Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (934)Книжкові видання та компакт-диски (501)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Г252$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 88
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Євстигнєєв М.П. 
Міжмолекулярні взаємодії біологічно активних ароматичних речовин і ДНК у водному розчині: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 03.00.02 / М.П. Євстигнєєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Одержано структурні та термодинамічні параметри асоціації молекул і їх комплексоутворення з ДНК. Показано внесок різноманітних фізичних взаємодій у стабілізацію комплексів. Запропоновано новий підхід для аналізу багатокомпонентних розчинів ароматичних БАС з урахуванням всіх можливих міжмолекулярних взаємодій компонентів суміші. Створено фізичну модель спільного зв'язування різноманітних ароматичних БАС з ядерною ДНК, на підставі якої проведено аналіз спільного зв'язування різноманітних комбінацій ароматичних БАС у групах Кофеїн-БАС-ДНК, Вітамін-БАС-ДНК та Антибіотик-Антибіотик-ДНК. Для досліджуваних груп продемонстровано потенційну можливість регулювання біологічної активності у комбінації ароматичних сполук і кількісної оцінки очікуваного біологічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 + Г252-27 +
Шифр НБУВ: РА348363

Рубрики:

      
2.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Алєксєєва О.О. 
Синтез, вивчення властивостей і переважних конформацій похідних п-трет-бутилкалікс[4]арену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Алєксєєва ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості О-похідних п-трет-бутилкалікс[4]аренів. Застосовано "азидний" метод для синтезу амідних і амінокислотних похідних калікс[4]арену. Вивчено вплив умов проведення реакцій алкілування й ацилювання на склад і структуру продуктів даних процесів. Показано можливість селективного синтезу біс-, трис- і тетракіс-похідних п-трет-бутилкалікс[4]арену за допомогою методів міжфазного каталізу за участю поліетилен-, поліпропіленгліколів. Показано можливість застосування похідних п-трет-бутилкалікс[4]арену як каталізаторів у реакціях міжфазного переносу. Отримано комплекси п-трет-бутилкалікс[4]арена та його похідних з катіонами лантанідів, комплекси тетраметилокси- і тетрагідразидозаміщених каліксаренів. Вивчено переважні конформації отриманих сполук за допомогою методу спектроскопії ПМР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.515-11-2
Шифр НБУВ: РА314718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Артюхова Є.Ю. 
Поведінка похідних діалкіламінонафталевих кислот в умовах реакції Вільсмайєра - Хаака: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Є.Ю. Артюхова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливості застосування даних реакцій для синтезу органічних барвників і люмінофорів. Встановлено імовірність виникнення формілювання та утворення 1,2,3,4-тетрагідрохіназолін-3-ієвих солей в результаті реакції Вільсмайєра - Хаака, спрямованої в орто-положення до діалкіламіногрупи. Виявлено можливість гідролізування 1,2,3,4-тетрагідрохіназолін-3-ієвих солей у лужному середовищі з елімінуванням атома вуглецю C(2) і розщепленням гетероциклу. З використанням квантово-хімічних розрахунків досліджено механізм циклізації.Досліджено спектрально-люмінесцентні властивості синтезованих сполук і можливості їх практичного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.612-27 +
Шифр НБУВ: РА335854

Рубрики:

      
5.

Білов А.В. 
Синтез та властивості хінонімінів хінолінового ряду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Білов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено зручні методи синтезу тозилімінів 5,8-хінолінхінону. Досліждено вплив локалізації та кількості тозиліміногруп, а також модифікації гетероциклічного атома нітрогену на стабільність, реакційну здатність і значення окисно-відновного потенціалу (ОВП) цих хіноїдних систем. Виявлено, що у випадку тозилмоноімінів 5,8-хінолінхінону будова продуктів реакцій нуклеофільного приєднання визначається головним чином локалізацією тозиліміногрупи, а не ендоциклічним атомом нітрогену. Відзначено, шо наявність у структурах тозилмоноімінів 5,8-хінолінхінону електроноакцепторного хіноїдного кільця й електронодонорного піридинового фрагмента є причиною нестійкості цього ряду сполук. За значеннями стандартних ОВП тозиліміни 5,8-хінолінхінону є сполуками з вираженими електроноакцепторними властивостями хіноїдного кільця, що обумовлює їх високу реакційну здатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551 + Г252.551
Шифр НБУВ: РА341385

Рубрики:

      
6.

Бітюкова О. С. 
Функціоналізовані 3,3-біс(метилтіо)акрилонітрили та ціаноацетаніліди у синтезі 2-халькогензаміщених амідів та нітрилів нікотинової кислоти: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / О. С. Бітюкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 18 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.79,0 + Г252.615.7,0
Шифр НБУВ: РА384893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бандера Ю.П. 
Синтез та хімічні властивості поліфторалкіл-2-тіоксо-3-оксосульфонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Ю.П. Бандера ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше синтезовано нові високореакційні "будівельні блоки" - 1-арил(алкіл)сульфоніл-1-тіоксополіфторалкан-2-они та досліджено хімічні властивості, зокрема реакції з 1,3-дієнами й олефінами. Показано, що реакції [2+4] - циклопоєднання цих сполук з 1,3-дієнами - відбуваються за участі тільки C = S зв'язку з утворенням дигідротіїнів. Установлено основні закономірності реакції 1-арил(алкіл)сульфоніл-1-тіоксо-поліфторалкан-2-онів з олефінами. У випадку взаємодії з олефінами аліфатичного ряду (1-гептеном, циклогексеном) одержано продукти єн-реакції C = S зв'язку. Виявлено вплив поліфторалкільного замісника і ступеня окиснення сірки на хімічну стабільність дигідротіїнів та дигідро-1,4 оксатіїнів. За результатами вивчення хімічних властивостей одержаних поліфторовмісних дигідротіїнів і дигідро-1,4-оксатіїнів, зокрема реакцій їх десульфонілювання, показано, що дигідротіїни відщеплюють арилсульфогрупу під дією на них метанолу. У випадку дигідро-1,4-оксатіїнів арилсульфогрупа легко заміщується на трибутилоловогрупу за дії на них трибутилоловогідриду за присутності азобіс(ізобутиронітрилу) як ініціатора радикалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.83-4 +
Шифр НБУВ: РА338490

Рубрики:

      
8.

Бойко В.І. 
Регіо- та стереоселективна функціоналізація калікс[4]аренів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.І. Бойко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено нові методи регіо- та стереоселективного введення функціональних груп до каліксаренового макроциклу, які використано для синтезу внутрішньохіральних калікс[4]аренів. Досліджено вплив внутрішньомолекулярних водневих зв'язків на перебіг реакцій за умов постадійної функціоналізації макроциклу. Вивчено фізико-хімічні властивості нових синтезованих сполук, серед яких виявлено речовини, здатні впливати на біологічні процеси. На підставі аналізу структур теоретично можливих стереоізомерів калікс[4]аренів із різнофункціоналізованими бензольними кільцями запропоновано два підходи щодо синтезу внутрішньохіральних калікс[4]аренів. Розроблено нові методи регіоселективної функціоналізації калікс[4]аренів - алкілування, сульфонілювання та карбамоїлювання, які використано для синтезу внутішньохіральних сполук. На основі ди- та тетраамінокаліксаренів одержано ряд макроциклічних сполук, функціоналізованих циклічними й ациклічними азотвмісними фармакофорними групами (амідними, карбомідними, амідиновими, імінними, холіновими, тетразольними, хіназоліноновими, амінофосфоновими). Вивчено біологічну дію деяких з одержаних сполук і виявлено, що каліксарени з сульфоніламідиновими, амідними й амінофосфоновими групами селективно впливають на дію кальцієвих і натрієвих помп гладеньком'язових клітин і є перспективними сполуками для дизайну речовин, здатних ефективно й селективно впливати на активність деяких білків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.41-27 +
Шифр НБУВ: РА357043

Рубрики:

      
9.

Бойко В.М. 
Синтез арилперфтороалкілсульфідів, арилперфтороалкілсульфонів та їх реакції з нуклеофільними агентами: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.М. Бойко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Розроблено новий метод синтезу арилперфтороалкілсульфідів на базі відкритої реакції ароматичних, аліфатичних і гетероциклічних тіолів з перфтороалкілгалогенідами

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.86-4 + Г221.6/7
Шифр НБУВ: РА319971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Боровиков О.В. 
Фтороангідриди N-заміщених сульфінімідових кислот: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Боровиков ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Реакцією арил- і бензотіазоліл-2-трифторосульфуранів з амідами ароматичних карбонових кислот і ареносульфокислот одержано фтороангідриди N-ароїл і N-(арилсульфоніл)сульфінімідових кислот. Виявлено суттєву відмінність хімічних властивостей фтороангідридів сульфінімідових кислот в реакціях з S-триметилсилілтіофенолом і трифенілфосфіном. Показано, що відмінність хімічних властивостей зумовлена позитивованим характером атома хлору в хлорангідридах сульфінімідових кислот. Установлено, що результат взаємодії фторангідридів арил-(N-арилсульфоніл)сульфінімідових кислот з трифенілфосфіном суттєво залежить від порядку змішування реагентів. Якщо фторангідриди додавати до трифенілфосфіну утворюються: трифеніл-дифторофосфоран, N-(n-толілсульфоніл)-P,P,P-трифенілфосфінімід і діарилдисульфіди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.85,0 + Г252.615.2,0 +
Шифр НБУВ: РА357695

      
11.

Буравцева Л.М. 
Фосфоресценція кристалічного та склоподібного ортобромбензофенону: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Л.М. Буравцева ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив зміни конформації молекули у збудженому стані на спектральні властивості кристалічного та склоподібного ортобромбензофенону. Проведено квантово-хімічний розрахунок вільної молекули ортобромбензофенону. Уперше визначено кристалічну структуру ортобромбензофенону. Виміряно температурну залежність інтегральних і час-розділених спектрів фосфоресценції кристала ортобромбензофенону. В області температур від 1,6 К до 130 К виявлено дві серії мономірних смуг світіння з різних конформаційних станів збудженої молекули. В інтервалі температур 95 - 300 К зафіксовано триплетне ексимерне світіння. Виміряно інтегральні та час-розділені спектри фосфоресценції склоподібного ортобромбензофенону залежно від температури. Доведено, що, на відміну від кристала, триплетний ексимер утвориться у склі навіть за найнижчої температури. З'ясовано, що мономерне світіння у склі містить тільки одну серію коливальних смуг C = 0 групи, що відповідає переходу з глобального енергетичного мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.91.022 + Г252.512-24
Шифр НБУВ: РА371896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бушуєв А. С. 
Основи хімії і технології рідкофазного окиснення амінотолуолів озоновмісними газами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / А. С. Бушуєв ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Показано, що реакція ізомерних амінотолуолів з озоном перебігає з високою швидкістю за аміногрупою з утворенням полімерних азосполук. Визначено, що ацилювання аміногрупи веде до зміни напряму реакції. Досліджено кінетику та схему реакцій озону з ізомерними ацетамінотолуолами в оцтовій кислоті та визначено, що озон витрачається за двома напрямами. З'ясовано, що в присутності ацетату кобальту (II) селективність окиснення ізомерних ацетамінотолуолів озоном за метильною групою дещо збільшується, але основним напрямом реакції залишається озоноліз ароматичного кільця. Вивчено кінетику основних стадій каталітичного циклу. Запропоновано схему окиснювально-відновного каталізу та знайдено оптимальні умови синтезу амінобензойних кислот. Одержані дані складають теоретичні основи процесу окиснення амінотолуолів та їх ацильованих похідних і дозволяють здійснювати цілеспрямований підбір каталізаторів та перебігу реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.731.1-273.5 + Л611.51
Шифр НБУВ: РА370998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Вакуленко А.В. 
Синтез та реакції гетероциклічних хінонімінів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Вакуленко ; Укр. держ. хім.-технолог. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено зручні методи синтезу гетероциклічних хінонімінів на основі похідних дибензо[с,е][1,2]тіазин-5,5-діоксиду, 1,8-нафтсультаму та дослідженню впливу безпосереднього зв'язку замісника, біля атома нітрогену, з хіноїдним циклом на їх реакційну здатність і величину окиснювально-відновного потенціалу. На прикладі деяких 2-амінофенілсульфоніланілідів із замісником в анілідному кільці показано можливість утворення суміші двох ізомерних продуктів циклізації за умов реакції Ульмана та Гроса. Виявлено, що включення імінного атому нітрогену в цикл змінює напрямок реакцій хінонімінів з нуклеофілами, що вказує на відсутність прямих аналогій з нециклічними структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551 + Л615.255
Шифр НБУВ: РА314270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Василишин Н.А. 
Гомогенно-каталітичний синтез бісфенолів на основі 2,6-ди-трет-бутилфенолу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Н.А. Василишин ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто гомогенно-каталітичний синтез бісфенолів на основі 2,6-ди-трет-бутилфенолу та основні кінетичні характеристики реакції конденсації 2,6-ди-трет-бутилфенолу з формальдегідом. Визначено оптимальні умови одержання метиленбісфенолів. Виявлено, що реакція конденсації 2,6-ди-трет-бутилфенолу з формальдегідом у разі каталізу основами має загальний другий порядок. Встановлено залежність швидкості реакції від температури та розраховано енергію активації (40,8 кДжл/моль).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411-4 +
Шифр НБУВ: РА344564

Рубрики:

      
15.

Випірайленко О.В. 
Синтез і рециклізація з ацилюючими реагентами гідразонів 2-ацилметил-1Н-бензимідазолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Випірайленко ; НАН України; Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.751
Шифр НБУВ: РА310495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Вяткіна О.В. 
Гетерогенно-каталітичне окиснення фенолів у системі перекис водню-бентоніт-вода: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Вяткіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено адсорбційно-каталітичні властивості бентоніту Кудринського родовища (АР Крим). Досліджено кінетичні закономірності процесів окиснення фенолу у гетерогенних системах з бентонітом та перекисом водню, що моделюють природні водойми з низьким рівнем мінералізації. Встановлено повну ємність обміну бентоніту. Природу та кількість адсорбційних і каталітичних центрів визначено методом потенціометричного титрування суспензії мінералу. Показано, що наявність значної кількості кислотно-основних центрів на поверхні бентоніту та слабозв'язаних іонів заліза у його структурі обумовлюють його каталітичну активність у розчинах перекису водню та можливість реалізації двох різновидів каталізу. Виявлено, що сорбція фенолів на бентоніті за стандартних умов є граничною та незворотною, а її швидкість залежить від полярності фенолів. На підставі дослідження кінетики окиснення фенолів у системах, які моделюють природні водоймища з низьким рівнем мінералізації, встановлено, що перебіг незворотної адсорбції та наявність іонів металів змінного ступеня окиснення значно підвищує швидкість і ступінь конверсії фенолів у них. Створено математичні моделі, які дозволяють прогнозувати інтенсивність процесів окиснення й розраховувати швидкості накопичення продуктів окиснення фенолу у водних системах, і можуть бути використані для прогнозування стану забруднення фенолами в екологічному моніторингу. З урахуванням визначених адсорбційних і каталітичних властивостей бентоніту запропоновано використовувати його у якості універсального матеріалу-носія у схемах очищення різноманітних водних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411-271.5 +
Шифр НБУВ: РА349979

Рубрики:

      
17.

Галстян А.Г. 
Реакції нітротолуолів і їх кисневмісних похідних з озоном у розчині оцтової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Г. Галстян ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

На основі вивчення процесів озонування нітротолуолів у розчині оцтової кислоти доведено, що введення в ароматичне кільце молекули толуолу електроноакцепторних замісників хоча і підвищує його стійкість до електрофільної атаки озоном, але переважною залишається реакція деструктивної оксидації. Досліджено, що введення у систему нітротолуол - озон - оцтова кислота діацетату кобальту дозволяє практично повністю запобігти озонолізу ароматичного кільця та спрямувати реакцію у бік оксидації метильної групи з утворенням відповідних нітробензойних кислот. Установлено, що використання кобальтбромідного каталізатора сприяє підвищенню швидкості селективної оксидації та зменшенню концентрації каталізатора у системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.1-17 + Г252.11-271.5 +
Шифр НБУВ: РА324961

Рубрики:

      
18.

Галстян С. Г. 
Основи хімії і технології рідкофазного окиснення толуолу озоновмісними газами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / С. Г. Галстян ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання розробки основ технології рідкофазного окиснення толуолу озоновмісними газами з метою одержання бензилового спирту (БС) та бензальдегіду (БА), які є важливими для органічного синтезу. Вивчено кінетичні закономірності та механізм рідкофазних реакцій озону з толуолом і його оксигенвмісними похідними. Розглянуто вплив ацетатів перехідних металів та їх сумішей з калій бромідом на селективність і склад продуктів окиснення толуолу озоноповітряною сумішшю. Досліджено вплив параметрів даного процесу (складу каталізатора, концентрацій реагуючих речовин, температури, природи розчинника) на селективність і вихід продуктів реакцій. Наведено пропозиції щодо промислової реалізації процесу синтезу БС і БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.112-273.5
Шифр НБУВ: РА379790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Глух А.І. 
Синтез і реакції амінохінонів та їх похідних: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.І. Глух ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодію ароматичних і аліфатичних амінів з 1,4-бензохіноном. Виявлено та сформульовано основні закономірності перебігу даних процесів. Показано, що перебіг реакції приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону у водному або спиртовому середовищі за присутності етанової кислоти призводить до утворення моно- та діамінозаміщених в ядро хінонів. Результати процесу утворення продуктів зумовлені їх різною розчинністю у використованому розчиннику. Показано, що взаємодія 2,5-ді(алкіл)аміно-1,4-бензохінону з N-(п-толіл)-1,4-бензохіноном призводить до 1,6-діоксо-2,5-діалкіламіно-8-N-(п-толіламіно)-1H,4H,9H-карбазолів та 2,8-ді(п-толіламіно)-5,11-діалкіламіно-6,12-діоксоіндоло[3,2 b]карбазолів. Установлено, що окиснення 2,5-ді(п-толіламіно)-1,4-бензохінону тетрацетатом свинцю дає змогу одержати продукт циклізації за участі п-толіламіно групи, що знаходиться у положенні 2, а не у положенні 5, хіноїдного циклу. Досліджено кінетику реакції приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону. Показано, що механізм приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону відрізняється від механізму приєднання хлористого водню до хінонімінів. Установлено, що за умов зростання pH збільшується швидкість приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону, за цього етанова кислота необхідна як розчинник ароматичного аміну. Лімітувальною стадією реакції є взаємодія хінону з непротонованою формою аміну. Розраховано ефективні константи швидкості реакцій приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.5 +
Шифр НБУВ: РА353439

Рубрики:

      
20.

Голец К. 
Карбонілвмісні органічні азиди в процесах полімеризації та модифікації полімерів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / К. Голец ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На основі антрахінону, ацетофону, бензофенону та фталевого ангідриду досліджено будову та фотохімічні властивості азидів з метою використання їх в процесах полімеризації та модифікації полімерів. Вивчено кінетику фотолізу модельних азидів та одержано дані, порівняні з теоретичними (квантохімічними). Встановлено можливість використання деяких азидів для фотоініціювання радикальної полімеризації метилметакрилату. Встановлено можливість проведення цього процесу в темряві після попереднього опромінення зразка. З використанням методу ІЧ-спектроскопії доведено можливість фотохімічної модифікації поверхні полімерних плівок з ацетату целюлози, поліетилентерефталату, полівінілхлориду та поліетилену за допомогою азидів антрахінону, ацетофенону та бензофенону. Описано властивості поверхні плівок визначенням змочування, критичного поверхневого натягу та вільної енергії поверхні. Еліпсометричним методом виконано вимірювання кутів змочування для трьох рідин різної полярності (води, формаміду та дійодометану).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.615.7
Шифр НБУВ: РА315612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського