Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (132)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г278$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Мітченко С.А. 
Алкільні і sigma-вінільні похідні ацидокомплексів платини та каталітичні реакції за їх участю: Автореф. дис... д-ра хім. наук.: 02.00.04 / С.А. Мітченко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Зазначено, що одержані уявлення щодо їх реактивності надали можливість вирішити проблему створення нових високоефективних і селективних каталітичних систем на базі комплексів платини, у тому числі у вищому ступені окиснення, які раніше вважалися каталітично інертними. Виявлено ефект механоактивованого нуклеофільного заміщення галогену в алкілгалогенідах RX (R = Me, Et; X = I, Br) на поверхні механоактивованої солі KCl. Встановлено, що дана гетерогенна реакція є новим типом гетеролітичних перетворень - ланцюговим нуклеофільним заміщенням галогену в алкілгалогенідах з лінійним обривом ланцюга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г278-4 + Г544.12 +
Шифр НБУВ: РА324471

Рубрики:

      
2.

Царик Н.В. 
Комплексні сполуки паладію (II) з оксиетилідендифосфоновою та нітрилотриметиленфосфоновою кислотами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.В. Царик ; Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено будову, склад, стійкість та область pH існування комплексів паладію (II) з оксиетилідендифосфоновою та нітрилотриметиленфосфоновою кислотами. Доведено, що паладій (II) з даними кислотами утворює комплекси еквімолярного складу, в яких оксиетилідендифосфонова кислота координується до паладію (II) двома атомами кисню фосфонових груп, а нітрилотриметиленфосфонова кислота - атомом азоту й атомом кисню фосфонової групи. Виявлено, що залежно від вихідної сполуки паладію (II), концентрації аніонів хлору та pH середовища інші місця в координаційній сфері комплексів займають аніони хлору або молекули амоніаку. Проведено розрахунок інкрементів зсуву d-d смуги поглинання комплексів паладію, які містять донорні атоми азоту, аніони хлору й атоми кисню фосфонової групи. Виявлено цитотоксичну активність комплексів паладію (II) з оксиетилідендифосфоновою кислотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.236 + Г278.23 +
Шифр НБУВ: РА361207

Рубрики:

      
3.

Андрійчук І. Л. 
Кристалічна будова, редокс-реакції і сорбційні властивості метал-органічних каркасних сполук на основі карбоксилатних азамакроциклічних комплексів нікелю(ІІ) і міді(ІІ): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. Л. Андрійчук ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що взаємодія макроциклічних комплексів нікелю(ІІ) та міді(ІІ) з ароматичними карбоксилатами в залежності від основності останніх в більшості випадків приводить до утворення метал-органічних каркасів (МОК), структурними блоками яких є одно- або двовимірні координаційні полімери. Показано, що в кристалічних гратках деяких сполук міститься вакантний простір. Встановлено, що кількість аміакату міді(ІІ) залежить від кристалічної будови сорбенту. Вперше показано можливість постсорбіційного перетворення даного адсорбату в нанорозмірний сульфід міді(ІІ). Продемонстровано, що перетворення комплексів нікелю(ІІ) в сполуки нікелю(ІІІ) в складі МОК, може розглядатись як шлях одержання нових редоксактивних метал-органічних каркасів (РАМОК). Показано, що редокс-взаємодія кристалічних макроциклічних карбоксилатів нікелю(ІІ) з солями срібла(І), золота(ІІІ) та паладію(ІІ) призводить до утворення нанокластерів відповідних нульвалентних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.3 + Г278.13
Шифр НБУВ: РА371004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Нестеров Д.С. 
Прямий синтез, будова та властивості гетеротриметалічних комплексів з аміноспиртами на основі міді та кобальту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Д.С. Нестеров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше синтезовано ряд гетеротриметалічних d-d-d та d-d-p комплексів з N,O-донорними лігандами, побудованих за принципом молекулярних структурних типів. Показано, що атоми діамагнітних металів можуть впливати на характер обмінної взаємодії між парамагнітними центрами шляхом зміни будови обмінного фрагменту. За новими методиками, які відрізняються від відомих простотою експериментального виконання та доступністю вихідних речовин, вперше одержано 28 нових гетерометалічних координаційних сполук. Проведено повний рентгеноструктрний аналіз 16-ти гетерометалічних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.31 + Г278.12 +
Шифр НБУВ: РА351561

Рубрики:

      
5.

Потаскалов В.А. 
Різнолігандні та багатоядерні комплексні сполуки Co (III) з етаноламінами: синтез, структура та каталітичні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.А. Потаскалов ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру та властивості внутрішньокомплексних сполук (ВКС) кобальту (III) з ді- та триетаноламіном, на базі яких одержано різнолігандні комплексні сполуки внутрішньосферного заміщення на ліганди з N,O-донорними атомами. Розроблено методи синтезу нових типів поліядерних комплексів. Запропоновано більш досконалі методики одержання поліядерних комплексних сполук на базі ВКС кобальту (III) з ді- та триетаноламіном. З використанням сучасних фізико-хімічних методів досліджень вивчено будову цих комплексних сполук, а також їх стан та перетворення у розчинах. Розглянуто будову та властивості поліядерних аміноспиртових комплексів Co (III) з солями 3d-металів. Для одержання електрокаталізаторів відновлення кисню використано поліядерні комплекси як прекурсори. Здійснено модифікацію матеріалу вуглецевого електроду літієвих акумуляторів поліядерними комплексами на базі аміноспиртових комплексів Co (III). Проведено дослідження електрохімічної активності продуктів піролізу вуглецевих матеріалів, модифікованих гетерометальними комплексами кобальту (III) з етаноламінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.126 + Г278.12 +
Шифр НБУВ: РА351236

Рубрики:

      
6.

Ткаченко К.Ю. 
Синтез та будова поліядерних макробіциклічних трисдіоксиматних комплексів заліза (ІІ): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / К.Ю. Ткаченко ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено методи синтезу біядерних клатрохелатних комплексів заліза (II) темплатною реакцією ряду гомологічних азиндіоксиматних лігандів з застосуванням бор-, олово- та германій-вмісних капсулюючих агентів. Синтезовано 12 біядерних комплексів. Вперше одержано моноядерний комплекс, який містить вільну порожнину в бінуклеювальному макробіциклічному ліганді. Проаналізовано особливості синтезу, будови та спектральної поведінки одержаних біядерних комплексів та їх моноядерних аналогів. Встановлено закономірності впливу апікальних фрагментів і природи замісників в макробіциклічному хелатуючому ліганді на будову та спектральні характеристики комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г278.1
Шифр НБУВ: РА320478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Нечитайлов М.М. 
Синтез, будова та властивості екзоедральних металофулеренів з атомами заліза і нікелю: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.М. Нечитайлов ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено залежність намагніченості ряду гетеробіметалічних (Fe, Ni) металофулеренів від температури та напруженості магнітного поля. Установлено, що їх питомий магнітний момент залежить від кількості та співвідношення заліза та нікелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г278.11 + Г278.13 +
Шифр НБУВ: РА360106

Рубрики:

      
8.

Бонішко О.С. 
Спектрофотометрія сполук осмію (IV) з трифенілметановими та азобарвниками: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.С. Бонішко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

З використанням спектрофотометричного методу встановлено існування восьми нових координаційних сполук Os (IV) з трифенілметановими барвниками - метилтимоловим синім, ксиленоловим оранжевим, хромазуролом S, з азобарвниками - конго червоним, тропеоліном О, з металоіндикатором - тироном та підтверджено їх утворення вольт-амперометрично. Вивчено вплив кислотності середовища, температури та часу нагрівання на максимальний вихід забарвлених сполук, фонового електроліту, концентрації реагенту та Os (IV). За оптимальних умов утворення комплексів установлено співвідношення компонентів у системі Os (IV) - реагент. Досліджено вплив платиноїдів, деяких катіонів і аніонів на процес комплексоутворення осмію з дослідженими реагентами та можливість їх маскування. Проведено сумарне визначення осмію (II, III, IV) з метилтимоловим синім і ксиленоловим оранжевим після відновлення його гідроксиламіном і аскорбіновою кислотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.21 + Г278.24 +
Шифр НБУВ: РА362785
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського