Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (429)Книжкові видання та компакт-диски (355)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Г22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чебанов В.А. 
Багатокомпонентні реакції гетероциклізації карбонільних сполук з полінуклеофілами: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / В.А. Чебанов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 34 с. — укp.

Встановлено закономірності багатокомпонентних реакцій за участю карбонільних сполук і полінукліофілів і зв'язку між реакційними параметрами, структурою вхідних сполук і напрямком гетероциклізацій. Розроблено основи стратегії керування спрямованістю такого роду взаємодій з метою підвищення молекулярної різноманітності азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено нові закономірності реакцій гетероциклізації полінуклеофілів, зокрема аміноазолів та аміноазінів, з корбонільними сполуками, розроблено способи керування їх спрямованістю. Запропоновано високоселективні методи синтезу азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено можливість проходження реакцій гетероциклізації між аміноазолами та карбонільними метиленактивними сполуками циклічної або нециклічної будови як під кінетичним, так і під термодинамічним контролем, що дозволяє шляхом зміни температурного режиму керувати їх напрямком. Найбільш ефективним методом проведення таких взаємодій є використання мікрохвильового й ультразвукового випромінювання. Досліджено вплив кислотно-основних властивостей реакційного середовища та типу каталізатора, що використовується, на склад продуктів багатокомпонентних реакцій, що також дозволяє спрямовувати їх у потрібний бік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.8,0 + Г26-4
Шифр НБУВ: РА375640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Яременко В.Е. 
Баротермальна модифікація і синтез ванадійфосфорної композиції - каталізатора парціального окиснення бутану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.Е. Яременко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено баратермальну модифікацію та синтез фосфатів ванадію - каталізаторів окиснення бутану до малеїнового ангідриду. Визначено речовини-модифікатори та умови обробки, що призводить до покращання каталітичних властивостей немодифікованого зразка. Досліджено взаємозв'язок фізико-хімічних та каталітичних характеристик. Встановлено, що баротермальна обробка V-P-Bi-O-зразка дозволяє змінювати його структурні характеристики, а також морфологію поверхні. Експериментально доведено можливість баротермальної регенерації дезактивованого внаслідок виносу фосфору промислово-дослідного каталізатора. Шляхом баротермального синтезу одержано фосфати ванадію. Встановлено їх склад та каталітичні властивості у реакціях окиснення бутану і 1-бутену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА308499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Самойленко В.П. 
Взаємодія похідних ізоіндоло[2,1-а]хіназолін-5-ону із дієнофілами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.П. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто взаємодію 6-метил-5,6-дигідроізоіндоло[2,1-a]хіназолін-5-ону із дієнофілами за різних співвідношень реагентів та умов. Доведено, що у результаті можуть утворюватися адукти різної будови та складу, а саме: адукти Дільса - Альдера, Міхаеля, перегрупування 1:1 і змішані адукти Міхаеля та Дільса - Альдера 1:2. Відкрито нове перегрупування 7-азабензонорборненової системи, аналогів якому у хімії гетероциклічних сполук немає. Запропоновано та підтверджено механізми даних перетворень. Зазначено, що синтезовані речовини є потенційними біологічно-активними сполуками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.371 + Г222.6ДЛ +
Шифр НБУВ: РА324246

Рубрики:

      
4.

Пархоменко О.О. 
Використання мультикомпонентних та доміно-реакцій для синтезу похідних 2-тіоксо-2,3-дигідро[1,3]тіазолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Пархоменко ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Встановлено можливості хімічних перетворень трикомпонентної реакції органічних ізотіоціанатів, сірки та ціанометиленактивних сполук у разі введення в реакцію речовин бідентатної хімічної природи та додаткових компонетнів. Синтезовано нові, не описані в літературі речовини, деякі з яких включають фрагменти двох невідомих раніше конденсованих гетероциклічних систем. Досліджено нові мультикомпонентні й тандемні перетворення, а також послідовні однореакторні процеси, які можна використовувати для створення методології й технології синтезу речовин зазначених гетероциклів. Проведено рентгеноструктурне дослідження продукту трикомпонентної тандемної конденсації ціаноацетогідразиду, сірки та 2-карбметоксифенілізотіоціанату, що дозволило однозначно довести будову невідомого раніше гетероциклу. На підставі результатів комп'ютерного прогнозування спектра біологічної активності одержаних програмою PASS (Prediction of Activite Spectra for Substances) встановлено закономірності між будовою та прогнозованою біологічною дією в систематичних рядах вивчених речовин. Проведено біологічні дослідження та доведено наявність протимікробної дії деяких синтезованих речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.5-4 + Г221.33 +
Шифр НБУВ: РА349699

Рубрики:

      
5.

Набока О.В. 
Вуглецеві наноструктури, синтезовані в кремнеземних матрицях карбонізацією органічних сполук: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Набока ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Синтезовано наноструктури вуглецю карбонізацією органічних прекурсорів у матрицях на основі пірогенного кремнезему. Вивчено їх структури, склад і фізико-хімічні властивості. У поровому просторі матриць одержано просторово організовані структури вуглецю карбонізацією органічних прекурсорів (полістиролу (ПС), полівініліденфториду (ПВДФ), толуілендиізоціанату (ТДІ)). Відзначено, що одержаний вуглець є наноструктурою різної форми (волокна, трубки, сегметованої сфери) та розміру (3 - 320 нм,) а також вуглецеві кластери з масою до 380 а.о.м. Установлено, що на утворені вуглецеві структури, впливають надмолекулярна структура ПС і ПВДФ, хімічна взаємодія ТДІ з поверхнею кремнеземних матриц і спосіб введення прекурсорів ПС і ТДІ. Пористі неорганічні ксерогелі на основі пірогенного кремнезему можна використовувати для концентрування та часткового позілу вуглецевих кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г221.75 +
Шифр НБУВ: РА363252

Рубрики:

      
6.

Бурлаєнко Н.А. 
Гетерофазні реакції координаційних сполук міді (I),(II), нікелю (II) з парами води, амоніаку, диетиламіну та гідразину: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.А. Бурлаєнко ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

З використанням методу п'єзокварцового мікрозважування досліджено гетерофазні реакції саліцилальмоноетаноламінатних комплексів міді(II), нікелю(II) з парами води, аміаком, гідразином та встановлено можливість їх опису моделлю утворення мономолекулярного шару (адсорбції за Ленмюром). Розглянуто вплив природи центрального атому комплексу, будови координаційного поліедру на ефективні константи швидкості гетерофазної взаємодії комплексів з парами води та амоніаком. Доведено, що зв'язування молекули газоподібної речовини з центральним атомом комплексу призводить до його руйнування або утворення надто стійких адуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-27 + Г128.136-27 + Г222.1 +
Шифр НБУВ: РА328603

Рубрики:

      
7.

Яковенко А.В. 
Гідротермальна і термопарова модифікація цеолітних каталізаторів алкілування ізобутану бутенами та особливості перебігу реакції: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / А.В. Яковенко ; НАН України; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено високу структурну чутливість фожазитів щодо води навіть до 10C. Вперше показано, що гідротермальний іонний обмін і термопарова модифікація оптимізують кислотний спектр каталізатора завдяки вилученню кислотних центрів олігомеризації бутенів. Виявлено коливальний перебіг реакції газофазного алкілування ізобутану бутенами. Під час вивчення кислотності каталізаторів алкілування з використанням методу крекінгу кумолу встановлено, що ця реакція також триває у коливальному режимі. Коливання трактовано як періодичну конкуренцію між прекурсорами коксу та ізобутаном чи кумолом на поверхні каталізатора. Оптимізація кислотного спектра в поєднанні з реалізацією коливального режиму у рідкофазному алкілуванні дозволила подвоїти тривалість міжрегенераційної роботи каталізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА313929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Семенюченко В. В. 
Гомогенне гідрування флавоноїдів та електронодефіцитних алкенів з використанням комплексів іридію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. В. Семенюченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано неможливість гомогенного гідрування флавоноїдів за умов, прийнятних для інших субстратів. На прикладі 7-метоксиізофлавону відкрито нову реакцію нуклеофільного гідрування, каталізовану комплексами іридію у присутності DIPEA. Синтезовано комплекси типу [Ir(COD)(Phox)]BARF без складної очистки ліганду та доведено їх будову за допомогою вичерпного віднесення сигналів в спектрах ЯМР. Знайдено шість комплексів, активних у нуклеофільному гідруванні. Показано застосованість реакції для інших електронодефіцитних алкенів. Запропоновано механізм, що передбачає утворення активної частинки, яка атакує м'який електрофільний сайт субстрату. Пояснено інертність деяких субстратів. Вивчено гомогенне гідрування 3- та 2-(2-піридил)-7-метоксихромону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.522,0 + Г299.2,0
Шифр НБУВ: РА371380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чеська Т.Ю. 
Динамічні властивості гідратованих пористих частинок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.Ю. Чеська ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Запропонована кореляційна теорія теплових флуктуацій всередині гідратованих пористих частинок. Самі частинки вкраплені в іншу рідину і взаємодія між частинками не враховувалася. Динамічні властивості зв'язаної рідини всередині пористої частинки описувалися лінеаризованим рівнянням Дебая - Брінкмана. Знайдені локальні кореляційні функції поступальної та вихрової течії рідини у частинці і відповідні локальні коефіцієнти дифузії молекул рідини, які суттєво залежать від коефіцієнта проникливості пористого середовища, введено ступінь вологості динамічного походження. Побудовані спектри поглинання та релеївського розсіювання месбауерівського випромінювання на пористих гідратованих броунівських частинках, які роблять низькочастотні внутрішні теплові колективні рухи. Результати моделювання зіставлені з дослідними спектрами релеївського розсіювання месбауерівського випромінювання на глобулярних білках при різних ступенях гідратації. Детально вивчена температурна та гідратаційна залежність долі пружного розсіювання месбауерівського випромінювання та фактор Лемба-Месбауера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327,022 + Г221.76

      
10.

Ємець С.В. 
Електрофільне сульфенілування і поліфтороалкілування 1-фенілпіразолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Ємець ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено реакції 1-фенілпіразолів із сульфенілхлоридами, поліфторованими аліфатичними альдегідами та 1-нітро-2-поліфтороалкілетиеленами. Проаналізовано хімічні властивості отриманих сполук і створено на базі цих реакцій методи синтезу невідомих раніше похідних піразолів і піразолінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71
Шифр НБУВ: РА308532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Туриця В. В. 
Застосування реакцій орто-алкоксикарбоніларендіазоній галогенідів з ненасиченимми сполуками у синтезі ізокумаринів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. В. Туриця ; "Львівська політехніка", національний університет. — Л., 2010. — 19 с.: схеми — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.72 + Г263.14-4
Шифр НБУВ: РА370202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Харченко О.В. 
Застосування S-амідоалкілювання в синтезах функціональних похідних азотистих гетероциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Харченко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71

      
13.

Цапюк Г.Г. 
Каталіз окиснення вуглецю сполуками лужних і перехідних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.Г. Цапюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено макрокінетику процесу окиснення вуглецю без / з домішками карбонатів лужних і оксидів перехідних металів. Розроблено методику вивчення кінетики каталітичного окиснення вуглецю. Виведено макрокінетичне рівняння, адекватність якого доведено експериментально. Вивчено макрокінетику окиснення вуглецю на прикладі беззольної сажі ДГ-100. Зроблено повний опис макрокінетичних режимів процесу. Визначено константи швидкості реакції вуглецю з киснем, не спотворені масоперенесенням. Установлено, що каталітичне окиснення вуглецю за умов проведення досліджень може реалізуватися у двох стаціонарних режимах, і це пояснено з позицій теорії Франк-Каменецького про термічні режими гетерогенних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА312474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Токар А.В. 
Квантово-хімічне дослідження реакційної здатності каркасних амінів, їх N-заміщених та епоксидних похідних: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / А.В. Токар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено механізми реакцій арилфосфорилювання й арилсульфонілювання амінів з каркасними фрагментами, а також внутрішньомолекулярного розкриття епоксидного циклу в ряду N-заміщених амінопохідних епоксинорборпану. Встановлено кількісні характеристики та закономірності перебігу зазначених реакцій, що дозволяють прогнозувати хімічну поведінку споріднених епоксидів та амінів аліциклічного ряду. Вивчено аміноліз дифенілхлорфосфату та н-толуенсульфохлориду каркасними амінами, показано вирішальну роль "некласичної" фронтальної атаки молекул амінів у реакціях нуклеофільного заміщення біля тетракоординованих атомів фосфору та сульфуру. Досліджено поверхні потенційної енергії реакцій внутрішньомолекулярної циклізації, показано, що головними факторами, які визначають можливість перебігу процесів такого типу є структура перехідних станів, природа воднєвих зв'язків, а також нуклеофільна реакційна здатність атакуючої аміногрупи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.6/7 + Г251.7-27
Шифр НБУВ: РА375420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Стрижак П.Є. 
Кількісні характеристики, чутливість та біфуркації складноперіодичних та детерміновано хаотичних режимів у броматних та кисневих осциляторах: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.15 / П.Є. Стрижак ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Досліджено властивості детерміновано хаотичних і складноперіодичних режимів, що спостерігаються у хімічних реакціях, зокрема, у броматних осциляторах - реакціях окиснення органічних субстратів бромат-іонами, що каталізуються іонами церію (III, IV) або фероїном, та у кисневих осциляторах - реакціях окиснення різноманітних субстратів киснем повітря, що каталізуються координаційними сполуками іонів металів. Запропоновано підходи до кількісної характеристики детерміновано хаотичних режимів, що спостерігаються в хімічних реакціях за умов їх проведення у закритих або відкритих системах. Проведено всебічне дослідження явища перехідного детермінованого хаосу. Доведено, що наявність перехідних детерміновано хаотичних режимів призводить до таких явищ, як додавання періоду в перехідних складноперіодичних режимах, подвоєння періоду регулярних автоколивань, що з'являються після детерміновано хаотичних режимів, та перемежування періодичних і детерміновано хаотичних орбіт. Знайдено кількісні закономірності впливу різноманітних факторів (концентрації реагентів, температури, швидкості перемішування реакційної суміші, концентрації мікродомішок) на параметри детерміновано хаотичних і складноперіодичних режимів. Запропоновано шляхи використання детермінованого хаосу в аналітичній хімії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА315843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Шологон В.І. 
Кінетика і механізм реакцій оксидативного приєднання диметилсульфату та етиленоксиду до ацидокомплексів платини (ІІ): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.І. Шологон ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.73
Шифр НБУВ: РА309416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Хижан О.І. 
Кінетика та механізм інгібуючої дії арилгідразонів при рідиннофазному окисненні органічних речовин: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.І. Хижан ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено кінетику та механізм антиоксидантної дії арилгідразонів ароматичних і гетероциклічних альдегідів у радикально-ланцюгових процесах окиснення органічних речовин (етилбензол, твін-80, соняшникова олія, полістирол) молекулярним киснем. Доведено, що зменшення міцності N-H зв'язку в ряду арилгідразонів призводить до підвищення реакційної здатності сполук не тільки в реакції з пероксирадикалами, але й у реакції з гідропероксидами та молекулярним киснем, тобто в реакціях непродуктивної витрати. Серед вивчених арилгідразонів встановлено антиоксиданти, які активно взаємодіють з пероксирадикалами та одночасно досить стійкі до дії молекулярних окиснювачів. Розглянуто особливості антиоксидантної дії арилгідразонів у процесах окиснення складних систем (соняшникової олії, полістиролу, твіну-80), обумовлені природою субстрату, умовами окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.51
Шифр НБУВ: РА319954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шишкін О.В. 
Молекулярна структура та конформаційний аналіз шестичленних дигідроциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шишкін ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Встановлено основні закономірності просторової будови шестичленних дигідроциклів. Показано, що всі типи циклів мають велику конформаційну гнучкість. Досліджено вплив електронних та стеричних ефектів замісників і анелювання кільцями різного типу на конформаційні характеристики частково гідрованих циклів. Вивчено вплив міжмолекулярних взаємодій у кристалі на конформацію гнучких циклів. Показано, що висока конформаційна гнучкість шестичленних дигідроциклів може помітно впливати на фізико-хімічні властивості сполук, особливо у біологічних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.8

      
19.

Соколенко 
Нуклеофільні перегрупування N-трифлюорометилсульфонілімінопохідних карбоніальних сполук: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Любов Валентинівна Соколенко ; НАН України; Інститут органічної хімії. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г224.5
Шифр НБУВ: РА369137

Рубрики:

      
20.

Карп’як Н. М. 
Одержання димерів -алкілакролеїнів та їх похідних: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / Н. М. Карп’як ; "Львівська політехніка", національний університет. — Л., 2010. — 21 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.3 + Г245.112.2
Шифр НБУВ: РА371910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського