Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Д823.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Паришев О.О. 
Геоекологічна характеристика морських берегів України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.10 / О.О. Паришев ; НАН України. Від-ня мор. геології та осадоч. рудоутворення Нац. наук.-природнич. музею. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання екологічного стану геологічного середовища прибережної смуги північної частини Чорного та Азовського морів. Виконано районування берегової зони та шельфу з урахуванням їх геологічної будови та гідродинамічного режиму. Охарактеризовано основні антропогенні фактори впливу на природне середовище узбережжя господарською діяльністю людини. Запропоновано рекомендації щодо збереження рівноваги, що встановилась на даному етапі розвитку Азово-Чорноморського басейну у межах смуги суходіл-море, а також заходи щодо запобігання або зменшенню небажаних та екологічно шкідливих впливів на природне середовище регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.128 + Д823.21
Шифр НБУВ: РА308782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Пасинкова Л.О. 
Геологічні процеси як фактори формування глибоководних ландшафтів континентального схилу Чорного моря: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.10 / Л.О. Пасинкова ; НАН України. Від-ня мор. геології та осад. рудоутворення Нац. наук.-природнич. музею. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено компонентний склад ландшафтів континентального схилу Чорного моря та запропоновано їх класифікацію. Визначено й охарактеризовано ендо- й екзогеодинамічні процеси. Виконано ландшафтне районування континентального схилу з врахуванням його морфоструктурних особливостей. Вивчено структуру глибоководних ландшафтів і розроблено систему критеріїв їх сталості. Наведено регіональну оцінку сталості ландшафтів для кожного з виділених районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.232
Шифр НБУВ: РА318276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Половка С.Г. 
Зв'язок сучасних морфоструктур (сучасного рельєфу) дна північно- західного шельфу Чорного моря з глибинними структурами тектоносфери: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.10 / С.Г. Половка ; НАН України. Від-ня мор. геології та осадоч. рудоутворення Нац. наук.-природн. музею. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Захищаються 5 наукових праць, що містять теоретичні і практичні розробки, які підтверджують ідею успадкування глибинної тектоносфери сучасним рельєфом дна. Встоновлено, що підйом мантійної речовини по глибинних розломах призводить до зміни рельєфу поверхні мантії, а вона в свою чергу через "базальтовий" і "гранітний" шари впливає на рельєф поверхні осадочного чохла. Поглиблені уявлення про те, що більшість складчастих структур є успадкованими і тектонічно активними у даний час. Утворення нафтогазоносних структур тісно пов'язано із розміщенням глибинних розломів як широтного, так і меридіанального напрямків, тектоно-магматичними осередками і вулканізмом. Западина північно-західного шельфу Чорного моря у субширотному напрямку утворилася внаслідок занурення по скидах, а в меридіанальному - як грабенсинкліналь. Запропонована робота є першою в Україні спробою встановити наявність зв'язку між глибинними тектоно-магматичними структурами та сучасними формами рельєфу. Одержала подальший розвиток ідея зв'язку орогідрографічної сітки з підводними каньонами та палеодолинами, їх залежність від неотектонічних структур рухів і проявів глибинної тектонічної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.2

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Гладких І.І. 
Теорія і методи визначення і моделювання динаміки рельєфу морського дна: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / І.І. Гладких ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів геодезичних робіт на шельфі, які базуються на застосуванні засобів супутникової геодезії, гідролокації, підводного нівелювання і зондування морського дна. В дисертації розроблено новий напрямок у математичному моделюванні динаміки рельєфу морського дна, який базується на двох способах: способі паралельного переносу основних форм рельєфу за рахунок ковзання грунту та способу переносу вздовжберегового потоку наносів. Запропоновано методи розрахунку силової дії пересувного грунту на підводні споруди та прогнозування їх стану під час експлуатації на морському дні. Основні результати праці знайшли промислове впровадження при проектуванні, будівництві та експлуатації морських підводних споруд на шельфі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.2с18

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Блінкова О.А. 
Чисельний аналіз рельєфу морського дна (на прикладі Західно-Кавказького району Чорного моря): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / О.А. Блінкова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто задачу геоморфологічного дослідження за даними дистанційного багатопроменевого ехолотування морського дна без відповідного візуального контролю результатів. Висвітлено методи структурного аналізу для вивчення числової моделі підводного рельєфу, зокрема карти базисних та вершинних поверхонь різних порядків і типів. Розроблено алгоритм числового дослідження морських морфосистем, описано будову каньйонів, цифрову модель рельєфу тестової ділянки. Проведено тестування алгоритму на ділянці материкового схилу. Досліджено складну будову каньйонів, розташованих у межах тестової ділянки морського схилу, їх полігенетичну природу. Виділено транзитні зони руху пухких наносів. Доведено, що рельєф материкового схилу за структурою подібний до флювіального рельєфу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.2 +
Шифр НБУВ: РА329549

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського