Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Е40*801.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Янєва О.Д. 
Взаємодія мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію і ванадію: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / О.Д. Янєва ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості взаємодії мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію та ванадію. Виділено 110 штамів мікроорганізмів, стійких до високих концентрацій іонів міді, кадмію, срібла та п'ятивалентного ванадію з джерел з різним рівнем техногенного навантаження. Показано домінування грамнегативних бактерій серед ізольованих штамів. З'ясовано, що серед ізольованих штамів домінували мікроорганізми з фенотипом множинної стійкості CuV (60 %), CdV (50,9 %), VAg (44,54 %). Виявлено нові місця існування ванадатвідновлювальних мікроорганізмів. Штами з найвищим рівнем множинної стійкості до іонів важких металів належали до виду Pseudomonas aeruginosa. Показано індукцію стійкості мультирезистентних штамів P. aeruginosa A03 - C25a до іонів міді та кадмію, штаму P. aeruginosa C25a - до ванадату. Показано кон'югативний перенос детермінант стійкості до іонів міді та кадмію з штаму P. aeruginosa C25a до штаму Escherchia coli J53. Установлено, що стійкість мультирезистентних штамів P. aeruginosa до іонів міді та кадмію визначалась двома механізмами - сорбційними процесами на поверхні клітин та АТФ-залежними системами ефлюксу. Показано здатність штамів P. aeruginosa відновлювати до 60 % ванадату за мікроаерофільних умов. Цей процес не був взаємопов'язаний з анаеробним диханням. Уперше спостережено індукцію бактеріального відновлення ванадату за аеробних умов інгібітором АТФазної активності дициклогексилкарбодіімідом. Результати дослідження дозволяють з'ясувати механізми захисту бактерій від токсичної дії важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-641.9:Г12 + Е40*801.48 +
Шифр НБУВ: РА354593

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Васильєва Н.Ю. 
Оцінка екологічного стану довкілля з використанням мікробних моделей: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.Ю. Васильєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено принципи, які є підгрунтям методологічних підходів до аналізу негативних біологічних відгуків об'єктів навколишнього середовища з використанням мікробних моделей. Наведено дані, одержані у процесі вивчення природних вод і грунтів степової зони півдня Одещини за умов помірного сільськогосподарського навантаження. Визначено основні характеристики об'єктів навколишнього середовища за мікробіологічними показниками. Установлено, що формування генотоксичного потенціалу природних вод залежить від складу забруднювачів та їх кількості, а також рівня pH, жорсткості води та взаємодії між собою іонів важких металів. За результатами дослідження розроблено прогностотичну модель мікробіологічних показників залежно від діючих факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.48 + Е40*801.8 +
Шифр НБУВ: РА362053

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського