Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (837)Книжкові видання та компакт-диски (264)Журнали та продовжувані видання (109)
Пошуковий запит: (<.>U=В377.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Авотіна Є.С. 
Вплив одиничних дефектів на нелінійну провідність квантових контактів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.С. Авотіна ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто вплив одиничних дефектів на нелінійну провідність квантових контактів. Сформульовано тривимірні моделі, що адекватно описують реальні експерименти. Одержано вираз для нелінійної провідності тунельного контакту й балістичного мікрозвуження. Показано, що провідність є осцилюючою функцією прикладеної напруги й відстані між контактом і дефектом. Виявлено, що осциляції обумовлені ефектом квантової інтерференції між електронними хвилями. Теоретично обгрунтовано новий метод дефектоскопії провідників за допомогою скануючого тунельного мікроскопу, що дозволяє визначити положення дефекту. Встановлено, що потужність дробового шуму і провідність квантового дротика, що містить одиничні дефекти й бар'єр, осциляційним чином залежить від прикладеної напруги, а періоди осциляцій визначаються відстанями між дефектами, а також дефектами та бар'єром. З'ясовано, що амплітуда осциляцій залежить від положення дефектів щодо осі дротика. На підставі залежності від енергії ймовірності проходження електронів через квантовий дротик пояснено пригнічення осциляцій провідності контакту, що спостерігалося експериментально, поблизу значень кратних кванту провідності. Показано, що вплив "повільної" дворівневої системи на провідність квантового дроту залежить від двох позицій дефекту усередині її. Передбачено, що у разі зміни діаметра дротика поправка до провідності та мікроконтактний спектр можуть змінювати знак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.15,022 +
Шифр НБУВ: РА344542

Рубрики:

      
2.

Проценко С.І. 
Вплив температурної і деформаційної залежності параметрів електроперенесення на електрофізичні властивості багатошарових плівок на основі Cr, Cu і Sc (Co): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.І. Проценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено електрофізичні властивості (термічний коефіцієнт опору (ТКО) та коефіцієнт поздовжньої тензочутливості (КТ)) одно-, дво- і тришарових плівкових систем на основі Cr, Cu і Sc (Co). Описано напівкласичні моделі ТКО і КТ для двошарових плівок, напівфеноменологічні моделі для багатошарових плівкових систем, які враховують температурну та деформаційну залежність середньої довжини вільного пробігу електронів, коефіцієнтів дзеркальності, проходження меж зерен і поділу шарів. Проаналізовано внесок об'ємного, поверхневого та зерномежового розсіювання у величину ТКО та температурну залежність КТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.1,022 +
Шифр НБУВ: РА336756

Рубрики:

      
3.

Бабак Хакікі 
Гальмування заряджених частинок у двовимірних провідниках з домішковими станами електронів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Бабак Хакікі ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.35,022 + В377.1,022
Шифр НБУВ: РА308079

Рубрики:

      
4.

Панін С.Б. 
Дифракція електромагнітних хвиль на стрічкових гратках із кіральним середовищем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.Б. Панін ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — Бібліогр.: с. 13. — укp.

Одержано точний розв'язок векторної задачі дифракції похило падаючої еліптично поляризованої хвилі на гратках, які лежать на шаруватому середовищі з магнітоелектричних і кіральних шарів, яке може бути екранованим. Відзначено, що шарувате середовище може мати втрати. Використання процедури аналітичної регуляризації дає змогу проводити надійне та ефективне обчислювальне дослідження в резонансній області. Показано можливість повного перетворення падаючої лінійно поляризованої хвилі в дзеркально відбиту хвилю з крос поляризацією або крос поляризовану хвилю, яка пройшла за умов нормального та похилого падіння. Знайдено режим значного автоколімаційного відбиття та ефект квазіповного недзеркального відбиття з високим коефіцієнтом телескопічності, за яких падаюча лінійно поляризована хвиля практично цілком перетворюється у відбиту першу гармоніку з крос поляризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1,022 +
Шифр НБУВ: РА325022

Рубрики:

      
5.

Кода В. Ю. 
Електронна будова і електромеханічні властивості вуглецевих нанотрубок: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. Ю. Кода ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вивчено механізм пошарового росту вуглецевих нанотрубок у порах анодованого оксиду алюмінію. Досліджено пружні властивості індивідуальних нанотрубок у радіальному напрямі та встановлено зворотну нелінійну залежність коефіцієнта пружності від діаметра вуглецевої нанотрубки (ВНТ). Висвітлено ВНТ з різною дефектністю та встановлено пряму залежність між середнім радіусом локалізації pi-електрона та концентрацією вільних носіїв заряду. Показано, що наявність дефектів типу краєвих дислокацій призводить до зростання концентрації електронів провідності. Вивчено вплив механічної деформації на електропровідність масивів вуглецевих нанотрубок та їх композитів з терморозширеним графітом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 в6,022 + В377.1 в6,022
Шифр НБУВ: РА374773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коренкова 
Електронна будова ортованадатів LnVO4(Ln=Y, La-Lu): автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ганна Валентинівна Коренкова ; НАН України; Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.15,022
Шифр НБУВ: РА360584

Рубрики:

      
7.

Бутько В.Г. 
Електронна щільність і градієнт електричного поля в купратах і рідкісноземельних оксидах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Г. Бутько ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено можливості застосування модифікованого статистичного методу для розрахунків електронних властивостей металоксидних кристалів. Продемонстровано його ефективність на прикладі розрахунків багатокомпонентних кристалів зі змішаним типом хімічного зв'язку та великим числом атомів в елементарній комірці. У межах модифікованого статистичного методу одержано прийнятний кількісний опис тензора градієнта електричного поля за умов стиску та у разі зміни стехіометрії системи. Виявлено зміну знака похідної квадрупольної константи за тиском під час переходу від орторомбічної структури до тетрагональної, на підставі якої пояснено істотний вплив нестійкості гратки La-SR оксидів на електричні надтонкі взаємодії. Вивчено можливість зміни валентності рідкісноземельних іонів під впливом надвисокого тиску у разі незмінності кристалічної структури сполук. З урахуванням принципу електронейтральності Полінга проаналізовано припущення про можливість використання динаміки зміни величини середнього заряду іона як міри нестійкості системи. У даному контексті розглянуто структурний фазовий перехід, ініційований високим тиском, у кристалі EuO. Виявлено, що результати розрахунків добре корелюються з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В377.1,022 +
Шифр НБУВ: РА344449

Рубрики:

      
8.

Шаламов В.Ю. 
Електронне збудження широкозонних твердих тіл у метастабільному стані в актах непружних зіткнень з нейтральними атомними частками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ю. Шаламов ; НАН України. Донец. фізико-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено електронні процеси під час взаємодії атомних часток з широкозонними твердими тілами за допомогою нестаціонарних імпульсних методів. Вивчено нове явище - високоефективну електронну гетерогенну аккомодацію енергії хімічних реакцій. Доведено, що для електронно-збуджених твердих тіл електронний канал аккомодації енергії може бути основним та визначати швидкість гетерогенних хімічних процесів. Розроблено механізми явищ, які вивчаються. Проведено комп'ютерне моделювання процесів електронного збудження метастабільних твердих тіл в актах непружних зіткнень з атомними частками. Зроблено оцінку констант взаємодії. Описано методи дослідження твердого тіла, що дають можливість визначати енергетичну глибину електронних станів та відносну концентрацію центрів випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.13,022 + Г552.6
Шифр НБУВ: РА311041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Барановський А. Є. 
Електронний енергетичний спектр та діамагнетизм металевих систем з кубічними структурами Cu3Au та UB12: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. Є. Барановський ; Національна академія наук України ; Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна. — Х., 2009. — 19 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1в641.8, 022
Шифр НБУВ: РА370475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Долгов Л.О. 
Електрооптика та структурні особливості системи "рідкий кристал - наночастинки - полімер": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Л.О. Долгов ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено систематичні дослідження електрокерованого світлорозсіяння та структури суспензій неорганічних колоїдних наночастинок (НЧ) у нематичному рідкому кристалі (РК), а також трикомпонентних композитів типу РК - НЧ - полімер на їх основі. Визначено стабільність колоїдних НЧ неорганічних матеріалів в РК та електрооптичний відгук таких суспензій. Як один з ефективних шляхів стабілізації таких композитів запропоновано використовувати метод формування в них полімерної сітки. Вивчено особливості фотоіндукованої фазової сепарації в трикомпонентних сумішах типу РК - НЧ - преполімер. Показано, що у разі фазової сепарації в таких композитах за типових для капсульованих РК концентрацій полімеру та невеликої концентрації НЧ наночастинки, в основному, потрапляють у полімер, модифікуючи його властивості. Досліджено механізми світлорозсіяння в композитах РК - НЧ - полімер. Запропоновано модель світлорозсіяння, на базі якої проведено розрахунок світлопропускання шарів капсульованих РК, доповнених наночастинками. Досліджено кутові характеристики світлопропускання композитів у ввімкненому стані. Показано, що шляхом оптимізації показника заломлення матеріалу наночастинок та ступеня їх агрегації можна мінімізувати кутову залежність розсіяння світла в суспензії, а отже - розширити кут огляду системи. Виявлено, що в композитах РК - НЧ - полімер можлива хімічна взаємодія НЧ з іншими компонентами. Обгрунтовано необхідність врахування даних процесів для визначення компонент для композитів РК - НЧ - полімер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022 + Ж364 +
Шифр НБУВ: РА351098

Рубрики:

      
11.

Бордюг Г. Б. 
Електрооптичні та нелінійно-оптичні властивості ліотропних іонних рідких кристалів з електрохромними домішками: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.15 / Г. Б. Бордюг ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень структурних, електрооптичних і нелінійно-оптичних властивостей ліотропних іонних рідких кристалів (ЛІРК) з розчиненими в них електрохромними домішками віологенів. Встановлено, що зразки ЛІРК каприлату калію з домішками віологенів утворюють двошарову смектичну А фазу з характерним електростатичним прошарком. Показано, що композити ЛІРК-віологен характеризуються електрохромними властивостями, притаманними власно віологенам. Визначено, що під дією електричного поля відбувається розшарування зразків ЛІРК-віологен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022
Шифр НБУВ: РА375244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коцюба А.М. 
Електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів та інтеркальованих систем на їх основі в широкій області температур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.М. Коцюба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Показано, що електрофізичні властивості ВМ (електро- та магнітоопір) на всіх стадіях формування кристалічної структури від аморфного до монокристалічного графіту можна пояснити в рамках тривимірної моделі електронної структури з урахуванням квантових ефектів слабкої локалізації та електрон-електронної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1,022
Шифр НБУВ: РА318761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Грипа 
Енергетична структура дефектів і фотоелектричні властивості легованих кристалів групи A2B6: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Оксана Андріївна Грипа ; Львівський національний ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.14,022
Шифр НБУВ: РА322693

Рубрики:

      
14.

Золотовський 
Енергетичний спектр рідкоземельних іонів (Tm3+, Tb3+, Sm3+) в сульфідних та оксидних матрицях в кластерному наближенні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Аркадій Олексійович Золотовський ; НАН України; Інститут електрофізики і радіаційних технологій. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В377.1,022
Шифр НБУВ: РА352880

Рубрики:

      
15.

Фейер В.М. 
Збудження електронних станів Si, Ge i Mg повільними електронами: Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.М. Фейер ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 19 с. — укp.

Показано вплив модифікації, кристалічної орієнтації та хімічної чистоти поверхні на процеси пружного та непружного розсіювання повільних моноенергетичних електронів. Досліджено енергетичні залежності інтенсивності пружного розсіювання електронів і спектрів втрат різномодифікованими поверхнями монокристалічного p-Si(100), полірованим гранями (111), (100), (110) монокристалічного Ge, атомно-чистими й окисленими шарами Mg. Визначено параметри об'ємних іповерхневих електронних станів досліджених об'єктів. Встановлено взаємозв'язок між особливостями в енергетичних залежностях інтенсивності пружного зворотного розсіювання електронів низьких енергій та у спектрах втрат енергії зі збудженням електронних переходів між точками, які відповідають максимумам густини об'ємних і поверхневих електронних станів у приведеній зоні Бріллюена даних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.13,022
Шифр НБУВ: РА319737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ходзицький М. К. 
Збудження поверхневих електромагнітних коливань на межі метаматеріалів в міліметровому діапазоні довжин хвиль: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / М. К. Ходзицький ; Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено властивості поверхневих коливань, що виникають на межі різних метаматеріалів. Досліджено властивості перспективних середовищ, які забезпечують збудження поверхневих електромагнітних коливань у структурі магнітний фотонний кристал/середовище. Розроблено новий експериментальний метод дослідження властивостей метаматеріалів у міліметровому діапазоні хвиль. Розраховано спектр електромагнітних хвиль у одновимірному магнітофотонному кристалі із тришаровою елементарною коміркою, що межує із середовищем з негативними діелектричної або магнітної проникностями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.15,022 + В372.5,022
Шифр НБУВ: РА376901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Радченко Т.М. 
Кінетика близького порядку та еволюція картини розсіяння випромінювань і електроопору в щільно впакованих твердих розчинах: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Радченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розглянуто мікроскопічний підхід до опису кінетики близького порядку в ГЦК- й ГЩВ-розчинах, який поширено на випадок бінарних ГЦК- й ГЩВ-розчинів заміщення і втілення, що дозволяє визначити ймовірності елементарних стрибків і коефіціенти дифузії атомів за даними про часову еволюцію інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань в оберненому просторі. Встановлено, що магнітний внесок у обчислену фур'є-компоненту енергії "змішання", невпорядкованого ГЦК-сплаву Ni-Fe перешкоджає атомному впорядкуванню, а наявність в ньому атомів зі спінами різної величини спричиняє його переривчастий фазовий перехід із парамагнітного стану в магнітний, тобто зі стрибкуватим виникненням намагніченостей кожної з двох підсистем компонентів і сплаву в цілому. У межах гіпотези про співпадання найбільших характерних часів релаксації залишкового електроопору зпрогнозовано поведінку одних з цих величин за даними про інші та передбачено часову еволюцію близького порядку в твердих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В377.12,022 +
Шифр НБУВ: РА324064

Рубрики:

      
18.

Ковтун О.О. 
Кулонівська самолокалізація носіїв заряду та квантові ефекти в низьковимірних системах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.О. Ковтун ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1,022 + В371.3,022
Шифр НБУВ: РА370640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Яновський А.В. 
Міжелектронне розсіяння в двовимірних вироджених провідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.В. Яновський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Запропоновано та теоретично обгрунтовано новий метод дослідження міжелектронної взаємодії - спектроскопію електронного розсіяння. Даний метод базується на сепарації магнітним полем груп частинок, розсіяних під різними кутами за умов використання вузьких двовимірних електронних пучків. Побудовано детальну теорію електрон-електронного розсіяння в двовимірному виродженому електронному газі. Сформульовано умови та отримано значення характерних параметрів, за яких реалізуються передбачені раніше специфічні двовимірні ефекти. Знайдено нові властивості індикатриси розсіяння: пучок електронів, які летять майже паралельно первинному пучку, та вузький пучок дірок, що летять уперед. Досліджено поведінку стаціонарних двовимірних електронних пучків у широкому діапазоні енергій. Передбачено нові нелінійні ефекти, пов'язані з взаємним впливом частин пучка з різною енергією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.12,022
Шифр НБУВ: РА310993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Найдюк Ю.Г. 
Мікроконтактна спектроскопія систем з сильними електронними кореляціями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.Г. Найдюк ; НАН України; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 30 с. — укp.

Досліджено нормальний, магнітовпорядкований і надпровідний стан в з'єднаннях зі змінною валентністю, Кондо-решітках і системах з важкими ферміонами методом мікроконтактної спектроскопії. Вперше використано вимірювання за наднизьких температур у сильних магнітних полях. За допомогою механічно контрольованих розривних контактів реалізовано режим вакуумного тунелювання в одному циклі з вимірюванням металічних контактів аж до атомного розміру. Отримано інформацію про основний стан сильнокорельованих систем, відносно спектра елементарних збуджень у нормальному стані та особливостей електронного спектра в надпровідному стані. Узагальнено та вивчено основні закономірності та нові ефекти, пов'язані з впливом нерівноважних електронів, фононів та інших квазічастинок на транспорт через мікроскопічні звуження на межі розділу двох середовищ з різними ферміївськими параметрами, кристалічною структурою та основним станом. Розвинуто новий напрям у спектроскопії складних інтерметалічних систем у нормальному та надпровідному станах за допомогою точкових контактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.15 + В344.6
Шифр НБУВ: РА313014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського