Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (255)Книжкові видання та компакт-диски (267)Журнали та продовжувані видання (105)
Пошуковий запит: (<.>U=В63$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрієвський С.М. 
Аномалії хімічного складу зір помірних мас: Автореф. дис.... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.М. Андрієвський ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Наведено фізико-хімічні характеристики помірно масивних зір, що знаходяться на стадії головної послідовності (спектральні класи A - B), а також на стадії надгігантів (спектральні класи F - G). Досліджено анамалії хімічного складу зір типу lambda Boo, блакитних страглерів, цефеїд і незмінних надгігантів. Розкрито зв'язок аномалій з еволюційними особливостями помірно масивних зір. Доведено, що хімічний склад атмосфер B зір не відбиває коректно хімічний склад міжзоряного середовища, з якого вони сформувалися, отже, гіпотеза про "надметалевість" Сонця, що базується на зіставленні його хімічного складу з хімічним складом B зір, не має підстав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4,022
Шифр НБУВ: РА321547

Рубрики:

      
2.

Антонюк К.А. 
Фотометрія та поляриметрія затемнюваних систем, що містять субгіганти: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / К.А. Антонюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Описано методики спостережень та їх обробки, наведено результати дослідження затемнюваних подвійних систем на стадії обміну масами чи еволюційно близьких до них, а також виявлення відмінностей у зірок, що знаходяться на близьких стадіях еволюції. Вивчено 7 затемнюваних систем (CD, And, DG Per, ZZ Cnc, RX Ari, BW Cas, AT Mon та IY Aur). У 2001 - 2003 рр. було проведено фотополяриметричні спостереження трьох затемнюваних систем - RY Per, VW Cyg, 393 Cyg (34, 37 і 65 ночей спостережень відповідно). На підставі аналізу п'ятикольорових поляризаційних спостережень затемнюваної подвійної системи RY Per виділено міжзоряну та власну складові спостерегуваєної поляризації. Ступінь власної поляризації системи поза затемненням досягає максимуму (0,23 %) у смузі B і швидко зменшується у разі зростання довжини хвилі. Відзначено, що така спектральна залежність величини поляризації свідчить про наявність у системі оптично товстого шару. на підставі результатів аналізу поляриметричних спостережень показано, що у даній системі практично відсутній оптично тонкий шар. Це доводить, що у субгіганті не має відбутися найближчим часом заповнення порожнини Роша та обмін речовиною практично відсутній. З використанням методів поляриметрії оцінено масу газової оболонки (RY Per), а у деяких зірок оптично тонкий шар не виявлено (V 393 Cyg), що може вказувати на взаємозв'язок цього шару з фазою еволюції. Зроблено висновок, що поляризаційні спостереження можна використовувати для діагностики еволюційної стадії затемнюваних подвійних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.3,022 + В662-5,022 +
Шифр НБУВ: РА334368

Рубрики:

      
3.

Браженко 
Дослідження сплескового компонента декаметрового радіовипромінювання Сонця та сонцеподібних об'єктів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.І. Браженко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше в декаметровому діапазоні хвиль проведено комплексні спостереження радіовипромінювання сонячної шумової бурі. Виявлено один максимум у розподілі ступеня поляризації та немонотонну геліодовготну залежність параметрів декаметрових сплесків ІІІ типу. Розроблено і застосовано багатопараметричну процедуру класифікації сплесків ІІІ типу, що дозволило виявити три компоненти випромінювання - основний тон, другу гармоніку і відбиту другу гармоніку. Встановлено, що ДКМ буря складається зі сплесків, які є суперпозицією компонентів випромінювання. Наведено результати пошуку декаметрового випромінювання змінних зірок типу UV Кита. Зареєстровано сім сплесків, що мають зоряне походження. Показано, що можливими механізмами їх генерації є плазмовий та електронно-циклотронний лазерний механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В352.422.6,022 + В642,022 + В631.35,022 + В663-4,022
Шифр НБУВ: РА311440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гаврилова Н.В. 
Визначення хімічного складу планетарних туманностей з врахуванням неоднорідностей густини газу в їх оболонках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Н.В. Гаврилова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено нову методику розрахунку фотоіонізаційних моделей світіння (ФМС) планетарних туманностей (ПТ) з урахуванням двох типів неоднорідного розподілу густини газу в їх оболонках (I - макронеоднорідності, II - мікронеоднорідності. На підставі даних стосовно іонних вмістів, одержаних за діагностикою інтегральних спектрів ФМС ПТ, знайдено нові вирази для іонізаційно-корекційних факторів ПТ для двох типів неоднорідностей густини газу в оболонках туманностей. Уперше побудовано оптимізовані ФМС дев'яти ПТ з урахуванням неоднорідного розподілу небулярного газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632,022 + В64,022 +
Шифр НБУВ: РА339058

Рубрики:

      
5.

Горбаньова Т.І. 
Спостережувані прояви процесів перемішування в зорях малих мас: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.І. Горбаньова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Оброблено спектри 204-х зір, одержані на 1,93 м телескопі Обсерваторії Верхнього Провансу (ОНР, Франція), за допомогою ешеле-спектрометра ELODIE. Визначено параметри атмосфер і вміст елементів в атмосферах 8-ми субгігантів , 19-ти гігантів диска та 177-ми зір, які за фотометричними критеріями віднесено до кламп гігантів. Проведено порівняння одержаних результатів з теоретичними передбаченнями першого перемішування. Установлено зміну вмісту літію та вуглецю стосовно субгігантів згідно до стандартної теорії еволюції. Оцінено можливість проведення селекції гігантів, що належать до різних еволюційних стадій на підставі розрахунків еволюційних треків і визначення ефективних температур і вмістів елементів, які можуть змінюватися у процесі еволюції зір. Відібрано 21 кламп гігант, 54 кандидата до клампа та біля 100-та звичайних гігантів, у яких установлено наявність усіх ознак першого перешування. Результати визначення вмісту C, N і Na у програмних зорях відображають проходження CNO-та, можливо, NaNe-циклів у зорях-гігантах. Визначено нахил залежності [C/Fe] та [Fe/H] подібний до карликів у даному діапазоні металевості. Це дозволяє використовувати вміст цих елементів для вивчення хімічної та динамічної еволюції Галактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4,022 + В687,022 +
Шифр НБУВ: РА355495

Рубрики:

      
6.

Гузій С.С. 
Абсолютна спектрофотометрія стандартних зір проміжної яскравості в діапазоні 3200-7900 EE: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.С. Гузій ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Дані про абсолютний розподіл енергії у спектрі використано для проведення калібрування спектральної апаратури, стандартизації фото- та спектрофотометричних спостережень, та для уточнення фундаментальних характеристик зір, моделей атмосфер і вибору спектральних діапазонів для гетерохромної фотометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022
Шифр НБУВ: РА315609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гусєва Н.Г. 
Масивні зірки в голубих компактних галактиках з активним зореутворенням і їхня взаємодія з міжзоряним середовищем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Н.Г. Гусєва ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто нову оригінальну вибірку голубих компактних галактик (ГКГ), в якій встановлено більше десяти екстремальних об'єктів з дуже низьким вмістом важких елементів. Надано оцінку металічності зірок в ГКГ за результатами спостережень в спектрах галактик смуг поглинання окису титану. Досліджено велику вибірку Вольф-Райе галактик, в інтегральних спектрах якої виявлено широкі WR особливості в червоній області спектра. Вперше ідентифіковано декілька нових емісійних ліній у спектрах WR галактик та на їх базі запропоновано метод визначення кількості WNL зірок. Визначено новий напрямок детального вивчення молодих галактик в Локальному Всесвіті, що дозволяє встановити історію зореутворення в цих галактиках та одержати обмеження на їх вік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.7,022 + В631
Шифр НБУВ: РА318205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дорохова Т.М. 
Астросейсмологія зірок нижньої частини смуги нестабільності: спостережувальний аспект: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.М. Дорохова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 15 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 +
Шифр НБУВ: РА324874

Рубрики:

      
9.

Елиїв А.А. 
Вплив магнітних полів на поширення та енергетичний спектр космічних променів надвисоких енергій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.А. Елиїв ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані пошуку можливих джерел космічних променів надвисоких енергій (КПНВЕ) серед потенційних астрофізичних об'єктів. Знайдено тісні кореляції між напрямками приходу 11 КПНВЕ зареєстрованих установкою AGASA з радіогалактикою 3C 123-ма а з 6-ма галактиками каталогу IRAS PSCz. Досліджено вплив галактичних і позагалактичних магнітних полів на відхилення заряджених КПНВЕ від прямолінійного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В387,022 + В632.5,022 +
Шифр НБУВ: РА349817

Рубрики:

      
10.

Железняк О.П. 
Оптичні спостереження гравітаційних лінз: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.П. Железняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено феномен гравітаційної лінзи на базі наземних оптичних спостережень з високим кутовим розділенням. Виявлено галактику-лінзу гравітаційно-лінзованого квазару SB1520 + 530, виміряно її блиск та координати у спектральних смугах R, I. За даними моніторингових спостережень установлено наявність варіацій блиску компонентів A,B Q0957 + 561 за інтервалів часу, що становлять декілька годин, та змінність блиску компонентів A,B SBNS 1520 + 530 за інтервалів часу 10 діб. Запропоновано метод пошуку подій мікролінзування тілами Галактики шляхом моніторингу блиску зірок кульових скупчень. За даними спостережень кульового зоряного скупчення М15 відкрито 28 нових змінних зірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022 +
Шифр НБУВ: РА335737

Рубрики:

      
11.

Задорожна Л. В. 
Електродинамічні та гравітаційні прояви космічних струн: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. В. Задорожна ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено спостережувані характеристики гравітаційної й електромагнітної дії космічних струн. Одержано аналітичні формули підсилення блиску фонових зірок за гравітаційного лінзування деякими конфігураціями петель і вигляд їх критичних кривих. Розглянуто релятивістський рух та взаємодію надпровідної космічної струни з космічною плазмою та розроблено модель генерації релятивістської ударної хвилі навколо петлі струни, розраховано спектри нетеплового випромінювання релятивістських електронів, прискорених на фронті ударної хвилі навколо струни. Визначено вплив релятивістських ефектів на випромінювання прикаспових областей надпровідних струн. Показано, що таке випромінювання можна зареєструвати з космологічних відстаней від петлі до спостерігача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА378927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кизьюров Ю.В. 
Взаємодія заряджених частинок з магнітними полями і хвилями в космічній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.В. Кизьюров ; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022

Рубрики:

      
13.

Ковтюх В.В. 
Фізико-хімічні характеристики пульсуючих надгігантів і незмінних зір пізніх спектральних класів та розподіл металічності у спостережуваній частині диска Галактики: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.В. Ковтюх ; НАН України, Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Наведено результати спектроскопічного дослідження зір головної послідовності (ГП), гігантів, незмінних надгігантів, класичних цефеїд і віргінід спектральних класів F, G, K. Для визначення ефективних температур зір ГП, гігантів, надгігантів (спектральні класи F - K, внутрішня точність 5 - 25 K) на основі методу відношення глибин ліній розроблено спеціальні програми. Відкрито новий провал у розподілі зір ГП у температурному діапазоні від 5 560 до 5 610 К. Проаналізовано результати мультифазних спектроскопічних досліджень багатьох класичних цифеїд. Відкрито перші дві літієві цефеїди нашої Галактики. Обгрунтовано припущення, що зафіксовані особливості профілів ліній у спектрах X Sgr, V1334 Cyg, EV Set і BG Cru обумовлені нерадіальними коливаннями. На підставі аналізу спектроскопічних даних виявлено почервоніння для 74-х надгігантів класів F, G, K і для 164-х класичних цефеїд. Для дослідження радіального розподілу хімічних елементів галактичного диска між галактоцентричними відстанями 4 - 16 кпк використано 380 спектрів з високою роздільною здатністю 190 галактичних цефеїд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632,022 + В663.1,022 + В661.42,022 +
Шифр НБУВ: РА363138

Рубрики:

      
14.

Коцаренко А.М. 
Хвильові процеси в пиловій плазмі космосу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.М. Коцаренко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню хвильових процесів в пиловій плазмі. Проаналізований внесок пилової компоненти в колективні явища у плазмі на прикладі вже відомих хвиль та коливань. Знайдені спектри альфвенівських та магнітозвукових хвиль в широкій смузі частот, які раніше не досліджувалися. Чисельно та аналітично отримані та проаналізовані спектри низькочастотних поверхневих хвиль для різних типів геометрії, яка модельно реалізується у відповідних космічних об'єктах. Деякі проаналізовані ефекти застосовані для пояснення космічних просторових структур та іоносферних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022

Рубрики:

      
15.

Кременецький І.О. 
Генерація ультранизькочастотних збурень у навколоземній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / І.О. Кременецький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено ультранизькочастотні (УНЧ) збурення в іоно- та магнітосферній плазмах, збуджених зовнішнім струмом і градієнтом тиску. Числово вивчено відповідність між просторовими розподілами УНЧ поля у плазмі та зовнішнього струму, що їх генерує, а також ефективність проникнення УНЧ поля крізь іоносферу. Розглянуто можливість підсилення зовнішнього випромінювання у протонному радіаційному поясі. У межах моделей однорідного та неоднорідного середовища іоносфери проаналізовано ефективність відбивання магнітосферних УНЧ хвиль. Аналітично описано тривимірні власні збурення плазми скінченного тиску в дипольній магнітній конфігурації. Охарактеризовано спектр власних коливань магнітосферної плазми у наближеннях "холодної" та "теплої" плазми. Показано, що тиск суттєво модифікує спектр коливань холодної магнітосферної плазми. Досліджено стійкість МГД збурень. Доведено, що першими нестійкими стають стисливі збурення, а стійкість плазми спадає на периферійних силових трубках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5 в 641.8,022
Шифр НБУВ: РА319518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кришталь О.Н. 
Дрібномасштабні нестійкості в передспалаховій плазмі петель в активній області Сонця: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.Н. Кришталь ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено дрібномасштабні нестійкості й умови генерації хвиль у плазмі петель на самому початку спалахового процесу у разі наявності в петлях великомасштабного квазістатичного електричного поля. Доведено, що у раніше не дослідженій просторово-часовій області, яка відповідає самому початку розвитку спалахового процесу, наявність у ній слабкого квазістатичного електричного поля та просторових неоднорідностей плазми обумовлює появу нестійкостей з низьким порогом збудження. Запропоновано й апробовано концепцію досліджень дрібномасштабних нестійкостей. Доведено можливість генерації високочастотних хвиль - 1-ї та 2-ї квазібернштейнівських гармонік - у передспалаховій плазмі нижньої частини петлі за умови наявності у ній кілогаусових магнітних полів і відсутності пучків високоенергійних часток. Одержано вирази для інкрементів розвитку нестійкостей поздовжніх плазмових хвиль - низькочастотної іонно-звукової та високочастотної денгмюрівської - у дослідженій області за наявності в ній слабкого електричного поля та з урахуванням впливу зіткнень. Доведено можливість генерації у передспалаховій плазмі петлі кінетичної іонно-звукової хвилі (КІЗХ) внаслідок розпадної нестійкості кінетичної альфвенівської хвилі (КАХ), що з'являється на самому початку спалахового процесу. Одержано модифіковане дисперсійне рівняння (МДР) для низькочастотних хвиль за умови наявності зовнішнього електричного поля в магнітоактивній плазмі із зіткненнями. Досліжено умови генерації хвиль, одержано вирази для інкрементів розвитку нестійкостей. Показано, що двом із чотирьох коренів МДР відповідають КАХ, а ще двом - дві хвилі раніше невідомого проміжного типу із діапазону КІЗХ. Виявлено, що усі досліджені нестійкості з'являються за умови, якщо середні масштаби просторових неоднорідностей температури та густини плазми є величинами одного порядку. Знайдено відповідність між чітко визначеною послідовністю появи певних типів нестійкостей та адіабатично повільним зростанням амплітуди квазістатичного електричного поля в струмовому контурі петлі в активній області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473.2 в641.0,022 + В632.5 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА362661

Рубрики:

      
17.

Кулініч Ю.А. 
Великомасштабна структура в моделях Всесвіту з темною енергією: формування сферичних неоднорідностей густини темної матерії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.А. Кулініч ; НАН України, Гол. астрон. обсерваторія. — К., 2009. — 26 с. — укp.

Наведено результати аналізу формування великомасштабної структури Всесвіту у космологічних моделях з Л-сталою та моделях з темною енергією. Досліджено лінійну та нелінійну стадії розвитку сферично-симетричних збурень густини та метрики простору-часу у двокомпонентній моделі Всесвіту (однією з компонент є пилоподібна матерія, що описує баріонну речовину та холодну темну матерію, другою - темна енергія з довільним заданим рівнянням стану). Розв'язано задачу кількісного опису досліджуваного розподілу квазарів за червоними зміщеннями у космологічних моделях з Л-сталою у межах формалізму Преса - Шехтера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 + В313.3,022 +
Шифр НБУВ: РА368533

Рубрики:

      
18.

Логінов О.О. 
Аналіз резонансних та нелінійних динамічних процесів стосовно проблем управління плазмою та теорії гідромагнітного динамо: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.О. Логінов ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Системно проаналізовано проблему розробки систем управління, заснованих на явищах параметричного резонансу та дослідження генерації магнітного поля, які мають місце у рідких ядрах планет завдяки механізму припливного гальмування. Використано математичні методи асимптотичного аналізу в теорії коливань та магнітогідродинаміці. Запропоновано новий високоефективний метод резонансної динамічної стабілізації рівноваги в околі максимуму потенціальної енергії. Його рекомендовано для стабілізації жолобкових плазмових нестійкостей та інших збурень. Розглянуто узагальнений підхід до управління параметричними резонансними процесами в коливальних системах з багатьма ступенями вільності. Запропоновано метод селективного управління дрейфом заряджених частинок у замагніченій плазмі та керованого переносу енергії в термодинамічних системах. Побудовано математичні моделі кінематичного гідромагнітного динамо для плоскої течії Куетта та для диференціального обертання сферичного рідкого ядра Землі. Оцінено порогові величини магнітного числа Рейнольдса з урахуванням непровідності обмежувальних оболонок. Наведено епюри магнітних полів і струмів. Одержані результати підтверджують гіпотезу припливного механізму енергетичного приводу планетарного динамо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 + В632.5в641.8,022 + Д214.2,022 +
Шифр НБУВ: РА325220

Рубрики:

      
19.

Мішеніна Т.В. 
Хімічний склад F-, G-, K-зір як спостережний прояв еволюції зір та Галактики: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.В. Мішеніна ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2005. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661,022 + В632.4,022 +
Шифр НБУВ: РА335578

Рубрики:

      
20.

Мельник В.М. 
Розповсюдження та випромінювання пучків електронів в космічній плазмі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.М. Мельник ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Розроблено теорію нелінійного розповсюдження та випромінювання швидких електронів у космічній плазмі за відсутності (Сонце, пульсари, позагалактичні викиди) та за наявності зовнішніх електричного (Сонце) та магнітного (Сонце, спалахуючі зірки, Юпітер) полів. Продемонстровано, що електрони розповсюджуються в плазмі у вигляді нелінійного об'єкта - пучково-плазмового утворення, що складається з електронів та плазмонів і має властивості аналогічні властивостям солітонів. Випромінювання цих об'єктів за допомогою плазмового та електрон-циклотронного мазерного механізмів дозволяє зрозуміти тонку часову структуру, велику яскравісну температуру, час життя та інші властивості спорадичного радіовипромінювання різних космічних об'єктів (Сонця, Юпітера, пульсарів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА313958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського