Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*807*801.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Козловський В.І. 
Важкі метали в екосистемах висотного профілю Чорногори (Українські Карпати): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.І. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у порівнянні з кларковими значеннями, грунти збагачені Pb і Cd (2 - 3 рази), збіднені Fe, Zn (2 - 4 рази), Cu (5 - 13 разів) Mn (20 - 50 разів). Середній вміст Cu, Zn, Mn, Fe у рослинному покриві знаходиться на рівні кларкових значень для рослинності суші. Має місце перевищення над кларковими значеннями (на порядок величини та більше) вмісту Cd і Pb. Вміст макро- та мікроелементів у сніговому покриві не перевищує значень, характерних для найменш антропогенно змінених фонових районів Землі. Концентрації металів у мохах і лишайниках Чореногори є вищими, ніж середні значення для фонових екосистем Європи. Зазначено, що аналіз гербарних зразків мохів початку XX ст. часових трендів нагромадження важких металів не виявив, встановлено, що у гербарних і сучасних зразках трапляються концентрації металів, вищі за середні значення у Європі останнього десятиліття. Виявлено тісні кореляційні зв'язки між елементами у рослинних об'єктах, важливу роль у формуванні мікроелементного складу яких відіграє атмосферне живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806(4УКР3) + Е0*807*801.48(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА319227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Хомич Н.Р. 
Оцінювання забруднення урбоекосистеми міста Рівне за показниками ушкодженості рослин-біоіндикаторів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.Р. Хомич ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2009. — 19 с. — укp.

У ландшафтно-екологічному аспекті охарактеризовано територію Рівного. Обгрунтовано видовий склад рослинності дослідженої території. Проаналізовано рівні та динаміку забруднювачів міста пересувними та стаціонарними джерелами та їх вплив на стан здоров'я населення даного міста. За концентрацією розсіювання CO виявлено зони найбільшого забруднення атмосферного повітря міста. На підставі результатів регресійного аналізу з'ясовано, що переважна більшість поширення хвороб мешканців Рівного корелює з обсягами викидів від стаціонарних, пересувних джерел забруднення й описується математичними залежностями, які мають вид параболи другого порядку, степеневий і прямолінійний. Проаналізовано дані, одержані внаслідок проведеного загального оцінювання екологічного стану Рівного за тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів". Відзначено, що категорія еколгічної безпеки міста помірно небезпечна з конфліктним і загрозливим станом біоіндикаторів і середнім рівнем їх ушкодженості. Проаналізовано екологічний стан міста за тест-системою кульбаба лікарська (Taraxacum officinalis Webb.) і тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів". За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що категорія екологічної безпеки міста за тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів" помірно небезпечна з конфліктним і загрозливим станом біоіндикаторів і середнім рівнем їх ушкодженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8(4УКР-4РІВ) + Е0*807*801.4(4УКР-4РІВ) +
Шифр НБУВ: РА364495

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Ласло О.О. 
Соціальні та екологічні особливості стану агроекосистем (на прикладі Полтавського регіону): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.О. Ласло ; УААН; Ін-т агроекол.. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше обгрунтовано та доповнено науково-методичні підходи визначення стану соціально-економічного розвитку регіону. Встановлено доцільність агроекологічного районування для визначення найсприятливіших територіальних зон для вирошування продукції рослинництва на екологічно стабільних територіях. Підтверджено значення екологічної свідомості сільського населення у формуванні збалансованого розвитку агросистем. Удосконалено методику оцінювання рівня екологічної свідомості населення аграрного сектору за модифікованою шкалою. Виявлено, що 34 % респондентів мають досить низький рівень екологічної свідомості, що дало змогу визначити напрям у реформі екоосвіти з використанням формальних і неформальних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*807*801.4(4УКР-4ПОЛ) + П140(4УКР-4ПОЛ) +
Шифр НБУВ: РА368190

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського