Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Г126.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Окрепка Г.М. 
Взаємодія монокристалів CdTe та твердих розчинів ZnxCd1-xTe з травильними композиціями HNO3-HBr-розчинник: автореф. дис ... канд. хім. наук : 02.00.21 / Г.М. Окрепка ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.235-27 + З843.3-060.1/8 +
Шифр НБУВ: РА367051

Рубрики:

      
2.

Коров'янко О.О. 
Квазіхімічні реакції між дефектами в CdTe, легованому металами III-А підгрупи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / О.О. Коров'янко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі експериментальних результатів отримано новий набір (CH-5) оптимізованих констант дефектоутворення в CdTe у рамках теорії Каргера. Складена на основі набору CH-5 комп'ютерна програма моделювання дефектної структури CdTe дозволяє прогнозувати властивості матеріалу за умов високотемпературної рівноваги точкових дефектів, після умовного гартування, а також після відігріву матераілу до кімнатної температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.235-27 + В379.222 +
Шифр НБУВ: РА324260

Рубрики:

      
3.

Копач О.В. 
Структурні перетворення поблизу температури плавлення при синтезі нелегованого та легованого кадмій телуриду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Копач ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Експериментально вивчено закономірності взаємопереходів між твердою та рідкою фазами CdTe та систем CdTe - In (Ge, S, Sb) з вмістом домішки до 10 мол.%. З використанням методу ДТА та за результатами вимірювання в'язкості розплаву встановлено неізотермічність процесу плавлення кристалів нелегованого та легованого CdTe. Залежно від умов нагрівання в розплавах CdTe та CdTe з донорними (In, Sn) та електронейтральною (Ge) домішками було зафіксовано один або декілька додаткових ізотермічних ендотермічних ефектів (ДЕЕ) на термограмах ДТА та піки на політермах в'язкості, що свідчить про структурованість рідини. У розплавах CdTe з акцепторною домішкою Sb ДЕЕ на термограмах ДТА не виявлено. Дослідежно температурні інтервали розчинення кластерів у розплавах вказаних систем. Установлено сталібілізувальну роль домішки In та Ge у кількості 2 мол.% на стійкість кластерів CdTe, що проявляється в "гарячій" кристалізації (<$ET sub S ~>>~T sub I> фази CdTe в розплавах CdTe + 2 мол.% In(Ge) незалежно від перегріву розплаву. Визначено вплив проміжної ізотермічної витримки (термічної біографії) розплаву на процес зародкоутворення під час охолодження перегрітих на 50 K розплавів CdTe, CdTe + 2 мол.% Ge. На підставі одержаних даних установлено області мікрогетерогенності та метастабільності в системах CdTe - In(Ge, Sb) щодо CdTe.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-26 + Г126.235-26 +
Шифр НБУВ: РА329501

Рубрики:

      
4.

Михайльонка Р.Я. 
Тверді розчини на основі телуридів германію, олова і свинцю з ізо- та гетеровалентним заміщенням у катіонній підгратці: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Р.Я. Михайльонка ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено фізико-хімічні властивості сплавів на основі телуридів германію, олова й свинцю з заміщенням іонів у катіонній підгратці. Запропоновано кристалохімічні механізми утворення твердих розчинів на їх основі. то подвійне легування GeTe телуридами міді й вісмуту для (III) обумовлює утворення нейтральних комплексів та заліковування вакансій у катіонній підгратці, що є причиною різкого зменшення концентрації дірок. Розроблено хіміко-технологічні засади синтезу сплавів, які забезпечують одержання матеріалу з наперед заданими властивостями, необхідними для термоелектричних перетворювачів енергії у середньотемпературній області (300 - 850 К).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.235 + Г563 +
Шифр НБУВ: РА333012

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського