Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>U=В381.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Дібе Гассан 
Автоматизація процесів інтелектуального керування блоками лінійного прискорювача електронів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Гассан Дібе ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено метод нейромережевого керування енергією пучка електронів прискорювача на базі штучних нейронних мереж персептронного типу. Запропоновано та протестовано гібридний метод нечіткої ідентифікації нелінійних систем. Надано метод нечіткого керування з використанням адитивних складових. Вдосконалено варіант модернізації структури дворівневого цифрового керування сильнострумним прискорювачем електронів ЛП-40. Встановлено, що достовірність результатів підтверджується експериментальними дослідженнями та впровадженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.130.51 в641.8,022 + В381.91,022
Шифр НБУВ: РА373669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шуліка О.М. 
Вплив власних полів пучків заряджених частинок на процеси генерації та прискорення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / О.М. Шуліка ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему впливу власних електромагнітних полів сильнострумових пучків заряджених частинок на процеси їх транспортування крізь магнітоізольовані прискорюючі проміжки лінійних індукційних прискорювачів, а також процеси генерації короткохвильового електромагнітного випромінювання у плазмово-пучкових системах. Теоретичні дослідження та числове моделювання у рамках нелінійної теорії показали принципову можливість зарядової та струмової компенсації трубчастого сильнострумового іонного пучка під час його проходження крізь магнітоізольовані прискорюючі проміжки за умови супроводження іонного пучка додатковим електронним пучком. Для запобігання розбіжності та гальмування іонного пучка у дрейфових проміжках використано інжекцію додаткових "холодних" (теплових) електронів. За таких умов іонний пучок залишається моноенергетичним у цілому. Показано, що прикладене зовнішнє прискорююче електричне поле прискорює іони, але гальмує електрони, не перешкоджає проходженню електронного пучка крізь прискорюючі проміжки та забезпечує необхідний ступінь зарядової та струмової компенсації іонного пучка тільки за умови, якщо помножена на заряд початкова різниця потенціалів не перевищує початкової енергії електронів. Отримано обмеження на товщину стінки трубчастого сильнострумового іонного пучка, за якого зберігається однорідність зарядової та струмової компенсації та однорідність прискорення по радіальному перерізу іонного пучка. У рамках побудованої лінійної та нелінійної самоузгодженої теорії взаємодії моноенергетичного електронного пучка з плазмою гібридної кільцевої структури знайдено режими збудження короткохвильового електромагнітного випромінювання з найбільш ефективним відбором енергії від електронного пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.132.051,022
Шифр НБУВ: РА313851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кобець А.П. 
Прискорення пучків важких іонів у лінійних прискорювачах з зустрічно-штирьовою структурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / А.П. Кобець ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці зустрічно-штирьових структур для прискорення пучків важких іонів у лінійних резонансних прискорювачах. На масштабних моделях досліджені ефективні модифікації зустрічно-штирьових структур. Розроблено оригінальні елементи настроювання прискорюючого поля, запропоновані нові методи регулювання енергії. Створено конструкції структур лінійних прискорювачів для фундаментальних досліджень (прискорювач ЛУМЗІ і прискорювач радіоактивних нуклідів ЛУРАН) і прикладних цілей (імплантаційні технології і виробництво трекових мембран).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.130.55,022

Рубрики:

      
4.

Губанов І.В. 
Фізика процесів у лінійно-поляризованих індукційних ондуляторних прискорювачах (ЕН-прискорювачах) та системах на їх базі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / І.В. Губанов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Показано, що на базі нестаціонарного ЕН-прискорювача можливе створення системи формування пікосекундних електронних імпульсів великої шаруватості. Проведено числові експерименти з прискорення електронного пучка у сотовому ЕН-прискорювачі. З'ясовано, що на базі цієї конструкції можливе створення компактного прискорювача комерційного типу. Доведено, що в ЕН-прискорювачі можлива реалізація ефективного охолодження електронного пучка. Цей ефект є поворотом елемента фазового об'єму пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.132,022
Шифр НБУВ: РА313573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кушнір В.А. 
Формування та прискорення електронних пучків високої яскравості в інжекторних системах лінійних резонансних прискорювачів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.20 / В.А. Кушнір ; НАН України. Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2005. — 36 с.: рис. — Бібліогр.: с. 29. — укp.

Здійснено комплексне дослідження процесів емісії та формування електронних згустків у високочастотних джерелах електронів і прискорення частинок у прискорювальних структурах інжекторних систем лінійних прискорювачів електронів. Головною метою дослідження є підвищення яскравості пучка та створення за результатами вивчення прискорювачів з якісно новими характеристиками для рішення фундаментальних і прикладних задач. Проведено порівняльний аналіз процесів формування електронних згустків у інжекторних системах, які базуються на різних механізмах угрупування частинок. Наведено результати досліджень та розробки пристроїв для вимірювання протяжності електронних згустків й експериментальних установок для комплексного вивчення характеристик НВЧ систем і параметрів електронних пусків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.131.051,022 +
Шифр НБУВ: РА339301

Рубрики:

      
6.

Митроченко В.В. 
Формування та прискорення пучків у високочастотних джерелах електронів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / В.В. Митроченко ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню процесів формування та прискорення пучків в високочастотних джерелах електронів з термоемісійним катодом (ВЧ гарматах). На основі математичного моделювання та експериментальних досліджень розглянуто аспекти одержання пучків електронів з прецизійними характеристиками. Запропонована концепція побудови багаторезонаторних ВЧ гармат та розрахована на її основі ВЧ гармата з великим середнім струмом. Досліджено ефект зворотного бомбардування та методи його зменшення, вивчено нестаціонарні процеси в термоемісійних катодах. Проведено експериментальні дослідження створених однорезонаторної та двохрезонаторної ВЧ гармат - інжекторів діючих прискорювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.130.51,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського