Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Г273.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Семенішин М. М. 
Гомо- та гетероядерні лантанідвмісні комплекси на основі модифікованих порфіринів: синтез і властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / М. М. Семенішин ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Одержано дані, які свідчать про те, що сенсибілізація 4f-люмінесценції хромофором порфірину має місце незважаючи на те, що іон лантаніду знаходиться на периферії порфірину. Встановлено, що природа амінополікарбонової кислоти впливає на інтенсивність 4f-люмінесценції за рахунок різної дентатності лігандів. Показано, що за збільшення кількості іонів лантанідів на периферії, квантовий вихід люмінесценції збільшується. Визначено, що іони d-металів по-різному впливають на емісію комплексів. Відзначено, що моно- та гетероядерні комплекси на основі порфіринів, модифікованих амінополікарбоновими кислотами, виявляють емісійні властивості в області, що є характерною для вільних основ, і в ближній ІЧ-області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.336,0 + Г273.5,0
Шифр НБУВ: РА369826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Знов'як К.О. 
Дослідження координаційних сполук лантаноїдів та уранілу з деякими представниками СО-, РО-донорних лігандів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / К.О. Знов'як ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості комплексних сполук лантаноїдів та ураніл-іону з карбациламідофосфатами та їх модифікованими аналогами, а також додатковими хелатуючими лігандами - 1,10-фенантроліном та 2,2-біпіримідином. Проаналізовано вплив природи фосфорильних лігандів та додаткових нейтральних хелатуючих лігандів на будову координаційних сполук, їх спектральні та магнетохімічні властивості. Синтезовано та виділено два нових ліганди та 38 координаційних сполук іонів лантаноїдів та ураніл-іону. Визначено способи координації фосфорильних лігандів на основі методу повного рентгеноструктурного аналізу, зокрема, монодентатного в нейтральній формі через атом оксигену фосфорильної групи та бідентатно-циклічного в депротонованій формі через атом оксигену фосфорильної та карбонільної груп. Доведено подібність будови найближчого оточення центрального атома для координаційних сполук в розчинах та кристалічному стані. На основі диметил(1,3-тіазол-2-іламіно)карбоніламідофосфату досліджено комплекс, у складі якого методом даного аналізу виявлено наявність некоординованої фосфорильної групи, що дозволяє прогнозувати його використання як структурного блоку для отримання бі- та поліядерних металокомплексів з рідкісноземельними та 3d-елементами. На основі дослідження люмінесцентних властивостей доведено придатність використання одержаних координаційних сполук європію як перспективних прекурсорів для створення люмінесцентних та електролюмінесцентних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г273.5 + Г276.5 +
Шифр НБУВ: РА350720

Рубрики:

      
3.

Журавльов С.О. 
Комплексні сполуки лантанідів з несиметрично заміщеними тетрапіролами порфіринового і порфіразинового рядів: синтез, будова і спектрально-люмінесцентні властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.О. Журавльов ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено фактори, що впливають на спектрально-люмінесцентні властивості вільних основ порфіринів і порфіразинів, а також їх комплексів з лантанідами. Встановлено, що на ці властивості впливає положення замісника відносно тетрапірального циклу, тип замісника та його природа. На прикладі одержаних комплексів з порфіринхалконами та порфірин-піразолами показано, що несиметричне beta-заміщення у порфіриновому макрокільці більшою мірою, ніж мезо-заміщення впливає на дані властивості. Встановлено, що інтенсивність 4f-люмінесценції у комплексах з порфіразинам зростає у ряді тетраазапорфірин-тетрафенілтетрааза-порфірин-октафенілтетраазапорфірин, тобто, зі зростанням кількості ароматичних замісників у тетрапірольному макрокільці. Встановлено, що у гетеробіядерних f-d-дитіолато-порфіразину та ди-beta-дикетонових похідних гематопорфірину інтенсивність 4f-люмінесценції визначається природою d-металу (зростає у Pd-вмісних і зменшується у Cu-, Ni, Zn-вмісних комплексах). Установлено коло сполук з числа лютецій-порфірин-халконів і лютенцій-порфірин-піразолів, які можуть бути рекомендовані для їх поглибленого вивчення як перспективних фотосенсибілізаторів для фотодинамічної терапії пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.5 + Г273.5 +
Шифр НБУВ: РА364437

Рубрики:

      
4.

Скрипинець Ю.В. 
Люмінесцентне визначення деяких біологічно активних речовин за допомогою комплексів лантанідів з похідними оксохінолін-3-карбонової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Ю.В. Скрипинець ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові аналітичні форми на основі комплексів Tb (III) з діфлоксацином і нормфлоксацином для високочутливого люмінесцентного визначення ДНК, а також для вивчення інтеркаляційної взаємодії противірусних лікарських сполук з молекулами ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г273.5 + Г461.315 +
Шифр НБУВ: РА350407

Рубрики:

      
5.

Кость С.С. 
Синтез, будова та властивості лантанідвмісних комплексних сполук на основі водорозчинних калікс[4]аренів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.С. Кость ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, що інтенсивність 4f-люмінесценції у f-d-комплексах є обумовленою взаємним розташуванням збуджених енергетичних рівнів іонів обох металів. Виявлено коло калікс[4]аренів і їх комплексів з лютецієм, які проявляють антимікробну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621.0 + Г273.5-24 +
Шифр НБУВ: РА368727

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського