Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (105)Реферативна база даних (4439)Книжкові видання та компакт-диски (2543)Журнали та продовжувані видання (2084)
Пошуковий запит: (<.>U=Д22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 181
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Голованов І.М. 
Математичне моделювання режимів експлуатації водосховищ з метою їх оптимізації по водогосподарським та екологічним критеріям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.М. Голованов ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Виконано обгрунтування та створена математична оптимізаційна модель пошуку режимів експлуатації каскаду водосховищ по водогосподарським та екологічним критеріям, яка базується на сучасній методології багатокритеріальної оптимізації та камерних моделях транспорту забруднювачів у водоймищах. Модель використовується для розрахунків режимів роботи Дніпровського каскаду водосховищ в умовах забруднення води радіонуклідами в результаті Чорнобильської аварії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.1

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Овчарук В.А. 
Розрахункові характеристики максимального стоку весняної повені у басейні р.Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / В.А. Овчарук ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей формування стоку весняної повені в умовах лісостепової зони України (за матеріалами Нижньодевицької ВБС) і розробці методики розрахунку характеристик весняного стоку невивчених річок у басейні Сіверського Дінця. Як теоретична база для побудування розрахункової схеми максимального стоку весняної повені використана модель А.М Бефані. На підставі даних стаціонарної гідрологічної мережі Держкомгідромету розроблені та узагальнені за територією регіональні значення параметрів. Проведена оцінка ступеня впливу характеру припливу води зі схилів у руслову мережу і форми водозбору на максимальний стік. Визначені критичні площі, вище та нижче яких максимуми стоку (паводків чи повеней) будуть мати різне походження. Основні результати та методика розрахунку максимального стоку весняної повені рекомендуються для практичного застосування для річок басейну Сіверського Дінця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.234

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Степанян С.В. 
Закономірності та екологічне значення гідрологічних та гідрохімічних характеристик басейну р. Сіверського Дінця: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / С.В. Степанян ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено виявленню закономірностей гідрологічних та гідрохімічних характеристик басейну р. Сів. Донець, їх ролі у формуванні сучасного стану басейну, системі оцінки цього стану на основі сучасних гідрологічних і гідрохімічних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Сіверський Дінець

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Грегірчак Н.М. 
Розробка та впровадження способу одержання нейстонних біопрепаратів за допомогою флотації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.М. Грегірчак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способу одержання і застосування біотехнології нейстонних біопрепаратів. Основою таких біопрепаратів є клітини з підвищеною гідрофобністю поверхні. Ця властивість дозволяє клітинам концентруватися в поверхневому шарі води та інтенсифікувати її очищення. Розроблено новий флотаційний метод селекції клітин бактерій з підвищеними гідрофобними властивостями. Флотація дозволяє відбирати фракції клітин, які відрізняються за своїми морфологічними та біохімічними властивостями. Запропоновано використання нейстонного препарату на основі Bacillus spp. з широким спектром антимікробної активності для обеззараження поверхневого шару води. Нейстонну форму Bacillus megaterium 1БД доцільно використовувати для очищення води від нафтових забруднень. Застосування такого біопрепарату в природних умовах показало значне збільшення біоочищення води від забруднення нафтопродуктами і дозволило зменшити суму збитку, завданого навколишньому середовищу, в 40 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871,022 + Д220,8

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Мокін В.Б. 
Математичне моделювання процесів забруднення та очищення річкових вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.Б. Мокін ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці математичних моделей та проведенню за їх допомогою моделювання динаміки якості річкових вод, на яку впливають різні процеси забруднення та очищення. Розроблено спеціальний клас моделей, які описують процеси в річці з точки зору їх впливу на зміну якості річкових вод. Розроблено алгоритми ідентифікації оптимальної структури та параметрів моделей за умов повноти та неповноти вхідних даних. Запропоновано методики та алгоритми відновлення входів річкового об'єкта як відомих заздалегідь, так і офіційно незареєстрованих. Розроблені моделі синтезовано в просторі змінних стану якості води, що дає змогу використати їх в подальшому для розв'язання задач керування якістю води. Застосування на практиці розробленого автором дисертації пакету прикладних програм, в якому втілені розроблені алгоритми та моделі, для розв'язання задач оцінювання якості води в річці Південний Буг в місті Вінниця, дало успішні результати та довело доцільність його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8с18

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Галущенко О.М. 
Балансова оцінка водних ресурсів річок басейну Дніпра, їх використання та охорона (в межах України): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.М. Галущенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено балансовій оцінці водних ресурсів річкових водозборів басейну Дніпра за окремі сезони, холодні і теплі півріччя багаторічного періоду і характерні за стоком гідрологічні роки. Визначено природний стік. Запропонована модель водного балансу у вигляді ув'язаних карт розподілу атмосферних опадів, сумарного стоку та випаровування. Проводиться співставлення заборів, скидів води і безповоротного водокористування з середнім стоком і стоком за маловодні роки. Виділено 47 водозборів, в межах яких середній стік і стік за маловодні роки змінився більше ніж на 10-20% . Пропонуєтся підхід до вивчення впливу дифузійних джерел забруднення на кількісні і якісні характеристики елементів водного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2(45УКР)

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Адаму Махаман Мустафа 
Моделювання паводкового стоку для розрахунків гідрографів паводків на річках сахельської зони Республіки Нігер: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Адаму Махаман Мустафа ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Вирішено завдання розрахунків гідрографів та ймовірних витрат паводків для річок сахельської зони республіки Нігер на базі просторової моделі типу "опади - стік", параметри якої оптимізувалися за даними виміряних опадів і витрат на річках басейну Середнього Нігеру. Статистична обробка рядів пікових витрат, обчислених за змодельованими опадами і виміряними витратами, довела задовільну збіжність їх кривих забезпеченості у межах амплітуди виміряних витрат. Ефект використання моделі виявлено під час обчислення витрат рідкої повторюваності. Модель запропоновано для розрахунків паводків на басейнах річок сахельської зони Республіки Нігер. Розроблений метод обчислень і подовження рядів паводкових витрат на просторовій моделі можна використовувати у практичних розрахунках імовірних паводкових витрат на річках регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.33с
Шифр НБУВ: РА307457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Ефремов О.І. 
Експериментальне дослідження спектральних характеристик тонкої термохалинної структури вод океану: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.І. Ефремов ; НАН України. Мор. гідрофіз. ін-т. — Севастополь, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження дрібномасштабних динамічних процесів в океані на підставі результатів зондувань. Розглянуто метод диференціального підходу до спектрального складу тонких термохалинних неоднорідностей в океані, відповідно до формуючих механізмів. Показано, що сукупний аналіз спектрів температури, солоності і щільності дозволяє статистично виділити кількісні внески адвекції, внутрішніх хвиль і дводифузійної конвекції у відповідні тонкоструктурні дисперсії. Визначено параметри середнього спектру хвильових піднесень в океанському термохалоклині, а також у стометровому шарі чорноморських вод , розташованому нижче літнього мінімуму температури. Розраховано конкретні характеристики вертикального обміну, здійснюваного дрібномасштабними нелінійними хвилями і процесами подвійної дифузії. Розроблено методику можна застосувати у будь-яких масивах досить докладних даних зондувань різними CTD-зондами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.4 + Д221.122
Шифр НБУВ: РА307330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Джабур Кхалдун 
Трансформаційна структура розрахункової схеми максимального стоку та її реалізація на прикладі річок Карпат: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Джабур Кхалдун ; Одеський гідрометеорологічний ін-т. — О., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.234
Шифр НБУВ: РА310563

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Толстошеєв О.П. 
Розробка та дослідження характеристик робочого засобу виміру швидкості поширення ультразвуку для систем контролю морського середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.П. Толстошеєв ; НАН України. Мор. гідрофіз. ін-т. — Севастополь, 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення високоточного робочого засобу виміру швидкості звуку (ВШЗ) у морському середовищі і його метрологічного забезпечення. Запропоновано нове технічне рішення, на підставі якого розроблено ВШЗ, призначений для одержання високоточних даних про структуру поля швидкості звуку в морському середовищі в широкому діапазоні просторово-часових масштабів. Розроблено систему контролю функціонування вимірювача швидкості звуку за робочих умов застосування. Запропоновано спосіб та методику градуювання і метрологічних іспитів ВШЗ, методики лабораторних та натурних іспитів й експлуатації дослідних зразків ВШЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.71
Шифр НБУВ: РА308575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Коваленко Л.Б. 
Динаміка гідрологічного і гідрохімічного режимів на ділянці середнього та нижнього Дністра: Автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.07 / Л.Б. Коваленко ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2000. — 20 с. — укp.

На основі натурних даних розроблено методику дослідження коливань полів швидкості та каламутності у широкому діапазоні періодів, а також встановлено причини даних коливань. Виявлено динамічні та кінематичні умови транспорту наносів на ділянках річки з русловиправними спорудами та русловими кар'єрами. Досліджено особливості гідрохімічного режиму на ділянках річки з активними інженерними спорудами та вплив мулових відкладень на якість води нижнього Дністра (на ділянці Одеського водозабору).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.4 + Д229.5 Дністер
Шифр НБУВ: РА310450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Матвєєв О.Я. 
Дослідження неоднорідностей морської поверхні методами багаточастотного дистанційного радіолокаційного зондування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.Я. Матвєєв ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано фізичні принципи, розроблено та експериментально перевірено дистанційні багаточастотні радіолокаційні методи вивчення неоднорідностей морської поверхні, спричинених розлиттям поверхнево-активних речовин (ПАР), неоднорідностей, що виникають у акваторіях потужних морських течій. Доведено переваги багаточастотного радіолокаційного зондування для оцінки параметрів плівок ПАР на морській поверхні, моніторингу найбільш динамічних примежевих зон морських течій та визначення меж течії. Сформульовано вимоги до параметрів багаточастотних радіолокаційних систем для досліджень неоднорідностей морської поверхні, які реалізовані під час створення авіаційного комплексу "МАРС". Розроблено та експериментально перевірено за допомогою комплексу "МАРС" методики багаточастотних радіолокаційних досліджень вказаних неоднорідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.34с23 + Д23с141.28
Шифр НБУВ: РА310847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Єрмакова Н.Ю. 
Застосування експресних біологічних методів в еколого-гідрогеологічних дослідженнях: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.06 / Н.Ю. Єрмакова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі власних досліджень і аналізу існуючих у вітчизняній і світовій практиці розробок доведено про можливість, ефективність і доцільність застосування біологічних методів вивчення умов формування і стану підземних і пов'язаних з ними поверхневих вод, а також інших компонентів геологічного середовища за різних природних чи техногенно змінених гідрогеологічних умов України і деяких країн СНД. Доведено адекватність, експресність, оперативність, інтегральність, дешевизну, доступність обраного автором методу біотестування за допомогою приладу "Біотестер-2". Надано рекомендації щодо адаптації методів біотестування та використання їх наслідків для еколого-гідрогеологічного картування та моніторингу геологічного середовища з урахуванням гідрогеологічних умов. Обгрунтовано засоби застосування біотестування у комплексі з традиційними методами, а в окремих випадках - для коректування та об'єктивної інтерпретації наслідків останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,8с51
Шифр НБУВ: РА311436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Самойленко В.М. 
Методологія і застосування стохастичної екогідрології у постчорнобильський період: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / В.М. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано методологію та застосовано стохастичну екогідрологію як новий науковий напрям у сфері гідрорадіоекологічних досліджень постчорнобильського періду. Предметом напряму є стохастичне (математичне) моделювання динаміки та стійкості водойм і річкових басейнів як складних поліфункціональних систем, що підпадають під багатофакторні природні та техногенні впливи, за вивченими закономірностями їх власних параметричних збурень. Розроблено й апробовано за умов найбільш радіоактивно забруднених територій Полісся та півночі Лісостепу України комплекс методів і методик стосовно оцінки, прогнозу, районування та обмеження ймовірних негативних наслідків для здоров'я населення, яке користується місцевими природними ресурсами водних об'єктів і водозборів, а також стабілізації стану останніх шляхом еколого-економічної оптимізації ресурсокористування й інших заходів з екологічної безпеки на основі сучасних моніторингових мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.13 + Д229(45УКР)0 + Р126.55
Шифр НБУВ: РА311385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Казанкова Т.О. 
Обгрунтування розрахункової схеми для нормування характеристик максимального дощового стоку на території Причорноморської низини: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Т.О. Казанкова ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано нову розрахункову схему для визначення характеристик максимального паводкового стоку річок Причорномор'я. Науково-методичною базою послужила теорія руслових ізохрон. На її підставі побудовано єдину методику для всього діапазону водозбірних площ. Досліджено особливості відображення редукції максимальних модулів стоку під час збільшення розмірів річок, виявлено роль русло-заплавного регулювання у трансформації паводкових хвиль за різноманітних графіків припливу води зі схилів до руслової мережі, обгрунтовано методичні підходи щодо узагальнення за територією стокоформувальних опадів і характеристик максимальних витрат води. На прикладі річок Причорномор'я та Приазов'я показано реалізацію запропонованої методики без додаткових доробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.236.1 + Д225.237.4
Шифр НБУВ: РА308231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Тімченко З.В. 
Оцінка геоекологічного стану водних ресурсів малих річок (на прикладі малих річок північного макросхилу Кримських гір): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / З.В. Тімченко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто малі річки як геосистеми з порушеною здатністю до самовідновлення, використовуючи системно-синергетичний підхід. Водні ресурси даних річок оцінено за допомогою комплексних показників геоекологічного стану, сукупність яких дозволяє розрахувати геоекологічну надійність. Аналіз ландшафтів водозбірних басейнів 33-х малих річок північного макросхилу Кримських гір, відносного антропогенного навантаження в їх межах, характеристик геоекологічної стійкості водних ресурсів дозволив виділити три типи території: стійку, у середньому стійку з осередками нестійкості, нестійку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225(45КР3)2
Шифр НБУВ: РА312038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Гайський П.В. 
Методи контролю морського середовища за допомогою зондуючих, буксируючих приладів та розподілено-модульованих датчиків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / П.В. Гайський ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 2000. — 20 с. — укp.

Наведено запрограмовані у повнофункціональному програмному пакеті методи й алгоритми оцінки похибки дискретизації вимірювань. Розглянуто алгоритм прогнозування похибки і виявлення ефектів накладання високочастотних складових у спектрах. Створено програмний пакет з прийому, обробки, відображення та реєстрації вимірювальних даних морського комплексу, що буксирує і зондує, з упровадженням нових методів коректування та узгодження інформації, а також використання сучасних можливостей обчислювальної техніки і засобів програмування. Досліджено різні структури розподілених профілевимірювачів і зроблено їх оцінки. Запропоновано нові методи обробки вимірювань температури, одержані за допомогою розподілення профілевимірювачів, а також визначення важливих параметрів морського середовища. Вперше здійснено програмування ряду подібних методів, різних способів градуювання, обробки та відображення вимірювальних даних термопрофілевимірювачем. Усі створені програмні засоби характеризуються відказостійкістю, розвиненим графічним інтерфейсом та можливістю модернізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.0с181
Шифр НБУВ: РА308482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Кириченко В.О. 
Зворотнє розсіювання електромагнітного поля об'єктами на поверхні моря у НВЧ і КВЧ діапазонах при ковзаючих кутах опромінення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.О. Кириченко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено характеристики поля електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів над морською поверхнею у випадку кутів ковзання, близьких до нуля, висотах розташування об'єкта дослідження, близьких до висоти морських хвиль, і малих висотах розташування антен радіолокаційних станцій. Наведено оцінки впливу значних затінень, що існують за малих кутів ковзання, на статистику флуктуацій множника ослаблення. З'ясовано особливості поляризаційних характеристик і структури спектрів радіолокаційного відбиття від морських хвиль та об'єктів малого розміру на морській поверхні (моторних, веслових і вітрильних човнів, буїв тощо) за малих кутів ковзання. Розроблено алгоритми і програмні засоби для вивчення динаміки зміни спектрів відбиття у часі. Вивчено характеристики радіолокаційного відбиття міліметрового та сантиметрового діапазонів від збурень на морській поверхні, що утворюються від руху суден ("корабельної хвилі"), розроблено моделі для їх опису. Оцінено можливості використання особливостей розсіювання електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів корабельними хвилями для поліпшення радіолокаційного спостереження судна і визначення параметрів його руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.7 + З841.1
Шифр НБУВ: РА309536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Трохименко О.М. 
Концентрування та визначення мікрокількостей фосфору(V) і талію(І) у водах з використанням гетерополікомплексів фосфору: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.М. Трохименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12
Шифр НБУВ: РА310382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Морозова А.О. 
Режим завислої речовини, фосфору та заліза в водоймах гирлової області річок Дніпра та Південного Бугу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / А.О. Морозова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено фактори формування режиму завислої речовини, фосфору та заліза, а також закономірності їх розподілу в просторово-часовому аспекті. Визначено вплив режиму пропусків води з Каховського водосховища у р.Дніпро та фактора змішування різних водних мас на режим та динаміку завислої речовини, фосфору та заліза. Розраховано стік завислої речовини, фосфору та заліза річок Дніпра і Південного Бугу з урахуванням його трансформування у Дніпровсько-Бузькому лимані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1
Шифр НБУВ: РА310098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського