Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Г562.187.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Реброва Т.П. 
Кислотні властивості високотемпературних іонних розчинників на основі галогенідів лужних та лужноземельних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.П. Реброва ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено розчинність оксидів та дисоціацію карбонат-іонів у розтопах, кислотність іонних розчинників, кислотно-основні взаємодії за Луксом-Флудом у розтопах на основі хлоридів, бромідів і йодидів лужних металів, а також хлоридів лужноземельних металів. Розроблено методи визначення індексів основності як міри відносних кислотних властивостей іонних розчинників. Зазначено, що для розтопів солей натрію характерне послідовне зростання стійкості розчинів карбонат-іонів. На підставі визначення індексів оксоосновності досліджено зміщення шкал кислотності розтопів за температури 600, 700 і 800 .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2
Шифр НБУВ: РА326834

Рубрики:

      
2.

Брильова К.Ю. 
Кислотно-основні рівноваги в нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / К.Ю. Брильова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу кислотно-основних взаємодій в організованих нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи. Як зонди обрано індикаторні барвники, зокрема, сульфофталеїнового, гідроксиксантенового та сольватохромного типів. Виявлено диференціювальну дію наночастинок кремнезему з діаметром 40 та 85 нм, вкритих шаром молекул цетилтриметиламоній броміду (ЦТАБ), відносно кислотно-основних рівноваг індикаторів. Показано, що наночастинки оксиду кремнію діаметром 85 нм, вкриті бішаром молекул катіонної поверхнево-активної речовини (ПАР), найбільш близькі за властивостями до міцел катіонних ПАР. Зазначено, що особливості електронних спектрів і таутомерних перетворень індикаторів флуоресцеїнового ряду у суспензіях модифікованих наночастинок, а також закономірності перебігу реакції лужного гідролізу аніону бромфенолового синього свідчать про відмінний від міцел характер взаємодій іонів барвників з поверхневим шаром молекул ЦТАБ. Вивчено вплив чотирьох катіонних полі(пропіленімін)ових дендримерів другої генерації на протолітичну поведінку певних кислотно-основних індикаторів. Досліджені макромолекули виявляють виражену дію на спектри поглинання, константи іонізації, таутомерію та флуоресценцію зондів. У певних випадках дендримери (або їх агрегати) поводять себе більшою мірою як багатозарядні катіони, а не як нанрозмірні частинки псевдофази. Вивчено поведінку кислотно-основних індикаторів у суспензіях катіонних і аніонних поліелектролітних щіток, а також за присутності "комплексів" останніх з ЦТАБ. Диференціювальна дія цих систем стосовно протолітичних рівноваг барвників є вираженою у більш слабкому ступені, ніж у міцелах ПАР, модифікованих наночастинках кремнезему та катіонних дендримерах. Це зумовлено високим ступенем гідратованості поліелектролітного шару щіток, а також його будовою, тобто густиною насадки поліелектролітних ланок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2,0 + Г642.1-18 +
Шифр НБУВ: РА356281

Рубрики:

      
3.

Філатов Д. Ю. 
Константи дисоціації електролітів та шкала кислотності в ацетоні у присутності диметилсульфоксиду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Д. Ю. Філатов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено стехіометрію сольватації протона у розчиннику ацетон-диметилсульфоксиду (АЦ-ДМСО) й оцінено константу обміну протоном між двома розчинниками. Одержано значення констант дисоціації солей, кислот та індикаторів у розчиннику АЦ-ДМСО. Надано роль гомо- та гетероспряження у даному розчиннику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2 + Г562.36
Шифр НБУВ: РА372273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мороз В.В. 
Протолітичні рівноваги та комплексоутворення похідних дифлавонолу в основному та збудженому станах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Мороз ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження спектральних характеристик смуг поглинання та випромінення, а також квантово-хімічного аналізу електронних переходів виявлено, що залежно від замісників довгохвильові смуги поглинання дифлавонолів обумовлені переходами, локалізованими на піронохромоновому фрагменті або переходами з міжфрагментним перенесенням заряду. За допомогою експериментальних і теоретичних методів встановлено, що молекули дифлавонолів мають симетричну електронну будову в основному та асиметричну у збудженому станах. Доведено, що зміни кислотно-основних властивостей дифлавонолів у разі збудження призводять до фотопереносу тільки одного з протонів та утворення тільки однієї з двох можливих фототаутомерних форм. На підставі квантово-хімічних розрахунків та аналізу спектральних характеристик комплексів зроблено припущення щодо їх вірогідної структури та запропоновано механізми комплексоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16 + Г562.187.2 +
Шифр НБУВ: РА362595

Рубрики:

      
5.

Чергинець В.Л. 
Фізико-хімічні закономірності кислотно-основних взаємодій у іонних розтопах на основі галогенідів S-елементів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.Л. Чергинець ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2006. — 34 с. — укp.

Виявлено загальні закономірності кислотно-основних взаємодій у іонних розтопах. Наведено дані стосовно роботи кисневих електродів, дисоціації основ Лукса - Флуда та розчинності оксидів у розтопах хлоридів, бромідів і йодидів лужних металів і лужноземельних металів. Запропоновано узагальнене визначення для системи розчинників та їх поділ на два типи залежно від наявності власної кислотно-основної рівноваги, яке можна використовувати для опису молекулярних та іонних розчинників. Одержано систематичні дані оксидів у розтоплених галогенідах лужних металів. Вивчено вплив катіонного й аніонного складу, температури та розміру часток оксидів на їх розчинність у розтопах. З'ясовано вплив складу та температури розтопу на стійкість карбонат-іонів. Досліджено розчинність карбонатів лужноземельних металів у розтопі KCl - NaCl.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.105,0 + Г562.187.2,0 +
Шифр НБУВ: РА346492

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського