Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Г116.64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Качан І.А. 
Іммобілізовані на кремнеземі іонні асоціати молібденових гетерополікислот - нові аналітичні форми для визначення P, Si, Sb, окисників та відновників: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.А. Качан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі кремнеземів, функціоналізованих четвертинними амонієвими солями аліфатичної та гетероциклічної природи, придатних для сорбційного концентрування окиснених і відновлених форм гетерополікислот (ГПК) фосфору та силіцію, з метою наступного твердофазно-спектрофотометричного та тест-визначення P, Si, Sb, а також деяких окисників та відновників, зокрема, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Досліджено й оптимізовано умови вилучення ГПК з водного розчину з використанням модифікованих четвертинних амонієвих солей кремнеземів та вивчено природу міжфазної взаємодії з використанням методів ультрафіолетової/Вид-, інфрачервоної спектроскопії, спектроскопії дифузного відбиття та твердофазної спектрофотометрії. Доведено участь активних груп поверхні кремнезему у закріпленні ГПК. Установлено, що іммобілізація ГПК на кремнеземній матриці у формі іонного асоціату супроводжується стабілізацією реагенту, що сприяє поліпшенню метрологічних храктеристик методик визначення елементів, які утворюють ГПК. Показано, що іммобілізовані на кремнеземі у формі іонних асоціатів ГПК є ефективними гетерофазними редокс-реагентами для визначення окисників та відновників. Розроблено методики сорбційно-спектрофотометричного та тест-визначення мікрокількостей P, Sb, Si, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Метрологічні характеристики методик перевірено за умов аналізу модельних розчинів і апробовано під час проведення аналізу реальних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г461.313.21 +
Шифр НБУВ: РА358041

Рубрики:

      
2.

Свінаренко Т. Є. 
Металозаміщені гетерополікомплекси фосфору та галію як аналітичні форми та реагенти в аналізі: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Т. Є. Свінаренко ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г4 с44
Шифр НБУВ: РА380144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мороз О.В. 
Моно- та поліядерні координаційні сполуки РЗЕ та міді на основі фосфорильованих сульфамідів: автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / О.В. Мороз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості нового класу амполідентатних лігандів - форсфорильованих сульфамідів. Одержано моно-, полі- та гетероядерні комплекси лантаноїдів і купруму на їх основі. Встановлено особливості будови синтезованих координаційних сполук, вивчено їх спектральні та магнітні властивості. Оцінено можливості практичного використання синтезованих комплексів лантаноїдів як люмінофорних матеріалів в ІЧ-області спектра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64,0 + Г121.316-4 + Г123.5/6-6 +
Шифр НБУВ: РА367105

Рубрики:

      
4.

Тітов 
Синтез, будова і властивості шаруватих перовскітоподібних сполук та фаз типу AnBnO3n+2: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Юрій Олександрович Тітов ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + В379.351.3
Шифр НБУВ: РА323403

Рубрики:

      
5.

Смола С.С. 
Синтез, будова та спектрально-люмінесцентні властивості гетерополіядерних (f-p) комплексів на основі амінополікарбонових кислот: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.С. Смола ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні та спектрально-люмінесцентні властивості гетероядерних комплексів лантанідів з германієм (IV), оловом (IV) і вісмутом (ІІІ) з ді- та поліамінними комплексонами, а саме: етилендіамін-N, N, N',N'-тетраоцтовою, транс-1,2-циклогександіамін-N, N, N, N'-тетраоцтовою, 1, 3-діаміно-2-гідроксипропан--N, N, N', N'-тетраоцтовою, етиленгліколь-біс (2-аміноетил)-N, N, N', N'-тетраоцтовою, діетилентриамін-N, N, N", N"-пентаоцтовою та триетилентетрамін-N, N, N', N", N", N"-гексаоцтовою кислотами. Комплекси ідентифіковано й охарактеризовано методами елементного та рентгенофазового аналізу, термогравіметрії, ПМР-, ІЧ-абсорбційної та люмінесцентної спектроскопії, а також методами молекулярної механіки. Проведено рентгеноструктурний аналіз 3 гетероядерних Ln (III) - Ge (IV) сполук. Встановлено 4f-люмінесценцію іонів Sm (III), Eu (III), Tb (III) і Dy (III) у гетероядерних комплексах з Ge (IV) і Sn (IV), а також Nd (III) і Yb (III) у комплексах з Bi (III). У результаті аналізу розщеплення підрівнів штарківської структури смуг у спектрах 4f-люмінесценції запропоновано моделі координаційних поліедрів Eu (III) у гетероядерних комплексонатах. Визначено вплив p-металу на випромінювальні процеси іонів Ln (III), який полягає у випадку германій і олововмісних комплексів у певному способі організації їх структури (зміна відстані між іонами лантаніду та донорними центрами ліганду, кількості координованих молекул води, зниження триплетного рівня ліганду) або для комплексів Bi (III) у p-f-переносі енергії збудження на випромінювальні рівні Ln (III).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64,0 +
Шифр НБУВ: РА368756

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського