Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=В368.31,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Юзефович О.І. 
Ефекти сумірності вихорових граток у надпровідних шаруватих системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.І. Юзефович ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Виявлено явище зворотної надпровідності на надпровідних надгратках Mo/Si у паралельному магнітному полі, що є наслідком власного пінінгу на періодичній структурі й ефекту сумірності між періодом надгратки і періодом вихрових граток. Встановлено, що на однорідних тонких плівках V за ідеального стану меж плівки, яке допускає утворення нескінченних граток вихорів і їх зображень, відбувається ефект сумірності періоду вихрових граток з товщиною плівки. На надгратках V/Si з обмеженою товщиною одночасно виявлено ефекти сумірності періоду вихрових граток з періодом надструктури і з повною товщиною плівки, а на надгратках Mo/Si з товстими прошарками кремнію вперше спостережено фазові переходи першого роду між вихровими гратками з різними порядками сумірності. Запропоновано резистивний метод, що базується на ефекті сумірності та дозволяє визначити різні стабільні і метастабільні стани вихрових граток, а також розглянути фазові переходи між вихровими гратками з різними порядками сумірності. Даний метод можна застосувати в магнітних полях будь-якої сили та для всіх типів шаруватих надпровідників. За допомогою резистивного методу на надгратках Mo/Si і тонких плівках V у похилих магнітних полях виявлено і досліджено "lock-in" ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА318374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шведун М.Ю. 
Структурні дослідження перовскітоподібних систем в області низькотемпературних фазових перетворень: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.Ю. Шведун ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В375.1,022 +
Шифр НБУВ: РА353778

Рубрики:

      
3.

Шафранюк С.Є. 
Фазово-когерентний транспорт заряду в багатошарових надпровідниках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / С.Є. Шафранюк ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2000. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА312193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шатернік В.Є. 
Несиметричні неоднорідні надпровідникові гетероструктури: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.Є. Шатернік ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Проаналізовано явище транспорту електричного заряду в несиметричних неоднорідних надпровідникових гетероструктурах. Показано, що на транспорт електричного заряду в тунельних переходах нітрид ніобію - ізолятор - свинець у разі збільшення прозорості бар'єра істотно впливают оказують процеси Андріївського відбиття та проходження квазічастинок, які описуються моделлю, створеною на основі розв'язків рівнянь Боголюбова - де Жена. Експериментально встановлено, що в несиметричних двобар'єрних надпровідникових тунельних структурах відбувається ефект блокування негативного впливу "закороток" в одному з бар'єрів шляхом введення в перехід другого бар'єра. Встановлено, що надпровідниковий критичний струм Джзефсона має два критичних значення - для протікання надструму крізь обидва бар'єри та протікання надструму крізь бар'єр з більшою прозорістю. З'ясовано, що квазічастинкові I - V характеристики переходів змінюються внаслідок утворення в них Андріївських зв'язаних станів. Експериментально показано, що непружні ефекти призводять до зміни не тільки уявної, але й дійсної частини параметру порядку надпровідника, яка вимірюється в тунельних експериментах. Доведено, що відношення сигнал/шум тунельного переходу феромагнетик - ізолятор - феромагнетик підвищується, якщо його зробити двобар'єрним і між двома бар'єрами ввести в нього тонкий прошарок надпровідника. Показано, що в квазічастинковому кріотроні модуль коефіцієнта підсилення за потужністю може бути більшим за одиницю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА317771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хірний В.П. 
Дисипація енергії та нелінійна провідність гранульованих надпровідників другого роду в надпровідному і нормальному станах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.П. Хірний ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2004. — 29 с. — укp.

За результатами аналітичного дослідження виявлено існування смуг проковзування фази, що дає змогу пояснити появу генерації електромагнітних коливань у плівкових тонких надпровідниках. Установлено, що перехід до дисипативного стану у керамічних ВТНП-зразках відбувається завдяки проникненню кільцевих і спіральних утворень з вихорів Джозефсона. У високотемпературних ітрієвих надпровідникових зразках виявлено розірвані на неоднорідностях квантовані магнітні вихори Абрикосова, поля розсіяння яких утворюють захоплені та залишкові поля у зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА331161

Рубрики:

      
6.

Філь Д.В. 
Колективні явища за участю фононів в низьковимірних сильнокорельованих системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Д.В. Філь ; НАН України. НТК "Ін-т монокристалів", Ін-т монокристалів. — Х., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено ефекти, зумовлені взаємозв'язком між фононними властивостями і структурою основного стану низьковимірних сильнокорельованих електронних та бозонних систем. Розвинуто анізотропну мікроскопічну модель кооперативного ефекту Яна-Теллера в тетрагональних кристалах, яка послідовно ураховує тетрагональне кристалічне поле і нелінійність ян-теллеровської взаємодії. Описано ян-теллеровський механізм перенормування фононних спектрів. Висвітлено теорію орієнтаційного пінінгу двовимірних страйп-структур і вігнеровських кристалів у п'єзоелектричних матрицях. Розглянуто ефект осциляційної залежності фазової швидкодії фононів від хвильового вектора в системах з еніонами. Викладено теорію взаємодії композитних ферміонів з пружними хвилевідними модами. Проаналізовано ефект просторових осциляцій індукованого заряду в квантових холовських системах. Досліджено феноменологічну модель, що описує акустичні аномалії в високотемпературних надпровідниках купратах із електронним типом провідності. Передбачено існування в зазначених сполуках колективної площинної електронної моди зі звуковим законом дисперсії. Аналітично розв'язано власноенергетичну задачу для колективних збуджень в двовимірному неідеальному Бозе газі в зовнішньому лінійному потенціалі та потенціалі, що має максимум у центрі системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331,022 + В368.31,022
Шифр НБУВ: РА320316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Терехов 
Особливості термодинамічних, електричних і магнітних властивостей потрійних сполук із структурою ThMn12: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Андрій Валерійович Терехов ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В375.1,022
Шифр НБУВ: РА352238

Рубрики:

      
8.

Соловйов А.Л. 
Флуктаційна провідність та псевдощілина в високотемпературних надпровідниках: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.Л. Соловйов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено новий підхід до аналізу флуктуаційної провідності (ФП) у сильно корельованих мідно-оксидних високотемпературних надпровідників (ВТНП).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА356570

Рубрики:

      
9.

Сахнюк В.Є. 
Струмові стани в надпровідних композиціях з просторовою неоднорідністю структури: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.Є. Сахнюк ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження просторово неоднорідних надпровідних структур в області температур, близьких до критичної. Для знаходження невідомої сталої у розв'язку рівняння Гінзбурга - Ландау запропоновано метод, що має назву методу квазіортогональності до асимптотики. Проаналізовано вплив струму на просторову зміну параметра впорядкування. Враховуючи дію струму як розпарувального чинника, досліджено рівноважні струмові стани у надпровідних контактах типів: SNS за товщини нормального прошарку порядку довжини когерентності, SIS у широкому інтервалі значень коефіцієнта проходження електронів крізь плівку діелектрика та за наявності немагнітних домішок, SNINS за довільної товщини нормального прошарку та прозорості діелектрика. Установлено, що зменшення товщини цього прошарку або збільшення коефіцієнта проходження електронів крізь плівку діелектрика призводить до ускладнення залежності струму від різниці фаз між контактуючими поверхнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В377.1,022 +
Шифр НБУВ: РА350076

Рубрики:

      
10.

Самоваров В.М. 
Оптична спектроскопія електронних процесів та взаємодій у мідно-оксидних високотемпературних надпровідниках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.М. Самоваров ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Виділено оптичні особливості, які діагностують кореляційний (хаббардівський), ковалентний і магнітний внески до електронного спектра, а також процеси локалізації (делокалізації), зміни числа носіїв, кластеризації. Виявлено та проаналізовано ефекти чутливості оптичних спектрів до надпровідності, що не мають аналогів для класичних надпровідників. Отримано свідоцтва значного внеску антиферомагнітних кореляцій в утворенні надпровідної фази та прекурсорного стану та переходу до надпровідності псевдощілинного стану. Досліджено нерівноважні явища, викликані фотоопроміненням та швидкими варіаціями температури, у тому числі для надпровідної фази. Показано високу інформативність оптичної спектроскопії видимого та інфрачервоного діапазонів для дослідження надпровідності у сильнокорельованих мідно-оксидних ВТНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА312929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пащенко О.В. 
Анізотропія магнітних та надпровідних властивостей в нестехіометричних рідкоземельних перовскітах REBa/sub2/subCusub3/subOsub6+ delta/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Пащенко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Показано, що на анізотропію магнітних і надпровідних властивостей впливають вміст кисню, величина та напрям зовнішнього магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В368.31,022
Шифр НБУВ: РА321082

Рубрики:

      
12.

Невірковець 
Тунелювання в багатобар'єрних та несиметричних надпровідникових структурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Іван Петрович Невірковець ; НАН України; Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА310789

Рубрики:

      
13.

Москаленко А.В. 
Мікроконтактна спектроскопія надпровідного стану в інтерметаліді CeRuv2D: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / А.В. Москаленко ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА318780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мнускіна І.В. 
Будова і розвиток реакційної зони у процесах синтезу надпровідникових купратів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Мнускіна ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.315-4 + В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА335583

Рубрики:

      
15.

Лужбін Д.А. 
Поверхневий імпеданс тонких надпровідних плівок у змішаному стані: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Д.А. Лужбін ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив розмірних ефектів у структурі та динаміці вихоревої гратки в тонких надпровідних плівках у випадку паралельної (відносно поверхні плівки) орієнтації сталого магнітного поля, показано особливості польової залежності поверхневого імпедансу плівки у НВЧ діапазоні. Запропоновано підхід для опису ВЧ відгуку розупорядкованої вихоревої гратки. За результатами експериментальних даних отримано аномальні залежності поверхневого опору плівки від зовнішнього магнітного поля. Побудовано узагальнення моделі Коффі - Клема поверхневого імпедансу надпровідників у змішаному стані для випадку перпендикулярної орієнтації зовнішнього магнітного поля, досліджено вплив поверхневого пінінгу на динамічні властивості вихрової гратки. Побудовано феноменологічну модуль опису високочастотного відгугу негомогенних надпровідників з врахуванням наявності в плівці пласких дефектів, проаналізовано вплив меж зерен на високочастотні властивості надпровідних плівок у змішаному стані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В372.6,022
Шифр НБУВ: РА317998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Козирєв А. В. 
Закономірності утворення фаз і діаграма стану системи B - Mg - MgO при тиску 2 ГПа: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / А. В. Козирєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше побудовано діаграми стану систем Mg - B, Mg - MgO і підсистеми В - Mg - MgO за тиску 2 ГПа. Визначено область кристалізації дибориду магнію із розплаву системи В - Mg - MgO при тиску 2 ГПа. Досліджено, що формування структури, яке відповідає рівноважному стану, в результаті довготривалої витримки або підвищення температури призводить до зменшення надпровідних характеристик. Визначено механічні характеристики зразків надпровідних матеріалів системи Mg - B і встановлено, що нанотвердість і модуль Юнга матеріалу досягають 39 ГПа та 430 ГПа відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.25-4 + Г534.5,0 + В368.31,022
Шифр НБУВ: РА375674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кійко А.С. 
Динамічні процеси у надпровідних мікроструктурах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / А.С. Кійко ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто беззіштовхувальну еволюцію напівпровідного параметра порядку та динамічну поведінку надпровідних кубітів за їх збудження сигналами різного виду. Одержано квантове кінетичне рівняння для функції розподілу Вігнера. Одержано відгук надпровідного параметра порядку на зміну в часі константи електрон-фононної взаємодії. В межах дворівневої моделі розглянуто типи збуджень у надпровідних кубітах - коливання Рабі й ефект Ландау - Зенера. Розраховано залежні від часу та середні заселеності рівнів кубіту за умов впливу на нього сигналів спеціального виду. Наведено можливість одержання у потоковому кубіті інверсної заселеності. Досліджено зміну зсуву фази alpha у резонансному контурі, пов'язаному з кубітом, через зовнішній вплив на потоковий кубіт у вигляді серії прямокутних електромагнітних імпульсів. Показано, що відгук резонансного контуру суттєво залежить від співвідношення між константами релаксації та часом затримки між імпульсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА369719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Добровольський О.В. 
Направлений рух вихорів і ефект Холла у надпровідниках з періодичним потенціалом пінінгу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.В. Добровольський ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив точкових дефектів і змінного струму на нелінійну двовимірну (2D) динаміку вихорів у надпровідниках у змішаному стані та пов'язані з нею резистивні відгуки. З використанням методу Фоккера - Планка для (2D) динаміки невзаємодіючих вихорів у періодичному потенціалі пінінгу за наявності точкових дефектів одержано та проаналізовано залежні від струму та кута точні вирази для подовжнього та поперечного анізотропних нелінійних магнітоопорів. Проведено графічний аналіз резистивних відгуків у звичайних струм-кутових координатах та за схемою струму, що обертається. Показано, що пінінг не впливає на холлівську провідність, холлівський опір може змінити свій знак у певному інтервалі струмів і кутів завдяки конкуренції ізотропних і анізотропних центрів пінінгу. Розв'язано точно у термінах матричних ланцюгових дробів рівняння Ланжевена для 2D нелінійного гайдінга вихорів у косінусоідальному нахиленому потенціалі пінінгу за наявності змінного довільного за амплітудою та частотою струму та певного значення константи Холла. Проаналізовано вплив змінного струму певної амплітули та частоти на ензхори магнітоопорів. Розглянуто залежність загального виду вольт-амперних характеристик, кількості та розташування на ній "сходинок Шапіро" від величини густини та частоти змінного струму. Досліджено вплив ефекту Холла на нелінійне поглинання потужності вихорами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА363834

Рубрики:

      
19.

Добровольський О.В. 
Направлений рух вихорів і ефект Холла у надпровідниках з періодичним потенціалом пінінгу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.В. Добровольський ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив точкових дефектів і змінного струму на нелінійну двовимірну (2D) динаміку вихорів у надпровідниках у змішаному стані та пов'язані з нею резистивні відгуки. З використанням методу Фоккера - Планка для (2D) динаміки невзаємодіючих вихорів у періодичному потенціалі пінінгу за наявності точкових дефектів одержано та проаналізовано залежні від струму та кута точні вирази для подовжнього та поперечного анізотропних нелінійних магнітоопорів. Проведено графічний аналіз резистивних відгуків у звичайних струм-кутових координатах та за схемою струму, що обертається. Показано, що пінінг не впливає на холлівську провідність, холлівський опір може змінити свій знак у певному інтервалі струмів і кутів завдяки конкуренції ізотропних і анізотропних центрів пінінгу. Розв'язано точно у термінах матричних ланцюгових дробів рівняння Ланжевена для 2D нелінійного гайдінга вихорів у косинусоідальному нахиленому потенціалі пінінгу за наявності змінного довільного за амплітудою та частотою струму та певного значення константи Холла. Проаналізовано вплив змінного струму певної амплітули та частоти на ензхори магнітоопорів. Розглянуто залежність загального виду вольтамперних характеристик, кількості та розташування на ній "сходинок Шапіро" від величини густини та частоти змінного струму. Досліджено вплив ефекту Холла на нелінійне поглинання потужності вихорами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА363834

      
20.

Губін О.І. 
Мікрохвильовий відгук надпровідників при ковзних кутах падіння хвилі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.І. Губін ; НАН України. Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано можливості дослідження комплексної провідності надпровідників за допомогою вимірювання коефіцієнта відбиття паралельно поляризованої хвилі за ковзних кутів падіння. Досліджено електродинамічні властивості хвилеводних секцій 6 мм діапазону довжин хвиль, що реалізують падіння під ковзними кутами. Вивчено характерні особливості даних секцій, зокрема максимум на температурній залежності поглинання в секції з похилою короткозамикальною площиною об'ємного зразка YBCO за наявності мікроканалу. З метою підтвердження достовірності проведено дослідження кількох зразків методом вимірювання коефіцієнта відбиття за ковзних кутів падіння та за допомогою застосування квазіоптичного діелектричного резонатора з хвилями шепочучої галереї, які дають задовільну відповідність даних у межах похибок обох методів. Досліджено об'ємні властивості текстурованого зразка YBCO і показано кореляцію властивостей у нормальному стані у площині, що містить вісь c та площині ab з властивостями у надпровідному стані в площині c, що свідчить про можливіть тестування зразка за результатами вимірювання за кімнатної температури. Досліджено провідність плівки YBCO методом вимірювання коефіцієнта відбиття за ковзних кутів падіння паралельно поляризованої хвилі у нормальному стані у широкому температурному діапазоні. Знайдено наявність парапровідності в діапазоні температур 92 - 115 К. Виявлено, що дані про парапровідність відповідають відомій моделі 2D флуктуаційної провідності в інтервалі температур від 115 К до критичної температури переходу, за якої зв'язок між надпровідними шарами плівки зростає і провідність трансформується у тривимірну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В368.2,022 +
Шифр НБУВ: РА352798

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського