Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В640$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Ващишин Р.В. 
Визначення кутової структури радіовипромінювання космічних радіоджерел у декаметровому діапазоні хвиль: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Р.В. Ващишин ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Уперше описано антенну решітку радіотелескопу "УРАН-2", детально висвітлено принципи побудови, фазування та керування променем діаграми спрямованості антени, наведено результати вимірів та здійснено розрахунок її основних технічних характеристик у діапазоні частот 9 - 32 МГц. Одержано моделі розподілу радіояскравості для галактичного джерела 4С21.53 з пульсаром PSR 1937 + 214, квазара 3С216, радіогалактик 3С338, 3С295 і 3С234 для частот 25 і 20 МГц. Виявлено істотну відмінність одержаних моделей від радіозображення цих джерел на високих частотах. На підставі аналізу спектрів цих об'єктів у широкому частотному діапазоні визначено, що на їх загальну видиму структуру впливають різні механізми поглинання випромінювання від деталей цих об'єктів: у квазарі 3С216 радіовипромінювання ядра піддається ефекту реабсорбції, цей же ефект виявлено у гарячих плямах радіогалактики 3С234, що дало змогу визначити їх розмір. У радіогалактиці 3С295 виявлено ефект поглинання радіовипромінювання в іонізованому середовищі самого джерела та спростовано існуючу думку, що на спектр 3С295 в області частот нижче 5і0 МГц впливає реабсорбція.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В640,022 +
Шифр НБУВ: РА334447

Рубрики:

      
2.

Литюга О.П. 
Виявлення сигналів від космічних об'єктів в астрономічних телевізійних системах у сутінковий та денний час: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / О.П. Литюга ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено метод виявлення оптичних сигналів від космічних об'єктів в астрономічних телевізійних системах у сутінковий і денний час. Проаналізовано сигнали від космічних об'єктів, денних умов спостереження та процесів формування, реєстрації та виявлення сигналів в астрономічних телевізійних системах. Запропоновано математичну модель сигналів в астрономічних телевізійних системах, засновану на спільному використанні корпускулярних і хвильових властивостей оптичних сигналів. У даній моделі враховано статистичні властивості оптичних сигналів від космічних об'єктів. Одержано аналітичні вирази для середнього значення, дисперсії сигнальної та завадової складових, відношення сигнал/шум та умовних імовірностей правильного виявлення та хибної тривоги. Розроблено оптимальні та квазіоптимальні алгоритми виявлення оптичних сигналів від космічних об'єктів в астрономічних телевізійних системах, побудовані з урахуванням статистичних властивостей оптичних сигналів і впливу завадової обстановки сутінкового та денного часу на процес виявлення. Розроблено рекомендації щодо побудови астрономічної телевізійної системи, яка дозволяє підвищити характеристики виявлення сигналів від космічних об'єктів у сутінковий і денний час. Працездатність запропонованих алгоритмів підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В640.3 в641.0,022 + В66-4 я263.1,022 +
Шифр НБУВ: РА356373

Рубрики:

      
3.

Вольвач О.Є. 
Змінність, структура і спектр радіовипромінювання активних ядер галактик за спостереженнями на радіотелескопах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.Є. Вольвач ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше проведено тривалий цикл спостережень 34-х позагалактичних радіоджерел за допомогою радіотелескопу РТ-22, що дало змогу дослідити змінність випромінювання цих об'єктів у міліметровому діапазоні довжинь хвиль, а також одержати амплітуди та моменти максимумів спалахів радіовипромінювання. Зазначено, що одержані дані про змінність квазара ОН 471 на частотах 22 і 36 ГГц свідчать про те, що це джерело є одним із найпотужніших у міліметровому діапазоні довжин хвиль серед відомих квазарів. Виявлено складну структуру радіоджерела: ядро-джет із джетом, витягнутим на відстань близько 5 кутових мілісекунд на схід. На підставі даних спостережень радіоінтерферометрії з наддовгими базами визначено положення станції з точністю до декількох міліметрів. Одержано величину горизонтальної швидкості руху радіоастрономічної станції "Симеїз".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677,022 + В640,022 +
Шифр НБУВ: РА323378

Рубрики:

      
4.

Тарануха Ю.Г. 
Маси та орбіти метеорних тіл за телевізійними спостереженнями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.Г. Тарануха ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розроблено комплекс високочутливої телевізійної апаратури для проведення базисних спостережень метеорних явищ та інших слабких небесних об'єктів. Виконано дослідження спектральної чутливості передавальних телевізійних трубок ЛІ-804 та розподілу фотометричної похибки поля за фотокатодом. Проведено одночасні фотографічні та телевізійні спостереження метеорів з метою апробації методики кінематичної та фотометричної обробки результатів телевізійних спостережень. З використанням даного телевізійного комплексу проведено систематичні базисні телевізійні спостереження метеорів, створено каталоги їх кінематичних і фотометричних характеристик. На підставі матеріалів спостережень оцінено значення коефіцієнта ефективності випромінювання метеорів, показано його залежність від швидкості. Розроблено наближений метод визначення початкових фотометричних мас метеороїдів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3-4,022 + В621.23-53,022 + В640.3,022 +
Шифр НБУВ: РА362479

Рубрики:

      
5.

Досин Д.Г. 
Метод адаптивної корекції інтерферометричних даних за даними іоносферного моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.Г. Досин ; Державний НДІ інформаційної інфраструктури. — Львів, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В640,022

Рубрики:

      
6.

Козак П.М. 
Фотометрія і кінематика метеорів за телевізійними спостереженнями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / П.М. Козак ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Запропоновано методику кінематичної та фотометричної обробки результатів базисних телевізійних спостережень метеорів, представлених у цифровій формі. Розроблено методику визначення зоряної величини метеора (ЗВМ) вздовж його видимої траєкторії та метод переходу від ЗВМ, одержаної у власній фотометричній системі, що відповідає спектральній чутливості спостереженої апаратури. Обгрунтовано методику цифрових вимірів у телевізійних кадрах і наведено комплексне програмне забезпечення. Проведено базисні спостереження метеорного потоку і обробку одержаних даних на підставі методики обчислення параметрів метеора та її програмного забезпечення. Описано ефективний метод визначення похибок обчислень кінематичних параметрів метеора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3-53,022 + В640.3,022 +
Шифр НБУВ: РА342355

Рубрики:

      
7.

Мусатенко 
Хвильові процеси в околі ударних хвиль у космічній плазмі: спостереження на супутниках CLUSTER, моделювання та інтерпретація: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук : 01.04.08 / Катерина Сергіївна Мусатенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022 + В640.1,022
Шифр НБУВ: РА364922

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського