Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (84)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В652.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Виноградов В.В. 
Вейвлетний аналіз багатомасштабних процесів та сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Виноградов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Визначено аналітично, числовим методом і експериментально умови нестійкостей у системах з нелінійною взаємодією двох мод із сильно відмінними частотами. Результати вейвлетного аналізу хаотичних сигналів свідчать про наявність характерних рис, за якими можлива ідентифікація та класифікація таких сигналів. Розроблено та впроваджено новий алгоритм вейвлетної фільтрації зображень, заснований на застосуванні шаблонних вейвлетних коефіцієнтів і багатомасштабного аналізу, для видалення шуму біля границь у зображеннях і збільшення їх контрастності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-52,022 + В652.421,022 + З811.5
Шифр НБУВ: РА314522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Колесник Ю.Л. 
Динаміка просторово-часового та енергетичного розподілу космічних променів у геліосфері: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / Ю.Л. Колесник ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.42,022
Шифр НБУВ: РА371513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іскра К. 
Довгоперіодичні та короткоперіодичні варіації інтенсивності та анізотропії космічних променів на основі експериментальних даних і теоретичного моделювання: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / К. Іскра ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено довго- та короткоперіодичні варіації інтенсивності й анізотропії космічних променів (КП). На підставі експериментальних даних нейтронної та мезонної компонент КП за тривалий період спостережень (1960 - 2002 рр.) визначено енергетичні спектри 11-річних варіацій інтенсивності галактичних космічних променів (ГКП). Показано, що у періоди мінімальної сонячної активності спектр варіацій інтенсивності КП є відносно жорстким і виявляється найбільш м'яким у періоди високої активності Сонця. Одержано спектр потужності турбулентного міжпланетного магнітного поля (ММП). Виявлено, що протягом циклу сонячної активності відбувається суттєва еволюція структури турбулентних геліосферних магнітних полів, яка призводить до зміни характеристик дифузії КП. Досліджено анізотропію ГКП у секторах з різною полярністю магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В387,022 + В652.421,022 + В652.48,022 +
Шифр НБУВ: РА369221

Рубрики:

      
4.

Юровський Ю.Ф. 
Мілісекундні пульсації радіовипромінювання Сонця: фізичні властивості та походження: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.Ф. Юровський ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Визначено фізичні параметри сонячної атмосфери за радіоданими, отриманими за 40 років щоденних спостережень на сконструйованих радіотелескопах, які є апаратною базою міжнародної станції моніторингу сонячної активності CRIM. Викладено особливості радіотелескопів і методики спостережень, що забезпечують тривалу стабільність даних і мілісекундне розділення за часом. Розвинуто новий напрямок дослідження фізичних властивостей корони за мілісекундними пульсаціями радіовипромінювання. Виміряно висоту шару, що випромінює, ефективну температуру, розміри та розташування локальних джерел радіовипромінювання. За характером мілісекундних варіацій потоку оцінено параметри плазми у джерелі радіовипромінювання. Показано, що відомі та вперше знайдені властивості радіовипромінювання можуть бути наслідком розсіювання радіохвиль на неоднорідностях сонячної корони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.422,022
Шифр НБУВ: РА313600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Решетник В.М. 
Реакція магнітосфери Землі на перебудову геліосферного магнітного поля: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / В.М. Решетник ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі даних супутникових і наземних вимірювань параметрів сонячного вітру й аврорального овалу досліджено поведінку характеристик полярних сяйв за різних умов у міжпланетному середовищі поблизу Землі. Виявлено асиметрію у розподілі величини міжпланетного магнітного поля (ММП) поблизу Землі. Досліджено асиметрію авроральних висипань за умов проходження Землею секторної межі міжпланетного магнітного поля. Аналіз проведено на базі аскаплотів радянських станцій за період 1972 - 1984 рр. На підставі одержаних результатів зроблено висновок про зростання у середньому авроральної активності у разі зміни знаку міжпланетного поля. Виявлено, що у секторах, де вектор міжпланетного поля спрямований до Сонця, активність полярних сяйв вища, ніж у секторах з протилежним напрямком поля. Проведено аналіз варіацій потоку енергії у північний та південний авроральні овали у взаємозв'язку зі змінами напрямку геліосферного магнітного поля в околицях Землі. Установлено, що активність даних явищ залежить від сезону та досягає максимуму у періоди рівнодень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.25 + В652.42,022 +
Шифр НБУВ: РА341469

Рубрики:

      
6.

Доровський В.В. 
Сонячні сплески та їхня тонка структура в декаметровому діапазоні довжин радіохвиль: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.В. Доровський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено спорадничне радіовипромінювання Сонця у смузі частот 10 - 30 МГ за наявності найоптимальніших великої ефективної площі антени та високої ефективної площі антени, а також високої роздільної здатності за часом і частотою. Розроблено програмне забезпечення для обробки експериментальних даних. Уперше у декаметровом діапазоні частот реєстровано сплески II типу та виявлено їх тонку структуру у вигляді субсплесків, визначено їх параметри. Виявлено хвилеподібне коливання "хребта" сплеска II типу з "ялинковою" структурою. Виявлено тонку часову структуру сплесків III типу. Проаналізовано параметри цієї структури та показано, що вона є проявом властивостей джерела. Установлено, що прямі та зворотні "дрейфувальні пари" суттєво відрізняються за залежністю швидкості частотного дрейфу від частоти. Уперше на частотах нижче 30 МГц зареєстровано сонячні S-сплески та проведено статистичний аналіз їх параметрів. Виявлено нові властивості цих сплесків у декаметровому діапазоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.422,022 + В652.422,022
Шифр НБУВ: РА359597

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського