Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Г128.113$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Татарчук Т.Р. 
Механізм синтезу літійвмісних феритів, реакційна здатність та прогнозування властивостей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Т.Р. Татарчук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень механізмів твердофазного синтезу літій-натрієвих та літій-цинкових феритів, що супроводжуються утворенням дефектних фаз з залученням антиструктури. На підставі даних рентгенівських досліджень та хімічного фазового аналізу встановлено кристалоквазіхімічний склад літій-цинкових феритів та одержано нову інформацію стосовно фізико-хімічних властивостей (електричних, магнітних, реакційної здатності, каталітичної активності). З'ясовано, що іони літію (за вмісту від 4,43 до 7,14 ат. %) стабілізують обернену структуру шпінелей, а іони цинку (за вмісту від 5,43 до 14,29 ат.%) посилюють її нормалізацію. Показано вплив катіонного розподілу в шпінельній решітці на реакційну здатність та каталітичну активність феритів. Уперше встановлено взаємозв'язок магнітних і хімічних властивостей. Виявлено, що механізм каталізу, відповідно до кристалоквазіхімічної моделі, містить утворення та анігіляцію антиструктури й електронно-діркових пар. Зазначено, що утворення вакансій експериментально спостережено у процесі відновлення феритів в атмосфері карбон (II) оксиду. Відзначено щодо необхідності теоретичного прогнозування фізико-хімічних властивостей у разі використання нових функціональних матеріалів. За цього воно не є можливим без точного кількісного врахування впливу дефектів кристалічної будови та домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113,0 + Г563,0 +
Шифр НБУВ: РА337986

Рубрики:

      
2.

Ведерникова І.О. 
Синтез, властивості та біологічна активність магнетиту і магнітокерованої рідини: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / І.О. Ведерникова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів вивчення фізичних, фізико-хімічних, мікробіологічних і біологічних властивостей магнетиту, гідрофільної рідини окремо та у складі мазі доведено можливість використання магнетиту як магнітного наповнювача магнітокерованих лікарських засобів. Представлено науково-методичний підхід до створення гідрофільної магнітної рідини - основи м'якої магнітної форми, а також магнетитової мазі багатоспрямованої дії на гідрофільній основі. Уперше розроблено якісні характеристики магнетиту як магнітного наповнювача магнітних лікарських форм. Запропоновано проект технічних умов на синтетичний дрібнодисперсний магнетит, склад і оптимальні умови створення стабільної магнітної рідини на гідрофільній основі без використання поверхнево-активної речовини. Розроблено склад нового лікарського засобу - мазі на магнетитовій гідрофільній основі, в якій оптимально поєднуються формакологічні та магнітокеровані властивості. Ця мазь може бути застосована для місцевого лікування інфікованих ран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523-29 магнетитова мазь + Г128.113.1 +
Шифр НБУВ: РА341331

Рубрики:

      
3.

Алексашкін І. В. 
Синтез, фізико-хімічні властивості та каталітична активність магнітної рідини на основі частково заміщених кобальтом і купрумом феритів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / І. В. Алексашкін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що велика стабільність вперше синтезованих магнітних рідин у гідрофобно-гідрофільному середовищі зумовлена створенням структури ядро-оболонка за участю орієнтованої води й олеїнової кислоти. Уперше показано, що велика каталітична активність модифікованих феритів, які частково містять атоми купруму чи кобальту, зумовлена зміною ступеня окиснення іонів металів у вузлах гратки шпінелі. Уперше визначено параметри, зокрема температурні режими, pH синтезу, аніонний склад вихідних солей, що впливають на тривалу стійкість магнітних рідин. Удосконалено методи розрахунку розміру часток за реологічними показниками магнітної рідини та запропоновано засоби відновлення втраченої інформації із застосуванням синтезованих рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113.21 + Г661,0
Шифр НБУВ: РА377724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Моренко 
Фізико-хімічні дослідження системи Ysub2/subOsub3/sub-Fesub2/subOsub3/sub-(PbO-Bsub2/subOsub3/sub-BaO- BaFsub2/sub): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Владислав Владиславович Моренко ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113.1-2 + Г534.523.1
Шифр НБУВ: РА362111

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського