Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (47)Реферативна база даних (3470)Книжкові видання та компакт-диски (1681)Журнали та продовжувані видання (1727)
Пошуковий запит: (<.>U=В36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ібулаєв В.В. 
Структурні дослідження діселеніду ніобію поблизу низькотемпературних фазових переходів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Ібулаєв ; Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В317.24,022 +
Шифр НБУВ: РА368040

Рубрики:

      
2.

Іваницький Г.К. 
Тепломасообмін та гідродинаміка в парорідинних дисперсних середовищах, теплофізичні основи дискретно-імпульсного введення енергії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Г.К. Іваницький ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Розроблено новий підхід для вивчення динаміки парорідинних систем бульбашкової структури у явищах скипання, кавітації, зокрема у парорідинних потоках з метою обгрунтування ефективних методів інтенсифікації технологічних процесів у дисперсних середовищах та створення новітніх енергоощадних технологій. Запропонований підхід базується на детальному аналізі тісної взаємодії нерівноважних термодинамічних процесів, що контролююють поведінку одиничної парової бульбашки під час релаксації парорідинної системи бульбашкової структури до стану рівноваги з максимальним урахуванням всіх теплофізичних та термодинамічних факторів, які визначають специфічний характер динамічних, термічних й енергетичних ефектів, що виникають у парорідинних середовищах. У межах даного підходу розроблено універсальні математичні моделі, які у контексті єдиних термодинамічних засад адекватно описують динаміку одиничної бульбашки й бульбашкових ансамблей і закономірності витікання скипаючої рідини через канали в широкому інтервалі режимних параметрів без застосування обмежуючих припущень. На базі цих моделей розроблено прикладні комп'ютерні програми для розв'язання конкретних задач. За результатами обчислювальних експериментів установлено закономірності поведінки бульбашкових систем у явищах кипіння та кавітації, а також за умов витікання скипаючих потоків у каналах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.5 в641.8,022 + З312,022 +
Шифр НБУВ: РА329281

Рубрики:

      
3.

Іваньков О. І. 
Нейтронні дослідження структури рідинних систем з катіонними поверхнево-активними речовинами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / О. І. Іваньков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше методом малокутового розсіяння нейтронів досліджено вплив домішок електроліту на структурний перехід міцелярна колоїдна система - суспензія з кристалітами в рідинній системі з катіонною поверхнево-активними речовинами (ПАР). Показано, що у разі додавання домішок солі в рідинну систему з катіонною ПАР нахил лінії співіснування фаз міцелярна рідинна система-суспензія з кристалами зберігається не залежно від концентрації домішок солі в системі. Встановлено, що лінія фазової рівноваги зміщується в бік більших температур і менших тисків у разі додавання домішок солі в систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3 в641.8,022 + В381.57,022
Шифр НБУВ: РА373757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ільєнко К.В. 
Нелінійна взаємодія електромагнітних хвиль у жорстких надпровідниках у критичному стані: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / К.В. Ільєнко ; НАН України; Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто прояви нелінійності жорстких надпровідників у критичному стані у взаємодії радіохвиль. Вивчено взаємодію електромагнітної хвилі зі статичним магнітним полем, зумовлену нелінійною залежністю густини струму від магнітного та електричного полів. Запропоновано неконтактний спосіб визначення основних параметрів моделі E/E критичного стану. Теоретично передбачено та проаналізовано явище стрибків у часовій залежності поверхневого електричного поля за умов взаємодії двох радіохвиль. Встановлено дві необхідні умови виникнення стрибків. Передбачено ефект колапсу статичного магнітного моменту зразка під дією змінного ортогонального магнітного поля. Проаналізовано поведінку магнітного моменту пластини надпровідника у межах трьох існуючих моделей: моделі E/E критичного стану, моделі Клема - Гонзалеса та двошвидкісної гідродинамічної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА310471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Анцигіна 
Термодинамічні, кінетичні та магнітні властивості квантових твердих тіл при низьких температурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Тетяна Миколаївна Анцигіна ; НАН України; Фізико- технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022
Шифр НБУВ: РА310805

Рубрики:

      
6.

Апостолов С. С. 
Електродинамічні й оптичні явища в нормальних і надпровідних наносистемах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / С. С. Апостолов ; Харк. фіз.-техн. ін-т НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто наносистеми, в кожній з яких наявність нанопараметру робить свій нетривіальний вплив на електродинамічні процеси. Вивчено новий транспортний ефект квантових осциляцій кондактанса графенової наноплівки з потенціальним бар'єром, які виникають під час змінювання величини прикладеного електростатичного потенціалу. Проаналізовано незвичний ефект гістерезисної поведінки фази електромагнітної хвилі, відбитої від поверхні пластини шаруватого надпровідника, в залежності від амплітуди падаючої хвилі. Розроблено метод синтезу наносистем з керованими дифракційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В368.31,022 + В377,022
Шифр НБУВ: РА374567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бєлєвцов Л.В. 
Магнітні та транспортні властивості гранульованих надпровідників другого роду: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Л.В. Бєлєвцов ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Наведено результати теоретичного дослідження магнітних і транспортних властивостей гранульованих надпровідників 2-го роду, висвітлено прикладні аспекти, обумовлені специфічними властивостями магнітних вихорнів у надпровідних системах. Уперше знайдено точне вирішення, що описує структуру вихора Абрікосова в окремій гранулі надпровідника у межах вихор-шаруватої моделі. Обгрунтовано припущення про нові типи "крайових" енергетичних бар'єрів, які виникають під час входження абрікосовських вихорів у гранульований надпровідник, встановлено їх залежніть від параметрів джозефсонівського середовища. Виявлено кореляцію між транспортними властивостями гранули та сильно зв'язаного масиву. У лондонівському наближенні вирішено задачу про вплив власного магнітного поля на густину критичного струму матеріалу. Передбачено ефект потенційного бар'єра під час генерації джозефсонівського вихора вихором Абрікосова та його залежність від внутрішньо- та міжгранульних характеристик. Теоретично обгрунтовано існування ефекту міжгранульних джозефсонівських осцилляцій, викликаного входженням магнітних вихорів у гранули. Передбачено новий тип джозефсонівського магнітного резонансу, зв'язаний з дискретним характером входження вихорів у мікрогранули. Знайдено спектр подовжніх коливань одиночного вихору Абрікосова в джозефсонівських середовищах. Обгрунтовано можливість функціонування елементів запису і зчитування інформації на квазідвовимірних вихорах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 +
Шифр НБУВ: РА363148

Рубрики:

      
8.

Бєлов О.Г. 
Енергетична структура, релаксація і міграція електронних збуджень у атомарних кріокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Бєлов ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено проблеми формування, релаксації та транспорту електронних збуджень у чистих та домішкових атомарних кріокристалах (АКК), для чого використано методи катодолюмінесцентної спектроскопії в області від 1,2 до 2,5еВ і вимірювання спектрів фотозбудження люмінесценції та часу життя збуджень. Виявлено, що випромінюючі стани АКК містять стаціонарні вільні та/або автолокалізовані Г- та Х-екситони, короткоіснуючі електронні збудження, які формують поляризаційно-гальмове випромінювання в області дальнього ВУФ. Доведено, що транспорт енергії у чистих Xe, Kr та Ar обумовлений дифузією екситонів, а за низьких температур - гарячих екситонів. Отримано дані про користь локалізації електрона в неоні. Наведено нові дані про проблеми формування спектра електронних збуджень у діелектриках з сильною конкуренцією процесів розсіювання на фононах та релаксації на локальних деформаціях гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В379.371.6,022
Шифр НБУВ: РА315162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Біліщук В. Б. 
Удосконалені методи обертової краплі та пристрій для дослідження динамічного міжфазного натягу розчинів поверхнево-активних речовин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / В. Б. Біліщук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено метод фіксованої та вдосконалено метод вільної обертових крапель для дослідження динамічного (змінного в часі) міжфазового натягу (ДМН) розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР). У вказаних методах з метою визначення ДМН рідин використовують координати точок експериментального контуру обертової краплі, які одержують на основі її зображення. Визначено регресійний спосіб розрахунку координат точок теоретичного контуру обертової краплі, який є подібним до контуру обертової краплі на зображенні. Запропоновано залежності для розрахунку коефіцієнта оптичного збільшення, що створює трубка із рідинами, які дозволяють підвищити точність визначення координат точок і визначення ДМН даними методами. Запропоновано структурну схему та розроблено прилад для визначення ДМН розчинів ПАР. Виконано метрологічний аналіз розробленого приладу для визначення динамічного ДМН розчинів ПАР. Встановлено сумарну похибку визначення МН даним приладом. Проведено лабораторні та натурні випробування даного приладу, які підтверджують його працездатність і можливість використання для вибору ПАР та їх концентрацій у розчинах для різних технологічних рідин, де використовують ПАР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.31 в,022
Шифр НБУВ: РА380411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Білоус О.І. 
Акустичні та реологічні властивості ряду рідинних систем поблизу критичної температури: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.І. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

В якості об'єктів досліження обрано різні за своєю природою рідинні системи: подвійні розчини метанол-гексан, метанол-гептан, нітрометан-н-аміловий спирт і нітробензол-гексан та рідкий кристал пентилціанобіфеніл (5ЦБ) в ізотропній фазі. Встановлено, що в досліджуваних розчинах існують дві області акустичної релаксації, визначено їх особливості: низькочастотна релаксаційна область має флуктуаційну природу, тобто визначається процесами утворення та розпаду флуктуацій; високочастотна зумовлена міжмолекулярними процесами, які відбуваються в рідинній системі в результаті утворення та розриву зв'язків між молекулами. На основі даних частотної й температурної поведінки коефіцієнта поглинання звуку в низькочастотному діапазоні досліджено температурну та концентраційну залежність періодів релаксації подвійних рідинних систем, що пов'язана з періодами життя флуктуацій концентрацій поблизу КТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513,022 + В317.242,022 +
Шифр НБУВ: РА328019

Рубрики:

      
11.

Бабіч А.В. 
Просторова модуляція впорядкування і критичні показники у твердих тілах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Бабіч ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено критичну поведінку систем, які мають на фазовій діаграмі мультикритичні точки з властивостями точок Ліфшиця. Запропоновано ефективний гамільтоніан для таких систем. Знайдено верхню критичну розмірність для відповідної моделі. Показано, що критична розмірність залежить від певних параметрів моделі, а саме: ступеня нелінійності, порядку вищих градієнтів параметрів порядку та розмірності підпростору модуляції. Доведено, що у випадку, коли розмірність простору співпадає з критичною, система має масштабну варіаційну симетрію, а перша флуктуаційна поправка до теплоємності має таку ж саму температурну залежність, як її рівноважне значення. Увагу приділено умовам виникнення солітоноподібних розподілів параметра порядку поблизу точок Ліфшиця. З використанням синергетичного підходу розглянуто перехід твердого тіла в надпластичний стан. Досліджено фази, що виникають у разі такого опису ансамблю точкових дефектів. Знайдено нові солітоноподібні стани, які виникають під час генерації надвипромінювання та за умов взаємодії когерентного потужного світлового імпульсу з резонансно підсилювальним середовищем. Досліджено двовимірне впорядкування, яке має місце в електронному газі у польовому транзисторі. Показано, що існуюча аналогія в описі його поведінки та поведінки "неглибокої" води зумовлена симетрічними особливостями відповідних рівнянь у двовимірному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В369,022 +
Шифр НБУВ: РА365435

Рубрики:

      
12.

Багацький М.І. 
Тунельні стани у кріокристалах з домішками. Калориметричні дослідження: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.09 / М.І. Багацький ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022
Шифр НБУВ: РА310088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бардик В.Ю. 
Аналіз функціональної форми міжмолекулярних потенціалів на основі статистично-обгрунтованих рівнянь стану: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.Ю. Бардик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено критерій застосовності термодинамічної теорії збурень на макроскопічному рівні в області високих тисків (малих ізотермічних стисливостей). Оцінено внесок сил притягання між молекулами під час дослідження термічного рівняння стану густих газів в області високих тисків та рокрито вирішальну роль сил відштовхування під час проведення розрахунків PVT-даних густого конденсованого середовища. Доведено, що відповідне модифіковане рівняння стану виявляє більш надійні екстраполяційні властивості, ніж статистично-обгрунтовані рівняння стану, одержані з урахуванням сил притягання. Встановлено, що параметр крутості потенціальної функції в межах широковідомих модельних форм міжмолекулярних потенціалів сил відштовхування є чутливим до температури в газах. У випадку щільних рідин обгрунтовано існування поправкової функції до цього параметра як логарифмічної залежності від тиску. Виявлено зростання значення параметра крутості потенціальної функції в межах модельного потенціалу "м'яких" сфер із збільшенням молекулярної маси для ряду інертних газів. Встановлено чутливість параметра крутості в межах модельної форми "м'які" сфери до неадитивних ефектів та виявлено стрибкоподібну зміну його значення за умов переходу від газоподібного до конденсованого стану досліджуваних речовин. Досліджено зв'язок параметрів модельного міжмолекулярного потенціалу "м'які" сфери з константами рівняння стану бінарної суміші густих газів. Відзначено чутливість параметра крутості потенціальної функції до концентрації бінарної суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.512,022
Шифр НБУВ: РА320297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Башлаков 
Мікроконтактна спектроскопія надпровідного нікельборокарбіду YNi2B2C та гетероконтактів феромагнетик-немагнітний метал: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Дмитро Леонідович Башлаков ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА353837

Рубрики:

      
15.

Бережний 
Усереднені моделі структурованих рідин: автореф. дис... канд. фз.-мат. наук: 01.01.03 / Максим Анатолійович Бережний ; НАН України ; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.11,022
Шифр НБУВ: РА366137

Рубрики:

      
16.

Блажнов І.В. 
Структура та властивості переохолоджених рідин в області сильнов'язких станів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.В. Блажнов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано мікронеоднорідну будову сильнов'язких рідин і скла, показано роль водневих зв'язків (ВЗ) у гліцерині та гліцерино-подібних рідинах. Проаналізовано роль процесів кластеризації та зародкоутворення, які є основними фізичними механізмами формування мікронеоднорідної структури. Розглянуто оптичні властивості склоподібного становища, на підставі аналізу поведінки фактора Дебая - Валера висвітлено особливості молекулярних коливань у сильнов'язких станах. Доведено, що "динамічна крихкість" гліцерино-подібних рідин визначається властивостями підсистеми ВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + Л43-101 +
Шифр НБУВ: РА342400

Рубрики:

      
17.

Бойко В.В. 
Дифузійні процеси у твердому sup3/supНе: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / В.В. Бойко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022

Рубрики:

      
18.

Бомзе Ю.В. 
Структура та надпровідність напівпровідних гетероструктур халькогенидів свинцю, олова та рідкісноземельних металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.В. Бомзе ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Системно досліджено надпровідні властивості гетеросистеми PbTe/PbS. Показано, що перехід у надпровідний стан відбувається тільки за наявності суцільних дислокаційних сіток на границях розподілу напівпровідникових шарів, а самі надпровідні шари локалізовані на цих границях. Здійснено пошук надпровідності у гетероструктурах: PbSe/EuS, PbS/PbSe, PbTe/PbSe, PbS/YbS, PbTe/YbS, YbS/YbSe, YbS/EuS. Відзначено, що наведені результати, а також дані досліджень критичних магнітних полів та вивчення структури міжфазних границь, дають змогу стверджувати, що надпровідність у подібних напівпровідникових системах обумовлена наявністю сіток дислокацій невідповідності. Уперше показано, що під впливом пружних деформацій, основним джерелом яких є дислокаційна сітка, у вузькощілинних напівпровідниках поблизу міжфазної границі можливе перекриття дна зони провідності та стелі валентної зони, що призводить до металізації цієї границі. Розраховано геометрію металізованих областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В379.22,022 +
Шифр НБУВ: РА337147

Рубрики:

      
19.

Бондаренко О.В. 
Фазовий стан, пінінг та динаміка вихорів у монокристалах ВТНП із завданою топологією дефектів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.В. Бондаренко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 39 с. — укp.

Експерименти виконано з використанням магнітного та транспортного методів на здвійникованих і роздвійникованих монокристалічних зразках з різною концентрацією точкових дефектів, а також з різною просторовою орієнтацією площин меж двійників. Одержані результати дають змогу виявити закономірності формування фазового стану вихорової матерії, а також зміни сили пінінгу та параметрів термоактивованого крипу магнітного потоку в анізотропному випадку від концентрації точкових дефектів і від орієнтації векторів магнітного поля та сили Лоренца відносно площин меж двійників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 +
Шифр НБУВ: РА322584

Рубрики:

      
20.

Брик Т.М. 
Мікроскопічна теорія кінетичних колективних збуджень та їх проявів у динаміці простих та бінарних рідин: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.М. Брик ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2005. — 31 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження колективних процесів у простих і бінарних рідинах. З застосуванням підходу узагальнених колективних мод на базі комп'ютерного моделювання за методом молекулярної динаміки вивчено фізичні механізми, що забезпечують формування спектра колективних мод у простих і бінарних рідинах. Запропоновано динамічні моделі та одержано аналітичні розв'язки для них, які описують основні кінетичні релаксаційні процеси - структурну релаксацію теплової пружності, а також кінетичні колективні пропагаторні збудження - теплові хвилі, зсувні хвилі, оптичні збудження фононного типу у бінарних рідких сумішах та іонних розплавах. Установлено механізми, що визначають загасання кінетичних пропагаторних збуджень оптичного типу у бінарих рідинах та визначено аналітичні умови їх існування. Базуючись на концепції кінетичних колективних збуджень, пояснено явище "швидкого звуку" у рідких металічних сплавах за наявності в них великої різниці у масах компонент. Одержано аналітичний розв'язок тризмінної моделі повільних і швидких зарядових флуктуацій та обгрунтовано негідродинамічну осциляційну форму часових кореляційних функцій "заряд - заряд" у довгохвильовій області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.32 в641.8,022 + В365.5 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА338994

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського