Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Г221$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яременко В.Е. 
Баротермальна модифікація і синтез ванадійфосфорної композиції - каталізатора парціального окиснення бутану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.Е. Яременко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено баратермальну модифікацію та синтез фосфатів ванадію - каталізаторів окиснення бутану до малеїнового ангідриду. Визначено речовини-модифікатори та умови обробки, що призводить до покращання каталітичних властивостей немодифікованого зразка. Досліджено взаємозв'язок фізико-хімічних та каталітичних характеристик. Встановлено, що баротермальна обробка V-P-Bi-O-зразка дозволяє змінювати його структурні характеристики, а також морфологію поверхні. Експериментально доведено можливість баротермальної регенерації дезактивованого внаслідок виносу фосфору промислово-дослідного каталізатора. Шляхом баротермального синтезу одержано фосфати ванадію. Встановлено їх склад та каталітичні властивості у реакціях окиснення бутану і 1-бутену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА308499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Пархоменко О.О. 
Використання мультикомпонентних та доміно-реакцій для синтезу похідних 2-тіоксо-2,3-дигідро[1,3]тіазолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Пархоменко ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Встановлено можливості хімічних перетворень трикомпонентної реакції органічних ізотіоціанатів, сірки та ціанометиленактивних сполук у разі введення в реакцію речовин бідентатної хімічної природи та додаткових компонетнів. Синтезовано нові, не описані в літературі речовини, деякі з яких включають фрагменти двох невідомих раніше конденсованих гетероциклічних систем. Досліджено нові мультикомпонентні й тандемні перетворення, а також послідовні однореакторні процеси, які можна використовувати для створення методології й технології синтезу речовин зазначених гетероциклів. Проведено рентгеноструктурне дослідження продукту трикомпонентної тандемної конденсації ціаноацетогідразиду, сірки та 2-карбметоксифенілізотіоціанату, що дозволило однозначно довести будову невідомого раніше гетероциклу. На підставі результатів комп'ютерного прогнозування спектра біологічної активності одержаних програмою PASS (Prediction of Activite Spectra for Substances) встановлено закономірності між будовою та прогнозованою біологічною дією в систематичних рядах вивчених речовин. Проведено біологічні дослідження та доведено наявність протимікробної дії деяких синтезованих речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.5-4 + Г221.33 +
Шифр НБУВ: РА349699

Рубрики:

      
3.

Набока О.В. 
Вуглецеві наноструктури, синтезовані в кремнеземних матрицях карбонізацією органічних сполук: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Набока ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Синтезовано наноструктури вуглецю карбонізацією органічних прекурсорів у матрицях на основі пірогенного кремнезему. Вивчено їх структури, склад і фізико-хімічні властивості. У поровому просторі матриць одержано просторово організовані структури вуглецю карбонізацією органічних прекурсорів (полістиролу (ПС), полівініліденфториду (ПВДФ), толуілендиізоціанату (ТДІ)). Відзначено, що одержаний вуглець є наноструктурою різної форми (волокна, трубки, сегметованої сфери) та розміру (3 - 320 нм,) а також вуглецеві кластери з масою до 380 а.о.м. Установлено, що на утворені вуглецеві структури, впливають надмолекулярна структура ПС і ПВДФ, хімічна взаємодія ТДІ з поверхнею кремнеземних матриц і спосіб введення прекурсорів ПС і ТДІ. Пористі неорганічні ксерогелі на основі пірогенного кремнезему можна використовувати для концентрування та часткового позілу вуглецевих кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г221.75 +
Шифр НБУВ: РА363252

Рубрики:

      
4.

Яковенко А.В. 
Гідротермальна і термопарова модифікація цеолітних каталізаторів алкілування ізобутану бутенами та особливості перебігу реакції: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / А.В. Яковенко ; НАН України; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено високу структурну чутливість фожазитів щодо води навіть до 10C. Вперше показано, що гідротермальний іонний обмін і термопарова модифікація оптимізують кислотний спектр каталізатора завдяки вилученню кислотних центрів олігомеризації бутенів. Виявлено коливальний перебіг реакції газофазного алкілування ізобутану бутенами. Під час вивчення кислотності каталізаторів алкілування з використанням методу крекінгу кумолу встановлено, що ця реакція також триває у коливальному режимі. Коливання трактовано як періодичну конкуренцію між прекурсорами коксу та ізобутаном чи кумолом на поверхні каталізатора. Оптимізація кислотного спектра в поєднанні з реалізацією коливального режиму у рідкофазному алкілуванні дозволила подвоїти тривалість міжрегенераційної роботи каталізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА313929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чеська Т.Ю. 
Динамічні властивості гідратованих пористих частинок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.Ю. Чеська ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Запропонована кореляційна теорія теплових флуктуацій всередині гідратованих пористих частинок. Самі частинки вкраплені в іншу рідину і взаємодія між частинками не враховувалася. Динамічні властивості зв'язаної рідини всередині пористої частинки описувалися лінеаризованим рівнянням Дебая - Брінкмана. Знайдені локальні кореляційні функції поступальної та вихрової течії рідини у частинці і відповідні локальні коефіцієнти дифузії молекул рідини, які суттєво залежать від коефіцієнта проникливості пористого середовища, введено ступінь вологості динамічного походження. Побудовані спектри поглинання та релеївського розсіювання месбауерівського випромінювання на пористих гідратованих броунівських частинках, які роблять низькочастотні внутрішні теплові колективні рухи. Результати моделювання зіставлені з дослідними спектрами релеївського розсіювання месбауерівського випромінювання на глобулярних білках при різних ступенях гідратації. Детально вивчена температурна та гідратаційна залежність долі пружного розсіювання месбауерівського випромінювання та фактор Лемба-Месбауера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327,022 + Г221.76

      
6.

Ємець С.В. 
Електрофільне сульфенілування і поліфтороалкілування 1-фенілпіразолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Ємець ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено реакції 1-фенілпіразолів із сульфенілхлоридами, поліфторованими аліфатичними альдегідами та 1-нітро-2-поліфтороалкілетиеленами. Проаналізовано хімічні властивості отриманих сполук і створено на базі цих реакцій методи синтезу невідомих раніше похідних піразолів і піразолінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71
Шифр НБУВ: РА308532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Харченко О.В. 
Застосування S-амідоалкілювання в синтезах функціональних похідних азотистих гетероциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Харченко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71

      
8.

Цапюк Г.Г. 
Каталіз окиснення вуглецю сполуками лужних і перехідних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.Г. Цапюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено макрокінетику процесу окиснення вуглецю без / з домішками карбонатів лужних і оксидів перехідних металів. Розроблено методику вивчення кінетики каталітичного окиснення вуглецю. Виведено макрокінетичне рівняння, адекватність якого доведено експериментально. Вивчено макрокінетику окиснення вуглецю на прикладі беззольної сажі ДГ-100. Зроблено повний опис макрокінетичних режимів процесу. Визначено константи швидкості реакції вуглецю з киснем, не спотворені масоперенесенням. Установлено, що каталітичне окиснення вуглецю за умов проведення досліджень може реалізуватися у двох стаціонарних режимах, і це пояснено з позицій теорії Франк-Каменецького про термічні режими гетерогенних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА312474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Стрижак П.Є. 
Кількісні характеристики, чутливість та біфуркації складноперіодичних та детерміновано хаотичних режимів у броматних та кисневих осциляторах: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.15 / П.Є. Стрижак ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Досліджено властивості детерміновано хаотичних і складноперіодичних режимів, що спостерігаються у хімічних реакціях, зокрема, у броматних осциляторах - реакціях окиснення органічних субстратів бромат-іонами, що каталізуються іонами церію (III, IV) або фероїном, та у кисневих осциляторах - реакціях окиснення різноманітних субстратів киснем повітря, що каталізуються координаційними сполуками іонів металів. Запропоновано підходи до кількісної характеристики детерміновано хаотичних режимів, що спостерігаються в хімічних реакціях за умов їх проведення у закритих або відкритих системах. Проведено всебічне дослідження явища перехідного детермінованого хаосу. Доведено, що наявність перехідних детерміновано хаотичних режимів призводить до таких явищ, як додавання періоду в перехідних складноперіодичних режимах, подвоєння періоду регулярних автоколивань, що з'являються після детерміновано хаотичних режимів, та перемежування періодичних і детерміновано хаотичних орбіт. Знайдено кількісні закономірності впливу різноманітних факторів (концентрації реагентів, температури, швидкості перемішування реакційної суміші, концентрації мікродомішок) на параметри детерміновано хаотичних і складноперіодичних режимів. Запропоновано шляхи використання детермінованого хаосу в аналітичній хімії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА315843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шологон В.І. 
Кінетика і механізм реакцій оксидативного приєднання диметилсульфату та етиленоксиду до ацидокомплексів платини (ІІ): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.І. Шологон ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.73
Шифр НБУВ: РА309416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Хижан О.І. 
Кінетика та механізм інгібуючої дії арилгідразонів при рідиннофазному окисненні органічних речовин: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.І. Хижан ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено кінетику та механізм антиоксидантної дії арилгідразонів ароматичних і гетероциклічних альдегідів у радикально-ланцюгових процесах окиснення органічних речовин (етилбензол, твін-80, соняшникова олія, полістирол) молекулярним киснем. Доведено, що зменшення міцності N-H зв'язку в ряду арилгідразонів призводить до підвищення реакційної здатності сполук не тільки в реакції з пероксирадикалами, але й у реакції з гідропероксидами та молекулярним киснем, тобто в реакціях непродуктивної витрати. Серед вивчених арилгідразонів встановлено антиоксиданти, які активно взаємодіють з пероксирадикалами та одночасно досить стійкі до дії молекулярних окиснювачів. Розглянуто особливості антиоксидантної дії арилгідразонів у процесах окиснення складних систем (соняшникової олії, полістиролу, твіну-80), обумовлені природою субстрату, умовами окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.51
Шифр НБУВ: РА319954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Шишкін О.В. 
Молекулярна структура та конформаційний аналіз шестичленних дигідроциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шишкін ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Встановлено основні закономірності просторової будови шестичленних дигідроциклів. Показано, що всі типи циклів мають велику конформаційну гнучкість. Досліджено вплив електронних та стеричних ефектів замісників і анелювання кільцями різного типу на конформаційні характеристики частково гідрованих циклів. Вивчено вплив міжмолекулярних взаємодій у кристалі на конформацію гнучких циклів. Показано, що висока конформаційна гнучкість шестичленних дигідроциклів може помітно впливати на фізико-хімічні властивості сполук, особливо у біологічних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.8

      
13.

Шпанько І.В. 
Перехресний кореляційний аналіз реакцій нуклеофільного заміщення. Явище ізопараметричності та структура перехідних станів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / І.В. Шпанько ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1998. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням перехресного кореляційного аналізу реакцій нуклеофільного заміщення за участю бензоїльних, бензильних та бензгідрильних субстратів. Започатковано новий напрямок у дослідженні механізмів цих реакцій. Він грунтується на багатофакторному кореляційному аналізі зв'язків між реактивністю систем субстрат - нуклеофіл і структурою реактантів, властивостями середовища та температурою. На підставі багатофакторних кінетичних експериментів отримано численні докази унікального явища ізопараметричності. Впроваджено методологію використання коефіцієнтів перехресної взаємодії та ізопараметричних точок як кількісних індексів механізмів реакцій і структури їх перехідних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.6/7

      
14.

Капустін Є.Г. 
Просторова та електронна будова арилових, вінілових та ацетиленових етерів, тіоетерів та селеноетерів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Є.Г. Капустін ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Отримано параметри геометрії (валентні кути, довжина зв'язків) молекул у різних конформаціях. За допомогою методу натуральних орбіталей зв'язків NBO, на однаковому для всіх молекул рівні розрахунку (MP2/6-31G*), отримано кількісні характеристики гібридизації, енергії та заселеності н.е.п. атомів O, S і Se, енергії їх резонансної взаємодії з ненасиченими фрагментами і розподілу електронної густини в молекулах для всіх поворотних ізомерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.77
Шифр НБУВ: РА312937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Дадалі Ю.В. 
Реакції алкілгалогенідів з механічно активованим хлоридом калію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Ю.В. Дадалі ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.6/7

      
16.

Барановський В.С. 
Реакції ароматичних солей діазонію з біненасиченими сполуками з ізольованими кратними зв'язками у присутності тіоціанат-нуклеофілу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.С. Барановський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодію ароматичних солей діазонію з ненасиченими сполуками з двома ізольованими акрилатними та алільними фрагментами за присутності тіоціанат-аніонів. Розроблено оптимальні умови синтезу адуктів тіоціанатоарилювання діакрилатів гліколів і N,N-метиленбісакриламіду за участі одного, а також двох кратних зв'язків. Показано можливість одержання біадуктів тіоціанатоарилювання діакрилатів гліколів з різними ароматичними замісниками та різними аніонами. Установлено, що тіоціанатоарилювання діадільних систем обмежується стадією утворення моноадуктів, незалежно від умов проведення реакції та будови ненасиченого субстракту. Виявлено, що наявність гідроксильних груп у молекулах ненасичених сполук негативно впливає на перебіг реакції купрокаталітичного тіоціанатоарилювання. Синтезовано нові аралкільні тіоціанати та галогеніди, певні з них мають антибактеріальні та антигрибкові властивості. Установлено залежність будови та антимікробної активності сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.72 +
Шифр НБУВ: РА329313

      
17.

Літвінова І.М. 
Реакції толуолу і його кисневмісних похідних з озоном в середовищі оцтової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03. / І.М. Літвінова ; НАН України. Ініт фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено, що в системі озон-толуол-оцтова кислота озон реагує з ароматичним кільцем і метильною групою. Доведено, що в процесі озонування толуолу в середовищі оцтової кислоти за присутності металів змінної валентності та їх сумішей зі сполуками брому основним напрямком реакції є оксидація метильної групи. Запропоновано механізм оксидаційно-відновного каталізу, який задовольняє отриманим експериментальним даним. З'ясовано роль озону, сполук металів змінної валентності та сполук брому в реакції оксидації озоновмісними газами. Оксидація толуолу озоном у рідкій фазі перебігає за складним механізмом, відповідно до якого переважно руйнується ароматичне кільце. Досліджено кінетику оксидації толуолу озоном у розчині оцтової кислоти в присутності металів змінної валентності та бромідів. Показано, що за умов каталізу в значній мірі запобігається електрофільна реакція озону з ароматичним кільцем, і помітним стає селективна оксидація толуолу по метильній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.513 + Л611.51
Шифр НБУВ: РА313256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Карпічев Є.А. 
Реакційна здатність функціональних детергентів на основі альфа-нуклеофілів у процесах переносу ацильної групи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Є.А. Карпічев ; НАН України. Ін-т фізико-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.73
Шифр НБУВ: РА318865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Мельник Ю.Р. 
Рідиннофазне окиснення циклогексану в присутності складних каталізаторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / Ю.Р. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено нові високоефективні каталітичні системи на основі солей металів змінної валентності та координаційно-активних сполук (краун-ефірів або полігліколів) для процесу рiдиннофазного окиснення циклогексану. Досліджено вплив будови краун-ефірів і полігліколів на швидкість окиснення, конверсію циклогексану, селективності утворення продуктів реакції та продуктивність процесу за цільовими продуктами - циклогексанолом, циклогексаноном і гідропероксидом циклогексилу. Вивчено вплив умов проведення процесу (температури, співвідношення компонентів каталітичної системи, концентрації солі металу змінної валентності) на гомогенно-каталітичне окиснення циклогексану в присутності краун-ефірів та полігліколів. Проаналізовано вплив каталітичної системи стеарат кобальту - краун-ефiр на стадію виродженого розгалуження. Розглянуто можливий вплив краун-ефірів на окремі стадії процесу окиснення циклогексану. Запропоновано каталітичні системи нафтенат кобальту - дибензо-18-краун-6 і нафтенат кобальту - поліпропіленгліколь (середня молекулярна маса 425), які дозволять збільшити продуктивність процесу окиснення циклогексану за цільовими продуктами за рахунок підвищення конверсії вуглеводню та збільшення селективності процесу за цільовими продуктами. Знайдено оптимальні умови проведення процесу рідиннофазного окиснення циклогексану за присутності запропонованих каталітичних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.14-271.5 + Г221.512
Шифр НБУВ: РА314507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бойко В.М. 
Синтез арилперфтороалкілсульфідів, арилперфтороалкілсульфонів та їх реакції з нуклеофільними агентами: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.М. Бойко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Розроблено новий метод синтезу арилперфтороалкілсульфідів на базі відкритої реакції ароматичних, аліфатичних і гетероциклічних тіолів з перфтороалкілгалогенідами

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.86-4 + Г221.6/7
Шифр НБУВ: РА319971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського