Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=В361.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Домінюк Т. І. 
Вплив технологічних і експлуатаційних чинників на термоелектричну неоднорідність та метрологічні характеристики термометрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.04 / Т. І. Домінюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Створено імітаційну модель впливу термоелектричної неоднорідності та профілю температурного поля на термо-ЕРС. Експериментально встановлено та теоретично обгрунтовано з позицій сучасної теорії твердого тіла зв'язок локальних механічних напружень і відхилень значень термо-ЕРС. Встановлено критично допустимий ступінь пластичної деформації хромелю, що спричиняє незворотні зміни його термоелектричних властивостей. Вперше експериментально досліджено зв'язок змін термоелектричних властивостей з інтенсивністю акустичної емісії. Експериментально встановлено, що внутрішні напруження спричинюють на порядок більші зміни термоелектричної неоднорідності алюмелю, ніж хромелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В361.51,022 + З322-544-042
Шифр НБУВ: РА381097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сергієнко Р.П. 
Побудова та дослідження радіаційної температурної шкали: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / Р.П. Сергієнко ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та спожив. політики. Харк. держ. н.-д. ін-т метрології. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Для реалізації температурної шкали розроблено комплекс еталонної температури, який складається з випромінювача, що містить графітову ампулу з чистою міддю; одноканального еталонного фотоелектричного пірометра, побудованого за принципом прямого підсилення та вимірювання сигналу фотоприймача, у якості якого використовується кремнієвий фотодіод ФД-288; екстраполятора (подвоювача яскравостей). У процесі реалізації радіаційної температурної шкали та атестації первинного еталона було проведено дослідження метрологічних характеристик еталонного устаткування, а саме: відтворюваності стану фазового переходу тверднення реперної точки міді; впливу наявності ефекту розміру джерела на величину вихідного сигналу еталонного пірометра під час реєстрації плато тверднення міді; впливу температурної варіації ефективної довжини хвилі даного пірометра, який містить як систему монохроматизації випромінення інтерференційний фільтр з піковим пропусканням в області 660 нм, на значення температур, що екстраполюються; впливу наявності температурного коефіцієнта, тобто залежності яскравісної температури від температури цоколя лампи, у даному діапазоні відтворюваних стрічковими вольфрамовими лампами типу СИ 10 - 300, ТРУ 1100 - 2350 і ЛТВВ температур; лінійності вихідної характеристики еталонного оптичного пірометра. Запропоновано Державну повірочну схему для засобів вимірювання температури за випроміненнями, у відповідності з якою виконано переатестацію еталонних засобів монохроматичної та радіаційної пірометрії. Наведено результати звірень радіаційних температурних шкал, що реалізуються в Україні та Росії на рівні вторинних еталонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В361.512,022 +
Шифр НБУВ: РА325552

Рубрики:

      
3.

Грабар Ю.Й. 
Реалізація високоточних вимірювань температури за допомогою п'єзокварцових термометрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / Ю.Й. Грабар ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено метрологічним дослідженням п'єзокварцових термометрів. Проаналізовано джерела похибок, які притаманні п'єзокварцовим частотним термометрам й описано шляхи до зниження основних із них. Запропоновано декілька методів зниження похибки, яка пов'язана з гістерезисом частоти п'єзокварцових термометрів. Створено еталонний п'єзокварцовий термометр, який може використовуватись для метрологічних досліджень та метрологічної атестації як частотних термометрів, так і ртутних рідинних та інших термометрів більш низького розряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В361.51,022

Рубрики:

      
4.

Семенов К.І. 
Тепло-електрофізичні фактори еволюції високотемпературних частинок в газі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / К.І. Семенов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 16 с. — укp.

Встановлено закономірності тепло-, масо- та електропереносу в системі "високотемпературна частинка - конденсована дисперсна фаза" (КДФ) за умов її руху в газі з температурою 290 К - 300 К та дії атмосферного тиску. Запропоновано нові методи дослідження заряду, температури та КДФ за допомогою визначення відхилення частинок в електричному полі, використання пірометру та лазерного сканування рухомих у газі високотемпературних сферичних металевих частинок. Розроблено методи дослідження немонотонної залежності температури частинок від часу руху, засновані на контрольованому нагріві та швидкому охоложденні частинок після певного руху в газі. Вперше експериментально визначено залежності електричного заряду від температури частинок W, Mo, Ta та Cu під час їх руху в повітрі та азоті. Встановлено, що знак надмірного заряду на частинці може бути як позитивним, так і негативним. Визначено конфігурацію та концентрацію КДФ. Показано роль різних механізмів тепло- та масообміну на окремих етапах еволюції частинки. Встановлено визначальний вплив сумісної дії пінч- та скін-ефектів у формуванні високотемпературної частинки в імпульсному дуговому генераторі, зміна якої дає змогу стабілізувати початкові температуру та вектор швидкості частинок. Для обчислення заряду частинок запропоновано модель електропереносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.1,022 + В361.512,022 + В333.31,022 + К390.1-1 + З311.33 +
Шифр НБУВ: РА340666

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського