Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>U=Г213.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Бешнова Д. О. 
Антикооперативність при комплексоутворенні ароматичних сполук і ДНК у водному розчині: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / Д. О. Бешнова ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено антикооперативні ефекти за нековалентного комплексоутворення біологічно важливих низькомолекулярних сполук (лігандів), які виявляють свою біологічну дію шляхом зв'язування з нуклеїновими кислотами, на рівнях їх самоасоціації, гетероасоціації та зв'язування з ДНК. Показано, що для будь-якої самоагрегувальної системи, а також зв'язування лігандів з ДНК, процес комплексоутворення носить антикооперативний характер, зумовлений втратою ступенів свободи у разі утворення комплексів. Проведено дослідження та розроблено інструмент аналізу кооперативних ефектів у разі гетероасоціації ароматичних ДНК-інтеркаляторів. Виявлено, що гетероасоціація ароматичних лігандів, яка супроводжується утворенням міжмолекулярного водневого зв'язку, характеризується вираженим антикооперативним ефектом. Розроблено функціонально-аналітичний та алгоритмічний методи аналізу кооперативності у разі комплексоутворення лігандів з олігомерами ДНК будь-якої довжини в межах заданої схеми реакцій комплексоутворення будь-якої складності з урахуванням будь-яких видів кооперативних взаємодій лігандів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Е725.112.1*011.5
Шифр НБУВ: РА383638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Плохотніченко О.М. 
Водневозв'язані і ван-дер-Ваальсові комплекси похідних пірамідину і бензолу в матрицях аргону і неону: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.М. Плохотніченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

За методом інфрачервоної (ІЧ) спектроскопії досліджено процеси утворення H-зв'язаних комплексів фенолів, p-бензохінону, піримідину й 2-амінопіримідину у низькотемпературних матрицях аргону та неону. На підставі кількісного аналізу ІЧ-спектрів поглинання зразків, що містять досліджувані речовини за різних концентрацій, обчислено молярні інтегральні коефіцієнти поглинання для спектральних смуг ізольованих молекул і найбільш характерних смуг комплексів. Запропоновано комп'ютерну модель, що дозволяє досить точно оцінювати кількості комплексів різного складу у матриці аргону у широкому діапазоні концентрацій. На підставі порівняння експериментальних і розрахованих теоретично ІЧ-спектрів поглинання визначено структури комплексів, що утворюються в матриці. У всіх випадках виявлені комплекси формувалися внаслідок водневих зв'язків, а стекінг-комплекси знайдені не були.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Г513,0 +
Шифр НБУВ: РА346010

Рубрики:

      
3.

Горбатенко Н.В. 
Дія супрамолекулярних галоїдвмісних комплексів на розпад ацилпероксидів та ініціювання ними радикально-ланцюгового окислення: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Горбатенко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — К., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано механізм ініційованого окиснення, що полягає в утворенні комплексу пероксид - бромід - аніон супрамолекулярного комплексу та його подальшому розпаді. З'ясовано, що первинний продукт окиснення кумолу - кумілгідропероксид не бере участь у реакції з супрамолекулярним комплексом за 298 K. Вивчені системи, зокрема, пероксид - бензоїлу - супромолекулярні галоїдовмісні комплекси, можуть бути запропоновані як ефективні ініціатори низькотемпературного радикально-ланцюгового окиснення вуглеводнів. За результатами квантовохімічних розрахунків визначено, що найбільш термо-динамічно вигідною є атака бромід-аніона на пероксидний зв'язок з утворенням бензоїлгіпоброміту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г234.54-27 + Г213.7,0 +
Шифр НБУВ: РА346132

Рубрики:

      
4.

Штьосер Г.Ю. 
Комплекси алкілпіридилпохідних ізотритіондитіолів з солями перехідних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Г.Ю. Штьосер ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше синтезовано 23 нових комплекси "м'яких" (Cu(I), Hg(II), Cd(II), Ag(I), Pd(II), Pt(II)) і "суміжних" (Co(II), Ni(II), Cu(II), Zn(II) кислот Льюіса з поліфункціональними лігандами на основі ізотритіондитіолів. З використанням фізико-хімічних методів дослідження та теоретичних розрахунків запропоновано вірогідні структури нових комплексів. Для семи сполук за методом РСА встановлено молекулярну та кристалічну структури. Виявлено нові координаційні можливості нових лігандів. Зроблено висновок, що наявність вільного атома Нітрогену або некоординованого атома тіокарбонільного Сульфату дає змогу застосовувати нові комплекси як вхідні будівельні блоки для моделювання супрамолекулярних сполук. Вивчено спектри ESI. Запропоновано механізми неординарних реакцій та складено схеми утворення кінцевих і проміжних продуктів. Структуру та деякі властивості нових комплексів вивчено за допомогою різноманітних (класичних і новітніх) фізичних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г213.7,0 +
Шифр НБУВ: РА341109

Рубрики:

      
5.

Ляпунов О.Ю. 
Флуоренонокраунофани і катенани на їх основі: синтез, структура і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.Ю. Ляпунов ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Синтезовано краунофани, що містять два фрагменти флуоренону, або флуоренон та фрагмент стильбену, азобензену або нафталену, з'єднані залишками ді-, три-, тетра- і пентаетиленгліколю. Вивчено структуру одержаних катенанів у кристалічному стані та розчині. На прикладі флуоренонокрайнофану, в якому фрагменти флуоренону й нафталену взаємозв'язані залишками триетиленгліколю, вперше показано можливість існування катенану у вигляді одного "замороженого" трансляційного ізомеру за кімнатної температури. З'ясовано, що збільшення розміру циклу краунофану призводить до прояву динамічних процесів, спричинених переміщенням окремих молекулярних фрагментів катенанів одне відносно іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Г252.1,0 +
Шифр НБУВ: РА341205

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського