Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В378.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Микитик Г.П. 
Ефекти, обумовлені лініями виродження електронних зон в металах, і критичні стани вихрової решітки в надпровідниках другого роду: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Г.П. Микитик ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2008. — 28 с. — укp.

Установлено нові ефекти, за допомогою яких можна виявляти лінії виродження електронних зон у металах з центром інверсії. Показано, що лінія виродження зон, яка є джерелом ненульової фази Беррі, призводить до зсуву за енерегією квазікласичного спектра електрона у магнітному полі. Цей зсув, а отже і лінію виродження зон, можна виявити за вимірами фази осциляційних явищ у магнітному полі (ефекти де Гааза - ван Альфена, Шубникова - де Гааза). Установлено, що магнітна сприйнятливість електронів зазнає гігантської аномалії у разі проходження рівня Фермі через точки електронного топологічного переходу, який взаємопов'язаний з лініями виродження зон. Розвинуто теорію критичних станів вихрової решітки у надпровідниках другого роду без припущення про перпендикулярність магнітних полів і струмів зразку. Це дозволило розв'язати задачі для тонких плоских надпровідників у зовнішньому магнітному полі, перпендикулярному їх площині, а саме: побудовано теорію ефекту струшування для прямокутних надпровідних пластин, вивчено критичні стани у зразках з анізотропним пінінгом вихрових ліній, а також за наявності фазового переходу порядок - безладдя у вихровій решітці. Досліджено критичні стани у довгій надпровідній пластині у похилому магнітному полі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.12,022 +
Шифр НБУВ: РА359315

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського