Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В378.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Балахонова Н.О. 
Аномальні явища, обумовлені збудженням поверхневих поляритонів оптичного діапазону на дифракційних гратках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Н.О. Балахонова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень резонансних явищ для довільно-поляризованої монохроматичної пласкої хвилі, що падає під довільним кутом на одновимірну металеву гратку, яка складається з довільної кількості Фур'є-гармонік і створена методами гофрування поверхні або періодичної зміни комплексного показника заломлення. Досліджено випадки збудження одного або одночасно двох поверхневих поляритонів і множинного резонансу. Одержано залежність амплітуд дифрагованих хвиль від параметрів задачі (кута падіння, довжини хвилі, розмірів гратки) для довільної довжини світлової хвилі та таких матеріалів гратки, для яких поверхневий імпеданс має модуль уявної частини значно більший за його дійсну частину. З'ясовано умови виникнення різних резонансних ефектів, таких як трансформація поляризації, повне згасання дзеркального відбиття (ПЗДВ), однієї з хвиль або навіть усіх однорідних дифрагованих хвиль. Передбачено особливий випадок ПЗДВ довільно поляризованої хвилі. Виявлено три класи граток, для яких ПЗДВ здійснюється в одній, двох точках і на відрізку лінії у площині "кут падіння - довжина хвилі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА352704

Рубрики:

      
2.

Фесенко О.М. 
Ефекти та механізми підсилення оптичних переходів біоорганічних молекул на металевій поверхні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.М. Фесенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено умови виготовлення металевих поверхонь і способів осадження молекул для одержання максимального підсилення сигналу в ІЧ спектрах. На підставі ефекту SEIRA розроблено методику детектування малих кількостей біологічних молекул і визначення конформаційних станів макромолекул - ДНК і білків. Підсилення більше, ніж у 100 разів, зареєстровано для тонких шарів БСА, близьких до моношарів і для молекул п-НБК за випадків, коли молекули регулярно організовані або хімічно адсорбовані на поверхню золота. Коефіцієнт підсилення ІЧ поглинання для багатошарових плівок молекул, осаджених на золото, зменшується зі збільшенням кількості шрів модекул та досягає 2 - 7-ми разів для різних молекулярних груп. Його можна збільшити в 3 - 12 разів для плівок, одержаних термічним вакуумним напиленням молекул на поверхню золота у порівнянні з плівками, осадженими з водного розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.43,022 +
Шифр НБУВ: РА354702

Рубрики:

      
3.

Стащук В.С. 
Оптичні властивості та електронна структура металевих систем на основі перехідних елементів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.С. Стащук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 29 с. — укp.

На базі вивчення змін в електронній структурі перехідних і благородних (на прикладі міді) металів за умов додавання до їх складу перехідних металів, а також під час структурних та фазових перетворень даних систем досліджено вплив на їх оптичні властивості приповерхневих шарів та стан самої поверхні після різноманітних обробок і дії зовнішніх чинників. Визначено дію стимулюючих факторів (йонної імплантації) на оптичні властивості системи тонка плівка перехідного металу - піроелектрик. Встановлено загальні закономірності формування електронного спектру перехідних металів і міді під час легування їх іншими перехідними металами. На підставі експериментальних даних запропоновано модель електронного спектра невпорядкованих бінарних сплавів перехідних металів, згідно з якою їх енергетичний спектр є суперпозицією спектрів розчинників і домішок, які формують домішкові зони, розташовані вище рівня Фермі або межують з ним. У випадку бінарних сплавів міді з тими ж перехідними металами додаткові смуги, які виникають у спектрах сплавів, пов'язані з переходами електронів на рівень Фермі з домішкових зон, розташованих в цьому випадку за різних енергій нижче рівня Фермі, які, не змінюючи свого положення в енергетичному спектрі, розширюються у разі збільшення концентрації домішок. Визначено параметри s- та d-електронів провідності в чистих перехідних металах та їх зміни у разі додавання до них у вигляді домішок інших перехідних металів. Показано, що у випадку структурних перетворень аморфний - кристалічний стан оптичні властивості металевих систем на основі перехідних металів визначаються, в першу чергу, найближчим оточенням і електронна структура на зазнає суттєвих змін. У зв'язку з цією обставиною під час опромінення високоенергетичними пучками йонів інертних газів систем тонка плівка перехідного металу - піроелектрик зміни їх оптичних властивостей зумовлені, значною мірою, змінами стану самої поверхні, ніж аморфізацією приповерхневих шарів. Запропоновано схему практичного застосування виявленого ефекту різкого збільшення коефіцієнта поглинання та його стабільності в широкій інфрачервоній області спектра в чутливих елементах піроелектричних приймачів випромінювання, які, у порівнянні з існуючими, характеризуються покращеними технічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4,022 + В378.71,022
Шифр НБУВ: РА313540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ломакіна О. В. 
Оптичні властивості тонких плівок Mo, Ti, Cr і перехідних шарів на них: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. В. Ломакіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано тришарову структуру тонких плівок Mo, Ti, Cr, яка надає більш реальні фізичні результати у порівнянні з одношаровою. Зазначено, що верхні шари між плівкою та повітрям є відповідними оксидами Mo, Ti, Cr, а нижні шари між плівкою та підкладкою теж в основному є оксидами. Встановлено, що середній шар є відповідним металом Mo, Ti, Cr. Для середнього металічного шару тонких плівок Mo, Ti, Cr згідно теорії сталого матричного елемента обчислено електронні параметри, що характеризують міжзонні переходи в даних металах. Визначено довжину вільного пробігу електронів згідно теорії класичних розмірних ефектів у тонких плівках Mo, Ti, Cr на підставі даних про їх питомий електроопір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26 в641.8,022 + В378.4 в641.8,022 + Ж619
Шифр НБУВ: РА383536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського