Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Д217.122$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Пустовітенко Б.Г. 
Сейсмічні процеси в Чорноморському регіоні та сейсмічна небезпека Криму: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Б.Г. Пустовітенко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Суботіна. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Встановлено, що процеси розривоутворення у вогнищах і вогнищевих зонах землетрусів Чорноморського басейну розвиваються у двох і більше напрямках зі швидкостями, які перевищують швидкість поперечних хвиль. Найбільш складні форми розривів і максимальні швидкості розповсюдження відзначено для землетрусів зони Вранча й Кавказу. Зазначено, що перевагу має діагональна орієнтація розривів у вогнищах слабких і сильних землетрусів, а процес руйнування середовища під час землетрусів у Криму відбувається за умов великого макротертя за рахунок шорсткості міжблокових поверхонь. Аномальні значення динамічних параметрів вогнищ мають властивість групування у просторі та часі (в період підготовки найбільш сильних землетрусів). Встановлено високу сейсмічну активність Чорноморської западини (область відсутності гранітного шару), яка раніше вважалась асейсмічною. Землетруси з великими та малими енергіями оконтурюють літосферні блоки різних розмірів. Розглянуто фундаментальну властивість сеймічності: монотонне стягування (міграція) епіцентрів слабких поштовхів до зони майбутнього сильного землетрусу на всіх рівнях ієрархії. Доведено, що процеси формування та розвантаження вогнищевих зон землетрусів Криму та зони Вранча мають як загальні риси просторово-часової впорядкованості, так і відмінності, пов'язані з неоднорідністю середовища та полів напружень у різних частинах регіону та на різних структурних поверхах літосфери. Одержано кількісні характеристики добротності середовища Кримсько-Чорноморського регіону та функції загасання детермінованих і нерегулярних (кода) сеймічних хвиль. Запропоновано нову енергетичну та магнітудну класифікацію місцевих і близьких землетрусів Чорноморського регіону за записами широкосмугової та короткоперіодної апаратури на станціях Криму. Це дозволяє однаково та без пропусків параметризувати всі землетруси за величиною їх енергії. Проведено кількісну оцінку сейсмічної небезпеки Криму з використанням нових експериментальних даних і закономірностей за вогнищевою сеймічністю та сейсмотектонікою регіону на базі нової методології та програмних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.122 + Д217(45УКР7-6КРМ)9 +
Шифр НБУВ: РА322928

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського