Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Г721.181$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Березіна Н.О. 
Кополімери на основі 9-вінілкарбазолу - інформаційні середовища для засобів сучасної техніки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.О. Березіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові кополімери та їх композити на основі 9-вініл карбазолу, а також методи їх модифікування. На базі синтезованих кополімерів 9-вінілкарбазолу з алкілметакрилатами виявлено пластифікувальну дію ланок останніх. Показано, що у таких системах наявний ефект "внутрішньої" пластифікації полівінілкарбазолу (ПВК) ланками комономерів. Розроблено нову методику синтезу свинецьвмісних мономерів та на їх основі синтезовано свинецьвмісні кополімери на базі 9-вінілкарбазолу та 3-йод-9-вінілкарбазолу. Шляхом радикальної кополімеризації одержано нові полімери, що містять фрагменти антрацену та карбазолу. Показано перспективність їх використання за різних способів запису інформації. Досліджено сенсибілізувальну здатність 25-ти телурорганічних сполук (ТОС). Доведено, що процес сенсибілізації полівінілкарбазолу за допомогою ТОС зумовлений утворенням молекулярних комплексів. Показано перспективність цього класу сенсибілізаторів. На підставі результатів спектральних досліджень установлено, що ефективність фотогенерації носії заряду у композитах кополімерів 9-вінілкарбазолу з алкілметакрилатами та поліметиновим барвником значною мірою залежить від молекулярної структури карбазольних кополімерів. Показано, що композити можуть бути використані під час розробки пластичних конвекторів сонячного випромінення. Результати дослідження дають змогу здійснювати розробку енергоощадних фотонапівпровідникових матеріалів, чутливих до видимого, інфрачервоного, рентгенівського випромінювання, а також зовнішнього електричного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.181.3 + Л719.7 +
Шифр НБУВ: РА350963

Рубрики:

      
2.

Мікуленко О.В. 
Хіміко-аналітичні властивості дво- та трикомпонентних систем на основі полівінілпіролідону: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.В. Мікуленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На основі використання методів УФ- та видимої спектроскопії встановлено взаємодію в розчинах полівінілпіролідону (ПВПД) з оксіазо- та ксантеновими барвниками, визначено хіміко-аналітичні властивості одержаних адуктів. Зазначено, що їх утворення супроводжувалося батохромним зсувом смуг поглинання розчинів та зсувом дисоціації барвників у кисле середовище. Вперше виявлено суттєвий вплив молекулярної маси ПВПД на спектроскопічні властивості його адукту з азобарвником брильянтовим жовтим у водному середовищі. Для прямого іонометричного визначення полвінілпіролідону запропоновано та виготовлено мембранний іон-селективний електрод з використанням адуктів ПВПД з барвниками азо- та трифенілметанового ряду. Досліджено вплив ПВПД на процеси комплексоутворення органічних реагентів (ряду азобарвників та триоксіфлуоронів) з іонами металів та встановлено взаємодію в трикомпонентних системах іон металу - барвник - ПВПД. Виявлено, що модифікація органічних реагентів шляхом введення ПВПД за рахунок утворення гідрофобних та водневих зв'язків сприяє підвищенню чутливості і контрастності реакцій з іонами металів, у деяких випадках - підвищенню селективності реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.181-27 +
Шифр НБУВ: РА330071

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського