Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=В365.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Ковальчук В.І. 
Динамічні властивості капілярних систем в присутності поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.24 / В.І. Ковальчук ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Вивчено процеси механічної та фізико-хімічної релаксації у капілярних системах, що відбуваються одночасно, за присутності поверхнево-активних речовин під час швидких деформацій міжфазних поверхонь. Значну увагу приділено проблемі знаходження динамічних властивостей рідких поверхонь у діапазоні середніх і малих ефективних часів адсорбції за допомогою методу максимального тиску у бульбашці та методу осцилюючої бульбашки. Запропоновано теорію швидких режимів формування бульбашок або їх осциляцій на тонких капілярах у рідині або розчині поверхнево активної речовини (ПАР) та визначено головні механічні, фізико-хімічні та геометричні характеристики систем, що контролюють їх поведінку залежно від експериментальних умов. За результатами аналізу експериментальних залежностей межової (високочастотної) пружності поверхні і характеристичної частоти дифузійної релаксації від концентрації розчину зроблено висновок про необхідність урахування власної двовимірної стисливості адсорбційного моношару для коректного опису дослідних даних за великих (проте менших за ККМ) концентрацій ПАР. Досліджено особливості динамічної поведінки більш складних систем - вільних плівок рідини, стабілізованих за допомогою ПАР, змочувальних плівок, що утворюються під час перенесення Ленгмюрівських моношарів, та пін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.312.1,022 + Г582,0 +
Шифр НБУВ: РА351380

Рубрики:

      
2.

Кісіль Р.І. 
Контроль міжфазного натягу рідин методом обертової краплі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Р.І. Кісіль ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено і розроблено методику контролю міжфазного натягу на межі контакту двох нерозчинних одна в одній рідин різної густини. Запропоновано методику контролю міжфазного натягу, яка виключає вплив оптичного коефіцієнта збільшення під час вимірювання геометричних розмірів обертової краплі на результати контролю. Здійснено математичний опис процесу обертання краплі більш легшої рідини разом із трубкою та іншою більш важкою рідиною. Висвітлено методику розрахунку параметрів обертової краплі, результати якого використані для розробки методики контролю міжфазного натягу. Проаналізовано гіростатичну рівновагу системи "обертова трубка та дві нерозчинні одна в одній рідини різної густини". Запропоновано прилад для контролю міжфазного натягу рідин. Проведено метрологічний аналіз відомих та розробленої методик контролю міжфазного натягу методом обертової краплі, а також розробленого приладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.312,022
Шифр НБУВ: РА314346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тарасова В.О. 
Моделювання та ідентифікація теплових процесів у капілярно-пористих тілах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.О. Тарасова ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного НАН України. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено математичну модель тепломасообміну з фазовим перетворенням у капілярно-пористих тілах, а також методику інженерного розрахунку параметрів двофазного теплоносія за умов течії в капілярно-пористих структурах (КС). Запропоновано спосіб урахування теплообміну між теплоносієм і каркасом КС. Розв'язано задачу тепломасообміну у КС за спільної постановки з задачею теплопровідності каркаса, виготовленого з матеріалу з високим коефіцієнтом теплопровідності. Одержано залежність для коефіцієнта теплообміну між каркасом КС і теплоносієм від потужності теплового джерела шляхом розв'язання зворотної задачі. Досліджено вплив структурних і теплофізичних характеристик на процес тепломасообміну у випарнику контурної теплової труби. Проведено адаптацію математичної моделі тепломасообміну в КС до процесу сушіння деревини та запропоновано метод визначення впливу геометричних і структурних характеристик матеріалу, способів його укладання, температури, відносної вологості та швидкості сушильного агенту на процес сушіння деревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.312.1,022 +
Шифр НБУВ: РА366709

Рубрики:

      
4.

Петренко 
Нейтронні дослідження впливу структури магнітної рідинної системи на її стабільність: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Віктор Іванович Петренко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.31,022 + В365.11,022
Шифр НБУВ: РА359046

Рубрики:

      
5.

Городецька О.С. 
Оптико-електронний засіб контролю поверхневого натягу рідин на основі методу лежачої краплі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.С. Городецька ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено метод лежачої краплі з урахуванням впливу електричного поля для вимірювання поверхневого натягу рідин та їх розчинів на межі контакту рідина - навколишнє повітря. Показано можливості нового методу щодо зниження межі чутливості вимірювання до 0,05 мН/м і підвищення вірогідності контролю. Розроблено математичну модель вимірювального перетворення поверхневого натягу, в якій враховано взаємозв'язок геометричних параметрів та енергії краплі в електричному полі. Наведено оцінку тривалості переходу краплі в стаціонарний стан у разі зміни напруги на один крок в міжелектродному просторі, що дозволило синхронізувати швидкість встановлення стаціонарного стану з частотою реєстрації зображення лежачої краплі. Оцінено функції чутливості величин впливу на результати вимірювання поверхневого натягу, проаналізовано похибки вимірювання та розраховано показники вірогідності контролю. Запропоновано алгоритмічне та програмне забезпечення оброблення зображення лежачої краплі та розрахунку її геометричних параметрів. Сформульовано рекомендації щодо розробки оптико-електронного засобу контролю поверхневого натягу рідин та проведено експериментальні дослідження, що підтверджують одержані теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В361,022 + В365.312,022 +
Шифр НБУВ: РА344474

Рубрики:

      
6.

Горєлов В.О. 
Розробка удосконалених методик і приладу для вимірювання поверхневого натягу рідин і розчинів методом лежачої краплі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.О. Горєлов ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано відомі методики та прилади для вимірювання поверхневого натягу рідин та їх розчинів з використанням методу лежачої краплі, визначено їх недоліки, зроблено оцінку умов проведення вимірювання поверхневого натягу. Запропоновано методики вимірювання, одна з яких передбачає визначення радіусів кривизни капілярної поверхні у двох взаємно-перпендикулярних перерізах для довільної точки профілю краплі та у її вершині, інша базується на вимірюванні значень екваторіального діаметра краплі та площі її верхньої частини, обмеженої екваторіальним діаметром та вершиною краплі. Математично описано утворення лежачої краплі у процесі вимірювання поверхневого натягу. Розроблено модель утворення тіньового зображення лежачої краплі, а також прилад для вимірювання поверхневого натягу рідин та розчинів, що реалізує розроблені методики вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.312,022 + В361,022 +
Шифр НБУВ: РА325204

Рубрики:

      
7.

Біліщук В. Б. 
Удосконалені методи обертової краплі та пристрій для дослідження динамічного міжфазного натягу розчинів поверхнево-активних речовин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / В. Б. Біліщук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено метод фіксованої та вдосконалено метод вільної обертових крапель для дослідження динамічного (змінного в часі) міжфазового натягу (ДМН) розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР). У вказаних методах з метою визначення ДМН рідин використовують координати точок експериментального контуру обертової краплі, які одержують на основі її зображення. Визначено регресійний спосіб розрахунку координат точок теоретичного контуру обертової краплі, який є подібним до контуру обертової краплі на зображенні. Запропоновано залежності для розрахунку коефіцієнта оптичного збільшення, що створює трубка із рідинами, які дозволяють підвищити точність визначення координат точок і визначення ДМН даними методами. Запропоновано структурну схему та розроблено прилад для визначення ДМН розчинів ПАР. Виконано метрологічний аналіз розробленого приладу для визначення динамічного ДМН розчинів ПАР. Встановлено сумарну похибку визначення МН даним приладом. Проведено лабораторні та натурні випробування даного приладу, які підтверджують його працездатність і можливість використання для вибору ПАР та їх концентрацій у розчинах для різних технологічних рідин, де використовують ПАР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.31 в,022
Шифр НБУВ: РА380411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського