Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (77)
Пошуковий запит: (<.>U=Г733$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Овсянкіна В.О. 
Вплив фізичних полів на структуру та властивості бінарних систем на основі поліуретану та ацетобутирату целюлози: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.О. Овсянкіна ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено вплив фізичних взаємодій між компонентами на процеси структуроутворення у композитах на основі поліуретанів різної хімічної будови й ацетобутирату целюлози, а також вплив на їх структуру та властивості постійних електричного та магнітного полів. За результатами досліджень питомої теплоємності, надмолекулярної структури та діелектричних властивостей композитів показано високу модифікувальну здатність ацетобутирату целюлози щодо структури та властивостей поліуретанів. Уперше досліджено вплив постійного електричного поля на процеси структуроутворення у композитах аморфного поліуретану й ацетобутирату. Установлено, що внаслідок поляризації відбуваються зміни у надмолекулярній структурі композитів, що відображається на їх діелектричних і термоелектричних властивостях. Уперше досліджено вплив постійного магнітного поля на формування структури поліуретанів на основі простої або складноефірної складової. Показано, що поле не сприяє формуванню далекого впорядкування в аморфному полімері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41 + Г733.2 + Л719.2-106 +
Шифр НБУВ: РА339089

Рубрики:

      
2.

Соломко 
Синтез пероксидних похідних хітозану для створення полімерних композиційних матеріалів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Соломко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Синтезовано та досліджено нові похідні хітозану - пероксихітозани. Радикальними реакціями хітозану з 5-трет-бутилперокси-5-метил-1-гексен-3-іном одержано пероксохітозани з дитридними пероксидними фрагментами, які можуть застосовуватися разом з низькомолекулярним катіонактивним емульгатором як коемульгатори і мікроініціатори у водно-емульсійній полімеризації вінільних мономерів. Показано, що пероксихітозани прищеплюються до поверхні латексних частинок і надають емульсійному полімеру антибактеріальних властивостей. Полімераналогічними перетвореннями хітозану взаємодією з трет-бутилпероксиетиловим естером бутендикарбонової кислоти одержано пероксихітозани з регульованою кількістю первинно-третинних пероксидних фрагментів. На їх основі одержано гідрогелі. Нові гідрогелі є pH-залежними. Швидкість водопоглинання та рівноважний ступінь набухання залежать від складу та структури гідрогелів і pH середовища. Зазначено, що pH колапсу гідрогелів на основі Хіт-ПМ-ПСП залежить від складу кополімеру. Одержані гідрогелі мають антибактеріальну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г733.8,0 + Л716 +
Шифр НБУВ: РА351682

Рубрики:

      
3.

Рябов С.В. 
Структурно-хімічна модифікація полісахаридів та полімерні композити на їх основі: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / С.В. Рябов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Визначено наукові засади структурно-хімічної модифікації природних полімерів (циклодекстрину, хітозану, целюлози), шляхи модифікації синтетичних полімерів (уретановмісних) полісахаридами, що спрямовано на формування біодеградабельних полімерних композитів. Одержано кополімери на основі фотополімеризації, що містять у боковому ланцюзі циклодекстринові фрагменти, які надають полімерній системі сорбційних властивостей до різних органічних сполук. Проведено хімічне прищеплення до хітозану похідних ряду тетразолоізоіндолу - потенційних біологічно-активних сполук, визначено нові похідні даного полісахариду за допомогою реакції Шифа. Модифіковано сегментований поліуретан в іонній та неіонній формах на основі суміщення з хітозаном. Встановлено біодеградабельні властивості хітозановмісних композитів, на які впливає pH оточуючого середовища. Створено полімерні композити, що містять сегментований поліуретан та різну кількість (до 40 %) мікрокристалічної целюлози та її похідних (етилоксіетил-, оксіпропілцелюлози) на основі хімічного формування. Вивчено особливості структури композитів за допомогою процесу мікрофазового розділення. Зазначено, що одержаним композитам притаманна підвищена біодеградабельність в оточуючому середовищі (в різних типах грунтів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г733-27 + Л716 +
Шифр НБУВ: РА352877

Рубрики:

      
4.

Побігай Г. А. 
Формування і структура полімерних мембран з антибактеріальними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / Г. А. Побігай ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено метод одержання ацетатцелюлозних мембран з антибактеріальними властивостями шляхом безпосереднього введення бактерицидних речовин у формувальний розчин. Розроблено методи хімічної іммобілізації на поверхні ацетатцелюлозних та целюлозних промислових мембран бактерицидних речовин різної хімічної будови. Показано можливість регулювання розділювальних властивостей мембран за рахунок їх модифікування бактерицидними речовинами різної хімічної будови. На основі целюлозних мембран модифікованих хітозаном розроблено технологічну схему баромембранного очищення та фракціонування цільових пептидів, які входять до складу субстанцій простатилену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г733.2-7 + Л716.223 +
Шифр НБУВ: РА342998

Рубрики:

      
5.

Кобилінський С.М. 
Хімічна модифікація, будова та комплексоутворюючі властивості хітозану та його похідних: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.М. Кобилінський ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено процес хімічної модифікації хітозану. Досліджено будову та властивості утворених комплексів. Вивчено реакції хітозану з альдегідами, кетонами, хлорангідридами, ангідридами, тіосаліциловою та хлороцтовою кислотами. Одержано похідні з нітро-, гідрокси-, мерканто-, карбокси та алкільними групами, фрагментами тіофену, тіофенолу, циклодектрину. На підставі результатів проведених досліджень кислотно-основних властивостей показано вплив йонної сили розчину, розміру часток, природи замісника, ступеня протонування на основність аміногруп. Виявлено, що за умов присутності сильних електролітів pK аміногруп хітозану збільшується з 4,29 до 5,37. Суттєве збільшення pK тако одержано для N(o-гідроксибензил)хітозану (7,57) та N-(ізоіндолхіназолон)хітозану (7,55). Проведено дослідження сорбційних властивостей хітозану. Методами ЕПР, ІЧ та електронної спектроскопії визначено геометрію утворених комплексів міді на хітозані, яка є тетрагональною пірамідою з хелітним вузлом (2N,2O).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г733.8 +
Шифр НБУВ: РА353839

Рубрики:

      
6.

Кобріна Л.В. 
Хімічне формування та властивості композитів на основі уретановмісних полімерів та похідних целюлози: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.В. Кобріна ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Показано, що введення похідної целлюлози в уретановмісні полімери, завдяки хімічній та фізичній взаємодії компонентів, призводить до гомогенізації системи, ступінь якої залежить від її складу. Установлено, у разі малого та помірного (до 15 мас. %) вмісту похідної целюлози відбувається оптимальна сумісність компонентів. Водночас, композити, які містять більшу кількість похідної целюлози, є системами з явно вираженою мікрогетерогенністю, що пояснюється міжструктурною пластифікацією. Виявлено, що природа гнучколанцюгової олігоефірної складової уретановмісного полімеру суттєво впливає на властивості та процеси структуроутворення у досліджуваних композитах. Проведені дослідження структури сумішей поліуретанового аніономера гетероблочної будови та похідних целюлози показали, що ліпша сумісність їх компонентів спостерігається за умов вмісту останньої до 25 мас. % у системі. Зроблено висновок, що одержані результати досліджень є науковим підгрунтям для створення біодеградабельних уретановмісних композитів з використанням природновідновлюваної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41 + Г733.2 + Л719.23-1
Шифр НБУВ: РА326877

Рубрики:

      
7.

Осташко В. В. 
Циклодекстринвмісні полімери та їх комплекси включення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / В. В. Осташко ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Створено нові комплекси включення на основі метил-, 2-гідроксипропіл- і незаміщеного beta-циклодекстрину з різноманітними органічними сполуками, зокрема, ароматичними гетероциклами, активними інгредієнтами лікарських засобів, які мають біологічну активність. З метою вивчення умов комплексоутворення та покращання розчинності цих субстратів проведено ряд досліджень з використанням фізико-хімічних методів аналізу та визначено величини констант стабільності одержаних комплексів включення. З'ясовано, що замісники в циклодекстрині перешкоджають входженню молекули-"гостя" в його порожнину, тим самим зменшують стабільність комплексу включення у випадку використання функціоналізованих beta-циклодекстринів. Ці комплекси слугують моделями для подальших досліджень в галузях біології, фармакології, медицини. Синтезовано ряди зшитих циклодекстринвмісних полімерів на основі beta-циклодекстрину та різних зшиваючих агентів (хлориду тримелітового ангідриду, піромелітового діангідриду, гексаметилендіізоціанату, 2,4-толуілендіізоціанату), вивчено їх структуру та фізико-хімічні властивості, сорбційні та сенсорні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.721,0 + Г733.32-4
Шифр НБУВ: РА382547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського