Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (262)Книжкові видання та компакт-диски (64)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Д212$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Легостаєва О.В. 
Автоматизована система розв'язання прямих задач гравіметрії для тривимірних неоднорідних шаруватих середовищ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.В. Легостаєва ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена створенню автоматизованої системи розв'язання прямих задач гравіметрії для тривимірних неоднорідних шаруватих середовищ. Система складається з блоків: 1) автоматичного введення до комп'ютеру зображень геофізичних карт за допомогою сканера і побудови їх цифрових моделей; 2) розв'язання прямої задачі гравіметрії для тривимірних неоднорідних шарів, апроксимованих сукупністю вертикальних призм з довільно розташованими верхньою і нижньою основами і неоднорідною густиною, яка в вершинах призми приймає задані значення, змінюється за лінійним законом уздовж горизонтальних координат на верхній та нижній основах і лінійно або експоненціально уздовж будь-якої вертикальної лінії; 3) подання результатів обчислень у вигляді карт. Система орієнтована на використання в розвідувальній та регіональній геофізиці, тобто на розв'язання прямих задач гравіметрії, які подані в прямокутній і сферичній системах координат. Система розроблена на алгоритмічній мові С і працює в операційному середовищі MS Windows. Вона має сучасний користувацький інтерфейс, легка і зручна для використання. Система знайшла широке застосування під час розв'язання практичних задач, пов'язаних з вивченням побудови різноманітних геологічних структур за гравіметричними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Остапчук А. А. 
Балістичний гравіметр з двовимірним відеозображенням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.01 / А. А. Остапчук ; Нац. техн. ун-т України "КПІ". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено нову схему вимірювальної системи балістичного лазерного гравіметра (БЛГ). Наведено уточнену модель нового БЛГ. Проведено аналіз основних похибок БЛГ. Розроблено алгоритм, проведено дослідження на ЕОМ поведінки БЛГ для найбільш несприятливих резонансних режимів і різних співвідношень значень збурювальних факторів і власних параметрів балістичного гравіметра. Розроблено автоматизовану систему відеозображень нового БЛГ. Проаналізовано характеристики цифрових засобів формування відеозображень. Розроблено схему вимірювального каналу на базі цифрової відеокамери. Новий балістичний гравіметр забезпечує суттєве підвищення точності результатів і швидкодії вимірювання абсолютного прискорення сили тяжіння у 5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212 с422
Шифр НБУВ: РА381570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Голубінка 
Визначення елементів гравітаційного поля Землі комбінованим методом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Юлія Ігорівна Голубінка ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1 + Д111.3
Шифр НБУВ: РА364394

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Дубовенко Ю.І. 
Визначення контактної границі за значеннями похідних логарифмічного потенціалу на істотно обмежених множинах (лінеаризована постановка): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.І. Дубовенко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано нову постановку задачі для контактної поверхні, яка розширює можливості інтерпретації даних гравіметрії у межах плоскої теорії потенціалу. Уперше одержано нові лінеаризовані рівняння I роду, які пов'язують задану функцію контакту двох необмежених однорідних пластів з вертикальною похідною потенціалу сили тяжіння. Їх узагальнені аналоги позбавлені параметричної залежності від "середньої глибини" до контакту. Визначено умови коректного вирішення одержаних розв'язків інтегральних рівнянь за різних умов задання вхідних даних. Удосконалено способи Малкіна, Сенька та Нумерова - Маловичка для уточнення лінеаризованих наближень контакту відповідно до постановки задачі. Запропоновано відповідні стійкі ітераційні процеси пошуку наближених розв'язків рівнянь для контакту на базі теорії узагальнених функцій та еквівалентних перетворень, досліджено їх збіжність. Створено регулярні числові алгоритми на основі зазначених ітерацій з типовими обмеженнями на параметри середовища і поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212 +
Шифр НБУВ: РА334482

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Козленко М.В. 
Глибинна будова Гвінейського крайового плато на підставі даних сейсмометрії та гравіметрії: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / М.В. Козленко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розроблено методику двовимірного гравітаційного моделювання континентальних окраїн зсувного типу. Одержано емпіричну залежність густини від потужності для мезокайнозойського осадового комплексу. На підставі сейсмічних даних побудовано схеми глибин залягання підошви неконсолідованих осадів та поверхні кристалічного фундаменту. Базуючись на цих розробках, побудовано тривимірні гравітаційні моделі земної кори та верхньої мантії плато та суміжних районів у масштабі 1:3 000 000, а також прибережної зони у масштабі 1:1 000 000. На підставі аналізу результатів досліджень встановлено положення межі океан - континент у цьому районі, одержати уявлення про детальну будову Гвінейської зони розломів та її провідної ролі у формуванні геоморфологічної структури плато та запропонувати механізм цього процесу. Виділено об'єкти, які є перспективними щодо пошуку вуглеводнів, що відносяться до дев'яти різних структурних типів. У прибережній зоні намічено смугу розвитку латеритів, які можуть бути джерелом алюмінієвої сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 с1/8 + Д212.1 с42 +
Шифр НБУВ: РА355350

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Якимчик А.І. 
Гранична задача відновлення потенціалу за значеннями модуля його градієнта: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / А.І. Якимчик ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Розроблено теорію та наведено методи розв'язання задачі відновлення потенціалу за модулем його градієнта за умови близькості потенціалу до заданого. Обгрунтовано запропонований спосіб відновлення потенціалу у вигляді граничної функції послідовності розв'язків задач Неймана для рівняння Лапласа, що визначають збурюючий потенціал. Доведено, що послідовність збурюючих потенціалів генерується послідовністю розв'язків лінійних інтегральних рівнянь другого роду з компактними операторами, які мають великі ядра. Встановлено коректну розв'язуваність даного класу рівнянь і доведено збіжність послідовності розв'язків задач Неймана до функції, яка однозначно породжує шуканий потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1
Шифр НБУВ: РА315913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чорна О.А. 
Дослідження обернених задач теорії логарифмічного потенціалу для тіл, близьких до заданих: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.А. Чорна ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці теорії і методів розв'язування оберненої задачі логарифмічного потенціалу зірчастих областей з відомою густиною, близьких до круга або шару постійної товщини. Виведено нелінійні інтегральні рівняння з компактними операторами для визначення контурів збурюючих тіл поблизу заданих. Доведено локальні теореми існування і стійкості розв'язків. Запропоновано ефективний спосіб розв'язку нелінійних інтегральних рівнянь. Глобальний регуляризуючий оператор для кожного з них розшукується у вигляді послідовності локальних регуляризуючих операторів для відповідних лінійних інтегральних рівнянь з компактними невід'ємними операторами. Для визначення правих частин цих рівнянь розроблено спеціальні адаптивні процедури згладжування вихідних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.33,022 + В161.626.11,022 + Д212.1

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Єгорова Т.П. 
Літосфера Європи за даними тривимірного гравітаційного моделювання: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / Т.П. Єгорова ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Побудовано тривимірну регіональну густинну модель літосфери Європейського континенту та прилеглих структур Північної Атлантики масштабу 1 : 5 000 000, що базується на даних ГСЗ про структуру кори та інформації щодо неоднорідностей верхньої мантії, одержаної за допомогою інших геофізичних методів. Розроблено методику 3D гравітаційного моделювання з визначенням різницевих аномалій, мантійну природу яких підтверджено їх стійкою кореляцією з наоднорідностями верхньої мнтії за даними геотермії та сейсмології. Доведено, що температурний режим є основним чинником, який визначає розподіл густини нижче підошви кори. За кількісної інтерпретації мантійних аномалій розраховано інтегральні значення густини підкорового шару. Оцінено частини густини, які обумовлені змінами температурного режиму та варіаціями складу верхньої мантії. Пояснено закономірну зміну "речовинної" складової густини верхньої мантії. Встановлено, що дане явище обумовлене особливостями деплетування верхньої мантії під час формування земної кори континенту. На підставі залежності мантійних аномалій від товщини літосфери оцінено зміну даного параметра у межах усього континенту та прилеглої частини Атлантики. Показано, що густина може бути ще одним важливим параметром (спільно з температурою та швидкістю сейсмічних хвиль), що характеризує будову і склад верхньої мантії. Здійснено апробацію розробленої методики гравітаційного моделювання під час 3D моделювання масштабу 1:1 000 000 двох регіонів, розташованих у межах України - району профілю EUROBRIDGE-97 на площі вздовж південної границі Східно-Європейської платформи. Одержано суттєво нові результати про глибинну будову, формування основних структур та геотектонічний розвиток досліджуваних регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д212 с42 +
Шифр НБУВ: РА344522

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Світлов С.М. 
Методи аналізу та зменшення динамічних похибок балістичних гравіметрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / С.М. Світлов ; Харк. держ. НДІ метрології. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Науково обгрунтовано метод аналізу балістичного гравіметра як лінійної динамічної системи у частотній області, а також засіб асимптотичної оцінки похибок поліноміальної апроксимації за методом найменших квадратів (на прикладі лінійної моделі 2-го порядку). Сформульовано критерій динамічної точності гравіметра. Вперше отримано параметри фільтрів нижніх частот, що описують поведінку гравіметра у частотній області залежно від виду використовуваних моделей та вимірювальних схем. Встановлено нові загальні асимптотичні властивості методичних і динамічних похибок балістичного гравіметра. Удосконалено структурний метод зменшення динамічної похибки гравіметра, що базується на принципі інваріантності до збурення. Вилучено систематичну похибку 40 мкГал із значення прискорення сили ваги (ПСВ) на основному пункті 1-го класу "Харків" Державної гравіметричної мережі України, нове значення ПСВ на пункті отримано з середнім квадратичним відхиленням 16 мкГал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212с42
Шифр НБУВ: РА311337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Церклевич А. Л. 
Методи і моделі дослідження та інтерпретації гравітаційного поля планет земної групи: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.24.01 / А. Л. Церклевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 34 с. — укp.

Запропоновано алгоритм розрахунку впливу масконів на гравітаційне поле Місяця та побудови комбінованої моделі селенопотенціалу. Узагальнені дослідження напружено - ізостатичного стану літосфери Землі та планет, проведено порівняльний аналіз з точки зору їх тектонічної еволюції. Проведено кореляційний аналіз довгохвильових амплітуд топографії та гравітаційного поля, надано інтерпретацію одержаних результатів. Вдосконалено кросЦспектральний метод дослідження ізостазії на прикладі регіону Східної Європи та проведено порівняльний аналіз динаміки земної кори (сучасні вертикальні рухи земної кори) з геофізичними полями на прикладі Карпато-Динарського регіону. Досліджено внутрішню будову планет земної групи на основі побудованих моделей тривимірного розподілу густини їх надр за даними параметрів гравітаційного поля, надано інтерпретацію планетарних глибинних горизонтальних неоднорідностей мас.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1 + В654.1-4 в641.8,022 + В654.1-5 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА382645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Баньковський М. В. 
Методика врахування мас проміжного шару в моделях нормального гравітаційного поля землі та її комплексне застосування (на прикладі Карпатського регіону): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / М. В. Баньковський ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні теорії полісфероїдної апроксимації фігури Землі для розрахунку гравітаційного поля Землі. Теорія базується на врахуванні внутрішньої та зовнішньої маси Землі, яку розташовано над математичною поверхнею ідеального еліпсоїда обертання. Розглянуто практичне застосування полісфероїдної апроксимації в комплексі методів обробки й інтерпретації геолого-геофізичних матеріалів під час дослідження глибинної будови території робіт. Випробувано використання хвильових продовжень потенціальних полів у верхній та нижній півпростори з метою прогнозування родовищ нафти та газу в Карпатському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1
Шифр НБУВ: РА373300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Третяк 
Моделювання гравітаційного поля та топографії океану в регіоні Антарктики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Назар Платонович Третяк ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1
Шифр НБУВ: РА364399

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Шумік С.В. 
Просторова побудова полів вищих вертикальних похідних гравітаційного потенціалу і їх застосування для розв'язку оберненої задачі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.05 / С.В. Шумік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теорію та методику побудови просторового розподілу полів вищих вертикальних похідних гравітаційного потенціалу у верхньому півпросторі для реалізації можливості розв'язку оберненої задачі гравіметрії за методом автоматизованого підбору з використанням побудованого просторового розподілу полів. Запропоновано теорію та методику побудови просторового розподілу полів вищих вертикальних похідних гравітаційного потенціалу у верхньому півпросторі з площини (3D варіант) або профілю (2D варіант) кінцевих розмірів. Наведена методика дозволяє адекватно описувати реальний розподіл полів вищих вертикальних похідних гравітаційного потенціалу у верхньому півпросторі, вільному від аномальних джерел. Блок побудови просторового розподілу полів вищих похідних гравітаційного потенціалу у верхньому півпросторі з використанням нової математичної моделі адаптовано в програмний комплекс автоматизованої системи інтерпретації потенціальних полів. Здійснено цілісне моделювання за регіональними профілями з використанням методу розв'язку лінійної оберненої задачі гравіметрії у режимі автоматизованого підбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.11 +
Шифр НБУВ: РА346140

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Кишман-Лаванова Т.М. 
Прямі та обернені задачі гравіметрії в класі блочно побудованих геологічних моделей: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Т.М. Кишман-Лаванова ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Запропоновано нові апроксимаційні підходи у класі криволінійних уступів і контактних поверхонь, які дозволяють моделювати складні геологічні середовища структурного, рудного та змішаного типів та зберігати детальність апроксимації та мінімальної кількості параметрів. Теоретично обрунтовано апроксимацію параметричного простору за допомогою діаграм Вороного під час побудови початкового наближення в обернених задачах гравіметрії. Створено метод околів для пошуку множини еквівалентних моделей на підставі результатів дослідження параметричного простору, завдяки чому усунуто проблему безпосередньої залежності кінцевого розв'язку певних обернених задач гравіметрії від моделі початкового наближення у рамках методу підбору. Підвищено ефективність розв'язування оберненої структурної задачі за рахунок введення спеціально побудованої трансформанти спостереженого поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1 +
Шифр НБУВ: РА355353

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Сєріков С.А. 
Синтез системи обробки інформації стосовно до вимірювань прискорення сили тяжіння в умовах рухомої автомобільної платформи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / С.А. Сєріков ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням синтезу системи обробки інформації стосовно до задачі визначення параметрів гравітаційного поля, а саме вимірювань прискорення сили тяжіння в умовах рухомої автомобільної платформи у реальному масштабі часу. У роботі розвивається новий напрямок у виділенні інфранизькочастотного корисного сигналу на тлі заважаючих збурень великої інтенсивності методом частотної фільтрації на основі використання принципів цифрової обробки сигналів. У результаті досліджень отримана математична модель і структурна схема оптимального цифрового фільтру (ЦФ) виділення корисного сигналу при виконанні гравівимірювань в умовах рухомої автомобільної платформи, а також синтезована структурна схема системи обробки інформації у вигляді послідовного з'єднання попереднього ЦФ, призначеного для обмеження спектру вхідного сигналу, компресора частоти дискретизації і оптимального ЦФ. Синтезована система обробки інформації забезпечує значне поліпшення точності і детальності вивчення вектору прискорення сили тяжіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.11

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського