Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (111)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Г533$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бєляєва О.О. 
Квантово-хімічний аналіз кластеризації амінів, тіоспиртів і цис-моноєнових карбонових кислот на поверхні розділу фаз вода/пара: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Бєляєва ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати квантово-хімічних розрахунків в рамках напівемпіричного методу РМЗ термодинамічних параметрів (ентальпії, ентропії й енергії Гіббса) утворення та кластеризації амінів, тіоспиртів і цис-моноєнових карбонових кислот на поверхні розділу фаз вода/пара. Визначено, що згідно проведених розрахунків спонтанна кластеризація тіоспиртів починається за умов довжини вуглеводневого радикала в 14 - 15 атомів вуглецю, амінів - за 18 - 19 атомів вуглецю, цис-моноєнових кислот - за довжини радикала 17 - 19 атомів вуглецю в ланцюзі. Встановлено, що всі розраховані термодинамічні параметри добре узгоджуються з відповідними експериментальними даними. Обгрунтовано, що величини термодинамічних характеристик кластеризації моноєнових кислот не залежать від положення подвійного зв'язку в радикалі, за виключенням його крайнього розташування, коли змінюється число міжмолекулярних H-H взаємодій. В рамках запропонованої квантово-хімічної моделі виділено п'ять типів взаємного розташування атомів водню, що утворюють міжмолекулярні H-H взаємодії. Показано, що "а"-тип таких взаємодій найкращим чином описує наявні експериментальні дані. Запропоновано "Простий" метод попередньої оцінки термодинамічних параметрів кластеризації ПАР на поверхні розділу фаз вода/пара. Розкрито, що запропонований метод має деякі обмеження, під час врахування яких добре відтворює як термодинамічні параметри кластеризації, одержані в рамках адитивних схем, так і відповідні експериментальні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.52,0 + Г511.21,0 +
Шифр НБУВ: РА367918

Рубрики:

      
2.

Тімій Г.В. 
Кислотно-основні рівноваги в ультрамікрогетерогенних системах на основі катіонних поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.В. Тімій ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Спектрофотометрично вивчено кислотно-основні рівноваги індикаторних барвників (сульфофталеїнів, гідроксиксантенів, бетаїну Райхардта) у водних розчинах колоїдних поверхнево-активних речовин (ПАР). У результаті системного та всебічного дослідження міцелярних систем за умов варіювання концентрації та складу фонового електроліту, а також введення неіонних ПАР, виявлено, яким чином поступова зміна режиму міцел на основі катіонних ПАР впливає на їх властивості як середовищ для кислотно-основних реакцій. Виявлено диференціювальну дію поверхонь міцел катіонних ПАР і змішаних іон-неіонних міцел щодо кислотної іонізації солюбілізованих барвників, у тому числі, схильних до таутомерних перетворень. Охарактеризовано вплив природи та концентрації протиіонів на властивості міцел і проведено розрахунок ступеня дисоціації іонної ПАР у змішаних міцелах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.53
Шифр НБУВ: РА319290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Скрипник О.В. 
Кінетика процесів фазових перетворень у системі "СО2-Н2О-газові гідрати СО2": автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Скрипник ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено концентрацію етанолу (10 об'ємних %), за якої досягається максимальне значення швидкості гідратоутворення (у 2,8 рази більша, ніж у воді). Розроблено математичну модель охолодження і заморожування ВГ суспензії. Одержано рівняння для розрахунку коефіцієнта тепловіддачі газоводяної суміші до поверхні капсул.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.52,0 + Г534.523.03 +
Шифр НБУВ: РА365706

Рубрики:

      
4.

Чан 
Рівновага рідина - пара в розчинах бутилметакрилатів у органічних розчинниках: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Ван Тхань Чан ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що всі досліджені розчини мають додатнє відхилення від ідеальності, утворюються з поглинанням теплоти, а у випадку бутилацетату як розчинника, схильні до утворення азеотропів. За циркуляційного ебуліометричного методу виміряно температури кипіння за 101,3 кПа розчинів ізо-бутилметакрилат у бензолі, ацетонітрилі, бутанолі та гексані. Установлено склад рівноважних фаз з застосуванням хроматографічного методу. Проаналізовано характер залежності відносної леткості від складу розчину для різних за природою розчинників. Проаналізовано та встановлено можливі інтервали (концентрації та температури) з використанням моделей Вільсона та Ванг - Лаара для досліджених розчинів. Установлено якісний зв'язок між різницею полярності та поляризовності компонентів розчину та його термодинамічною стійкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.52,0 + Г562.35,0 +
Шифр НБУВ: РА361773

Рубрики:

      
5.

Ніфантова Л. С. 
Рівновага рідина-пара в системах, що містять діоксид вуглецю та органічні абсорбенти: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Л. С. Ніфантова ; НАН України ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка. — Донецьк, 2011. — 17 c. — (). — укp.

Визначено концентрації діоксиду вуглецю в рідкій фазі, за яких спостерігається розшарування. Встановлено співвідношення між парціальними молярними теплотами розчинення, змішування та конденсації леткого компоненту. Виведено термодинамічне точне рівняння, яке дозволяє розраховувати парціальну молярну теплоту розчинення за даними про його розчинність в малолегких розчинниках. На підставі одержаних експериментальних даних розраховано активності, коефіцієнти активності, надлишкові енергії Гібса, ентропії, диференціальні молярні теплоти розчинення і змішування діоксиду вуглецю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.52, 0 + Г534.802
Шифр НБУВ: РА379130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Калюжний Ю.В. 
Рівноважна статистична теорія складних та асоційованих рідин в атом-атомному підході: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 ; 01.04.24 / Ю.В. Калюжний ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2000. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові та застосуванню статистичної теорії складних та асоційованих рідин з використанням атом-атомного підходу. Сформульовано загальну схему побудови відповідного варіанту багатогустинного рівняння Орнштейна -Церніке (ОЦ), умов його замикання та термодинамічної теорії збурень використовуючи методи строгого діаграмного аналізу. Запропоновано аналітичні та числові методи розв'язку отриманих рівнянь ОЦ для ряду моделей, що використовуються в процесі моделювання складних та асоційованих рідин: води, полімерних рідин і розчинів, колоїдних суспензій, розчинів електролітів, поліелектролітів, міцелярних розчинів, мікроемульсії тощо. Проведено систематичне дослідження їх термодинамічних (рівняння стану, фазову рівновагу) та структурних (функції розподілу, структурні фактори) властивостей. Отримано узгодження між теоретичними результатами та результатами комп'ютерного моделювання у переважній більшості випадків. Розглянуто кілька прикладів застосування запропонованого підходу для опису та інтерпретації експериментальних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.523
Шифр НБУВ: РА310922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Матвієнко А.Г. 
Рідиннофазне співокиснення алкіларенів, реакційна здатність їх молекул і пероксирадикалів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / А.Г. Матвієнко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1999. — 35 с. — укp.

Встановлено загальні кінетичні закономірності окиснення бінарних сумішей алкіларенів у залежності від хімічної структури молекул: природи, кількості замісників у бензольному кільці, при активному {alpha-C-H}-зв'язку; структури арена. Визначено параметри співокиснення, розраховані константи швидкості реакції пероксирадикалів із молекулами, що дозволили сформувати ряди реакційної здатності молекул по відношенню до одного пероксирадикалу і пероксирадикалів по відношенню до однієї молекули. Квантовохімічними розрахунками показано, що перехідні стани вивчених реакцій пероксильних радикалів із молекулами алкілбензолів є структурами з переносом заряду, причому перенос негативного заряду з молекули на радикал є більшим для молекул із меншим потенціалом іонізації і для радикалів із більшою спорідненістю до електрона. Встановлено закономірності зміни реакційної здатності молекул алкіларенів і О-центрованих радикалів у реакції обміну атомом водню, О-центрованих радикалів у реакції рекомбінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.523

      
8.

Буланова М.В. 
Фазові рівноваги в багатокомпонентних системах на основі Ті - Si: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / М.В. Буланова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Здійснено систематичне дослідження фазових рівноваг та побудовано "титанові кути" діаграм стану багатокомпонентних систем Ti - Si - {Al, Sn, Zr}, Ti - Si - Al - {Ge, Sn, Zr}, в інтервалі температур від кімнатної до плавлення (фазові рівноваги у системі Ti - Si - Al вивчено у повному концентраційному інтервалі), систем {La, Ce, Tb} - Si {Dy, Ho} - Sn, Ti - Dy, La - Ce - Si - у повному концентраційному інтервалі), систем {La, Ce, Tb} - Si, {Dy, Ho} - Sn, Ti - Dy, La - Ce - Si - у повному інтервалі концентрацій, фрагменти систем Ti - {Tb, Dy} - Si, Ti - Dy - Si - Sn, Ti - Dy - Si - Sn - Al. Уперше проналізовано взаємозв'язок між особливостями будови діаграм стану систем Ti - Si - Al - {Ge, Sn, Zr}, кристалічною структурою та значеннями періодів гратки фаз, металохімічними властивостями компонентів і мікротвердістю первинних фаз і евтектик, механічними характеристиками матеріалів. Установлено взаємозв'язок між значною жароміцністю та низькотемпературною пластичністю з фазовим складом сплавів титану і вперше показано можливості їх поєднання за макролегування сплавів рідкісноземельними металами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3,0 + Г534.4,0 +
Шифр НБУВ: РА337545

Рубрики:

      
9.

Галка В.О. 
Фазові рівноваги в квазіпотрійних системах Asub2/sub; supI/supX - BsupII/supX - Csub2/sub; supIII/supXsub3/sub (AsupI/sup - Cu, Ag; BsupII/sup - Zn, Cd, Hg; CsupIII/sup - Ga, In; X - S, Se, Te): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.О. Галка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень взаємодії компонентів у квазіпотрійних системах Ag2S - CdS - Ga2S3 та Cu2Se - HgSe - In2Se3, досліджень діаграм фазових рівноваг 20 перерізів типу AICIIIX2 - BIIX. На базі компонентів утворено значні тверді розчини у всіх перерізах. Знайдено 6 проміжних тетрарних сполук. Встановлено кристалічну структуру для сполуки AgCd2GaS4 методом порошку. Вирощено монокристали ряду твердих розчинів на базі BIIX. Досліджено оптичні властивості монокристалів AgCd2GaS4. Проведено дослідження електричних, термо- та фотоелектричних властивостей для зразків системи CuInS2 - CdS.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3
Шифр НБУВ: РА312900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Юречко М.В. 
Фазові рівноваги в потрійних системах на основі алюмінію, які містять квазіперіодичні та споріднені фази з періодичною кристалічною структурою: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.В. Юречко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено фазові рівноваги в подвійних Al-Pd, Al-Rh та потрійних Al-Pd-Co, Al-Pd-Mn, Al-Cu-Rh системах в області утворення квазікристалічних і апроксимантних кристалічних фаз (понад 50 ат. % Al). Побудовано діаграми стану подвійних систем в області 50 - 100 ат. % Al та ізотермічні перерізи для вказаних потрійних систем за різних температур. За допомогою рентгенівського аналізу та методу електронної дифракції (електронної просвічувальної мікроскопії) проаналізовано структуру проміжних фаз. Встановлено можливість проведення порівняльного аналізу умов утворення квазікристалічних фаз, що знаходяться в рівновазі з іншими кристалічними фазами в системах розглянутих класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3
Шифр НБУВ: РА316724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Андрієвська О.Р. 
Фазові рівноваги в потрійних системах оксидів цирконію, гафнію і ітрію з оксидами лантаноїдів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.Р. Андрієвська ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 40 с.: рис. — укp.

Наведено повні діаграми стану трьох та елементи діаграм стану шести подвійних систем. Показано найбільш загальні закономірності взаємодії фаз у присутності рідини та в твердому стані залежно від іонного радіуса лантаноїду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3 + Г534.434.3 +
Шифр НБУВ: РА325477

Рубрики:

      
12.

Довбенко О.І. 
Фазові рівноваги в потрійних системах хрому з вуглецем і Id/I-металами V групи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.І. Довбенко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено характер фазових рівноваг та закономірностей будови діаграм стану потрійних систем, утворених хромом з вуглецем і d-металами V групи (Cr - d - M - C). З використанням комплексу методів фізико-хімічного аналізу експериментально досліджено фазові рівноваги у системах Cr - Nb - C та Cr - Ta - C за температур плавлення-кристалізації сплавів. На підставі одержаних і критично проаналізованих літературних даних побудовано діаграми стану цих систем у повному концентраційному та широкому температурному інтервалах. Потрійні системи представлено у вигляді проекцій поверхонь солідуса та ліквідуса, діаграм плавкості, схем реакцій у процесі рекристалізації сплавів та ряду політермічних перерізів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3 + Г534.43 + К225.043 +
Шифр НБУВ: РА324386

Рубрики:

      
13.

Антонова Н.В. 
Фазові рівноваги в потрійних системах Ti - Ga - Al(Si): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Антонова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено фазові рівноваги у потрійних системах Ti - Ga - Al(Si) методами фізико-хімічного аналізу за високих температур, включаючи область рівноваг з участю рідкої фази. Запропоновано новий варіант діаграми стану подвійної системи Ti - Ga. Вперше побудовано часткові діаграми стану потрійних систем Ti - Ga -Si та Ti - Ga -Al у вигляді проекцій поверхонь солідуса та ліквідусу, діаграм плавлення-кристалізаці. Вивчено характер фазових рівноваг у системі Ti - Ga - Al - Si в області, багатій на титан. Отримано дані про будову діаграм стану досліджених систем і вибіркове дослідження механічних властивостей евтектичних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3
Шифр НБУВ: РА312064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Сосовська 
Фазові рівноваги в системах CdSe-Ga2Se3-PbSe(Bi2Se3, Sb2Se3, As2Se3, PbTe, CdI2) та вирощування монокристалів CdGa2Se4: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Світлана Миколаївна Сосовська ; Ужгородський національний ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.56 + В375.147,022
Шифр НБУВ: РА358399

Рубрики:

      
15.

Горгут Г.П. 
Фазові рівноваги і властивості проміжних фаз у системах Agv2DX - Gav2DXv3D - GeXv2D (X - S, Se): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Г.П. Горгут ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Побудовано діаграми стану квазіподібних систем, політермічних і ізотермічних (за 720 К) перерізів, проекції поверхонь ліквідусу. Підтверджено утворення дев'яти тернарних сполук (шести у сульфурвмісній та три у селенвмісній).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3
Шифр НБУВ: РА318712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Сачанюк 
Фазові рівноваги і властивості фаз у квазіпотрійних системах, утворених халькогенідами елементів 3d- та Іb, ІІb, ІІІa, IVa,b підгруп: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Віталій Петрович Сачанюк ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.56,0 + Г534.525.620.3
Шифр НБУВ: РА356197

Рубрики:

      
17.

Іващенко І.А. 
Фазові рівноваги та кристалічна структура проміжних фаз у системах $Ebold roman {Cu(Ag) sub 2 Se~-~CdSe~-~In sub 2 Se sub 3 }: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.А. Іващенко ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

<$Eroman {A sup I C sup III X sub 2 ~-~ B sup II X }> (де <$Eroman {A sup I }> - Cu, Ag; <$Eroman {B sup II }> - Zn, Cd, Hg; <$Eroman {C sup III }> - Ga, In; X - S, Se). Проаналізовано особливості кристалічної структури сполук <$Eroman {CuIn sub 7 Se sub 11 }> та <$Eroman {Cu sub 0,6 Cd sub 0,7 In sub 6 Se sub 10 }>.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3 + Г522.1 +
Шифр НБУВ: РА330463

Рубрики:

      
18.

Гуменюк Р.В. 
Фазові рівноваги та кристалічна структура сполук в системах Ce - Ag - Ga, Tb - Ag - {Al, Ga} та в деяких споріднених: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Р.В. Гуменюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану систем Cd - Cu - Al (873 K), Tb - Ag - Al (873 K), Ce - Ag - Ga (573 K), Tb - Ag - Ga (873 і 573 K), Yb - Ag - Ga і Yb - Au - Ga (873 K). Уперше одержано 15 тернарних алюмінідів, 19 тернарних галідів і установлено їх кристалічну структуру. Для 9 раніше відомих сполук уточнено координати, спосіб розподілу та теплові параметри атомів. Проведено порівняльний аналіз взаємодії компонентів у системах Ln - {Cu Ag, Au} - {Al, Ga}. Установлено кристалохімічні особливості структурних типів тернарних сполук. Досліджено магнітні властивості деяких тернарних галідів та зроблено висновки щодо валентного стану атомів рідкоземельних металів у цих сполуках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3 + К230.43 +
Шифр НБУВ: РА325970

Рубрики:

      
19.

Демченко П.Ю. 
Фазові рівноваги та кристалічна структура сполук у системах {Nd, Gd} - Zn - {Si, Ge, Sn,Pb} та деяких споріднених системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / П.Ю. Демченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Рентгеноструктурним аналізом (методом пошуку) визначено кристалічну структуру 123 нових сполук, у 9 з яких проведено повне структурне дослідження. Встановлено, що тернарні сполуки кристалізуються в 11 структурних типах, більшість з яких характеризується тригонально-призматичною координацією атомів найменшого розміру. Проведено порівняльний аналіз досліджених систем із спорідненими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3
Шифр НБУВ: РА320518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Мякуш О.Р. 
Фазові рівноваги, кристалічні структури і фізичні властивості сполук в системах Y-{Ru,Rh,Pd}-Ga та {Ce,Ho}-Ru-Ga: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.Р. Мякуш ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського