Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (437)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Г124.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Логінова О.Б. 
Високотемпературні капілярні процеси в системах металевий розплав - різні модифікації вуглецю та нітриду бору: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.Б. Логінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Систематизовано нові експериментальні дані про капілярні властивості у більш ніж 80-ти контактних системах на основі вуглецю та нітриду бору з металевими розплавами. Поглиблено вивчено механізми процесу змочування та міжфазової взаємодії за умов конкуруючої взаємодії компонентів розплаву між собою та з твердою фазою. Встановлено взаємозв'язок між зміною змочуваності та структурою межі розподілу після кристалізації, ступенем перетворення, числом центрів кристалізації, розміром і морфологією одержуваних кристалів. Розроблено класифікацію домішок у ростові середовища для одержання кристалів алмазу, що сприяє оптимізації середовища кристалізації й одержанню кристалів алмазу з заданими властивостями. Показано, що характер міжатомної взаємодії у рідкій фазі поряд з типом фазових рівноваг в аналізованій системі впливає на поверхневий натяг розплаву, кути змочування, визначає структуру контактної зони, що формується, та впливає на процес кристалізації. Вивчено вплив високого тиску та процесу хімічної модифікації поверхні твердої фази на адгезію у контактній системі. Запропоновано шляхи керування змочуваністю й адгезією фаз у контактних системах різноманітної фізико-хімічної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-17 + Г123.15-2 +
Шифр НБУВ: РА322738

Рубрики:

      
2.

Набока О.В. 
Вуглецеві наноструктури, синтезовані в кремнеземних матрицях карбонізацією органічних сполук: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Набока ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Синтезовано наноструктури вуглецю карбонізацією органічних прекурсорів у матрицях на основі пірогенного кремнезему. Вивчено їх структури, склад і фізико-хімічні властивості. У поровому просторі матриць одержано просторово організовані структури вуглецю карбонізацією органічних прекурсорів (полістиролу (ПС), полівініліденфториду (ПВДФ), толуілендиізоціанату (ТДІ)). Відзначено, що одержаний вуглець є наноструктурою різної форми (волокна, трубки, сегметованої сфери) та розміру (3 - 320 нм,) а також вуглецеві кластери з масою до 380 а.о.м. Установлено, що на утворені вуглецеві структури, впливають надмолекулярна структура ПС і ПВДФ, хімічна взаємодія ТДІ з поверхнею кремнеземних матриц і спосіб введення прекурсорів ПС і ТДІ. Пористі неорганічні ксерогелі на основі пірогенного кремнезему можна використовувати для концентрування та часткового позілу вуглецевих кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г221.75 +
Шифр НБУВ: РА363252

Рубрики:

      
3.

Ременяк О. В. 
Генерування активних форм кисню фотозбудженими вуглецевими нанотрубками та їхня гіпертермічна дія в системі in vitro: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. В. Ременяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено токсичну дію вуглецевих нанотрубок (ВНТ) у суспензіях нормальних і трансформованих клітин, їх здатність генерувати активну форму кисню під дією ближнього інфрачервоного опромінення та викликати гіпертермічний ефект за умов in vitro. Досліджено агрегацію ВНТ у воді за різних концентрацій з використанням спектроскопії оптичного поглинання у видимій та інфрачервоній ділянках і комбінаційного розсіювання світла. Розглянуто вплив ВНТ на життєздатність нормальних (тимоцити) та трансформованих клітин (асцитна карцинома Ерліха). Досліджено фототермічну дію ВНТ у системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Е0*551.7*715.7 + Р569-5
Шифр НБУВ: РА377835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тищенко С.В. 
Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.В. Тищенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено спектр поглинання поляризованого світла ізольованими трубками, зумовлений прямими міжзонними переходами. Одержано правила відбору. Показано, що у розглянутому наближенні для хіральних трубок у поглинанні світла, що поширюються паралельно осі трубки, циркулярний дихроїзм відсутній. Одержані результати добре узгоджуються з відомими експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + В371.3 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА354131

Рубрики:

      
5.

Карачевцев М. В. 
Наногібриди вуглецевих нанотрубок з полінуклеотидами: структура та енергії взаємодії між компонентами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / М. В. Карачевцев ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено структуру та нековалентну взаємодію одностінних вуглецевих нанотрубок з полінуклеотидами різної структурної організації. Вперше виявлено, що у водному середовищі за ультразвукового впливу порівняно довгі фрагменти однониткової ДНК багатошарово накручуються навколо нанотрубки за типом веретена. Запропоновано модель такого наногібрида, встановлено та розраховано методами квантової механіки найбільш характерні контакти між сусідніми нитками. Вперше одержано водну суспензію наногібридів, утворених фрагментованою двонитковою ДНК і нанотрубками. Запропоновано модель цього гібриду, згідно з якою з нанотрубкою спочатку взаємодіють однониткові фрагменти, а потім двонитковий фрагмент локалізується поблизу нанотрубки. Показано, що адсорбція двониткового полімеру на поверхню нанотрубки забезпечує його термостабілізацію. На основі квантово-механічних розрахунків встановлено структуру й енергії взаємодії в комплексах азотистих основ нуклеїнових кислот з вуглецевими нанотрубками та графеном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г298-27
Шифр НБУВ: РА384457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Золотаренко О.Д. 
Особливості електродугового синтезу вуглецевих наноструктур, їх термостійкість та воднеємність: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.Д. Золотаренко ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Запропоновано модель розпилення та випаровування графітового аноду, а також утворення вуглецевих наноструктур (ВНС) на катоді та в газовій фазі під час дугового розряду між графітовими електродами в інертному середовищі. Розроблено метод дослідження механізму одночасного формування продуктів на поверхні декількох підкладок з різних металів. Встановлено, що розроблена конструкція реактора дозволяє одержувати продукти одночасно на поверхні підкладок 9-ти різних металів за однакових термодинамічних умов одного експерименту, що вигідно відрізняє його від аналогів. Показано вплив хімічного складу стінки реактора на морфологію та структуру продуктів дугового синтезу. Встановлено, що метал в системі може виступати як в ролі каталізатора, так і інгібітора утворення тієї чи іншої структури. Вперше показано, що деякі метали є каталізаторами процесів деструкції фулеренових молекул. Вивчено наноструктури, що утворюються на катоді. Досліджено воденьсорбційні властивості та визначено воднеємність фулерено- і графітоподібних продуктів дугового синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Ж620 +
Шифр НБУВ: РА367668

Рубрики:

      
7.

Чабан В.В. 
Особливості мікроструктури та динаміки неводних розчинників та електролітних розчинів у вуглецевих нанотрубках: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Чабан ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено, що в CNT для AN характерна шарова структура молекул поблизу внутрішньої стінки CNT, для MeOH - спіралеподібна організація водневих зв'язків, а у DMSO зміни дальньої структури у порівнянні з об'ємною фазою спостережено лише у вузькому шарі рідини з внутрішньої стінки CNT. На прикладі AN доведено придатність аналітичної моделі прямолінійної залежності логарифма приведеного коефіцієнта самодифузії частинок від оберненого діаметра CNT у розчиннику без специфічних міжмолекулярних взаємодій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г562.181 + Г562.35 +
Шифр НБУВ: РА366913

Рубрики:

      
8.

Бишкін М.С. 
Перколяція та фазові перетворення в аморфному вуглеці: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.С. Бишкін ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т" НАН України. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

За допомогою методів ком'ютерного моделювання висвітлено особливості аморфного вуглецю. Запропоновано модель формування наноструктурних матеріалів, яка на якісному рівні описує наноструктурні матеріали, отримані осадженням атомних кластерів. Охарактеризовано новий метод дослідження перколяційних властивостей неоднорідних середовищ. Описано особливості вуглецю в переохолодженому й аморфному стані. Виявлено, що стійк0сть нанокристалів алмаза, впроваджених у переохолоджений рідкий вуглець, корелює з наявністю перколяційного кластера <$Eroman sp sup 3> атомів. На основі залежностей термодинамічних властивостей аморфного вуглецю від тиску виявлено особливості та встановлено їх зв'язок з перколяційними властивостями структур <$Eroman sp sup 3> атомів, утворених у структурах аморфного вуглецю. Обгрунтовано існування фазового переходу в аморфному вуглеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4в641.8,022 + В375.1в641.8,022 + Г124.1-17 +
Шифр НБУВ: РА361478

Рубрики:

      
9.

Сидоренко І.Г. 
Процеси формування наносистем на основі терморозширеного графіту та кластерів металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.Г. Сидоренко ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності процесів формування нанорозмірних композитів систем терморозширений графіт - кластери кольорових металів. Вивчено значення методу одержання терморозширеного графіту стосовно будови його поверхні та морфологію частинок. Визначено поведінку тривимірних електродів з терморозширеного графіту в низькоконцентрованих водних розчинах солей міді та нікелю та наведено показники процесу електролітичного вилучення іонів цих металів з промивних вод гальванічних виробництв. Запропоновано новий метод одержання нанокомпозитів системи вуглець - вуглець типу терморозширений графіт - вуглецеві нанотрубки та випробувано ці матеріали як електроди в електрохімічних конденсаторах. З використанням одержаних результатів розроблено технологічні схеми вилучення кольорових металів з небезпечних для навколишнього середовища відходів виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8 + Г124.1-1 + Г124.1-4 +
Шифр НБУВ: РА322153

Рубрики:

      
10.

Нечитайлов М.М. 
Синтез, будова та властивості екзоедральних металофулеренів з атомами заліза і нікелю: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.М. Нечитайлов ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено залежність намагніченості ряду гетеробіметалічних (Fe, Ni) металофулеренів від температури та напруженості магнітного поля. Установлено, що їх питомий магнітний момент залежить від кількості та співвідношення заліза та нікелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г278.11 + Г278.13 +
Шифр НБУВ: РА360106

Рубрики:

      
11.

Кузьмич І.В. 
Фізико-хімічні властивості Сu- та Cu, Pd-вмісних цеолітних каталізаторів реакції окиснення СО: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.В. Кузьмич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено фізико-хімічні властивості нанесених та іонообмінних моно-(Cu-) та біметалвмісних (Cu,Pd-) цеолітних каталізаторів на основі ZSM-5 і еріоніту (ERI) з різним вмістом металів, а також їх каталітичну активність в реакції окиснення CO. Установлено, що активними центрами для 10 %Cu-цеолітів є дрібнодисперсні частинки активної фази CuO. Для каталізаторів з низьким вмістом міді (1,8 %Cu) для ZSM-5, 3 %Cu для ERI) за методами ЕПР, ЕСДВ, термопрограмованого відновлення й інфрачервоної спектроскопії установлено причини різної каталітичної активності - наявність певного розподілу та локалізації катіонів міді та різної адсорбційної здатності до CO. Показано, що для найбільш активної системи 1,8 %CuZSM-5 характерним є утворення асоціатів координаційно-ненасичених катіонів міді в оточенні позаграткового кисню. Установлено, що введення другого металу (Pd) підвищує активність металвмісних каталізаторів внаслідок утворення Cu - Pd-асоціатів. Вивчено кінетичні закономірності та механізм реакції окиснення CO на Cu/ZSM-5 та Cu - Pd/ZSM-5, обгрунтовано кінетичне рівняння та показано, що експериментальні дані узгоджуються з механізмом Ілі - Ріділа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.131-27 + Г544.328,0 +
Шифр НБУВ: РА337575

Рубрики:

      
12.

Семенишин 
Ціанідні комплекси перехідних металів з сполуками, що містять азот і кисень: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Дарія Іванівна Семенишин ; Львівський держ. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.15:51 Цн
Шифр НБУВ: РА304399
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського