Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г713.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Аміруллоєва Н. В. 
Закономірності адсорбції і інгібуючої дії катіоноактивних поліелектролітів і їх асоціатів з алкілсульфонатами натрію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / Н. В. Аміруллоєва ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено механізм адсорбції катіонактивних поліелектролітів і натрій алкілсульфонатів, який пов'язано із взаємодією гідрофобних частин молекул з розчинником і взаємодією функціональних груп з поверхнею полікристалічних електродів. Доведено, що в системах, які містять катіонактивні олігомери та натрій алкілсульфонати, формуються нестехіометричні асоціати з високими значеннями констант утворення, які збільшуються за зростання довжини вуглеводневого ланцюга низькомолекулярного інгредієнта поліелектролітних комплексів (ПЕК). Встановлено значне збільшення констант адсорбційної рівноваги ПЕК порівняно з базовими олігомерами в результаті збільшення гідрофобності макрочастинок за агрегації та посилення їх виштовхування розчинником на межу розділу фаз. Показано, що за умов постійного заповнення поверхні катіонактивні поліелектроліти та ПЕК проявляють високу інгібуючу дію за перенесення заряду на амальгамних електродах, яка декілька зменшується на полікристалічних електродах через зниження електростатичної взаємодії між органічним адсобатом і іонами, що розряджаються. Запропоновано новий спосіб посилення адсорбційної здатності й інгібуючої дії катіонактивних поліелектролітів, який полягає у формуванні безпосередньо в розчині ПЕК олігомерів з алкілсульфонат-аніонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2,0 + Г713.7,0
Шифр НБУВ: РА384520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лисенков Е. А. 
Структура та властивості полімерних електролітів на основі поліетерів та анізометричних нанонаповнювачів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.19 / Е. А. Лисенков ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що введення анізометричних нанонаповнювачів (карбонанотрубок (КНТ), монтморилоніту та лапоніту) суттєво впливає на процеси структуроутворення та властивості уже за межово низьких концентрацій наповнювача. Введення наповнювачів також змінює іонну асоціацію в полімерних електролітах (ПЕ), а саме підвищує кількість вільних іонів, зменшує частку іонних пар та агрегатів вищих порядків, що призводить до збільшення провідності. Запропоновано модель переносу заряду в наповнених ПЕ, яка базується на припущенні про утворення "провідних каналів" поблизу поверхні анізометричних наповнювачів. Розроблено метод визначення структурних параметрів КНТ у вільному стані та диспергованих у полімерну матрицю за допомогою моделі гнучких стрижнів і фрактального підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Л719.2-382
Шифр НБУВ: РА380885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського