Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Г616$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Старченко В.Ю. 
Вплив міжчастинкових взаємодій на процеси агрегації, структуру та перколяційні властивості композиційних колоїдних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.24 / В.Ю. Старченко ; НАН України, Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено процеси формування осадів з частинок з різним типом взаємодії, описано структуру та перколяційні властивості бідисперсного осаду та композиційних осадових структур, розглянуто процеси агрегації у колоїдних дисперсіях. Вивчено процеси анігіляції дефектів у структурі осадів, сформованих з урахуванням міжчастинкових гетеровзаємодій. Виявлено, що закони, за якими описуються процеси анігіляції дефектів і зміна густини осаду, є подібними та пов'язаними між собою обернено пропорційними скейлінговими коефіцієнтами. Показано екстремальну поведінку залежності густини бідисперсного осаду від вмісту великих і маленьких частинок. Проаналізовано перколяційні властивості композиційних осадів і тенденцію частинок до сегрегації за розмірами у процесі формування осаду. На підставі граві- та кондуктометричного аналізу кінетики седиментації, формування осаду та реструктуризації виявлено вплив неіоногенної поверхнево активної речовини та значення pH на формування композиційних осадів на основі графіту та каолініту. Для модифікованих моделей повільної коагуляції колоїдних частинок з урахуванням міжчастинкових взаємодій згідно теорії ДЛФО встановлено значний вплив радіуса взаємодіючих частинок на фактор стабільності Фукса, що призводить до зменшення швидкості коагуляції частинок. Під час формування частинок комплексів поліелектролітів виявлено залежність розмірів частинок комплексів поліелектролітів від значення концентрації хлориду натрію у розчині, наведено її пояснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г616.1 +
Шифр НБУВ: РА362980

      
2.

Соломенцева І.М. 
Коагуляційно-флокуляційні процеси в квазірівноважних водних дисперсіях: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / І.М. Соломенцева ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2002. — 43 с. — укp.

Досліджено вплив колоїдно-хімічних частинок продуктів гідролізу основних сульфатів і хлоридів алюмінію, а також структури адсорбційних шарів поліелектролітів на кінетіку формування агрегатів частинок та їх структуру. За допомогою комплексу методів отримано, систематизовано й узагальнено дані про вплив параметрів дисперсного середовища на колоїдно-хімічні храрактеристики частинок продуктів гідролізу вказаних коагулятів. Визначено елементи структури сформованих агрегатів, що дають уявлення про їх щільність. Виявлено кореляцію між вказаними параметрами та розмірно-густинними характеристиками агрегатів, отриманими за допомогою методу нелінійної лазерної діагностики. Отримано дані про товщину та структуру адсорбційних шарів поліелектролітів, заряджених однойменно та протлежно зарядженими колоїдними частинками. Розраховано величину деформацій макроіонів у ході їх переходу з розчину на поверхню частинок. Проаналізовано внесок електричного та структурного факторів у забезпечення дестабілізації квазірівноважених дисперсій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г616.3
Шифр НБУВ: РА318856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Храпатий С.В. 
Скейлінгові співвідношення для структуроутворення в рідинних системах на основі каолінів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.В. Храпатий ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано фізичну модель процесу направленого росту багатошарових осадів у (1 + 1)-вимірному просторі й узагальнену модель формування осадів для різних випадків міжчастинкової взаємодії. На базі цих моделей проведено дослідження залежності коефіцієнта заповнення поверхні осаду частинками від розміру системи, обчислено скейлінгові показники. З використанням гравіметричного та кондуктометричного методів, експериментально досліджено кінетику седиментації рідинних систем на основі каолініту у діапазоні змін pH середовища від 4 до 10. Установлено, що збільшення значення pH призводить до зменшення за лінійним законом середнього розміру флокул та ущільнення осаду. В області проміжних значень pH (6.25, 7.05, 9.05) кінетика седиментації описується скейлінговими залежностями, де час кроссоверу визначає перехід від гравітаційного до дифузійного механізму формування осаду. Показано відповідність запропонованої моделі структуроутворення осадів одержаним експериментальним результатам. Досліджено перехідну реологічну поведінку концентрованих рідинних систем на основі каолінів. Для з'ясування осциляційної поведінки запропоновано кластерну модель, яка враховує залежність імовірності руйнування кластерів від мікроструктури агрегатів під дією гідродинамічних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г616.2,0 +
Шифр НБУВ: РА353638

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського