-електродинамічній теорії збурень для трьохквазічастинкових атомних систем з використанням калібровочно-інваріантних базисів релятивістських орбіталей. Значну частину спектральних даних одержано уперше і може бути використано у широкому колі застосувань в оптиці і спектроскопії плазми, лезерній фізиці, астрофізиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.325,022 +
Шифр НБУВ: РА339852

Рубрики:

      
14.

Поліщук В.М. 
Розрахунок спектроскопічних характеристик двоатомних молекул та квазімолекул на підставі модельної теорії збурень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.М. Поліщук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Розроблено новий, високоточний ab initio підхід до розрахунку енергетичних, спектральних параметрів двоатомних молекул, квазімолекулярних термів, міжатомних потенціалів, зіткненого зсуву для квазімолекул на підставі калібровано-інваріантної теорії збурень з використанням у нульовому наближенні оптимізованих базисів хвильових функцій. Здійснено докладне дослідження та розрахунки енергій зв'язку, спектрів, спектральних констант збуджених, рідбергових станів двоатомних іонів і нейтральних дімерів усіх лужних атомів, потенціалів міжатомної взаємодії, зіткнених зсувів ліній надтонкого переходу Tl в атмосфері інертних газів для систем: Tl - He, Tl - Ar, квазімолекулярних термів системи "атом рідкоземельного елементу Tm - атом інертного газу He, Ar". Відзначено, що значну частину даних одержано уперше та може бути використана в широкому колі застосувань в нелінійній оптиці, лезерній спектроскопії, фізиці плазми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.33,022 +
Шифр НБУВ: РА327747

Рубрики:

      
15.

Данчук В.Д. 
Спектральні прояви локальних структурно-динамічних ефектів в неупорядкованих конденсованих середовищах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Д. Данчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено розвитку нового напрямку в спектроскопії молекулярних неупорядкованих конденсованих середовищ, що базується на комплексному вивченні за допомогою теоретичних, експериментальних, чисельних методів спектральних проявів локальних структурно-динамічних властивостей таких систем. Встановлено наявність анізотропії ближнього порядку у молекулярних рідинах на проміжках часу існування коливально-усередненої структури рідкого стану. Всебічно обгрунтовано вплив оригінального механізму резонансної міжмолекулярної динамічної взаємодії, пов'язаної з локальною впорядкованістю молекул, на формування контурів і частотне положення спектральних смуг внутрішньомолекулярних коливань широкого набору рідин як фундаментального явища спектроскопії конденсованих середовищ. Визначено характер адсорбції та локальної динаміки деяких молекулярних барвників у люмінесцентних магнітопорошкових композиціях з оксидами заліза, а також структурно-динамічні властивості нуклеотидних основ. Проаналізовано їх спектральні прояви та біофізичну значущість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.33,022 + Е0*725.10*011.7в734.5,022
Шифр НБУВ: РА308309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Данчук 
Спектральні прояви локальних структурно-динамічних ефектів в неупорядкованих конденсованих середовищах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Віктор Дмитрович Данчук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.33,022 + Е0*725.10*011.7 в734.5,022
Шифр НБУВ: РА308309

Рубрики:

      
17.

Кузнєцова Г.О. 
Спектральні прояви структурної упорядкованості пристінних шарів органічних полярних рідин: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.О. Кузнєцова ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано нову теоретичну модель, що пояснює просторову та відносну концентраційну залежності мономерів і димерів у межах орієнтаційно впорядкованого пристінного шару (ОВПШ) та ізотропній рідкій фазі. Проведено розрахунок коливальних й електронних спектрів молекул і димерів анізолу та нітробензолу. Встановлено, що під час переходу від мономера до димеру коливальні й електронні рівні розщеплюються на два компоненти з різною силою осцилятора. На підставі результатів спектральних досліджень підтверджено, що за певних умов поблизу поверхні твердої підкладки утворюється ОВПШ, відділений від об'ємної ізотропної фази різкою межею розділу. Одержано нові дані про структуру пристінного шару, зокрема, встановлено, що до складу ОВПШ входять в основному димери, а в ізотропній фазі переважають мономери. Показано, що з підвищенням концентрації розчинів нітробензолу й анізолу у полярних і неполярних розчинниках товщина ОВПШ зростає, що обумовлює збільшення частки димерів. Виявлено, що під час переходу від газу до ізотропної рідини, а потім до ОВПШ форма смуги електронного поглинання стає асиметричною, навіть якщо у газовій фазі вона описувалася симетричним контуром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3,022 + В344.3,022 +
Шифр НБУВ: РА355111

Рубрики:

      
18.

Гнатюк І.І. 
Спектроскопія міжмолекулярної взаємодії, динаміки та фазових переходів в гетерогенних системах на основі алкілціанобіфенілів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.І. Гнатюк ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми взаємодії полярних молекул наповнювачів з активними центрами поверхні каналів неорганічних нанопористих матриць залежно від стану поверхні та зовнішніх чинників, особливостей впорядкування та динаміки даних молекул у каналах. Ду каналах. Доведено, що обмеження об'єму призводить до сповільнення динаміки молекул та окремих молекулярних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.3-4,022 + В375.1,022
Шифр НБУВ: РА315301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ігнатенко Г.В. 
Спектроскопія рідбергівських атомів у зовнішньому електромагнітному полі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.В. Ігнатенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Розроблено новий метод опису енергетичних характеристик рідбергівських атомів у зовнішньому постійному електричному полі (DC ефект Штарку), схрещених сталих електричному F на магнітному B полях, змінному електромагнітному полі довільної сили, що базується на операторній теорії збурень, методі комплексних коородинат, нерелятивістському одноканальному методі квантового дефекту й алгоритмах теорії хаосу. Проведено розрахунок енергій і ширин штарківських резонансів у спектрах лужних рідбергівських атомів Na, K, Rb, Cs (та H) для різних рідбергівських станів n = 16 - 26 і різних напруженостей сталого електричного поля, вивчено динаміку іонізації атомів Li, Rb у рідбергівських станах з n = 45 - 67 у мікрохвильовому полі за різних параметрів поля (амплітуди, частоти) та виявлено ефекти скейлінгу для енергій і ширин резонансів, режимів хаотичної іонізації та стабілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.6,022 +
Шифр НБУВ: РА364828

Рубрики:

      
20.

Кіріян С. В. 
Структурні властивості епітропно-рідкокристалічних шарів немезогенних рідин і мастил на їх основі поблизу поверхні метала: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / С. В. Кіріян ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що формування структурованих приповерхневих шарів на підкладках призводить до відмінностей властивостей досліджуваних немезогенів в "об'ємі" та мікронних прошарках - з їх наявністю пов'язана поява оптичної анізотропії, підвищення, в порівнянні з абсолютним значенням, в'язкості і неньютонівського характеру течії прошарків. Запропоновано модельне зображення гетерофазних шаруватих систем, у межах якого проведено кількісне оцінювання параметрів структури об'єктів дослідження. Встановлено, що в мікронних прошарках досліджуваних немезогенів поблизу металевих підкладок формуються структурно-неоднорідні ЕРК шари мікронної товщини, впорядкованість в яких зменшується з видаленням від підкладки. Визначено, що на властивості шарів суттєво впливають такі фактори, як матеріал і мікрорельєф суміжної твердої фази, інтенсивність течії, температура шару, домішки ПАР, РК, води та довжина ланцюгу молекул рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.32, 022 + В371.236, 022 + В344, 022
Шифр НБУВ: РА379677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського