Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д332.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Нємий С.М. 
Квазіструктурний склад та точкові дефекти мінералів групи шпінелі: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / С.М. Нємий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено квазіструктурний склад стехіометричних і нестехіометричних мінералів - шпінелі, магнетиту та хромшпінелі, який вносить принципово нову інформацію про фізико-хімічні властивості мінералів (електричні, магнітні, оптичні, реакційну здатність, каталітичну активність тощо). Розроблено квазіструктурний механізм перетворень шпінелідів у процесі нагрівання в різних газових середовищах, який здійснюється через утворення та анігіляцію антиструктури. Визначено природу та концентрацію дефектів нестехіометрії та ізоморфних домішок. Поряд з точковими дефектами вперше встановлено наявність дефектів хімічного зв'язку на основі квазіструктурних досліджень та теорії кристалічного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.516-4с1/8
Шифр НБУВ: РА311584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Кульчецька Г.О. 
Леткі компоненти мінералів як індикатори умов мінералоутворення: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.20 / Г.О. Кульчецька ; НАН України ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М. П. Семененка. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Узагальнено результати хроматографічного дослідження летких продуктів піролізу мінералів і мінеральних парагенезисів. Одержано нові дані про вміст, склад і локалізацію летких компонентів в опалах, глауконіті, кварці, нефеліні, содаліті, антраксоліті. Вперше запропоновано використовувати для реконструкції умов мінералоутворення склад і розміщення летких компонентів у мінералах. Доведено, що леткі сполуки, які дискретними порціями виділяються з мінералів в процесі поступового нагрівання, формують газопіролітичний спектр мінерального парагенезису, вигляд якого залежить від особливостей фізико-хімічних умов, в яких сформувалася дана асоціація мінералів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.522.4-4
Шифр НБУВ: РА369317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Дмитрук А.М. 
Оптичні і спектральні властивості перехідного шару пористого кремнезему та поверхні пор: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.М. Дмитрук ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню встановлення та поясненню оптичних властивостей пористого кремнезему (ПКЗ), побудови оптичних моделей адсорбційних центрів на поверхні пор, фізичної адсорбції молекул на них і дифузії, визначенню оптичних властивостей зовнішньої поверхні зразків ПКЗ, його анізотропії, а також дослідженню тонких металевих плівок, осаджених на поверхню кремнезему лазерним методом. Встановлено наявність перехідного шару на зовнішній поверхні зразків ПКЗ з показником заломлення вищим, ніж в об'ємі. Запропоновано полімерну модель гідроксильних груп, з'єднаних водневим зв'язком. Побудовано оптичну осциляторну модель фізичної адсорбції молекул на ПКЗ. Досліджено процес дифузії молекул у ньому, оцінено можливість хроматографічно-спектроскопічного застосування пористого кремнезему. Лазерним методом проведено осадження заліза з газової фази карбонілу заліза на поверхню кремнезему, оцінено оптичні параметри осадженої плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.522-44
Шифр НБУВ: РА312964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського