Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (471)Книжкові видання та компакт-диски (103)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=В368.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Бойко В.В. 
Дифузійні процеси у твердому sup3/supНе: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / В.В. Бойко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022

Рубрики:

      
2.

Чумаченко 
Довгохвильова асимптотика функцій Гріна та інфрачервоні розбіжності у мікроскопічній теорії надплинності 4Не: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Артем Васильович Чумаченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321 в641.8,022 + В315.26,022
Шифр НБУВ: РА354712

Рубрики:

      
3.

Соколов С.С. 
Енергетичний спектр та кінетичні властивості низьковимірних електронних систем над рідким гелієм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / С.С. Соколов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 31 с.: рис. — укp.

Наведено результати систематичних теоретичних досліджень властивостей квазідвовимірних та квазіодновимірних систем електронів, локалізованих над поверхнею рідкого гелію. За допомогою варіаційного методу одержано аналітичні вирази для енергії перших двох енергетичних рівнів для руху електронів у напрямку, нормальному до поверхні гелію. Установлено залежність енергії від товщини плівки гелію, що розташована на твердій підкладці, та від товщини шару рідкої фази, збагаченої на <$Enothihg sup 3 roman He>, у розташованому рідкому розчині ізотопів гелію. Вивчено залежність енергетичного спектру електронів, що локалізовані у квазіодновимірному провідному каналі на поверхні гелію, від магнітного поля. Базуючись на знайдених волнових функціях, за методом кінетичного рівняння вивчено рухливість електронів уздовж межі розділу пар - рідкий гелій з використанням різних наближень, з'ясовано внесок міжелектронних зіткнень у формуванні функції розподілу носіїв. Шляхом порівняння з експериментальними даними доведено, що у системі поверхневих електронів реалізується режим повного контролю, за якого зіткнення між електронами відіграють вирішальну роль у формуванні функції розподілу часток. Установлено гамільтоніан розсіяння електронів неоднорідностями дна плівки гелію, обчислено рухливість поверхневих електронів завдяки цьому розсіянню та за умов порівняння з результатами експерименту оцінено характерні розміри неоднорідностей. Вивчено рухливість електронів у квазіодновимірному провідному каналі над рідким гелієм та уперше теоретично знайдено залежність рухливості від притискуючого та ведучого електричних полів. Вивчено вплив магнітного поля на рухливість електронів. За використання методу функцій відгуку у багаторівневих електронних системах знайдено закони дисперсії подовжніх і поперечних плазмових коливань у квазіодновимірному та квазідвовимірному випадках. З'ясовано закон дисперсії поверхневих хвиль розшарованого розчину рідких ізотопів гелію та вивчено рухливість поверхневих електронів завдяки їх взаємодії з цими хвилями. Установлено залежність енергії та параметрів локалізації електронних асиметричних поляронів над гелієм від притискуючого електричного поля. Обчислено асиметричну рухливість полярона уздовж та поперек провідного каналу над поверхнею гелію. Уперше одержано систему рівнянь, що дозволяє одночасно обчислити провідність електронного шару над рідким гелієм, базуючись на виміряних значеннях електричного струму, що витікає з експериментальної комірки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022 +
Шифр НБУВ: РА336540

Рубрики:

      
4.

Гладченко С.П. 
Квазіодновимірні електронні системи надрідким гелієм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / С.П. Гладченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Створено одновимірну електронну систему надрідким гелієм, максимально близьку до одновимірної. Використання нового підходу дозволило одержати зазначену низьковимірну систему високої частоти й однорідності, що вигідно відрізняє її від низьковимірних систем, реалізованих за іншими фізичними принципами. За результатами дослідження рухливості електронів, а також плазмової частоти визначено можливість локалізації носіїв на випадковому потенціалі в квазіодновимірній системі. Вивчення поведінки носіїв у магнітному полі показало, що в області газового розсіювання для реалізованої системи характерним є явище слабкої локалізації. Під час вивчення електронного переносу в магнітному полі в області температур, що відповідають електрон-риплонному розсіюванню, даного ефекту не виявлено. Дослідження кінетичних характеристик, а також електронного транспорту в магнітному полі показали, що реалізована система близька за своїми властивостями до одновимірної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022
Шифр НБУВ: РА317582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ганьшин А.М. 
Кінетика фазового розшарування та дифузійні процеси в слабких твердих розчинах {sup3/supНе} в {sup4/supНе}: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / А.М. Ганьшин ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022 + В375.1,022 + В375 + 6,022 + В372.33,022
Шифр НБУВ: РА310484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ходусов В.Д. 
Кінетична теорія вторинних хвиль в газі квазічастинок: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.Д. Ходусов ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів", Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Висвітлено систему рівнянь газодинаміки квазічастинок з урахуванням зовнішніх полів, які модулюють енергію квазічастинок. Розглянуто вторинні хвилі в газах фононів у кристалічних діелектриках, магнонів у феро- та антиферомагнетиках, вторинні магнітогідродинамічні хвилі у слабкотурбулентній плазмі. Запропоновано резонансний метод збудження хвиль зовнішніми змінними просторово-неоднорідними полями: в п'єзодіелектриках - електричним; в феро- та антиферомагнетиках, в магнітоактивній слабкотурбулентній плазмі - магнітним. З'ясовано умови його реалізації. Висвітлено метод резонансного нагріву слабкотурбулентної плазми на частотах вторинних магнітогідродинамічних хвиль. Виведено узагальнене рівняння Бюргерса, яке описує нелінійні квазіпрості вторинні хвилі. Розглянуто гідродинамічні флуктуації в газі квазічастинок і розсіювання Мандельштама-Бріллюєна на вторинних хвилях, яке призводить до утворення дуплету розсіяного світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.233,022 + В368.321.2,022 + В253.345,022
Шифр НБУВ: РА317101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сирников Є.В. 
Кінетичні процеси при фазовому розшаруванні слабких твердих розчинів nothingsup4/sup Н е у nothingsup3/sup Н е при наднизьких температурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / Є.В. Сирников ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

асиметричні. Установлено роль нанокластерів стосовно вигляду діаграми фазового розшарування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022 +
Шифр НБУВ: РА337588

Рубрики:

      
8.

Задорожко О. О. 
Колективні моди та релаксаційні процеси в надплинному гелії в неоднорідних умовах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.09 / О. О. Задорожко ; Нац. акад. наук України ; Фізико-техн. ін-т низьких температур ім. Б. І. Вєркіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше побудовано загальну картину еволюції швидкої та повільної акустичних мод у процесі зміни пористості аерогеля. Показано, що поведінка обох мод може бути адекватно описана в рамках модифікованої теорії Біо поширення звуку для трикомпонентного середовища з урахуванням звивистості акустичного шляху. Вперше за допомогою методу кварцового камертона одержано значення коефіцієнта гідродинамічної й ефективної в'язкості He II у широкій області температур. Проаналізовано складну ієархію релаксаційних процесів у He II і визначено роль і внесок кожного процесу в коефіцієнт в'язкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321 66,022
Шифр НБУВ: РА374468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чишко В. В. 
Модифікація структури і властивостей NbTi надпровідників з використанням рівноканального багатокутового пресування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / В. В. Чишко ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено можливості модифікації структури та властивості NbTi надпровідників з використанням інтенсивної пластичної деформації методом рівноканального багатокутового пресування. Показано, що включення РКБКП у традиційну схему обробки надпровідників призводить до формування високооднорідної наноструктури з розсіяною текстурою та великою густиною меж зерен. Показано, що включення РКБКП у технологічну схему обробки NbTi надпровідників не змінює температуру переходу в надпровідниковий стан, однак призводить до значного підвищення густини критичного струму у біметалічному надпровідному дроті на його основі, а також збільшує відносне видовження (до 25 %) під час збереження меж міцності. Виявлено, що використання РКБКП під час деформаційно-термічній обробці NbTi надпровідників значно збільшує силу пінінгу та зсуває її максимум у бік високих магнітних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + К621.7-1
Шифр НБУВ: РА376857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Танатаров І.В. 
Нелокальна гідродинаміка та взаємодія квазічастинок із межею квантова рідина - тверде тіло: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.В. Танатаров ; НАН України, Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію квазічастинок квантової рідини з межею поділу з твердим тілом. Вперше розв'язано задачу про проходження крізь межу поділу двох середовищ хвиль з істотно нелінійним законом дисперсії, для випадків дисперсії Бозе - Ейнштейнівського конденсату та дисперсії надплинного гелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + В317.233,022 +
Шифр НБУВ: РА363479

Рубрики:

      
11.

Кравченко Л. Ю. 
Особливості надплинності у двокомпонентних атомарних та екситонних системах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. Ю. Кравченко ; НАН України, Ін-т монокристалів. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено критичні швидкості надплинного руху в двокомпонентному надлишковому бозе-конденсаті, стаціонарні хвилі, що виникають за їх перевищення, а також критичні параметри надплинного стану магнітоекситонів у багатошарових напівпровідникових системах. Для двокомпонентної атомарної системи у загальному випадку різних швидкостей компонент одержано умови на критичні швидкості надплинного руху й умову стабільності системи відносно просторового розшарування компонент. Побудовано картини гребенів стаціонарних хвиль, які виникають у системі з точковою перешкодою у разі завищення критичних швидкостей. Виявлено збурення густини компонент залежно від відстані до перешкоди. Розглянуто двошарову систему на основі графена в перпендикулярному шарам магнітному полі. Встановлено, що для виникнення стану з міжшаровою фазовою когерентністю в такій системі та формування надплинного газу електрон-діркових пар необхідно прикласти перпендикулярне шарам електричне поле. Одержано залежність критичної температури від міжшарової відстані та магнітного поля. Досліджено надплинні можливості екситонів у чотиришаровій електронній системі в перпендикулярному магнітному полі. На основі критерію Ландау одержано критичні суми та критичні параметри системи. Набула подальшого розвитку теорія ефекту бездисипативного захоплення між надплинними екситонними компонентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + В372.314.2,022
Шифр НБУВ: РА383740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Калько 
Поглинання звуку та дисипативні процеси у надплинних розчинах 3He- 4He: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / Тимур Віталійович Калько ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022 + В325.3,022
Шифр НБУВ: РА338211

Рубрики:

      
13.

Теслик О.М. 
Природа електричної активності та розмірні ефекти надплинного 4Не: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.М. Теслик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено узагальнення феноменологічної теорії надплинності Гінзбурга - Собяніна на випадок просторово обмеженої квантової бозе-рідини, яка знаходиться за температур, близьких до температури переходу гелію з нормального в надплинний стан. Побудовано теоретичну модель експериментально виявленого явища електричної активності надплинного гелію під час збудження в ньому хвиль другого звуку. Одержано на основі дворідинної гідродинаміки Ландау систему рівнянь, які описують механізм інерційної поляризації надплинного гелію під час збудження в ньому хвиль другого звуку. Досліджено на підставі одержаних рівнянь вплив стаціонарного теплового потоку на поляризацію надплинної рідини в стоячій хвилі другого звуку. Запропоновано одну з можливих причин поляризації надплинного рідкого гелію під впливом малих крутильних коливань камери, заповненої гелієм, яка дозволяє пояснити експериментальні факти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 +
Шифр НБУВ: РА368554

Рубрики:

      
14.

Ровенчак А.А. 
Самоузгоджений розрахунок міжатомних потенціалів та термодинамічних функцій гелію-4 в надплинній і нормальній фазах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.А. Ровенчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розраховано з перших принципів через структурний фактор потенціали міжатомних взаємодій багатобозонної системи з використанням зображення колективних змінних: парний - у наближенні "двох сум за хвильовим вектором" (зокрема, з явно заданими короткосяжними взаємодіями, для яких запропоновано модель "майже твердих сфер"); тричастинковий - у наближенні хаотичних фаз. На підставі рівнянь руху для двочасових температурних функцій Гріна типу "густина - густина", побудованих на операторах колективних змінних, записано вираз, що дає можливість самоузгодженим чином розрахувати енергію та теплоємність багатобозонної системи в широкому температурному інтервалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022 +
Шифр НБУВ: РА325292

Рубрики:

      
15.

Нємченко К.Е. 
Теорія анізотропних і неоднорідних систем у надплинному гелію: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / К.Е. Нємченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено новий теоретичний напрямок в дослідженнях конденсованого стану - анізотропних систем теплових збуджень у надплинному гелії. Розроблено теорію кінетичних процесів у фононних пучках, які рухаються в гелії. Теорія базується на фізичних принципах: явного виду спектра теплових збуджень гелію, моделі квазічастинкового опису HeII. Знайдено матричний елемент, що відповідає чотирифононним процесам для випадку реального, розпадного, фононного спектра та одержано загальні для всіх процесів вирази для часів взаємодії. Запропоновано теорію утворювання фононів з великою енергією відносно холодними фононними пусками, що рухаються у надплинному гелії. Передбачено існування надтеплового стаціонарного стану фононів з великою енергією, в якому фононна функція розподілу відрізняється від функції Бозе - Ейнштейна за величиною та характером імпульсної залежності. Розв'язано задачу про дифузію в багатокомпонентних системах частинок і квазічастинок. Здобуто загальне рішення, яке виявилося справедливим для частинок з будь-якою дисперсією, статистикою та хімічним потенціалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314,022 + В368.321,022 +
Шифр НБУВ: РА322371

Рубрики:

      
16.

Кіценко Ю.О. 
Теорія релаксаційних процесів в анізотропних та ізотропних фононних системах надплинного гелію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.О. Кіценко ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т" НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено релаксаційні процеси в анізотропних та ізотропних фононних системах надплинного гелію. Обчислено частоти трифононних процесів в даних системах. Розглянуто процеси народження високоенергетичних фононів пучком низькоенергетичних фононів у надплинному гелії. Розв'язано задачу про еволюцію короткого 1-фононного пучка, зумовлену народженням високоенергетичних фононів. Досліджено процеси розпаду одного фонона на три та показано, що вони швидко встановлюють рівновагу в області імпульсів, де процеси розпаду одного фонона на два заборонені. Розглянуто задачу про взаємодію пучків фононів у надплинному гелії. Знайдено коефіцієнт загасання в кожному з випадків. За результатами досліджень проаналізовано існуючі експериментальні дані та запропоновано нові експерименти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + В368.321,022 + В368.321,022
Шифр НБУВ: РА363681

Рубрики:

      
17.

Брюховецький В.В. 
Фізичні основи високотемпературної надпластичності: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Брюховецький ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Установлено закономірності та фізичні засади прояву ефекту високотемпературної надпластичності. З'ясовано, що у процесі досліджень високотемпературну надпластичність проявили сплави з матричною структурою, характерною особливістю яких є той факт, що матричний елемент (Al) має з основними легувальними елементами (Mg, Cu, Li, Si, Ge) або проміжними інтерметалідними фазами евтектичні діаграми стану. Виявлено, що сплави проявляють даний ефект за умов нерівноважного стану, коли в них відбуваються фазові перетворення, що призводять до появи в їх структурі метастабільної рідкої фази. Відзначено, що однією з основних причин зародження та розвитку у разі високотемпературної надпластичної деформації рідкої фази в матричних сплавах може бути наявним ефект контактного плавлення. Показано, що час, за якого відбувається надпластична деформація, корелює з часом існування рідкої фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + К206.23 +
Шифр НБУВ: РА341887

Рубрики:

      
18.

Томченко М.Д. 
Хвильові функції основного та збудженого станів гелію-ІІ: врахування трьохчастинкових та чотирьохчастинкових кореляцій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.Д. Томченко ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2006. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА343777

Рубрики:

      
19.

Полєв 
Ядерна магнітна релаксація та спінова дифузія в твердих розчинах 3He-4He при наднизьких температурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / Андрій Володимирович Полєв ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В368.32,022
Шифр НБУВ: РА322373

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського