Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (46)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=В382.904.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Падусенко О. О. 
Однофотонна анігіляція і розсіювання лептона на лептоні в імпульсному світловому полі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. О. Падусенко ; Ін-т приклад. фізики НАН України. — Суми, 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено процес однофотонної анігіляції електрон-позитронної пари в полі імпульсної світлової хвилі. Встановлено, що в області спостереження ймовірність даного процесу може значно перевищувати ймовірність двофотонної анігіляції за відсутності зовнішнього поля. Визначено, що ймовірність вимушеного випромінювання фотонів зовнішнього поля електроном і мюоном у випадку імпульсної світлової хвилі визначається середнім значенням від відповідних ймовірностей випромінювання для моделі монохроматичної хвилі. Загальному релятивістському випадку теоретично вивчено процес резонансного розсіювання лептона на лептоні в імпульсному світловому полі. Вдосконалено, що в області нерелятивістських і релятивістських енергій частинок резонансний диференціальний переріз може на декілька порядків величини перевищувати відповідний переріз без зовнішнього поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.582.1,022 + В382.904.103.3,022
Шифр НБУВ: РА376672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Марушка В.І. 
Процеси надпружного розсіяння електронів на метастабільних атомах магнію та стронцію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.І. Марушка ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Побудовано експерементальні установки для дослідження спектрів втрат енергій розсіяних електронів (ЕРЕ) та визначення абсолютних величин перерізів надпружного процесу їх енергетичних залежностей. У зоні ЕРЕ, менших 2 еВ виявлено випромінювання спектральних ліній на довжині хвилі інтеркомбінаційного переходу для атомів магнію та стронцію. Встановлено, що дане випромінювання є наслідком розпаду збуджених станів негативних іонів (НІ). Розроблено зондову методику безпосередньої реєстрації НІ, яка базується на особливостях руху заряджених частинок у електричному та магнітному полях. Визначено енергетичні залежності та абсолютні величини електронів на атомах магнію та стронцію, в яких виявлено резонансну структуру. Розкрито фізичну природу походження даної структури, що обумовлена процесом утворення та розпаду НІ. Доведено, що запропонована двоканальна модель перебігу надпружного процесу має експерементальне підтвердження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.904.110.33,022 + В383.205.3,022 +
Шифр НБУВ: РА321942

Рубрики:

      
3.

Білак Ю.Ю. 
Резонансні особливості пружного розсіювання повільних електронів атомами елементів ІІ групи: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Ю.Ю. Білак ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено послідовний аналітичний формалізм для енергетичної залежності S(E), який дозволяє проаналізувати роль прямих, інтерференційних, резонансних та нерезонансних вкладів, динамічних та кінематичних аспектів розсіювання. Досліджено пружне розсіювання повільних електронів на атомі кальцію, яке має особливе значення, на підставі наявних експериментальних даних, одержаних за методикою гіпоциклоїдального електронного спектрометра. Теоретично досліджено пружне розсіювання на кути передньої та задньої півсфер атомами Be, Mg, Sr, Ba, Yb. Узагальнено опис виразів енергетичної залежності S(E) пружного розсіювання електронів з урахуванням спін-орбітальної взаємодії та на мішенях з напівзаповненими підоболонками, що дає змогу розширити коло атомних частинок мішені на важкі, де релятивістські ефекти мають суттєвий внесок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.904.110.033,022 +
Шифр НБУВ: РА321983
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського