Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Г274.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Марцинко О.Е. 
Однорідно- та різнометальні комплексонати германію (ІV): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.Е. Марцинко ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано методики синтезу у водних розчинах 31-го нового однорідно- та різнометального комплексонату германію (IV) на основі діетилентриамінпентаоцтової, етилендіамінтетраоцтової та 1-оксіетилідендифосфонової кислот. Комплекси досліджено з використанням методів елементного та рентгенофазового аналізів і спектрального (СДВ, ЕПР та ІЧ-спектроскопії) вимірювання електропопровідності та магнітної сприйнятливості. Проведено РСА п'яти сполук, з яких три - гетерометалічні. Під час використання діетилентриамінпентаацетато-, етилендіамінтетраацетато- та оксіетилідендифосфонатогідроксогерманієвих кислот як конструкційних блоків з вакантними донорними центрами одержано ряд комплексів з s- (Li, Na, K, Mg, Ca, Ba), d- (Co, Ni, Cu, Zn) і f- (Pr, Nd, Gd, Tb) металами. Показано, що всі різнометальні комплексонати побудовані за типом супрамолекулярної архітектури, реалізованої за рахунок різних видів міжмолекулярних водневих зв'язків. Встановлено, що їх склад і будова визначається природою другого металу s-, d- або f- (утворюються солі, катіон-аніонні або гетероядерні сполуки) зі збереженням структури вихідного германієвого аніону. З'ясовано, що висока здатність ряду синтезованих комплексів германію виявляти біологічну активність (антиоксидантну, кардіотропну, гепатопротекторну, протикарієсну) визначається синергізмом фармакологічної дії германію, лігандів та інших металів, а її різноманітність - тим фактом, що одержані сполуки є індукторами інтерферону - перспективними імунофармакологічними засобами регулювання дисбалансу імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г274.3 + Г124.31 +
Шифр НБУВ: РА334674

Рубрики:

      
2.

Шматкова Н.В. 
Синтез, будова і властивості комплексних сполук германію (IV) з арилгідразонами гідразидів заміщених бензойних і піридинкарбонових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.В. Шматкова ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методики та вперше синтезовано тридцять комплексів германію з зазначеними лігандами. Проведено повний рентгеноструктурний аналіз шести сполук. Встановлено, що комплекси германію з бідентатною координацією лігандів утворюються у бензолі та є нестійкими у протонних розчинниках. Зазначено, що до складу їх координаційного вузла входять два іони хлору, азометинові атоми нітрогену та оксигену оксиазинових груп двох молекул ліганду.відзначено вплив природи розчинника на склад координаційного вузла та форму ліганду. Досліджено протизапальну активність та визначено перспективу вивчення фізіологічної дії координаційних сполук германію (IV) з розглянутими гідразонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.316 + Г274.3 +
Шифр НБУВ: РА331357

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського