Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Г472$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Старова В. С. 
Екстракція катіонних форм органічних речовин міцелярними фазами на основі додецилсульфату натрію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / В. С. Старова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що найбільший вплив на вилучення лікарських речовин (ЛР) здійснюють гідрофобність та протолітичні властивості субстрату, а дескриптори будови - впливають меншою мірою. Запропоновано кількісні прогностичні моделі вилучення ЛР різної природи у модифіковану фазу додецилсульфату натрію (ДДСН). Для ряду лікарських речовин та іонів металів виявлено суттєвий вплив розміру субстратів на параметри вилучення внаслідок внутрішньої організованості міцелярних фаз додецилсульфату натрію. Підтверджено збереження нативної природи білків у міцелярному концентраті. Наведено методики спектрофотометричного та ВЕРХ визначення дротаверину та папаверину у сечі з попереднім концентруванням їх катіонних форм у фазу ДДСН. Розроблено методики міцелярно-екстракційного концентрування мікрокількостей білків модифікованою фазою ДДСН для їх визначення на тканинах, твердих носіях (скло, метал, деревина) та у біологічних рідинах (молоко, сеча).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472,0 + Р281 с13
Шифр НБУВ: РА381277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лелюшок С.О. 
Міцелярна екстракція аліфатичних амінів, катіонних поверхнево-активних речовин та внутрішньо-комплексних сполук на їх основі в аналітичних цілях: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / С.О. Лелюшок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено закономірності фазоутворення у міцелярно-екстрактній системі неіонної поверхнево-активної речовини (ПАР) ОП-7 за температури помутніння та міжфазового розподілу субстратів основної природи, катіонних ПАР і утворюваних ними аналітичних форм для цілей концентрування та визначення. Охарактеризовано вплив концентраційних умов і форми на фазове розшарування у розчинах неіонної ПАР за присутності амінів. Вивчено диференційовану дію міцелярних розчинів ОП-7 на протоноакцепторні властивості аліфатичних амінів. Показано специфіку розподілу субстратів у системі вода - фаза неіонної ПАР у порівнянні з рідин-рідинною екстракцією. З'ясовано закономірності та показано домінуючий вплив природи аміну на антикооперативну роль гідрофобності лігандів на розподіл амінокарбоксилатних комплексів нікелю. На прикладі катіонних ПАР, їх асоціатів з аніонною ПАР і комплексів Ag - азореагент - катіонні ПАР показано підсилення міцелярної екстракції за гідрофобної відповідності між субстратом і приймаючою фазою. За результатами досліджень розроблено методики визначення ряду важких металів, катіонних ПАР і фармацевтичних препаратів сольової природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472,0 +
Шифр НБУВ: РА356645

Рубрики:

      
3.

Гонтар О.С. 
Нові екстракційні системи для селективного концентрування і визначення платинових металів, цинку і молібдену в умовах екологічної безпечності: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.С. Гонтар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено екстракцію хлоридних і роданідних комплексів платинових металів, цинку, молібдену рідкими аніонообмінниками та водорозчинними екстрагентами. На підставі одержаних результатів розроблено експресні, селективні методи їх поділу, концентрування та визначачення кількості у відходах, технологічних розчинах, сплавах, водах та інших об'єктах за умов екологічної безпечності. Встановлено зовнішньосферний механізм екстракції високозарядних хлоридних комплексів родію (III) і рутенію (III), а також склад екстрагованих асоціатів. Виявлено фактори, що впливають на вибірковість екстракції водорозчинними екстрагентами різнозарядних роданідних ацидокомплексів Pd(II), Ru(III), Mo(V), Zn(II), комплексу Pt (II) із хлоридом олова (II). Визначено умови екстракційного поділу роданідних комплексів металів у розшарованих водних системах. Розроблено методики екстракційно-фотометричного й екстракційно-атомно-абсорбційного визначення Pd(II), Ru(III), Pt(II), Mo(V), екстракційно-комплексометричного визначення Zn(II), які використано під час аналізу брухту та відходів радіоелектронної апаратури, води, сплавів. виключають використання токсичних й дорогих екстрагентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472-94 +
Шифр НБУВ: РА357624

Рубрики:

      
4.

Гонта Н.А. 
Фенол-індуковані міцелярні фази неіонної ПАР Triton X-100 для аналітичного концентрування ряду серцево-судинних лікарських речовин: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Н.А. Гонта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено порівняльні закономірності фазових переходів і міжфазового розподілу органічних субстратів у класичній та фенол-індукованій міцелярно-екстракційних системах на основі неіонної поверхнево-активної речовини (НПАР) Triton X-100 та розроблено умови концентрування мікрокількостей серцево-судинних лікарських речовин (ССЛР) з біологічних рідин для аналітичного визначення. Зазначено, що ефективність вилучення гідрофільних і високогідрофобних модельних субстратів (сульфофталеїнів, аліфатичних й ароматичних карбонових кислот та ряду ССЛР) фенол-індукованими та індивідуальними міцелярними фазами Triton X-100 практично однакова й обумовлена ліпофільними властивостями субстрату. Визначено іманентний сумісний вплив гідрофобності та будови помірно гідрофобних субстратів на розподіл в обох досліджених системах. Показано, що за екстракції фенол-індукованими фазами НПАР домінуючий вплив гідрофобності субстратів, за екстракції індивідуальними міцелярними фазами основний внесок у параметри розподілу здійснює будова молекул сполук. Оптимізовано вибір моделей для опису фенол-індукованої міцелярної екстракції різних рядів субстратів. Запропоновано прогностичну модель для кількісного опису міжфазового розподілу ССЛР у фенол-індукованих міцелярно-екстракційних системах Triton X-100 для їх подальшого аналітичного концентрування. Розроблено методики фенол-індукованого міцелярно-екстракційного концентрування фуросеміду, торасеміду та вінпоцетину фазами НПАР Triton X-100 для їх визначення у сечі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472,0 + Л667.4-1с4
Шифр НБУВ: РА372752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гунько І.П. 
Хіміко-аналітичні властивості іонних асоціатів диклофенаку, індометацину, кетопрофену та піроксикаму з основними барвниками: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.П. Гунько ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено умови утворення й екстракції іонних асоціатів диклофенаку, індометацину, кетопрофену та піроксикаму з основними барвниками та розглянуто можливість використання їх хіміко-аналітичних властивостей у аналітичній практиці. Визначено спектрофотометричні й екстраційні характеристики іонних асоціатів диклофенаку, індометацину, кетопрофену та піроксикаму з поліметиновими барвниками. Виявлено вплив певних факторів на електрохімічні характеристики розроблених іоноселективних електродів (ІСЕ), урахування яких дозволяє прогнозувати властивості ІСЕ та розробляти електроди з заданими параметрами. На підставі результатів, одержаних внаслідок проведених досліджень, розроблено методики екстракційно-фотометричного й іонометричного визначення диклофенаку, індометацину, кетопрофену та піроксикаму у фармацевтичних препаратах та інших об'єктах, які вирізняються чутливістю, селективністю, експресністю та доброю відтворюваністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.21 + Г472 +
Шифр НБУВ: РА361690

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського