Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В377.33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Сельський А.А. 
Домішкові та радіаційні парамагнітні центри в монокристалах зі структурою тригонального Ca-галогерманату: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.А. Сельський ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022

Рубрики:

      
2.

Прохоров А.О. 
ЕПР перехідних іонів в кристалах з структурою перхлорату гексагідрату: ефекти температури і тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / А.О. Прохоров ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2006. — 28 с. — укp.

Досліджено спектри електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) домішкових центрів в ізоморфних кристалах фторборатів і перхлоратів у широкому діапазоні температур і тисків. Встановлено характер спотворень лігандного оточення домішкового парамагнітного іону в кристалах фторборатів і перхлоратів та їх зміцнення в процесі високого тиску. Виявлено, що температурні залежності початкового розщеплення іонів зі спіном більше одиниці в усіх досліджених кристалах мають особливість в районі 200 К. Під час всебічного стискання виявлено ефект збіжності ліній ЕПР, які відносяться до різних квантових переходів. Показано, що виявлений ефект пов'язаних з кросрелаксацією в спіновій системі. Досліджено зміцнення g-факторів іонів з незамороженим орбітальним моментом у низькотемпературному інтервалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022 + В367.1,022 +
Шифр НБУВ: РА342327

Рубрики:

      
3.

Рудько 
Структура та властивості парамагнітних центрів CO2- в біологічному та синтетичному гідроксилапатиті: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Валентина Володимирівна Рудько ; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022
Шифр НБУВ: РА364121

Рубрики:

      
4.

Давиденко І.І. 
Фотоіндукована анізотропія і процеси перемагнічування в гранатових структурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / І.І. Давиденко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 26 с. — укp.

Досліджено закономірності процесів формування та релаксації фотоіндукованої магнітної та оптичної анізотропії у гранатових структурах, а також процесів перемагнічування за умов існування фотоіндукованої магнітної анізотропії та у зовнішніх просторово неоднорідних магнітних полях. Проаналізовано природу фотоіндукованої магнітної анізотропії у залізо-ітриєвому гранаті, легованому кобальтом (ЗІГ:Co) і фотоіндукованого спін-переорієнтаційного переходу, що спостерігається у даному матеріалі у широкому температурному діапазоні, аж до кімнатних температур. На підставі проведених експериментальних досліджень та аналізу їх результатів у рамках розроблених феноменологічних теоретичних моделей встановлено, що високотемпературні фотоіндуковані ефекти у ЗІГ:Co зумовлені перерозподілом населеності високоанізотропних іонів двовалетного кобальту по орієнтаційно-нееквівалентних октаедричних позиціях гранатової кристалічної гратки під впливом лінійно поляризованого світла. Вивчено механізм перезарядження зазначених іонів під впливом світла, а також механізм релаксаційного процесу. Розроблені модельні уявлення щодо механізмів фотоіндукованих ефектів застосовано для описання процесів формування оптичної голографічної гратки у марганець-германієвому гранаті у парамагнітному стані, що є просторовим розподілом фотоіндукованого лінійного двопроменезаломлення у зразку, що опромінюється суперпозицією двох когерентних лінійно поляризованих світлових пучків з паралельними або ортогональними векторами поляризації. Одержано числову відповідність між експериментальними результатами та розрахунками, що свідчить про адекватність теоретичної моделі реальним фізичним процесам. Проведено числове та експериментальне моделювання формування голографічної гратки у магнітному гранаті. Експериментальне моделювання перебудови доменної структури епітаксійної гранатової плівки у просторово неоднорідному полі здійснювалося з використанням неефективного поля фотоіндукованої магнітної анізотропії, а реального зовнішнього просторового періодичного магнітного поля. Наведені результати можна використати для магнітної метрології та відтворення магнітних сигналограм з вузькими доріжками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4в641.8,022 + В377.33в641.8,022
Шифр НБУВ: РА320058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського